Gorgonzolna omaka (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


zaspančka -> Gorgonzolna omaka (23.2.2012 11:34:31)

Mal sem zmedena, kaj lahko in kaj ne smem jesti. Po mojem razumevanju vsega prebranega, gorgonzola v omaki, ki je toplotno obdelana, narejena iz pasteriziranega mleka, ne bi smela biti škodljiva. Ali pač? Katera ve, kako je s tem?




kris555 -> RE: Gorgonzolna omaka (23.2.2012 12:07:08)

To je moja 1[sm=nosecka.gif]. Glede hrane nisem veliko prebrala. Kar jaz vem naj ne bi salam, pršuta oz surovega mesa.
Zelenjavo pa sadje moraš dobro oprat. Če živilo ustrezno termično obdelaš ni problem.
Aha pa lososa, školjk in rakcev naj ne bi v katerikoli obliki, tudi pečenega ne.

Morda bodo druge več povedale.[sm=smiley1.gif]




daisyb -> RE: Gorgonzolna omaka (31.3.2012 14:23:15)

jaz sem v prvi nosecnosti jedla vse (razen kakeka surevega mesa in jajc pa zelenjave, ker je ne maram). zdej sem neki slisala, naj ne bi jedli gongorzole (ma jaz sem jo ze jedla...ma ne pretiravam).
zdaj v drugi nosecnosti jem kot vedno....pazim se pri surovem mesu in jajcih....zelenjave se vedno ne jem (razen minester). V prvo mam sinkota, ki bo star tri leta, je zdrav kot riba in cisto nasprotje mene....rad ma vso zelenjavo in ne mara prevec sladkarij (kar zame ne velja). Sladkarij mal prevec pojem in se tega zavedam..ne mine dan, da ne bi kaj sladkega pojedla.




Stran: [1]