Nalezljiva angina (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


mojamura -> Nalezljiva angina (20.4.2012 16:21:41)

približno teden dni nazaj sem zbolela za angino. en dan za mano starejši sin, 3 dni za tem pa mlajši sin, zdaj pša še tašča.
vprašala sem ali je angina nalezljiva in so med. sestre rekle da ja. ampak angina ni virusno obolenje, ker se zdravi z antibiotiki. mislim vsak dan zvem nekaj novega, a ste ve to vedele?




sazi -> RE: Nalezljiva angina (20.4.2012 17:08:31)

Ja, angina je nalezljiva.
In moja otroka sta že večkrat zbolela za virusno angino, za katero pa se ne jemljejo antibiotiki, ker je virusna.
Kadar pridemo k P z znaki angine, nas pošlje ali v laboratorij na odvzem krvi, ali pa sama naredi bris grla, da potrdi ali ovrže bakterijsko angino.

In najbolj trapasto je, ko prideš k P z znaki angine (po možnosti h kakemu dežurnemu, ki se mu ful mudi) in da kar antibiotik z diagnozo angina. In potem otrok po nepotrebnem je AB, čeprav ima virusno angino[sm=zmeden.gif]. Zato se vedno trudim ujeti termin, ko dela naša P, ker vem, da se bo prepričala prej ali je virusna ali bakterijska.




josephine27 -> RE: Nalezljiva angina (20.4.2012 17:45:42)

približno teden dni nazaj sem zbolela za angino. en dan za mano starejši sin, 3 dni za tem pa mlajši sin, zdaj pša še tašča.
vprašala sem ali je angina nalezljiva in so med. sestre rekle da ja. ampak angina ni virusno obolenje, ker se zdravi z antibiotiki. mislim vsak dan zvem nekaj novega, a ste ve to vedele?


sem vedela ja, ker je enkrat v vrtcu manjkalo več kot polovico skupine v kateri sem imela otroka zaradi angine. vključno z vzgojiteljico.




Najaa -> RE: Nalezljiva angina (21.4.2012 12:42:40)

Angina je virusna in bakterijska, zato je fajn kri pogledat preden napišejo AB. Ker AB se pije pri bakterijski.




mojamura -> RE: Nalezljiva angina (22.4.2012 9:18:56)

to razumem...meni zdravnica ni pregledala kri ali vzela bri, zato pa je to naredila zdravnica starejšega sina. in je bila bakterijska




Stran: [1]