Zaupne informacije (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


žametka -> Zaupne informacije (28.2.2012 13:49:45)

Pozdravljenje, nekaj me zanima, če katera ve kaj več...

Znancu se je zaradi nekih razlogov na plačo vsedla Vzajemna - ko je odgovorna iz financ v službi, kjer je zaposlen, dobla te dokumente, da mu morajo trgati od plače, je klicala v pisarno od mojega znanca, da mu to sporoči, ker pa je bil tisti čas na terenu, je vso zadevo lepo razložila sodelavcu. Znesek, vzrok, zadeva...VSE

A se samo meni zdi, al so to res zaupni podatki, ki se tičejo samo osebe, za katero se to gre? A je to ok, da je to razlagala sodelavcu, ne osebno njemu. Niso to osebni podatki,  katere uslužbenke ne smejo kar tako razlagati okoli?




Doll -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 13:56:16)

IZVIRNO SPOROČILO: žametka

Pozdravljenje, nekaj me zanima, če katera ve kaj več...

Znancu se je zaradi nekih razlogov na plačo vsedla Vzajemna - ko je odgovorna iz financ v službi, kjer je zaposlen, dobla te dokumente, da mu morajo trgati od plače, je klicala v pisarno od mojega znanca, da mu to sporoči, ker pa je bil tisti čas na terenu, je vso zadevo lepo razložila sodelavcu. Znesek, vzrok, zadeva...VSE

A se samo meni zdi, al so to res zaupni podatki, ki se tičejo samo osebe, za katero se to gre? A je to ok, da je to razlagala sodelavcu, ne osebno njemu. Niso to osebni podatki,  katere uslužbenke ne smejo kar tako razlagati okoli?



SODELAVEC!!! Pa saj to vse pove.Ni rekla nekemu X človeku.Sodelavec ga je nadomeščal.In ja lahko in je ok




LuLu -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 13:56:43)

Ni ok. Ne bi smela te informacije prenašat drugim. To bi morala vedeti. Saj so potem možne pritožbe odgovornim, pa tudi kak opomin ali pa disciplinska kazen. Jaz bi ji jo že dala.




LuLu -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 13:57:48)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

SODELAVEC!!! Pa saj to vse pove.Ni rekla nekemu X človeku.Sodelavec ga je nadomeščal.In ja lahko in je ok

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




liliana -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 14:02:30)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

SODELAVEC!!! Pa saj to vse pove.Ni rekla nekemu X človeku.Sodelavec ga je nadomeščal.In ja lahko in je ok


Zaposleni v kadrovskih in računovodskih oddelkih NE SMEJO govoriti okrog podatkov iz personalnih map posameznega delavca njegovim sodelavcem.....kakršnihkoli podatkov, ki se tretirajo kot osebni podatki in se ne vežejo na samo delo delavca.....in to nikakor ni ok.....

Sodelavcu, ki ga je nadomeščal, bi recimo lahko rekla, da račun za elektriko ni bil plačan iz te pisarne, kjer onadva delata.....nikakor pa ne more pa sodelavcu povedati, da se je plača nekega delavca povečala ali zmanjšala, da je dobila upravno administrativno prepoved, ker je delavec dolžan Vzajemni.......




žametka -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 14:09:16)

Sodelavec ga ni nadomeščal, ampak dela tudi v isti pisarni kot on. In tudi jaz sem bila zgrožena, ko mi je to razlagal, ker se gre res čisto za osebne zadeve. Kaj bi pa ve storile? On ne bi rad nekaj težil, ampak se mu pa tudi ne zdi ok, da to razlaga. Če je to povedala, povem verjetno njene sodelavke gor v pisarnah verjetno od vsazga vedo vse...




TomTaylor -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 14:41:20)

IZVIRNO SPOROČILO: Doll


SODELAVEC!!! Pa saj to vse pove.Ni rekla nekemu X človeku.Sodelavec ga je nadomeščal.In ja lahko in je ok


Nepoznavanje osnov prava lahko škoduje.




sakuL -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 15:12:47)

se podpisem pod tom taylor




pelin -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 15:51:29)

Definitivno je to prepovedano in se gre za večje kršenje in izdajanje osebnih in zaupnih podatkov...ljudje so že zaradi manjših prekrškov leteli iz službe ali pa bili poklicani pred disciplinsko komisijo...




josephine27 -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 16:06:51)

se strinjam z vsemi, ki so napisale, da je to prepovedano. tega ne bi smela naredit.




žametka -> RE: Zaupne informacije (28.2.2012 22:08:32)

Hvala punce, se mi je zdelo da to dejanje ni bilo ravno pravilno... 




Pia* -> RE: Zaupne informacije (29.2.2012 12:12:19)

Sama se s takimi zadevi ukvarjam v podjetju in lahko rečem, da si kaj takega delavka ne bi smela privoščiti.
Jaz to niti ne razlagam po telefonu kaj šele da bi njegovemu sodelavcu.

Osebo povabim v pisarno in ji razložim na samem, to so stvari, ki se tičejo njega in ne vseh sodelavcev.

Če me spomin ne vara imam celo v pogodbi eno postavko,ki me zavezuje k molku.

Na njegovem mestu bi šla do nje in ji povedala.




amyZ -> RE: Zaupne informacije (29.2.2012 12:36:03)

In zdaj ima on možnost, da pridobi odškodnino in se bodo povrnili stroški ki jih je dolžan :)
Tako malo v hecu ampak res.

Tega se ne sme početi. Tudi če bi ga sodelavec nadomeščal, ker ga ne nadomešča za osebne zadeve ampak za službene.




LuLu -> RE: Zaupne informacije (29.2.2012 12:43:43)

IZVIRNO SPOROČILO: amyZ

In zdaj ima on možnost, da pridobi odškodnino in se bodo povrnili stroški ki jih je dolžan :)
Tako malo v hecu ampak res.


Pametni nasvet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




Janyna -> RE: Zaupne informacije (2.3.2012 8:05:32)

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

Sama se s takimi zadevi ukvarjam v podjetju in lahko rečem, da si kaj takega delavka ne bi smela privoščiti.
Jaz to niti ne razlagam po telefonu kaj šele da bi njegovemu sodelavcu.

Osebo povabim v pisarno in ji razložim na samem, to so stvari, ki se tičejo njega in ne vseh sodelavcev.

Če me spomin ne vara imam celo v pogodbi eno postavko,ki me zavezuje k molku.

Na njegovem mestu bi šla do nje in ji povedala.


Se strinjam s poboldanim. Mislim ta pa res ni dvakrat premislila, da gre to razlagat osebi, ki se ga zadeve sploh ne tičejo... Jaz vem, da bi na njegovem mestu mal ponorela. Pa to bi povedala tudi njenim nadrejenim, naj se ženska mal zamisli...




klopek -> RE: Zaupne informacije (2.3.2012 8:10:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

Sama se s takimi zadevi ukvarjam v podjetju in lahko rečem, da si kaj takega delavka ne bi smela privoščiti.
Jaz to niti ne razlagam po telefonu kaj šele da bi njegovemu sodelavcu.

Osebo povabim v pisarno in ji razložim na samem, to so stvari, ki se tičejo njega in ne vseh sodelavcev.



Podpis, tut jst delam tako[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




Stran: [1]