Potni list (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


HHH -> Potni list (21.3.2012 7:48:53)

Hčerki poteče konec meseca potni list. Ali lahko dam delat novega preden poteče? Ali mora biti zraven, ali ga mora podpisati? Stara je deset let.
Za štiriletnika pa domnevam, da ne rabi biti zraven, ali pač?




Paštetka -> RE: Potni list (21.3.2012 8:07:48)

ševeda lahko daš prej.

Mi smo šli zdaj na dopust in so zahtevali, da mora biti veljavnost pasoša vsaj pol leta še.

Mislim, da se otroci ne podpisujejo. MOja 7 in 4 letnica se nista.
saj njihov podpis itak ne velja do 18 leta. ali? [sm=zmeden.gif]




HHH -> RE: Potni list (21.3.2012 8:15:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

ševeda lahko daš prej.

Mi smo šli zdaj na dopust in so zahtevali, da mora biti veljavnost pasoša vsaj pol leta še.

Mislim, da se otroci ne podpisujejo. MOja 7 in 4 letnica se nista.
saj njihov podpis itak ne velja do 18 leta. ali? [sm=zmeden.gif]


Tako si tudi jaz to razlagam, ampak nekako se mi zdi, da sem nekje pobrala, da se mora 10 letnik sam podpisati.




LuLu -> RE: Potni list (21.3.2012 8:28:32)

Za osebno mislim, da morajo biti prisotni po 10. letu zaradi podpisa, pri potnem listu pa po 12. letu zaradi podpisa in prstnih odtisov.




mačekmuri -> RE: Potni list (21.3.2012 9:55:24)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Za osebno mislim, da morajo biti prisotni po 10. letu zaradi podpisa, pri potnem listu pa po 12. letu zaradi podpisa in prstnih odtisov.



Kakšnih prstnih odtisov [sm=zmeden.gif], tega ni že več kot deset let...




alda -> RE: Potni list (21.3.2012 9:59:48)

Sem šla pogledat in naša šjora se je pri 9.letih podpisala tako na osebno kot potni!

Ker imamo letos za zamenjat pa me zanima koliko je okvirna cena za potni list?




liliana -> RE: Potni list (21.3.2012 10:02:32)

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


Kakšnih prstnih odtisov [sm=zmeden.gif] , tega ni že več kot deset_ let...


Z biometričnim potnim listom ti poleg biometrije obraza naredijo tudi biometrijo dveh prstnih odtisov.....od leta 2009 je to.....





liliana -> RE: Potni list (21.3.2012 10:04:35)

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Sem šla pogledat in naša šjora se je pri 9.letih podpisala tako na osebno kot potni!

Ker imamo letos za zamenjat pa me zanima koliko je okvirna cena za potni list?


Pred msecem dni je bilo okoli 40 EUR....se pa ne spomnim točne cifre.....




lenika83 -> RE: Potni list (21.3.2012 10:05:17)

Na spletni strani e-uprave piše, da mora biti otrok starejši od 8 let zraven pri izdaji potnega lista, mlajši pa ne. Prstni odtisi pa se od avgusta 2009 spet vzamejo.




mačekmuri -> RE: Potni list (21.3.2012 10:09:39)

A ja? se opravičujem [sm=smiley9.gif]




alda -> RE: Potni list (21.3.2012 10:09:54)

Hvala za odgovore!




HHH -> RE: Potni list (21.3.2012 10:12:49)

Hvala!!!
RR je pa res odličen vir informacij[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




LuLu -> RE: Potni list (21.3.2012 12:42:49)

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Hvala!!!
RR je pa res odličen vir informacij[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Stric, eh... naj bo teta Google, da še več informacij, pa še zahvalit se ji ne rabiš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Kliki -> RE: Potni list (21.3.2012 13:17:19)

Ja na TVju sem zadnjič poslušala da se mora otrok podpisati. Se ne spomnim točno a od 8leta al 10leta.




liliana -> RE: Potni list (21.3.2012 13:47:33)

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Hvala!!!
RR je pa res odličen vir informacij[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Ja.....RR vse ve.......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kimica86 -> RE: Potni list (21.3.2012 18:07:03)

Kako je pa z majhnim dojenčkom?? Jaz sem mislila nekje sredi aprila dat naredit osebno izkaznico ali pasoš za tamalo- stara bo pa nekje 3 mesce.. Ne vem pa kako je s slikanjem- kako bo to podnesla [sm=zmeden.gif]




Kliki -> RE: Potni list (21.3.2012 18:09:24)

kimica otroka moraš it enako slikat potem pa daš vlogo saj si njegova mama in ne komplicirajo nič.




malaMravljica -> RE: Potni list (21.3.2012 18:31:43)

Dojencka bos nekako drzala, verjetn v narocju in bodo sam njo poslikali, ali pa mogoce pustis kar v lupinici, kaj pa vem. Sam potni list ji bo veljal sam par let, mislim da 3 leta, stane pa zato tudi nekaj manj.




Paštetka -> RE: Potni list (21.3.2012 19:17:27)

Dojenčka držiš v rokah tako, da ga od spredaj primes s palcama od pozduhami in s pristi zadaj držiš glavico, da ne pade nazaj.
Prsti se na sliki ne smejo videti, niti ničesar drugega.
Tako, da naročje in lupinica odpade.
Mi smo tudi našo malo slikali pri cca 2 ali treh mesecih za pasoš, ker smo šli na dopust.




sončnica24 -> RE: Potni list (22.3.2012 7:50:40)

Meni so mojega slikali v mojem naročju, meni pa na prsa dali belo plenico da je bilo ozadje belo brez vsakega kompliciranja star je bil takrat skoraj 4 mesece. Osebna je veljala 3 leta.




Hope2 -> RE: Potni list (22.3.2012 7:56:44)

Naš je bil star 2,5 ali 3 mesece. MOž se je moral vsest na stol za slikanje, potem je pa malega držal vstran od sebe. Ozadje mora biti enobarvno, čisto, brez rok, prstov. Otrok pa mora imeti oči odprte in usta kokr se da zaprta. Ti priporočam, da izbereš en fajn timing, ko nekako veš, kdaj je budna in dobre volje[sm=smiley1.gif]

Lahko tudi otroka položiš na tla, ampak potem moraš poskrbet za enobarvno podlago-npr belo. Lahko ga baje tudi doma poslikaš in obdelaš ozadje




lenika83 -> RE: Potni list (22.3.2012 8:11:23)

Naša se je fotografirala pri kakšnih štirih mesecih za osebno. Mene so pokrili z modro rjuho in sem jo držala v naročju, da so jo fotografirali, tako da je bilo potem ozadje enobarvno. Čisto na spodnjem robu so se sicer malo videli moji prsti, ampak so potem za osebno itak tisti spodnji del odrezali in je bilo ok.




Češnca -> RE: Potni list (22.3.2012 8:46:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Dojenčka držiš v rokah tako, da ga od spredaj primes s palcama od pozduhami in s pristi zadaj držiš glavico, da ne pade nazaj.
Prsti se na sliki ne smejo videti, niti ničesar drugega.
Tako, da naročje in lupinica odpade.
Mi smo tudi našo malo slikali pri cca 2 ali treh mesecih za pasoš, ker smo šli na dopust.


Tako smo tudi mi slikali najina mulčka - oba pri mesecu in pol, ni bilo nobenega problema.




Stran: [1]