OD - sporočanje sprememb na CSD (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


divna -> OD - sporočanje sprememb na CSD (27.7.2012 14:13:50)

Pozdravljene,

slučajno katera ve kako je s sporočanjem sprememb v času trajanja odločbe? Mislim predvsem na selitev in s tem povečanje stanovanjske površine ali pa v primeru ko se seliš v drugo nepremičnino in predno prodaš prvo imaš v lasti praktično dve nepremičnini ali pa v primeru nakupa novega avtomobila...

V odločbi piše katere podatke je potrebno takoj sporočiti, ampak je zapisano tudi, da je potrebno sporočiti podatke, ki bi utegnile vplivati na višino OD. Torej če kupim avto jim moram to sporočiti in na novo odločbo spet čakati pol leta? Ali tega ni potrebno sporočati?

Hvala in lp




Angel_Tian -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (27.7.2012 14:44:08)

Pozdravljena,

jaz takih stvari kot je nakup avtomobila res nikoli nisem in ne bom javljala. Mislim, da to ne vpliva toliko na OD.




divna -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (27.7.2012 14:53:28)

Mah, sva s kolegico računali. Menjala je stari avto, ki ji ga v odločbi niso upoštevali, za novega in s to razliko bi se ji oD spremenil. Vlogo je oddala januarja, odločbo je dobila ta teden, pa tudi avto je kupila ta teden. In kaj zdaj, to sporočiti ali ne? Itak ji bodo verjetno v naslednjem letu naredili poračun al kako?!
Pri nas pa je stvar taka, da bomo verjetno vmes lastniki dveh nepremičnin, iz ene se selimo v drugo. Za drugo bomo imeli izposojen denar, ki ga bomo po prodaji prve nepremičnine vrnili. Ampak ta vmesni čas je lahko mesec lahko pa so trije meseci. Kaj zdaj, moram sporočiti ali ne?
Mislim, meni je to popolnoma mimo, da moraš zdaj še na CSD sporočati vse te menjave (avtomobilov, stanovanj....). Pa itak ti OD pripada glede na dohodke iz pred/preteklega leta, no [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

lp




petea -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (27.7.2012 20:27:50)

premoženje se gleda na dan oddaje vloge;
nepremičnine, vozila ... spadajo v premoženje, tako da jaz ne vidim razloga, zakaj bi jim bilo potrebno to sporočati




josephine27 -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (28.7.2012 7:24:21)

Će katera ve. Kako je če greš po porodniškem delat za skrajšan delovni čas ( prej sem 8) a to kaj upoštevajo ali šele naslenje leto? Je tem primeru tudi potrebno javit spremebo.




benika -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (28.7.2012 9:17:22)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Će katera ve. Kako je če greš po porodniškem delat za skrajšan delovni čas ( prej sem 8) a to kaj upoštevajo ali šele naslenje leto? Je tem primeru tudi potrebno javit spremebo.


Ne, ni potrebno, ker to ne vpliva na višino OD. SDČ ti bodo upoštevali v letu 2014.




bubu_bibi -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (28.7.2012 21:18:39)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

premoženje se gleda na dan oddaje vloge;
nepremičnine, vozila ... spadajo v premoženje, tako da jaz ne vidim razloga, zakaj bi jim bilo potrebno to sporočati


a ni tako, da vsako spremembo glede premoženja, ki bi lahko vplivala na višino katerega koli dodatka moraš po zakonu sporočiti v tolikih in tolikih dneh, ker si sicer v prekršku?




liliana -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (28.7.2012 21:28:30)

ZUPJS....

VIII. SPREMEMBA OKOLIŠČIN IN NEUPRAVIČENO PRIZNANA PRAVICA IZ JAVNIH SREDSTEV

42. člen

(1) Upravičenec centru za socialno delo sporoči vsa dejstva, okoliščine in vse spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja.

(2) Upravičenec mora dejstva in okoliščine oziroma spremembe iz prejšnjega odstavka sporočiti v osmih dneh od dne, ko je zanje izvedel.

(3) O spremembah iz prejšnjega odstavka center za socialno delo odloči s prvim dnem naslednjega meseca po nastopu spremembe.

(4) Pravica iz 8. oziroma 9. točke 6. člena tega zakona preneha veljati z dnem, ko Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije prejme odločbo iz prejšnjega odstavka, na podlagi katere se ta pravica ukine.

