Novembrke 2012 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> Novembrke 2012 (24.2.2012 19:49:15)

Sedaj bo pa počasi že čas, da se kakšna novembrka pojavi, a? [sm=smiley1.gif]
Meni m zamuja, testa pa še nisem naredila ampak upam, da se bom lahko vpisala med novembrke [sm=bravo.gif] Ampak imam kar dober filig, mislim da je to to.

Edino levi jajčnik me kar boli...a mislite da je to normalno ali je lahko znak za imn ali kaj podobnega?




Anonimen -> RE: Novembrke 2012 (27.2.2012 13:00:57)

Hej [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Mogoče bom pa tudi jaz spadala med novembrke 2012. Menstruacija tudi pri nas zamuja, ampak se mi zdi za test še malo prekmalu, bom raje še mal počakala. Sem pa bila drugače novembrka 2009, tko da počasi bi blo fino da mali princeski naredimo še bratca ali sestrico [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] znakov pa sicer nimam nobenih, razn pač zamujanja m, vendar jih tudi v prvo nisem imela, prav tako nobenih nosečniških težav, upam da bo v drugo-ko bo, tudi tako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Novembrke 2012 (27.2.2012 18:57:58)

Da otovorim, ena je že tu ;)
Znakov pa ni bilo nič oz. nisem bila pozorna... [sm=smiley1.gif]




daška91 -> RE: Novembrke 2012 (27.2.2012 20:30:39)

Zdravo sem mamica še ne 7mesečnemu sinčku Nejcu. Živimo v Kranjski Gori no jaz sem tukaj šele 1 leto.Sedaj me pa zanima če je katera mamica tukaj iz Kranjske Gore , ki ne poznam nobene tukaj okoli [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] ?? Bi bla zlo vesela da bi skupaj vozičkal...lp Daša




Anonimen -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 10:47:34)

Jaz sem ravno dobila vabilo za redni pregled pri gin.. takrat bom 5t3d - a mislite, da bi morala poklicat in povedat, da sem [sm=nosecka.gif] ali lahko grem kar tja in ji takrat povem?
Je možno, da se tako zgodaj že kaj vidi na uz?




Anonimen -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 12:39:23)

Jaz bi poklicala, je vseen bolje, da te naroči kakšen teden kasneje.




Vegi -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 12:40:20)

Živjo! Sicer sem Julijka 2012, ampak rada šarim po drugih temah [sm=smiley1.gif]

Glede pregleda vam jaz svetujem, da se naročite nekje med 7. in 9. tednom, da vam potem na 12. pride NS, pač da imate lepo preglede na 4 tedne.

Lahko se od 5. tedna naprej že kaj vidi, ampak to bo le potrditev nosečnosti, v 8. tednu se pa že marsikaj lepo vidi.

Čestitke vsem in uspešne preglede [sm=smiley1.gif]




fizolck -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 19:59:32)

Še ena z [sm=rozacrtici.gif] :) Znaka zaenkrat samo boleče dojke in špikanje po trebuhu. In veliko veselje :)

Vegi, glede pregleda - mene je sestra pri ginek. sama od sebe naročila kar v petem tednu. [sm=zmeden.gif]




Anonimen -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 20:33:49)

fizolck gdaj pa imaš potem pregled? že ta teden?

mene pa danes neki ful dajejo krči...res smotan filing kot da bo prišla [sm=hudicek1.gif]. pa prsi so tudi noro občutljive...




Anonimen -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 20:40:37)

[img]http://img33.glitterfy.com/12060/glitterfy2133608T425D30.gif[/img]


nick, starost, zaporedna [sm=nosecka.gif] , število [sm=duda.gif] doma,kraj poroda, spol [sm=modricrtici.gif]


1.11.
2.11.
3.11.
4.11.
5.11.
6.11.
7.11.
8.11.
9.11.
10.11.
11.11.
12.11.
13.11.
14.11.
15.11.
16.11.
17.11.
18.11.
19.11.
20.11.
21.11.
22.11.
23.11.
24.11.
25.11.
26.11.
27.11.
28.11.
29.11.
30.11.


