biftek (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


abc123 -> biftek (23.7.2012 13:04:17)

Dva dni preden sem izvedela,da sem noseča, sem pojedla kar zajetno količino tatarskega biftka. V prvi nosečnosti sem izvedela, da toksoplazmoze še nisem prebolela. Ali jo lahko preboliš kadarkoli v življenju oz. ali se je kateri zgodilo podobno?




MioBambino -> RE: biftek (23.7.2012 13:13:32)

Če bifteka nisi jedla prvič v življenju in če do sedaj nisi dobila toksoplazmoze, je tudi zdaj zelo mala vrjetnost, da jo boš.




Medea10 -> RE: biftek (23.7.2012 18:12:34)

Jaz sem v obeh nosečnostih pojedla OGROMNO bifteka pa mi ni bilo nič.
Mislim pa da tokse s tem, da ješ biftek ne moreš dobit. Večja nevarnost je zelenjava, če ni dovolj oprana.




astrid1 -> RE: biftek (24.7.2012 13:22:29)

Glede na to, da odsvetujejo surovo meso nosečnicam, ki so negativne na toksoplazmo, se na tvojem mestu ne bi igrala in bi odložila uživanje bifteka na obdobje po nosečnosti.




mika -> RE: biftek (24.7.2012 14:18:46)

IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Dva dni preden sem izvedela,da sem noseča, sem pojedla kar zajetno količino tatarskega biftka. V prvi nosečnosti sem izvedela, da toksoplazmoze še nisem prebolela. Ali jo lahko preboliš kadarkoli v življenju oz. ali se je kateri zgodilo podobno?


Jaz pa savinsjkega želodca[sm=9nebesa.gif]..in mi tudi ni bili vseeno.....Kmalu boš itak imela test na toxo, pa bo ziher o.k.
Drugače pa jo lahko preboliš kadarkoli v življenju.





biba14 -> RE: biftek (2.8.2012 13:35:25)

Zdaj je kar je...na prvem pregledu boš dobila napotnico za testiranje in boš potem v nekaj dneh izvedela na čem si. Jaz sem prenehala uživat surovo meso oz.suhomesnate izdelke, ko sva se odločila za drugega otroka.




Stran: [1]