(5) Spremembe iz prvega odstavka tega člena, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali na obdobje prejemanja, so sprememba števila oseb, sprememba vzgojno-izobraževalnega oziroma visokošolskega zavoda, sprememba statusa učenca, dijaka ali študenta ter izguba ali začetek prejemanja dohodka iz dela, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje, kjer se upoštevajo tudi vse druge spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali na obdobje prejemanja.


Tako da zdaj vsak nov nakup avta, nakup vikenda in vsak polog denarja na otrokov varčevalni račun ni potrebno javljati.....




divna -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (28.7.2012 21:48:20)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ZUPJS....

VIII. SPREMEMBA OKOLIŠČIN IN NEUPRAVIČENO PRIZNANA PRAVICA IZ JAVNIH SREDSTEV

42. člen

(1) Upravičenec centru za socialno delo sporoči vsa dejstva, okoliščine in vse spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja.

(2) Upravičenec mora dejstva in okoliščine oziroma spremembe iz prejšnjega odstavka sporočiti v osmih dneh od dne, ko je zanje izvedel.

(3) O spremembah iz prejšnjega odstavka center za socialno delo odloči s prvim dnem naslednjega meseca po nastopu spremembe.

(4) Pravica iz 8. oziroma 9. točke 6. člena tega zakona preneha veljati z dnem, ko Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije prejme odločbo iz prejšnjega odstavka, na podlagi katere se ta pravica ukine.

(5) Spremembe iz prvega odstavka tega člena, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali na obdobje prejemanja, so sprememba števila oseb, sprememba vzgojno-izobraževalnega oziroma visokošolskega zavoda, sprememba statusa učenca, dijaka ali študenta ter izguba ali začetek prejemanja dohodka iz dela, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje, kjer se upoštevajo tudi vse druge spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali na obdobje prejemanja.


Tako da zdaj vsak nov nakup avta, nakup vikenda in vsak polog denarja na otrokov varčevalni račun ni potrebno javljati.....


Hvala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




liliana -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (28.7.2012 23:40:09)

Prosim....[sm=smiley36.gif]




nola4 -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (29.7.2012 13:12:57)

treba pa je javit, če ootrok začne obiskovat vrtec, ker se potem dobi 20% majn od za tistega otroka, tega pa nepozabit;)




mancka -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (30.7.2012 11:05:06)

http://www.mddsz.gov.si/
Tukaj gor na levi strani imaš Obrazec za sporočaje sprememb na csd. Jaz jim to pošljem kar po mailu - izpolnim, se podpišem in skeniram ali pa pošlji po pošti priporočeno, potem pa mogoče dopiši e-mail naslov, da te naj vsaj obvestijo, da so pošto dobili. Če pošiljaš po mailu - vsak csd ima itak svoj mail pa pošlji tako, da zahtevaš potrdilo o branju, da pol veš, da so mail dobili. Pa mogoče še dopiši kdo je reševal prvo odločbo. Tako sem jaz naredila in nimam nobenih problemov. Na obrazcu tudi piše v kolikem času moraš spremembo sporočiti in katere spremembe. Recimo zaposlitev, izgubo le te...pač vse kar lahko vpliva na OD.




divna -> RE: OD - sporočanje sprememb na CSD (30.7.2012 11:40:56)

IZVIRNO SPOROČILO: mancka

http://www.mddsz.gov.si/
Tukaj gor na levi strani imaš Obrazec za sporočaje sprememb na csd. Jaz jim to pošljem kar po mailu - izpolnim, se podpišem in skeniram ali pa pošlji po pošti priporočeno, potem pa mogoče dopiši e-mail naslov, da te naj vsaj obvestijo, da so pošto dobili. Če pošiljaš po mailu - vsak csd ima itak svoj mail pa pošlji tako, da zahtevaš potrdilo o branju, da pol veš, da so mail dobili. Pa mogoče še dopiši kdo je reševal prvo odločbo. Tako sem jaz naredila in nimam nobenih problemov. Na obrazcu tudi piše v kolikem času moraš spremembo sporočiti in katere spremembe. Recimo zaposlitev, izgubo le te...pač vse kar lahko vpliva na OD.


Hvala. Točno to sem iskala.

lp




Stran: [1]