SKUPAJ NAS JE:

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net - mama.si
- nosečnica.si - babybook.si
- noseča.com - pregnancy.org
- bibaleze.si - bambino.si
- mojezdravje.si - parrentsconnetct.com
- pregnology
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
OTROŠKA IMENA
ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1 - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
- Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
- Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA
[sm=rozacrtici.gif]




tinca10 -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 20:41:21)

pozdravljene bodoče mamice! se opravičujem, ker vdiram v temo... če se še niste, se pa verjetno kmalu boste srečale s polnim noskom pri dojenčku, zato vam svetujem, da si ogledate naslednji prispevek, ki govori o različnih načinih/tehnikah čiščenja nosu s strokovnega in praktičnega vidika. pozdravček

http://s12.si/zdravo-zivljenje/razno-ostali-prispevki/1475-ienje-noska-pri-otroku.html




fizolck -> RE: Novembrke 2012 (29.2.2012 21:30:09)

Ja, tudi jaz imam take krče, ampak se vesela, da ne prihaja!

Pregled imam pa čez 2 tedna. Hm, mogoče sem narobe izračunala in je to 6. teden? [sm=smiley36.gif]




abubabu -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 7:38:40)

Še ena [sm=nosecka.gif] tukaj.
Mene zaenkrat samo spodaj špika in + na testu. Fižolčk pomoje si ti res mal narobe izračunala te tedne ;) [sm=smiley36.gif]




Vivaldi -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 8:31:33)

Jupi jeeee, še ena nosečka je z vami! [sm=smiley1.gif] Uau, res super, sem vesela sto na uro[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Test sem delala včeraj, na naš čudoviti 29. februar in so bile rahle črtice pri dveh FS, danes zjutraj je Clear Blue pokazal lep plus.
Tudi jaz nimam kakšnih posebnih znakov, edino en tak čuden dizzy občutek, pa nekaj špikanja v prsih in jajčnikih.

Podatki za seznamček:
Vivaldi,
starost zaenkrat še 27, ampak ko rodim, bom 28
1.[sm=nosecka.gif], nič [sm=duda.gif] doma
Datum 1. pregleda: 22.april
- takrat bom v 8. tednu, kar je super! [sm=smiley36.gif]


Punce, držim pesti za vse nas, da gremo srečno in mirno do konca[sm=smiley20.gif]

Kdaj pa mislite doma povedat? Midva bova videla sproti, verjetno pa že pred 1, pregledom, ker se nameravam nekoliko bolj pazit (v smislu oprane solate in tako - da me ne bodo potem starši čudno gledali, da zakaj tako kompliciram[sm=smiley36.gif])
Ostalim, nebližnjim, pa po 1. pregledu[sm=smiley1.gif]

Kako se kaj počutite? Jaz sem v devetih nebesih[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




GregUr -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 10:29:22)

kaj jst vidiiim [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] čestitam Vivaldi!!! pa itak vsem ostalim tudi! da boste imele lepo zdravo nosečnost [sm=smiley1.gif]

a vidiš k sem ti rekla da boš lahko za materinski dan povedala? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] jst vidim v prihodnost [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




mmojka -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 10:54:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Vivaldi

Jupi jeeee, še ena nosečka je z vami!


No, pa se je februar le zaključil roza. Čestitkeeeee!!!!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Boš pestvala škorpijončka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Ti povem, da so pravi vragci, nikoli ti ni dolgčas!




fizolck -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 19:18:31)

Čestitke še z moje strani [sm=bravo.gif]

Mi2 sva ravno danes debatirala kdaj povedat - jaz bi vsem bližnjim kar takoj, moj bi pa čakal vsaj na prvi pregled.

Sicer pa še vedno skoraj ne morem verjet! Tako zelo sem vesela [sm=smiley1.gif]

Še moji podatki za seznamček:

PDP po trenutnih izračunih 3.11.

