Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


xocoatl -> Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (19.7.2012 19:21:46)

Pozdravljenje,

fuuuul obožujem baziliko in bi lahko dnevno jedla testenine s pestom, kar hkrati pomeni dokaj velike količine bazilike. Je to kakorkoli škodljivo med nosečnostjo?

Kako je pa z ostalimi začimbami?




*becky* -> RE: Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (19.7.2012 21:03:34)

Do zdaj sem brala samo za zéleno, da jo je fajn omejiti v času nosečnosti.

Menda je pa čaj iz bazilike priporočljiv po porodu, ker vzpodbuja nastajanje mleka.




Najaa -> RE: Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (19.7.2012 21:24:15)

Seveda lahko ješ. Jej kar ti paše.




44gatti -> RE: Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (21.7.2012 8:16:04)

Hojla.

Meni je nutricionistka rekla, da bi se morala izogibati svežemu peteršilju. Baje, da sploh na koncu lahko sproži porodne krče. Vprašala sem jo tudi glede posušene, pa mi je rekla, naj je rajši ne jem. Pred nosečnostjo sem pogosto jedla pekočo hrano. Glede tega pa je rekla, da če sem navajena od prej, naj pač malo zmanjšam in naj začinim s pekočo papriko in ne s poprom, ker ta draži.

lp




astrid1 -> RE: Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (21.7.2012 11:57:48)

Uporabljam vse začimbe v mejah normale, tudi sveži peteršilj. Če bo pa na koncu nosečnosti prišlo do popadkov, pa najbrž ne bo zaradi petršilja.




mateyka -> RE: Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (21.7.2012 16:38:17)

dokler je poješ četrt kile peteršlja na dan, sem sigurna, da ti ne bo popadkov povzročil. [sm=jezicek.gif] glede pekočih začimb pa - v indiji nosečnice normalno jejo če jih rano ne daje zgaga. mislim da smo vsi ljudje in pri nas ni nič drugače. mene je na koncu zgaga dajala in potem nisem, bi pa občasno jedla pekoče, če bi mi blo vse ok. zakaj pa ne?




biba14 -> RE: Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (2.8.2012 13:32:52)

Še nisem slišala, da bi v zmerni količini škodila. Jaz jo uporabljam v vsakodnevni kuhi.




Perunika -> RE: Bazilika in ostale začimbe med nosečnostjo (3.9.2014 13:30:54)

Ravnokar sem spet osvežila znanje o zeliščih med nosečnostjoo, (ker je po novem to spet aktualno:)) in sem videla opozorila za nosečnice kar se tiče, origana, rožmarina, žajblja.. za baziliko opozoril nisem opazila. Verjetno pa gre pri opozorilih za večje količine kot je že ena omenjala peteršilj...




Stran: [1]