a paše k našemu priimku ... (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


mummylarisa -> a paše k našemu priimku ... (13.5.2012 22:56:01)

ime Laura, ki ga imamo na top 5 listi, pišemo se Lavtižar. Ali je zaradi prevelike podobnosti s priimkom bolje izbrati drugo ime?




LuLu -> RE: a paše k našemu priimku ... (13.5.2012 23:02:44)

Laura in Lavtižar pa sploh ni tako podobno, da bi bilo moteče. Pa paše lepo skupaj.
Bolj so ti podobni, kao Marko Markovič, Peter Petrovič, Duško Duškič... in podobni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




saska27 -> RE: a paše k našemu priimku ... (13.5.2012 23:23:12)

Sliši se lepo, ampak če imata v ožjem izboru še štiri imena, bi jaz raje izbrala katero drugo - "moti" me, da se Laura in Lavtižar podobno izgovarja, a drugače piše (u in v). Povprečen Slovenec bi vaš priimek zapisal z v-jem, ko ga bo slišal skupaj z imenom, pa bo verjetno vprašal, kako se zapiše.




mateyka -> RE: a paše k našemu priimku ... (13.5.2012 23:29:58)

men ni prepodobno, mi lepo, harmonično podobno zvenita skupaj - kot anđelina đoli (Angelina Jolie) [sm=smiley4.gif]




mummylarisa -> RE: a paše k našemu priimku ... (13.5.2012 23:39:42)

ja, to glede priimka nas sprašujejo, kako se napiše, ali z u ali z v, tako da ponavadi kar črkujem, me ne moti. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Zoja Lara -> RE: a paše k našemu priimku ... (14.5.2012 20:20:31)


IZVIRNO SPOROČILO: mummylarisa

ime Laura, ki ga imamo na top 5 listi, pišemo se Lavtižar. Ali je zaradi prevelike podobnosti s priimkom bolje izbrati drugo ime?


Meni je težko izgovorit. Dajta kaj bolj easy izbrat. Npr. Neja, Mija, Klara...




nestea -> RE: a paše k našemu priimku ... (15.5.2012 10:15:45)

Živjo,  meni je bilo vedno všeč ime Lara ali Laura, potem pa sem v vrtcu spoznala težave otrok z izgovorjavo okoli črke L - otrok ne more izgovoriti svojega imena in prijateljčki imajo težave. Okoli tega poznam kar nekaj smešnih zgodbic. Moja hčerka je šele pri štirih letih in pol znala izgovoriti L in še dobro, da ni bila toliko časa Lala.
Meni je všeč ime Laura, kombinacija z vašim priimkom pa mi preveč trdo zveni in težje izgovori (Lau...Lav).
Veliko sreče pri izbiri imena in veliko veselja na novi poti vam želim.




Paštetka -> RE: a paše k našemu priimku ... (15.5.2012 10:52:23)

všeč mi je. paše kot ati na mamico [sm=smiley36.gif]




Stran: [1]