Maškarce (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Daschi -> Maškarce (21.2.2012 20:10:31)

No, pa so mimo, doma imamo veliko vrečko sladkarij in pomaranč.
Kako je pri vas, a grejo po hišah, dobijo sladkarije?
Pri nas morajo nujno okrog sosedov, je kar tak običaj.




pebs -> RE: Maškarce (21.2.2012 20:28:31)

Mi smo šli mal okol sosedov, sm šla z njima ker sta še premali,da bi ble same. Dobile sladkarije,pa še everčke. Kr dost ja,pišuka[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




darja.mark -> RE: Maškarce (21.2.2012 22:15:01)

Mi smo v kar velikem bloku, pa nam niti eden ni pozvonil. No ja, zvonec ne dela [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/img], saj res. No, tut potrkal ni nihče. [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/img]




alda -> RE: Maškarce (22.2.2012 8:18:43)

Naša dva nista šla okoli, pa tudi le 2maškari sta prišli k nam.  Je rekla soseda ,da pri njih pa sploh ni bilo nobenga !
mislim, da počasi tudi ta običaj izginja, ker če se spomnim 3-4 leta nazaj sem nabavila vedno po 3-4kg čokolatinov in bombonov, pa mi jih je še kdaj zmanjkalo, zdaj pa še pol kile je preveč [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




pebs -> RE: Maškarce (22.2.2012 8:26:06)

Pri nas jih je blo tud čist mal. Sm misla,da jih bo ful,tud glede na to da so počitnice,pa sta pri nas sam dva pozvonila. Škoda.




dreamhorse -> RE: Maškarce (22.2.2012 8:28:24)

Pri nas tudi ni bilo dosti mask, se vidi da so počitnice. Ko jih ni bilo, so bile povorke v torek, po povorkah pa so se maske vsule na domove.

Moje pa nisem pošiljala okrog, kaj pa vem, mi nekak ne sede to "fehtanje". Za maske, ki so prišle, sem imela bonbone, denarja ne dajem, ker jih ponavadi pride več skupaj, pa je to kar nekaj denarja...





Peli -> RE: Maškarce (22.2.2012 8:28:28)

Moja večjadva sta šla po vasi, po hišah in sta nabrala cel kup sladkarij, pa tud kar nekaj €. Je pa v ponedeljek prišla soseda s čokolado k nam, ker je dala otrokom za pusta €, pa jo je moj 4letnik vprašal, če za jest pa nima nič? [sm=jezicek.gif]
Pri nas so kar hodili, jest sm jim dajala samo denar, če pa je šla odpret tašča pa mislm da je dajala nekaj denarja + bonbone.




pebs -> RE: Maškarce (22.2.2012 8:46:28)




Moje pa nisem pošiljala okrog, kaj pa vem, mi nekak ne sede to "fehtanje". Za maske, ki so prišle, sem imela bonbone, denarja ne dajem, ker jih ponavadi pride več skupaj, pa je to kar nekaj denarja...


[/quote]
Jest sm mela tud mal pomislekov,ko mi je hčerka rekla, da bi šla se mal po vas pokazat. Sam pol sm vidla,kakšen veselje je bil,ko sta dobili kakšno čokoladko,al pa kakšen evro, mi je blo pol že čist vsen. Pa sej je tak običaj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Katy78 -> RE: Maškarce (22.2.2012 8:58:48)

Pri nas tudi ni bilo nikogar, je pa res, da sta na našem vhodu poleg našega fantiča samo še 2 mlajša otroka. Tamalega pa tudi nisem pošiljala naokoli.




ronja -> RE: Maškarce (22.2.2012 10:47:27)

Včeraj smo nujno morale it, ker so v soboto zvečer prišle maškare na vrata in smo jih seveda bogato obdarovale in se jima je strašno fino zdelo in onidve bi tudi šli... Drugo leto bomo malo bolj organizirani (da se bom uspela še jaz našemit, recimo;), pa sosedove otročke smo povabile, da bomo šli skup), letos je pač nekdo imel prednost (dojenčki nimajo nobenega filinga, kdaj je pust in da bi morali takrat spat, da bi lahko mami v miru šemila ostale člane družine[sm=smiley36.gif]). Ampak sta pa šli včeraj do par sosedov in je bila sreča na vrvici:). Dobili sta ene domačice, ene s čokolado oblite maslene piškote, čokoladne rozine in vsaka eno mandarino - kar ok, glede na to, da smo pozvonile samo parkrat[sm=smiley36.gif]. Meni je bilo to vedno simpatično, vendar sama nikoli nisem šla, ker moj oče ni bil za te fore (njemu grejo maškare na živce), mami se pa tudi ni dalo. Zdaj ju razumem (mi je tudi bilo malo nerodno), ampak se pa spomnim, kako sem si sama želela in vidim, da sta malidve isti[sm=smiley36.gif], zato bomo pač to tradicijo uvedli:).

