Razpokane pete (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


divans1 -> Razpokane pete (15.7.2012 15:53:53)

S čim namazati pete,da ne bi bile razpokane?




Najaa -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 15:55:24)

Obstaja ena super krema, sam ne vem kako se ji že reče... Pejdi v DM al v kako tako trgovino in vprašaj. Drgače pa si jaz skora vsak dan zdrgnem s tistim kamnom pete, ko se tuširam, ker drugače mam takoj čisto trde in hrapave.




Anonimen -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 15:56:29)

Samo z mazanjem ne boš ničesar dosegla, ker gre za razpokano odmrlo kožo. Jaz grem vsaj 1x letno (ponavadi pred začetkom poletja) na eno konkretno medicinsko pedikuro, pa med vsakim tuširanjem si pete zdrgnem s tisto pilo ali kamnom ter se vsake toliko namažem s kako mastno kremo in imam lepe skozi celo leto.




sonček33 -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 16:33:45)

Justova krema za noge dela čudeže. Priporočam.




mateyka -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 18:05:48)

redno (npr. 2x na teden) namakaj (foot soak) v slani vodi in nato zdrgni nežno s kamnom. nato namaži s kako kremo in daj nogavice gor (ali ždi pred tv-jem, pc-jem kako uro) in pejt spat. se bo ful poznalo.




MioBambino -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 18:07:56)

Meni je pred leti čudežno pomagala neka avokadova krema od Oriflame, v kombinaciji z nogavicami, zdaj je pa ne morem več dobit.




Arwenko -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 18:37:31)


IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

Meni je pred leti čudežno pomagala neka avokadova krema od Oriflame, v kombinaciji z nogavicami, zdaj je pa ne morem več dobit.


Nazadnje je bila v katalogu z nogavicami pred novim letom. Je pa zdaj ena malo drugačna, ampak za moj okus še nekoliko izboljšana, prav za pete. Sem si pred par minutami ravno namazala noge z njo, ker sem imela čist suhe zdaj ko sem toliko bosa.




LuLu -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 18:37:50)

Za noge in podplate naj bi bile primerne kreme, ki vsebujejo SEČNINO - UREO. Po informacijah pedikerke. Za Eucerin vem, da ima take kreme v lekarni, niso pa poceni... v drigerijah ne vem, če so. Jaz jo imam na recept, sicer za roke, ampak jo za noge tudi uporabljam. Linola Urea (krema).
Ti priporočam, da malo splošno dr. povprašaš, ker so kar drage drugače. Te moje pa se ne da dobiti brez recepta. Lahko ji po moje komot rečeš, da gre za noge in ti koža poka.




*miska.mcc* -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 18:40:53)

meni dela čudeze cisto navaden tuš. proti koncu tusiranja si jih recimo 1-2x na teden malo podrgnem z uno pilo za pete in namazem kar z mlekom za telo.
1x na teden pa ful na debelo z navadno kremo in stunfe gor.




LuLu -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 18:50:08)

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

meni dela čudeze cisto navaden tuš. proti koncu tusiranja si jih recimo 1-2x na teden malo podrgnem z uno pilo za pete in namazem kar z mlekom za telo.
1x na teden pa ful na debelo z navadno kremo in stunfe gor.


To po moje deluje za zdravo kožo na petah, da ostane zdrava, nega... Na razpoke (in seveda bi bilo fajn odkriti zakaj se to dogaja), pa bi bolje, vsaj zaenkrat, kako zdravilno mazilo. Če po svoji koži sklepam , seveda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Meni je mleko za telo... dosti teh raznih znamk, bil totalna napaka, če sem dala na poškodovano kožo, ker je peklo kot hudič.

To, kar sem zdaj pisala velja, če so to hude razpoke, rane pravzaprav.




mateyka -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 19:32:19)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Za noge in podplate naj bi bile primerne kreme, ki vsebujejo SEČNINO - UREO. Po informacijah pedikerke. Za Eucerin vem, da ima take kreme v lekarni, niso pa poceni...


eh Lulu, kaj kompliciraš - polulaš se na pete pa je. in poceni. [sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 19:35:26)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
To, kar sem zdaj pisala velja, če so to hude razpoke, rane pravzaprav.


jaz včasih dam 100% aloo vero (če mam suho) in ko se posuši (to se hitro) vtrem ribodermin.

drugače pa bi znal kak dermatolog tudi kaj učinkovitega kaj svetovat.




