Prva vloga za znižano plačilo vrtca (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


knorbalbo -> Prva vloga za znižano plačilo vrtca (10.6.2012 20:01:09)

Živjo,
ali mi lahko prosim razložite kako bo letos, glede na vse zamude z odločbami iz CSD-ja, glede prvega plačila položnice za vrtec. Namreč mi bomo s septembrom začeli z vrtcem, sklepam da je treba 15dni prej oddati vlogo za znižano plačilo. In predvidevam, da se plačuje za 1 mesec nazaj, tako da potem lahko prvo položnico pričakujem v oktobru ali kako?[sm=zmeden.gif] In če do takrat še ne bo odločbe, kako mi bodo potem to računali? Bom primorana do odločbe plačevati celoten znesek? Me že zdaj skrbi, ker če bo tako, enostavno ne bova zmogla!!!![sm=smiley19.gif]
[sm=smiley19.gif]
Je pametno že sedaj oddato odločbo za znižano plačilo?V vrtcu pri podpisu pogodbe niso nič omenjali, sestanek pa imamo šele čez 14 dni.

Vsaka info je zeeelo dobrodošla!!!HVALA[sm=smiley1.gif]




petea -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (10.6.2012 20:31:54)

lahko, da bodo takrat spet zamude z odločbami;

polnega zneska na položnicah verjetno ne bodo pošiljali, bolj verjetno je, da bodo prvo položnico izdali malo kasneje, ko bo znano, kolikšen znesek bo na njej;

drugače pa - glede na to, da je do oktobrske položnice še več kot 4 mesece, predlagam, da skušata vsak mesec dati na stran nek znesek denarja, da bosta takrat lažje prišla skozi mesec

vloge pa se praviloma oddajajo v začetku avgusta, lahko pa tudi prej; bolje tako, kot zamuditi skrajni rok 15. avgust




shushu -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (10.6.2012 20:31:54)

naša je šla v vrtec z januarjem, vlogo smo oddali v decembru, odločbe pa še ni. so nam pa v vrtcu oz. na občini izračunali, glede na dohodnino za 2010. če ne bi šli toliko na roko bi mogla pa plačvat polno ceno do prejema odločbe. bo pa vrjetno kar nekaj poračuna, glede na to kaj vse se šteje kot dohodek..




tjasaoasis -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (11.6.2012 6:10:16)

Moja gre tudi septembra v javni vrtec in mi je zadnjič tajnica v vrtcu, ko sem šla podpisat pogodbo, rekla, da naj vlogo za znižano plačilo oddam že zdaj. In sem to tudi naredila. Na CSD sem poslala vlogo po emailu in jih tudi vprašala, če je to dejansko OK, vendar z njihove strani še nisem dobila odgovora. Očitno bo šlo.




knorbalbo -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (11.6.2012 8:38:52)

Ja saj tega se bojim, kar je shushu napisala. Glede na to, da sem zdaj zaradi njihove napake v novi odločbi o DŠ in OD, ostala brez obojega do nadaljnega, je nemogoče dati kaj na stran.[sm=smiley19.gif] Ja, verjeto bom tudi jaz spet oddala novo vlogo, tokrat za znižano plačilo vrtca. Imam pa sigurno tako srečo, da bodo pa to vlogo TAKOJ rešil in bom do oktobra brez tistih dodatnih 20%OD, ki mi pripadajo ker otrok še ni v vrtcu. [sm=hudicek1.gif]





škrpijonka -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (23.7.2012 8:27:53)

Nam so v vrtcu povedali, da naj to vlogo oddamo v avgustu in sicer do 25.8.




petea -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (23.7.2012 9:06:55)

IZVIRNO SPOROČILO: škrpijonka

Nam so v vrtcu povedali, da naj to vlogo oddamo v avgustu in sicer do 25.8.


Do sedaj je vedno veljalo, da je potrebno oddati vloge do 15.8.
So kar radi pošiljali polne položnice, če so starši zamudili ta rok.




PC Baby -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (25.7.2012 19:05:05)

No, jaz sem bla danes na CSD,ker še nisem dobila odločbe (sem oddala vlogo decembra) in.......... je ne najdejo!!! Tudi to se lahko zgodi. Zdaj jim moram prinest kopijo vloge in potrdilo o oddaji - ki ju na srečo še hranim. Medtem pa od januarja naprej plačujemo vrtcu samo akontacijo in ko mi izdajo odločbo in poračun bomo obubožali glede na zo, koliko časa je to trajalo.




knorbalbo -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (25.7.2012 19:16:03)

Pozdravljene, jaz sem prvo vlogo za vrtec (začnemo septembra) oddala 15.6.2012 in to takoj, ko sem klicala v vrtec (še pred prvim sestankom) in dobila informacijo, da v kolikor vloge še ne bomo dobili, bomo pač plačali CELOTEN znesek. In to toliko časa, dokler pač ne bo vloge, kar pomeni, da lahko vsak mesec dobimo položnico za cca 450€-500€. [sm=smiley19.gif] Svašta, jaz samo upam, da bo vloga rešena (pravilno!!!!) do septembra!




Paštetka -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (25.7.2012 19:17:04)

Pa saj daš vsak mesec vstran za vrtec. [sm=zmeden.gif]




knorbalbo -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (25.7.2012 20:50:33)

Paštetka: ne vem točno kaj si s tem mislila, da dam vsak mesec vstran za vrtec.....če misliš, da lahko do septembra prišparam 500€ to ni možno,ker
že sedaj komaj shajamo s tem kar imamo. Če si pa mislila, da že sedaj plačujemo za vrtec pa ni tako, ker gre šele s septembrom prvič v vrtec.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.7.2012 22:09:31)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




knorbalbo -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (31.7.2012 8:35:19)

No, naj vam povem, da smo (kot sem že napisala) oddali vlogo že junija (ker so nam tako rekli na prvem sestanku v vrtcu!!!!!!) in sem včeraj dobila zavrnjeno vlogo, češ da se za september oddaja vloge šele v avgustu. Kar pomeni da moram še enkrat oddat! So pa tole vlogo kar hitro "rešili", v cca 1,5mesecu. Je pa res, da so mi spet zeli dohodke iz 2010 in 2011, kar bi seveda pripeljalo do pritožbe v kolikor bi veljala ta vloga. Sedaj bom šla tja osebno in bom s to "neveljavno" odločbo točno povdala kaj naj upoštevajo in kaj ne, pišuka saj nimam dvojnih prihodkov[sm=hudicek1.gif]




dadab -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (31.7.2012 11:51:02)

Jaz sem oddala vlogo 18.7. Me pa zanima na katerem CSD so bili tako hitri. Mi za maj še vedno čakamo za otroške doklade je pa CSD Šiška




knorbalbo -> RE: Prva vloga za znižano plačilo vrtca (31.7.2012 13:22:10)

dadab: ravno na CSD Šiška!! Sem pa tudi jaz čakala zeeeeeloooo dolgo na otroške in štipendijo, če ne bi klicala, bi še danes čakala, ker so "zgubili" moje vloge in sem jih potem mogla se enkrat oddat[sm=hudicek1.gif] Mah, itak so mi potem spet pri obeh odločbah naredili napako v mojo škodo, tako da so že romale pritožbe na ministrstvo. Jst res ne vem, a se to samo meni dogaja, čist za vsako odločbo se moram pritoževat, ponovno vlagat itd, sem skrajno nezadovoljna s CSD-Šiška!!!!!!![sm=hudicek1.gif]




Stran: [1]