Fizolck, 25 (26 ko rodim), 1. [sm=nosecka.gif], nič [sm=duda.gif], Kranj





Vivaldi -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 21:46:48)

GregUr, ma jaz sem pa razmišljala katera je to rekla![sm=bravo.gif] Jaaaaa, sm ful srečna, mi je čist vse novo in noro dobro, hodim en meter nad zemljo, moj je pa čisto raznežen in sploh in oh taprava rožica. Dons je že nekej lego kocke omenjal [sm=jezicek.gif]

Mmmojka, me kar malo skrbi, kako nam bo škorpijonček nagnal vetra, tiste, ki jih poznam (odrasli), so kar pasji! Ah,v se bomo zrihtal - radi se bomo imel, pa bo, ne?[sm=smiley1.gif]

Fizolck
moj je vedno govoril, da bova povedala po 1. pregledu, če ne še kasneje (govorim za starše in zelo najbolj bližnje), zdaj ga pa že kar malo matra (pa sem komaj zjutraj potrdila plus[sm=smiley1.gif]), tako da staršem bova pomoje akr hitro, ne vem, če bomo zdržali do materinskega dneva. Je pa res, da imam 1. pregled v 8. tednu, kar bo ravno pred materinskim dnem.

Moj PDP po hitrih internetnih izračunih je 7.11.

A že jeste kakšne vitamine? Jaz sem danes v Lekarni vzela Femibion 1, je menda uredu, ker vsebuje nekaj, kar olajša telesu sprejem folne kisline (nekaj takega). Me je sestra od G takoj vprašala, če že jem folno, pa sem rekla, da sem jo v šumečih tabletah in je rekla, da tisto ni tolk uredu. Uglavnem, zdej je to to [sm=smiley1.gif]

Mi je blo pa prov fascinantno gledat tisto škatlo, kjer gor piše da je za nosečnice... Uiiii, noseča, noseča, jaz, jaz, jaz...! [sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif]





fizolck -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 21:59:38)

To bo res lepo darilo za vajini mami! Sploh če bosta pokazala že kakšno slikco![sm=smiley1.gif]

Jaz sem v začetku februarja začela jesti Tifol (ko sva se želela zanosit), jem pa tudi sicer zraven še ene multivitaminske, ki jih sedaj prepolovim zaradi vitamina A. Za folno se mi zdi, da ni OK v šumečih, ker se raztopi v preveč vode pa je potem slabša absorbcija.

Meni se kar zdi, da mi je včasih slabo, ampak se mi zdi da je to predvsem psiha še zaenkrat [sm=smiley36.gif]




Anonimen -> RE: Novembrke 2012 (1.3.2012 22:09:11)

Ha ha..mislim, da se tole z namišljenimi slabostmi tudi meni dogaja [sm=jezicek.gif] včasih res ne vem, a je samo psiha ali mi je res slabo... ampak mi je tako ali tako samo malo slabo, tako da še ni panike...
imam pa prsi grozno občutljive. sicer pa nič posebnega... vsaketoliko me spodaj malo zvije, ampak se da preživet...

jaz pa komaj čakam na prvi uz, da vidim pikico! zdaj sem gledala slikice po netu in komaj čakam, da vidim svojo...
no - ne vem niti še, kdaj imam prvi pregled [sm=smiley36.gif]
ampak pri 8t se že tkooo lepo prav oblika dojenčka... [sm=9nebesa.gif]




fizolck -> RE: Novembrke 2012 (2.3.2012 6:52:57)

Kar pokliči ginek. in se zmeni :) jaz sem jo klicala in rekla - test je pozitiven, kaj zdaj? :)




Vivaldi -> RE: Novembrke 2012 (2.3.2012 6:56:55)

Anonimna, jaz tudi komaj čakam prvi UZ, da vidimo naše dete![sm=bravo.gif] A ga imaš že kmalu?
Predlagam, da si nekaj nalepiš poleg vzdevka, ali pa kaj dopišeš, da bomo lahko vsako anonimno identificirale[sm=smiley36.gif]

A bodo šli vaši dragiji zraven, ali jih boste vzele na NS?