PS. seveda je pa hotela met vsaka svojo vrečko, tako da sem zdaj par dni samo šivala - ker sem naredila Ronji žirafasto trobico (je bila žirafa) za tole pohajanje okoli, potem je pa še Lejla hotela met svojo, ampak je morala bit roza (bila je lev[sm=zmeden.gif])... No, sta dobili vsaka svojo in potem je bil problem, ker so sosedje dajali večje sladkarije, ki v Ronjino niso šle in sta morali it še do enih, da je dobila še Ronja nekaj v svojo torbico... Umreš od smeha[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Maškarce (22.2.2012 11:10:51)

Smo šli okrog po hišah.....in naša mala princeska je dobila 40 EUR...pa nobene sladkarije......

Prišlo je pa tudi nekaj maškarc do nas...smo tudi njih obdarili z evrčki.....edino ciganov, ki bi kaj zašpilali letos ni bilo.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Nika v službi -> RE: Maškarce (22.2.2012 11:32:07)

K nam so prišle 3 maškarce, dali smo evrčke in krofe. Jih je pa res vsako leto manj in tudi jaz mislim, da počasi ta običaj umira. Vsaj pri nas v mestu, mogoče je na podeželju kaj bolje.




valči -> RE: Maškarce (23.2.2012 0:02:15)

Mi smo tudi šli po vasi in so bili tako veseli,otroci in sosedje.So rekli,da pred nami jih ni bilo nič.K nam sta prišla le dva.Škoda,ko je pa to res veselje.Naš vojak je imel torbo,ki mu jo je babica sešila in je bil tako ponosen,v torbo je dal krof,ki so ga med potjo zmazali,pa buhtelj od tamale in denar.Vsi so denar dajali,noben sladkarij.

Tašča pravi,da maškare morajo bit,da to je za srečo[sm=smiley1.gif]

Tega je res vedno manj.Naši bodo pa ziher še lep čas hodili,le kasneje brez mene,jim bom odveč[sm=smiley36.gif]

Je pa sin vsakemu,ki mu je odprl zrecitiral:Juhuhu,maškare so tu!Zimo vam odnašamo,veselje vam prinašamo![sm=smiley1.gif]




emaa -> RE: Maškarce (23.2.2012 7:12:44)

Mi (samo eden, drugi je bil boln) smo šli do parih sosedov, ni noben odprl (so bili doma), potem je kar doma pozvonil en štuk višje. Pa ni nobena maškara prišla, edine, ki so prišle, niso šle k nam, so po moje mislile, da nobenega ni doma, ker smo ravno šli z avtom. Meni je pa lepo ko pridejo, imamo zmeraj prištimano.




amyZ -> RE: Maškarce (23.2.2012 7:57:10)

Midva sva v mestu pa so pršle v torek samo 2x po dve maškare. Malo. Ampak so me pa ene celo presenetile ker so pele, nisem še doživela tega, čeprav naj bi po tradiciji vedno kaj zapele.
Jo včasih smo mi obdelali pol mesta okrog, sploh kakšne ulice s hišami. To je bilo veselja. Zdaj pa tega očitno res ni več toliko. Bilo pa bi lepo, če bi še hodili, da bi lahko tudi jaz svoje otroke navdušila nad tem. Pa ne more biti potem edini, ki hodi okrog.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Najaa -> RE: Maškarce (23.2.2012 8:51:10)

Škoda, ker ta navada izumira. Ko smo bili mi majhni, smo 3 dni hodili po vasi in se kazali. [sm=smiley36.gif] Zdej živimo v bloku in niti ena maškara ni pozvonila. Škoda, meni je pa to lepo in imam vedno doma kaj za posladkat se.




Andromeda -> RE: Maškarce (23.2.2012 11:20:44)

Lansko leto jih je bilo ogromono, povečini mularija iz našega in sosednjih blokov, letos so nam pozvonili v soboto ravno, ko sem dala kosilo na mizo in jim nisem odprla, potem pa ni bilo več nikogar, si verjetno tudi med sabo poročajo kam se splača it in kam ne [sm=smiley36.gif]




Stran: [1]