Prvi koraki v nosečnosti! (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


ALEXMA -> Prvi koraki v nosečnosti! (2.4.2012 21:00:36)

Pozdravljeni!
Saj vem da je o tem že ogromno napisanega, pa vendar bi izkoristila priložnost in postavila nekaj vprašanj!
Pred nekaj dnevi mi je nosečniški test pokazal [sm=rozacrtici.gif] in verjetno nima smisla tega ponavljat......
Skratka ker je to prvič zame me zanima nekaj stvari, pregled imam čez 15 dni, bi pa tudi za teh 15 dni rada vedela kaj se je dobro izogibat oziroma na kaj moram paziti, predvsem glede prehrane! Kako je kaj z kavo, brala sem da se jo odsvetuje! Kakšno mleko svetujete naj pijem, domače oziroma tisto iz mlekomata ali bolje navadno mleko iz trgovine? Kaj pa glede folne kisline, ali naj s tem pričnem kar sedaj, oziroma ali je ta res tako priporočljiva, da se jo jemlje kot dodatek v obliki tablet!
Hvala za vaše nasvete!




limonca* -> RE: Prvi koraki v nosečnosti! (3.4.2012 9:07:21)

Folno kislino obvezno. Ostalo pa po pameti. Kavo 1-2 na dan, ne več.. Izogibaj se surovem mesu, surovem jajcem... itak ti bo telo povedalo, če ti kaj ne bo pasalo.




Ajra RR -> RE: Prvi koraki v nosečnosti! (3.4.2012 9:45:59)

IZVIRNO SPOROČILO: ALEXMA

Pozdravljeni!
Saj vem da je o tem že ogromno napisanega, pa vendar bi izkoristila priložnost in postavila nekaj vprašanj!
Pred nekaj dnevi mi je nosečniški test pokazal [sm=rozacrtici.gif] in verjetno nima smisla tega ponavljat......
Skratka ker je to prvič zame me zanima nekaj stvari, pregled imam čez 15 dni, bi pa tudi za teh 15 dni rada vedela kaj se je dobro izogibat oziroma na kaj moram paziti, predvsem glede prehrane! Kako je kaj z kavo, brala sem da se jo odsvetuje! Kakšno mleko svetujete naj pijem, domače oziroma tisto iz mlekomata ali bolje navadno mleko iz trgovine? Kaj pa glede folne kisline, ali naj s tem pričnem kar sedaj, oziroma ali je ta res tako priporočljiva, da se jo jemlje kot dodatek v obliki tablet!
Hvala za vaše nasvete!


Vse v zvezi s prehrano med nosečnostjo lahko vprašaš svetovalko za zdravo prehrano Mojco Kurent. Hitro odgovori, najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mojca-kurent_50




Sonček in poletje -> RE: Prvi koraki v nosečnosti! (3.4.2012 10:53:22)

Folna kislina obvezno, se strinjam. Glede ostalega pa čim manj kompliciraj, pojej dosti sadja in zelenjave ter se gibaj na svežem zraku.




Stran: [1]