LuLu -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 19:36:12)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Za noge in podplate naj bi bile primerne kreme, ki vsebujejo SEČNINO - UREO. Po informacijah pedikerke. Za Eucerin vem, da ima take kreme v lekarni, niso pa poceni...


eh Lulu, kaj kompliciraš - polulaš se na pete pa je. in poceni. [sm=jezicek.gif]

Saj sem delala to, pa pustila čez noč, ampak noge so potem smrdele, ne kot ponavadi... malo drugače [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Najaa -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 20:00:34)

Ribodermin ja, za to sem tudi slišala, da pomaga. Sam je res ralika, če si kožo sam neguješ, ko je pač malo suha, kot pa če gre že za rane... Jaz bi v tem primeru kar dr. rekla za kakšno oreng kremo.




mateyka -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 20:12:42)

ja, če je razpokana brez ran, se da nazaj spravit, rane so pa po moje domena dermatologa. SIGURNO si pa rane ne pilimo ali kožo okoli rane režemo. prvo se morajo rane zacelit in nato se gre v estetiko.




mateyka -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 20:14:41)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Za noge in podplate naj bi bile primerne kreme, ki vsebujejo SEČNINO - UREO. Po informacijah pedikerke. Za Eucerin vem, da ima take kreme v lekarni, niso pa poceni...


eh Lulu, kaj kompliciraš - polulaš se na pete pa je. in poceni. [sm=jezicek.gif]

Saj sem delala to, pa pustila čez noč, ampak noge so potem smrdele, ne kot ponavadi... malo drugače [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


kako, a nič ne veš? takrat moraš spat v šotoru z nogami zunaj [sm=smiley36.gif]




LuLu -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 20:22:18)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kako, a nič ne veš? takrat moraš spat v šotoru z nogami zunaj [sm=smiley36.gif]


Nisem vedla... Urin je prišel brez navodil. Nič ni bil lično zapakiran z načinom uporabe in možnimi posledicami. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Sacherca -> RE: Razpokane pete (15.7.2012 20:22:50)

Tale je super,jo imam

http://www.lek-veterina.si/si/spletna-trgovina/izdelki-za-humano-uporabo/izdelki-za-humano-uporabo/n//c997d7a4c7/?tx_tendshop_pi1%5Bcat%5D=7&tx_tendshop_pi1%5Bprod%5D=64




cimi -> RE: Razpokane pete (16.7.2012 10:30:16)

jaz si naredim 1x tedensko solno kopel (ponavadi ob nedeljah ko si na sveže nalakiram nohte)
fajn namočene noge potem zdrsam s pilo in jih namažem z Pavlovičevo kremo, štunfe gor in pete so cel teden gladke, mehke

1-2x tedensko pa si po tuširanju namažem z kakavovim maslom




Tippi -> RE: Razpokane pete (16.7.2012 14:19:13)

Jaz sem v gorah staknila hude poškodbe rok, kljub rokavicam, sem imela suho in razpokano kožo do krvi in bolečine, in sem uporabila recept starih babic in zeliščark, ter si roke namazala z navadnim maslom in si gor dala rokavice iz bombaža. Terapijo sem ponavljala vsak večer, en teden in so se mi roke pozdravile. ne vem če je isto, kot pri tebi, kar se razpokanosti tiče, ampak meni je pomagalo.

Je za poskusit [sm=smiley1.gif]




jullie -> RE: Razpokane pete (17.7.2012 12:36:47)

tako kot je Lulu rekala..pomebna je urea..v DM-u imajo kremo od Hansaplasta in Afrodite; vsaka ima nekje 20-25% uree, kar je veliko, saj se je nekaj časa dalo dobiti samo z 10%.. tako da priporočam..




ely* -> RE: Razpokane pete (29.7.2012 20:46:12)

Jaz mam tudi probleme s tem, sem v službi veliko na nogah. Zelo je dobra una krema od Schoola. Sem pa našla v DM-ju njihovo, ki je veliko bolj ugodna in zelo v redu. Imenuje se Balea schrunden salbe in ima 25% uree.




LuLu -> RE: Razpokane pete (29.7.2012 20:59:15)

Dajte malo biti iznajdljive in si na recept vzemite kremo pri doktorci. Tisti denar za kreme iz DM-a pa šparajte za dobre čevlje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Tutan -> RE: Razpokane pete (30.7.2012 9:48:52)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

redno (npr. 2x na teden) namakaj (foot soak) v slani vodi in nato zdrgni nežno s kamnom. nato namaži s kako kremo in daj nogavice gor (ali ždi pred tv-jem, pc-jem kako uro) in pejt spat. se bo ful poznalo.


Enako. Samo da si jaz najprej obdelam peto s kamnom, ker se mi zdi potem noga tako razmočena, da nič ne naredim[sm=zmeden.gif] Ali pa nikakor ne utrofim pravega kamna[sm=smiley36.gif].
Nekaj časa sem obvezno kupovala Justovo kremo za noge, pa mi je bila super. No, potem sem 1x pozabila naročit kremico in sem kupila čisto navadno kremo za noge v DMu (mislim da je scheller ali nekaj takega [sm=zmeden.gif]). rezultat: ni razlike med to in Justovo [sm=smiley36.gif]. Pa nogavičke gor, da se kremica fajn vpije in to je to.




Stran: [1]