Stavka in zaprt vrtec (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


vija vaja -> Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 16:49:05)

Sem se odločila, da bom tole delila z vami...danes sem se iz službe vrnila zadovoljna in vesela...razlog, pravzaprav v celem vrtcu nimamo starša, ki nebi podpiral naše stavke v sredo. Vsi so z nami, pripravljeni si poiskati varstvo.

Ob prejemanju sporočil, da stavka bo, so nam to potrdili tudi z njihovo podporo!

Tako, da pogumno tudi vsi ostali, ki delate v vrtcih![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




skarabej -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 18:12:35)

Blagor vam - v našem vrtcu so bili starši zelo nejevoljni![sm=smiley13.gif]




3jesončki -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 18:32:31)

pri nas so me tudi presenetili starši, ki nas v celoti podpirajo, vendar nas je ravnateljica obvestila, da moramo odstraniti obvestila o zaprtju, ker naj vrtec po zakonu ne bi smel bit zaprt.
tako, da čakam ponedeljek, da vidimo kaj bo res z našo stavko.




Najaa -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 19:20:48)

Pri nas v vrtcu smo večina staršev podprli zaposlene... Obvestila so na vratih od včeraj, danes smo dobili pa še vsak posebej en list.




K_a_t_i -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 19:22:57)

Mi smo dobili obvestilo, da bo vrtec v nujnih primerih otroke sprejel. Kot zaposlena mama bom rekla tako - podpiram vas, ampak če bo stavka trajala dlje kot 1 dan, bom morala primarno podpreti svojo družino ter otroke poslati v vrtec.




Arwenko -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 19:47:33)

Jaz sicer podpiram njihovo stavko...sploh glede na grožnje po zmanjšanju števila in delovnega časa vzgojiteljev (ki jih je že zdaj premalo skoraj) in pa povečanju števila otrok v oddelkih...sory, to mi res ne gre. Samo žal v sredo nimam otroka pri najboljši volji kam dat, tako da ga bom verjetno peljala v vrtec.




Lianna -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 19:57:00)

IZVIRNO SPOROČILO: skarabej

Blagor vam - v našem vrtcu so bili starši zelo nejevoljni![sm=smiley13.gif]


A pa ste mogoče pomislili, da so starši nejevoljni, ker otrok preprosto nimajo kam dat? Nimajo vsi možnosti vzet dopust oz. babic in dedkov, ki bodo otroke te dan pazili.




Najaa -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 20:08:47)

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.




Lianna -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 20:41:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.




blaža -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 20:53:02)

Podpiram stavko. Otroke bom peljala v 50 km oddaljen kraj k babici oz moji mami, ker nimam druge možnosti varstva. Močno upam, da je to edini dan in da se bojo zadeve uredile.

Vseeno pa nisem sigurna, če je to ok, glede na to, da me bo tole varstvo stalo 20 e potnih ( žal mam eno kanto od avta, ki žljuka bencin), glede na to, da imam sama minimalno plačo. Moj mož pravi, da meni stavka ne pripada, ker mi itak ne morejo znižat plače niti za 1 %. ( ker mam minimalca [sm=smiley36.gif][sm=zmeden.gif])




sončnica14 -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 21:53:39)

Tudi jaz podpiram njihovo stavko in na srečo imamo babici in dedka, ki bodo pazili na otroka. 




mayci -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 21:55:11)

Pri nas bomo obvestila delili šele v ponedeljek, nimamo pa še nobenih informacij ali bo vrtec popolnoma zaprt ali ne... Upam, da ja.




petarda -> RE: Stavka in zaprt vrtec (13.4.2012 22:18:37)

Meni se tukaj postavlja vprašanje najnujnejših primerov? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden2.gif[/image] Ker jaz razmišljam kam naj dam otroke v sredo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Težko vzamem dopust.... glede na to, da sem komaj s porodniške, da sem bila že veliko odsotna, ker sem koristila bolniške, da bom dopust itak morala vzeti 30.4 (oziroma ga bo mož) in 3.5. in 4. 5. - ker bo takrat naša enota vrtca zaprta in so tudi napisali, naj v vrtec pridejo samo otroci, ki NUJNO potrebujejo varstvo, saj bodo premeščeni v drugo enoto, kar pa pomeni stres za enoletnike.... Iskreno - ko sem v vrtcu danes povedala, da bodo moji otroci najverjetneje prišli, če bo ta možnost... vzgojiteljice niso bile najbolj navdušene...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Če bi pa rekli, da bo vrtec zaprt za vse, potem bi pač vzela dopust in bi me tudi delodajalec moral razumeti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ne vem... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Najaa -> RE: Stavka in zaprt vrtec (14.4.2012 9:17:58)


IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.


