[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.5.2012 12:51:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




KIKI**** -> RE: Zamrzovanje jurckov... (17.5.2012 13:08:53)

Nikol jih ne blanširam, ampak jih vedno potem prekuham, popečem, dodam čebulo, jajčko, česen, peteršilj, sol, poper in viola, take imam najraje ;)




hubi -> RE: Zamrzovanje jurckov... (17.5.2012 19:29:38)

Operem, obrišem, narežem in dam v skrinjo. Potem jih pa skuham, spečem ... So skoraj kot sveži.




*miska.mcc* -> RE: Zamrzovanje jurckov... (17.5.2012 19:33:02)

jurčkov se ne sme zmrzovat!!!! postanejo strupeni!!!!!!

zato jih zapakiraj in poslji na notranjsko! [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/img]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.5.2012 22:09:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




fuksija -> RE: Zamrzovanje jurckov... (21.5.2012 18:41:54)

Ta male zamrzujem cele, malo večje prepolovim. Sem že poizkusila več variant, pa je takole najboljše. Pred uporabo jih dam četrt ure prej iz zamrzovalnika, toliko, da se dajo rezat, še napol zamrznjene. So kot pravkar nabrani.




Hope2 -> RE: Zamrzovanje jurckov... (22.5.2012 11:21:24)

Vedno sem jih blanširala, ne vem zakaj, tak so me naučili in tak mi je ostalo v krvi[sm=smiley36.gif]. Čeprav npr če jih paniram, pa ne blanširam. Samo sveže spaniram in dam zamrznit. In če primerjam da mi blanširane kocke ostanejo pri odmrzovanju in kuhanju take kot pred zamrzitvijo, da pa mi panirani jurčki ob cvrenju spremenijo barvo, obliko... (se skrčijo in potemnijo). ne vem, pomoje bom še naprej tako delala[sm=smiley36.gif]

Sem pa enkrat zamrznila sveže lisičke in je bila rižota grenka, da smo vstran vrgli. Lisičke sem tudi skoz blanširala, pol pa me je ena namigala, da da sveže zamrznit in so boljše, ma fUJ[sm=smiley11.gif]. Šampijone pa tudi obvezno blanširam, ker drugače črni ratajo in nikakvi.

Kaj pa je narobe v blaširanju, razen da timal časa vzame.

Za zelenjavo sem ugotovila, da če zamrznem sveži brokoli, da je tudi nagravžen- zato obvezno prej blanširam in isto cvetačo. Okus je čisto drugačen in nam paše bolj blanširan. [sm=smiley1.gif]




amyZ -> RE: Zamrzovanje jurckov... (8.7.2012 18:35:28)

Meni pa jurčki dobri pridejo, če se napol posušijo in dajo potem zmrznit. In so okusni ko jih pokuhaš in nato dodaš v omako ali karkoli pač.




Poka -> RE: Zamrzovanje jurckov... (18.7.2012 8:57:51)

Zadnjič sem kupila zamrznjene jurčke v trgovini - dragi so bili. Čeprav se tudi na internetu pordajajo, sveži.

Ta stvar, ki bi naj bili jurčki, sem skuhala v gobovi juhi, ki je imela okus po korenčku... Niti g od gobe...


Verjetno se to s pravimi ne zgodi. Aja, bili so pa celi zmrznjeni, ne blanširani.




enea -> RE: Zamrzovanje jurckov... (18.7.2012 10:57:41)

jaz sem davno nazaj delala v restavraciji, kjer smo dobili sveže jurčke,...
jurčke lahko zamrzneš cele, brez blanširanja, NE SME SE JIH PA PRATI, spodaj jih odrežeš, kjer je pač zemlja in malo z nožkom postržeš, potem jih pa z vlažno krpo samo obrišeš,... za v skrinjo jih pa lahko daš cele ali že narezane,..




Stran: [1]