bolniška (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


stračatela -> bolniška (20.6.2012 15:18:13)

zanima me če je katera imela takšen primer da za vikend ni dobila prosto v službi in ni imela varstva za otroke?ali zdravnik napiše bolniški list za takšno situacijo?




Tippi -> RE: bolniška (20.6.2012 15:28:47)

Če prav razumem, je otrok zdrav, ampak ti nimaš nikogar ki bi ga čuval?
Če je temu tako, potem po mojih izkušnjah lahko dobiš bolniško samo, če maš kakšno navezo z dohtarjem (se že skoraj perverzno sliši [sm=smiley36.gif], ampak sej veš kaj mislim). Lahko da se je skozi leta kaj spremenilo, ampak včasih je bilo tako, da je bila bolniška za otroka izključno samo zaradi bolezni.




stračatela -> RE: bolniška (20.6.2012 15:30:51)

da tako je.ampak kaj mi pa še potem drugega preostane?




nyna84 -> RE: bolniška (20.6.2012 15:38:17)

Kako je to pa zakonsko urejeno, si se kaj pozanimala? Ker za vikend res ni niti vrtcev, niti šole...
Po drugi strani pa tega tudi med tednom popoldan ni ... [sm=zmeden.gif]

Se res ne moreš dogovoriti z delovodjem - lahko bo pa razumel, da nimaš otrok kam dati, razen, če jih pelješ s sabo na delo? [sm=smiley36.gif]




Tippi -> RE: bolniška (20.6.2012 15:44:50)

Na žalost je tako, da se boš morala znajti, v kolikor se z delodajalcem ne da dogovort. Vem, da te to nič ne potolaži in ne reši tvojega "vikend" problema, ampak takšnih situacij je ogromno in sem prepričana, da se je vsak starš že kdaj znašel v podobni situaciji. Pa se je že nekako znašel. Vem ja, spet tisti kako?

Že nekako. [sm=smiley29.gif]




K_a_t_i -> RE: bolniška (20.6.2012 17:40:38)

Ojoj [sm=smiley13.gif], še dobro, da se mi ni treba še s tem ukvarjat. Kaj partner je tudi v službi / ne dobi frej?
Bolniške po "normalni" poti sigurno ne boš dobila. Lahko pa otrok dobi v petek popoldne vročino... al kako?




Stran: [1]