Jaz nimam kakšnih posebnih znakov, mogoče sem majčkeno bolj utrujena, ampak res majčken, pa še to ne vem, če nisem zato, ker sem tako prebrala[sm=smiley36.gif] Pa še vroče je zunaj!
Sem pa kar zadovoljna, da me malo po prsih špika, da me ne skrbi preveč.
A boste ve kaj ponavljale test? Ne vem, a bi ga morala? Joj, že zdaj kompliciram[sm=smiley36.gif] Sprosti se, bi rekel moj, narave se ne da nadzirat. A ni to lepo?[sm=9nebesa.gif]

Uživajte s svojimi novimi bušiji [sm=nosecka.gif], jaz malo gledam, da mi trebuh čudno stoji, ampak se še nima kaj poznat - bo treba kakšno Activio užgat! [sm=smiley16.gif]




Vivaldi -> RE: Novembrke 2012 (2.3.2012 7:00:01)

Fizolck [sm=smiley20.gif] Jaz sem tudi tako rekla![sm=smiley36.gif] In sem mislila, da me bo sestra ful na hitro odpravila, ker si predstavljam, da imajo ful gužvo in da te samo naroči, me je pa vse vprašala - če se uredu počutim, kako sem, če je folno, da je treba pit ... Potem sem se pa kar skorajžila in sem jo vprašala še glede zumbe (ni preveč priporočljiva, ker je skakanje; najboljši šport v nosečnosti je hoja in telovadba za nosečnice) in glede mojega dela, če moram kaj posebej pazit... Šele na koncu mi je dala datum [sm=smiley1.gif].




fizolck -> RE: Novembrke 2012 (2.3.2012 19:11:43)

Moj bo šel zraven na NS, na prvega pa še ne. Tvoj?

Jaz sem test včeraj ponavljala. Ko sem ga prvič delala v torek, druga črtica ni bila takoj vidna in se je pokazala šele po parih minutah, pa še takrat je bila bolj slabo vidna. Vseeno sem vse dokumentirala, pa sem ga nameravala naredit še enkrat za vikend pa nisem zdržala in sem ga včeraj [sm=smiley36.gif] No, črtica se je včeraj takoj pokazala in je bila že skoraj tako močna kot kontrolna [sm=bravo.gif]

Mene vsake toliko časa zvije kot pri menstruaciji, špika me pa ne več. Drugih znakov ne opazim, razen ko pomislim ali mi je slabo mi tudi rata [sm=smiley36.gif]. No pa joške kot kamen [sm=smiley36.gif]. Se pa tudi meni zdi kao da mam trebuh bolj ven. Kaj dela psiha
[sm=smiley36.gif]

Pri meni je bila sestra tudi zelo prijazna, ampak vseeno premlevam v glavi, ali naj prosim za malce kasnejši datum ali naj ji zaupam, da bo tako zgodaj OK.

A že katera sanjari o otroških sobicah? [sm=smiley1.gif]





Vivaldi -> RE: Novembrke 2012 (2.3.2012 19:46:12)

Otroške sobice so zakon [sm=smiley1.gif]

Meni je rekla ena G, ki se poznava privat, da je med 8. in 10. tednom kar treba na 1. pregled, ker se takrat ene stvari res zelo lepo vidijo, potem pa ne več, in da je to res super, če te takrat naročijo. Mislim, da sami res najbolje vejo, kako in kaj, jaz jim zaupam.

Jaz ne vem, če bom ponavljala test, se mi zdi, da se bom ćist brezveze sekirala. Joške še vedno špikajoče, včasih spodaj tudi malo špikne, pa definitivno se počutim drugače, tako da je to to[sm=smiley1.gif]

No, kje ste še ostale novembrke? Pridite, da kakšno rečemo![sm=bravo.gif]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>