Imaš prav. List, ki smo ga dobili v garderobi sem šele doma do konca prebrala in piše, da bo vrtec 18.4. zaprt.




petarda -> RE: Stavka in zaprt vrtec (14.4.2012 9:25:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa


IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.


Imaš prav. List, ki smo ga dobili v garderobi sem šele doma do konca prebrala in piše, da bo vrtec 18.4. zaprt.


Pri nas tudi piše, da bo zaprt. In potem spodaj, da v nujnih primerih lahko otroka pripeljemo v vrtec, po predhodnem dogovoru.




Najaa -> RE: Stavka in zaprt vrtec (14.4.2012 10:01:49)


IZVIRNO SPOROČILO: petarda

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa


IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz ne vem, nisem še slišala, da bodo kakšen vrtec čisto zaprli. V najnujnejšem primeru naj bi vzeli otroke. Tako je bilo rečeno tudi na tv.


Ja tako je bilo rečeno na tv. So pa nekateri vrtci tudi danes povedali, da bo vrtec čisto zaprt.


Imaš prav. List, ki smo ga dobili v garderobi sem šele doma do konca prebrala in piše, da bo vrtec 18.4. zaprt.


Pri nas tudi piše, da bo zaprt. In potem spodaj, da v nujnih primerih lahko otroka pripeljemo v vrtec, po predhodnem dogovoru.


Ja, tudi to piše, sem pozabila prej napisat. Sam kolikor sem se s starši pogovarjala si je večina uredila varstvo za ta dan. Če bo pa več dni trajala stavka, bo pa problem.




nyna84 -> RE: Stavka in zaprt vrtec (16.4.2012 12:10:50)

Mene pa nekaj zanima... Bo ta dan kljub stavki upoštevan na položnici za vrtec?
Upam da ne, ker bi to pomenilo, da stroške stavke nosimo starši in ne država. [sm=smiley13.gif]




shakira -> RE: Stavka in zaprt vrtec (16.4.2012 14:32:32)

Mi pa nimamo teh problemov, ker naš vrtec ne bo stavkal[sm=zmeden.gif] Me prov zanima, če je edini?




Ringarajčka -> RE: Stavka in zaprt vrtec (16.4.2012 18:01:12)

Spoštovani, stavke ne podpiram, kljub temu pa je danes pomočnica kar sama odločila, da mi ne potrebujemo vrtca. To se mi zdi nesramno, sem pa v dilemi, ali zaradi tega začenjati spor. Sicer pa imajo otroci že od četrtka okrnjen program, saj je od takrat vzgojiteljica izginila in so kar naprej s samo pomočnico in z drugo skupino. Hodimo pa v vrtec Zelena jama, od koder je izginilo precej denarja. Želela bi, da bi bili delavci v vrtcu tako dejavni, ko se je na veliko kradlo.




LuLu -> RE: Stavka in zaprt vrtec (16.4.2012 18:09:04)

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Mi pa nimamo teh problemov, ker naš vrtec ne bo stavkal[sm=zmeden.gif] Me prov zanima, če je edini?

Naš tudi baje ne. Me zanima, če je isti, kot vaš? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




*miska.mcc* -> RE: Stavka in zaprt vrtec (16.4.2012 18:14:24)

mene pa nekaj drugega zanima.
vrtci bojo baje za nujne primere na voljo.
kaj pa starsi šolarjev?  prvo, drugo in tretjesolcev in pa se kakega starejsega ne mores pustit samega doma.  kaj tisti starsi, ki šolarjev nimajo kam dat?

jaz sem doma. pa tudi, ce ne bi mogla bit doma imam zagarantirano varstvo. kaj pa tisti, ki ga nimajo? in ne morejo dobit dopusta?

marsikateri še četrtošolec ni sposoben bit sam doma 9 ur.  da ne govorim o 6 in 7--letnikih.[img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/img]




diva 4 -> RE: Stavka in zaprt vrtec (16.4.2012 18:42:10)

Miš- pri nas na obvestilu piše , da v primeru , če nimamo varstve lahko otroci pridejo v šolo.Je pa treba jutri do osme ure to sporočiti že zaradi hrane.




shakira -> RE: Stavka in zaprt vrtec (16.4.2012 18:57:53)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: shakira

Mi pa nimamo teh problemov, ker naš vrtec ne bo stavkal[sm=zmeden.gif] Me prov zanima, če je edini?

