RE: Kandida, Občut.koža ali alergija? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Hope2 -> RE: Kandida, Občut.koža ali alergija? (5.3.2012 6:17:27)

Joj, revica[sm=smiley13.gif]. Upam, da čimprej najdeta kako rešitev

Sicer kaj velik najbrž ne bom pomagala. Glede na to, da pa praviš, da lahko tudi riž, mogoče še kak naslednji predlogi. Kaj pa ajdova kaša in prosena kaša, tole je brez glutena, ni alergeno, in se je tudi v protiglivični dieti. Pa da napr skuhaš malček zelenjave in v tej vodi zakuhaš polento ali riž ali kašo, da nima preveč pustega okusa, da je drugače, ap da ni spet zelenjava. Vmesne obroke, pa ne dajaj zelenjave. Pojdi v kalček ali kako drugo bio trgovino (dobiš tudi na kakem oddelku za diete ali bio oddelku) riževe in koruzne (ne vem če lahko) ploščice (so brez vseh dodatkov in naj to gricka. Bo sita, bo nekaj drugega, sama si lahko drži, topi se v ustih (jaz sem našemu kupovala tudi v leclercu in šparu). Pazi to ni tisti stiropor, ki ga jemo odrasli, ker se ta ne topi v ustih, so take ploščice iz mletih kosmičev, kot kaki piškoti. V kalčku sem mu kupovala kuruzne smokije- to niso smokiji za odrasle, so pravšnji za dojenčke- vsebujejo samo koruzne kosmiče in minimalno soli, pa nič drugega. So veliki cca 10cm in debeli 1,5cm, ravno pravi za malo rokico. Topijo se takoj ko pridejo v usta. Žal je pa cena zasoljena. Imajo tudi prosene kroglice cca 2cm debele(ravnotako za dojenčke, brez glutena, nič dodatkov) ali za zajtrk najdeš koruzne ali riževe kroglice (brez vseh dodatkov, puste) pa naj zoba kar tak suhe, ne rabiš močit v mleko. Ali pa za kosilo nasuj v kako juhico- bo sprememba, pa malo OH dobi.
V juhice ali kašice lahko nasuješ tudi riževe ali prosene kosmiče (holle, brez vseh dodatkov, brez mleka) ali jih zmešaš z mlekom za alergike- kot mlečen obrok.
Sicer lahko z omenjenih stvari narediš veliko različnih stvari, samo hudo je, če otrok zavrača vse[sm=smiley13.gif]. Celo zdaj se ji je najbrž že vse uprlo[sm=smiley19.gif]
vSE KAR TI LAHKO PREDLAGAM JE, da stopiš do ene bio trgivine in začneš raziskovat. Da začneš po netu brskat za recepti in idejami. Pa ne ji vsak obrok dajat zelenjavo, poišči ji omenjene zadeve in naj ima vsaj 1 obrok iz omenjenih stvari

JOj, res vama želim, da čimprej rešita zadevo[sm=smiley31.gif]




lili8 -> RE: Kandida, Občut.koža ali alergija? (5.3.2012 9:22:31)

Sicer nisem brala vseh odgovorov, smo pa tudi mi pred 14-imi dnevi prišli iz bolnice, ker je imel neke izpuščaje na koži. Še pred tem je imel vnete kožne gube in so rekli da je AD, ok to smo rešili (seveda začasno) z Advantanom, potem je imel vmes norice, res grozne, cele bunke, se mu še danes pozna pa je že več kot 1 mesec od tega, no potem pa spet novi izpuščaji, najprej po rokicah, potem po obrazu, nato še po ostalem delu roke in po nogah, take grobe, rdeče, so se kar zlivali, čeprav srbelo ga pa ni. P je rekla, da je to nek virus in bo samo izginilo. Seveda ni izginilo in tako smo dobili napotnico za dermatološko, kjer so nas kar obdržali in takoj začeli z zdravljenjem, notri sva bila skoraj 1 teden. Naj bi imel Gianotti Crosti sindrom, za kar je prvič slišal tudi P. To naj bi bila kot neka alergija na virus, kot so mi razložili, traja pa več tednov. No, koža je že skoraj v redu, morava pa še kar mazat.

No, komaj prideva domov, čez par dni spet neki novi izpuščaji, tokrat po hrbtu, trebuhu in ritki. P je bil prepričan, da je škrlatinka, vendar test dvakrat negativen. Dobiva napotnico za infekcijsko, kjer so rekli, da je to nek virusni izpuščaj in mora sam izginiti v približno 5-ih oz.vsaj začet bledeti. No, tokrat je res izginil.

Hočem ti reči, da te razumem, kar prestajaš moj tamali je star 9 mesecev pa je kar naprej nekaj. Pa vedno neke čudne zadeve. Jaz bi na tvojem mestu prosila za napotnico k dermatologu.

Srečno!




Ajra RR -> RE: Kandida, Občut.koža ali alergija? (5.3.2012 10:01:57)

IZVIRNO SPOROČILO: maktub

Pozdravljene mamice

Sem mamica 5 mesečne punčke ki ima probelem z kožo, nikakor pa ne ugotovimo kaj ji je..
Njena osebna pediat. pač pravi da je to zelo zelo občutljiva koža sedaj pozimi pa se toliko bolj saj je mrzlo, burja, toplo-hladno, tej plisi od oblačil in da to ni nič kaj takega da pač kot je prislo tako bo slo da nič skrbet.. no mene pa skrbi saj si hči ponoči tole zelo praska in pridejo take rane da gorje... namreč se do krvi spraska... pa sem zahtevala alergologinjo in krvni test pokazal jajca.. ok pa sem sla na dieto že 4m sem na strogi dieti brez jajc in stanje isto... 1000 in 1 kremo smo že sprobali in nič..
tko da danes sem sla na Bioresonaco in joj.. mož ko je vidu uno čaranje ga je kr sezulo saj v to zelo ne verjame... gospa ki tole dela ni bila kaj preveč zgovorona pač sam je rekla da na hrano ne na jajca ni nič pokazalo ampak da je pokazalo na gljivice oz. črevesne gljivice tako rekoč Kandido.... poleg tega morem povedat da je bila hči 2 meseca na antibiotiku Primotrenu saj je imela Uroinfekt in od tega jemanja antib. naprej se je to pojavljalo..tudi ko je jemala antib. je takoj po zaužitju tega imela krče... tko da ja gospa pravi da ji je antib. uničil črevesno floro......

sedaj pa nevem... 3 ne dr. in 3 različna mnenja.. kaj sedaj? jaz nevem več komu kaj verjet, koga da vpr za točno mnenje kajti tako negre več naprej...meni se kr mesa od vsega tega ress...problem je pa tem da una na bioresonanci nam bi kr delala in delala terapije midva pa toliko terapij nisva finačno sposobna plačat nkakor se za eno tako stvar ki neves če bo ali nebo... no dala joje tudi na strogo dieto in tej nasi punčki nimam kaj dat jest resnično ker nič nesme a uboga je komaj začela uživat v hrani... poleg tega pravi da jaz četudi ne dojim nerabim delat diete... ???? kako pa to? v čem je fora sej preko maminega mleka dobi vse.. torej?


Za nasvet lahko vprašaš tole dermatologinjo, najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tamara-herakovic_31

In pa pediatrinjo Tino Božičnik, tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

Ti bosta hitro odgovorili in morda dali kak uporaben nasvet.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]