podaljšanje porodniške (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Starši čvekamo



Sporočilo


trnyulch -> podaljšanje porodniške (11.6.2012 20:24:35)

Pozdravljeni,
moja hčerkica se je rodila v 34. tednu, kar pomeni da mi pripada podaljšanje porodniškega dopusta. Predpostavljam da obstaja določen obrazec za to, zanima pa me koliko pred iztekom porodniške je treba obrazec oddati in kje (na CSD-ju mogoče?)
lp




petea -> RE: podaljšanje porodniške (11.6.2012 20:28:48)

IZVIRNO SPOROČILO: trnyulch

Pozdravljeni,
moja hčerkica se je rodila v 34. tednu, kar pomeni da mi pripada podaljšanje porodniškega dopusta. Predpostavljam da obstaja določen obrazec za to, zanima pa me koliko pred iztekom porodniške je treba obrazec oddati in kje (na CSD-ju mogoče?)
lp


Obrazec je S-1/1, isti, kot za uveljavljanje rednega porodniškega dopusta.

Na drugi strani označiš, da podaljšuješ dopust, vlogi priložiš dokazila, iz katerih je razvidno, koliko prej se je rodil otrok (npr. rojstni list, kopijo iz MK s podatkom o PDP ali/ in odpustno pismo iz porodnišnice za otroka)

oddaš lahko do izteka pravice do dopusta, dobro pa je čim prej, tako da ti izdajo samo eno odločbo za dopust za nego in varstvo otroka (redno + podaljšanje)




trnyulch -> RE: podaljšanje porodniške (11.6.2012 21:22:15)

Najlepša hvala!!




petea -> RE: podaljšanje porodniške (11.6.2012 21:23:11)

Prosim!




pikomiko -> RE: podaljšanje porodniške (19.6.2012 18:43:39)

Ali si ta obrazec lahko sprintam a ga moram ravno na socialno it iskat?

Hvala za odgovor.




darhaha84 -> RE: podaljšanje porodniške (12.7.2012 9:20:35)

ja, sprintaš in izpolniš ga, potem pa ga odneseš ali pošlješ skupaj s prilogami. Dobro je, če ga oddaš vsaj 1,5 mes. pred iztekom, ker kar dolgo čakaš na odgovor. Jaz sem vlogo oddala 18.1. odgovor pa dobila 1.3. (rekli so da bo odgovor v 15ih dneh). Podaljšanje pa lahko koristiš takoj po porodniški in najkasneje do 18mes. otrokove starosti.




Stran: [1]