Naš tudi baje ne. Me zanima, če je isti, kot vaš? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 



Sm brala, da jih je še nekaj.No razen , če imamo vse otroke v istem vrtcu[sm=smiley36.gif]




Poka -> RE: Stavka in zaprt vrtec (17.4.2012 20:16:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Spoštovani, stavke ne podpiram, kljub temu pa je danes pomočnica kar sama odločila, da mi ne potrebujemo vrtca. To se mi zdi nesramno, sem pa v dilemi, ali zaradi tega začenjati spor. Sicer pa imajo otroci že od četrtka okrnjen program, saj je od takrat vzgojiteljica izginila in so kar naprej s samo pomočnico in z drugo skupino. Hodimo pa v vrtec Zelena jama, od koder je izginilo precej denarja. Želela bi, da bi bili delavci v vrtcu tako dejavni, ko se je na veliko kradlo.

Bi bilo fajn, da dojamete nekaj - stavka je v tem trenutku zelo pomembna, ker se gre za kvaliteto šolanja za Vaše otroke, posledično potem boljše znanje, večje možnosti na trgu dela (enkrat...), kvalitetna izobrazba je predpogoj za dobre temelje v gospodarstvu in tako dalje. Sploh pa - a se ne stavka tudi ker hočejo znižat porodniške, uvest plačilo vrtca?

Me res zanima - verjetno nimaš dveh otrok v vrtcu ali pač? Porodniške se te pa verjetno vel ne tičejo.

No, sam da povem, ker sem nekaj let delala v šolstvu, pa še zdaj nekaj delam, drugače pa imamo firmo in ustvarjamo neko dodano vrednost - tako da mi vsaj nihče ne more rečt, da nič ne delam...

Ker poznam delo na obeh področjih bom rekla, da še nisem srečala učitelja, vzgojitelja, ki ne bi res veliko delal, cele dneve. Večinoma so to taki vestni ljudje, vse naredijo, perfekcionisti... Edino preveč se pustijo ponižat, malo jim manjka samozavesti mogoče, zato je pa tako stanje. Sem pa srečala "v gospodarstvu" ljudi, ki se jim ne ljubni mignt z mezincem, pa če jim pred nosom mahaš s kupčkom zelenih, ampak resno... Isto je bilo pri granji hiše. So pa določeni, zelo podjetni Slovenci, ki so res nekaj ustvarili, npr. Akrapovič in podobni, pa še dosti je manj znanih, ko verjetno ne bi vedeli, ko pa daš kapo dol. Oni bi mogoče še lahko bili proti stavki - sam mislim, da se jih večina zaveda pomena izobrazbe za njihovo panogo.

Sicer pa - upam, da se zavedate, tisti, ki ne podpirate stavke (ostali po mojem veste za kaj se gre...), da gre trend bolj v smeri privatizacije že in da bomo kmalu morali vse plačat. BTW že zdaj so eni učitelji kar sami kupovali material, da se je sploh kaj delalo - da ne rečem, da iamš starše, ko niti pogledajo ne torbe in jih briga in ko je treba kaj prinest (odpadni amterial, ponavadi taki otroci nimajo nič zraven). Računalnike smo dobili samo na eni šoli (ena šola v okolici Šentjurja pri Celju z najboljšo ravnateljico), sicer se pa dela na računalnikih starih 20 let tud - po eden npr. na 30 oseb se je že tudi zgodilo... Tako, da v bistvu si moraš računalnik sam prinest v šolo (večinoma), če hočeš malo bolj pestro uro in tudi sam si ga moraš financirat, če hočeš doma delat. BTW sem sicer med tistimi za 8 urni delavnik, tudi vem, kako bi se dala kaka stvar boljše organizirat, sam itak ni denarja. Za take stvari se rabijo računalniki, oprema - ker 8 ur pa ne moreš bit v razredu, ker je treba še delat priprave, kar ti včasih vzame tudi eno celo uro za eno, ali še več, kje so še testi, govorilne, prireditve, projekti, domače branje - kar delamo v bistvu zastonj - skoraj...

Mogoče malo bolj razumem ene stvari, ker iamm še dodatno znanje iz managementa, rabim pri firmi - ki smo joi šli delat, ker se je videlo že 2005 leta kam pes taco moli... Kljub temu sem vesela, ker vidim, da vas veliko razume, v čem je pomen stavke.

Pa še to - izhajam iz družine, kjer je bil eden od meni najbližjih ljudi tudi po načinu razmišljanja, moj stari ata, ki je zdaj že pokojni in je bil vodja razvoja v enem večjih podjetij pri nas in sploh prvi zaposleni inženir v tem podjetju. Z njegovo pomočjo je podjetje začelo z izvozom ins e je razvilo v enega večjih podjetij pri nas. Potem je šel pa delat v šolstvo, z vsem spoštovanjem do tega poklica. Posledica tega je bila mogoče, da sem zdaj tu jaz [sm=smiley36.gif] Glede na moje sposobnosti bi lahko šla študirat karkoli, tudi medicino... Mogoče mi je kdaj sicer žal - ker se pa res moram zdaj skoraj stepst za delovno mesto s kom, ki pa mogoče nima takih znanj, izkušenj - tako stanje je pa samo zaradi tega, ker smo popustili tam, kjer ne bi smeli - zato sem jaz z eno nogo že ven iz tega - ker poznam dosti ljuudi, ki so pri 40 + še brez zaposlitve za NDČ (ki itak danes ne pomeni nič, sam gre se za princip, nisem navajena bit 2. violina...), pa še kak faks naredit in se kaj naučit mi ni problem - finančni mogoče malo bolj, sam stanje je pa v gospodarstvu trenutno tako, da si lahk kateri koli papir nekam vtakneš (in znanje...). Če greš na svoje se moraš krepko borit, kar pa roko na srce, ni sposobno 90% Slovencev. Ker to da si frizer, čistilka itd. in jih je polno, ne bo rešilo Slovenije, jih bodo pa inženirji pa kaki strokovnjaki v kakem razvoju na kateremkoli področju pač že, ki bodo znali ustvarit dodano vrednost (po domače, da bo Slovenija kaj prodala drugim državam, da bomo kaj zaslužili).




HHH -> RE: Stavka in zaprt vrtec (17.4.2012 21:43:56)

 
IZVIRNO SPOROČILO: Poka


IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Spoštovani, stavke ne podpiram, kljub temu pa je danes pomočnica kar sama odločila, da mi ne potrebujemo vrtca. To se mi zdi nesramno, sem pa v dilemi, ali zaradi tega začenjati spor. Sicer pa imajo otroci že od četrtka okrnjen program, saj je od takrat vzgojiteljica izginila in so kar naprej s samo pomočnico in z drugo skupino. Hodimo pa v vrtec Zelena jama, od koder je izginilo precej denarja. Želela bi, da bi bili delavci v vrtcu tako dejavni, ko se je na veliko kradlo.

Bi bilo fajn, da dojamete nekaj - stavka je v tem trenutku zelo pomembna, ker se gre za kvaliteto šolanja za Vaše otroke, posledično potem boljše znanje, večje možnosti na trgu dela (enkrat...), kvalitetna izobrazba je predpogoj za dobre temelje v gospodarstvu in tako dalje. Sploh pa - a se ne stavka tudi ker hočejo znižat porodniške, uvest plačilo vrtca?

Me res zanima - verjetno nimaš dveh otrok v vrtcu ali pač? Porodniške se te pa verjetno vel ne tičejo.

No, sam da povem, ker sem nekaj let delala v šolstvu, pa še zdaj nekaj delam, drugače pa imamo firmo in ustvarjamo neko dodano vrednost - tako da mi vsaj nihče ne more rečt, da nič ne delam...

Ker poznam delo na obeh področjih bom rekla, da še nisem srečala učitelja, vzgojitelja, ki ne bi res veliko delal, cele dneve. Večinoma so to taki vestni ljudje, vse naredijo, perfekcionisti... Edino preveč se pustijo ponižat, malo jim manjka samozavesti mogoče, zato je pa tako stanje. Sem pa srečala "v gospodarstvu" ljudi, ki se jim ne ljubni mignt z mezincem, pa če jim pred nosom mahaš s kupčkom zelenih, ampak resno... Isto je bilo pri granji hiše. So pa določeni, zelo podjetni Slovenci, ki so res nekaj ustvarili, npr. Akrapovič in podobni, pa še dosti je manj znanih, ko verjetno ne bi vedeli, ko pa daš kapo dol. Oni bi mogoče še lahko bili proti stavki - sam mislim, da se jih večina zaveda pomena izobrazbe za njihovo panogo.

Sicer pa - upam, da se zavedate, tisti, ki ne podpirate stavke (ostali po mojem veste za kaj se gre...), da gre trend bolj v smeri privatizacije že in da bomo kmalu morali vse plačat. BTW že zdaj so eni učitelji kar sami kupovali material, da se je sploh kaj delalo - da ne rečem, da iamš starše, ko niti pogledajo ne torbe in jih briga in ko je treba kaj prinest (odpadni amterial, ponavadi taki otroci nimajo nič zraven). Računalnike smo dobili samo na eni šoli (ena šola v okolici Šentjurja pri Celju z najboljšo ravnateljico), sicer se pa dela na računalnikih starih 20 let tud - po eden npr. na 30 oseb se je že tudi zgodilo... Tako, da v bistvu si moraš računalnik sam prinest v šolo (večinoma), če hočeš malo bolj pestro uro in tudi sam si ga moraš financirat, če hočeš doma delat. BTW sem sicer med tistimi za 8 urni delavnik, tudi vem, kako bi se dala kaka stvar boljše organizirat, sam itak ni denarja. Za take stvari se rabijo računalniki, oprema - ker 8 ur pa ne moreš bit v razredu, ker je treba še delat priprave, kar ti včasih vzame tudi eno celo uro za eno, ali še več, kje so še testi, govorilne, prireditve, projekti, domače branje - kar delamo v bistvu zastonj - skoraj...

Mogoče malo bolj razumem ene stvari, ker iamm še dodatno znanje iz managementa, rabim pri firmi - ki smo joi šli delat, ker se je videlo že 2005 leta kam pes taco moli... Kljub temu sem vesela, ker vidim, da vas veliko razume, v čem je pomen stavke.

Pa še to - izhajam iz družine, kjer je bil eden od meni najbližjih ljudi tudi po načinu razmišljanja, moj stari ata, ki je zdaj že pokojni in je bil vodja razvoja v enem večjih podjetij pri nas in sploh prvi zaposleni inženir v tem podjetju. Z njegovo pomočjo je podjetje začelo z izvozom ins e je razvilo v enega večjih podjetij pri nas. Potem je šel pa delat v šolstvo, z vsem spoštovanjem do tega poklica. Posledica tega je bila mogoče, da sem zdaj tu jaz [sm=smiley36.gif] Glede na moje sposobnosti bi lahko šla študirat karkoli, tudi medicino... Mogoče mi je kdaj sicer žal - ker se pa res moram zdaj skoraj stepst za delovno mesto s kom, ki pa mogoče nima takih znanj, izkušenj - tako stanje je pa samo zaradi tega, ker smo popustili tam, kjer ne bi smeli - zato sem jaz z eno nogo že ven iz tega - ker poznam dosti ljuudi, ki so pri 40 + še brez zaposlitve za NDČ (ki itak danes ne pomeni nič, sam gre se za princip, nisem navajena bit 2. violina...), pa še kak faks naredit in se kaj naučit mi ni problem - finančni mogoče malo bolj, sam stanje je pa v gospodarstvu trenutno tako, da si lahk kateri koli papir nekam vtakneš (in znanje...). Če greš na svoje se moraš krepko borit, kar pa roko na srce, ni sposobno 90% Slovencev. Ker to da si frizer, čistilka itd. in jih je polno, ne bo rešilo Slovenije, jih bodo pa inženirji pa kaki strokovnjaki v kakem razvoju na kateremkoli področju pač že, ki bodo znali ustvarit dodano vrednost (po domače, da bo Slovenija kaj prodala drugim državam, da bomo kaj zaslužili).


Sorry, ampak mal pa vseeno pretiravaš





Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>