Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Paštetka -> Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 11:52:52)

mogoče katera ve oz. verjamem, da bom tu dobila prej odgovor, kot da grem cel zakon brat...No, upam tako....[sm=smiley36.gif]

kje v zakonu je predpisano, da otroci, ki so skrajšani čas v vrtcu (4-6 ur) ne smejo biti skupaj oz. v isti skupini kot tisti otroci, ki so polni čas v vrtcu (6-9 ur).

Namreč danes mi je v vrtcu soc. delavka razlagala, da so ukinili polovični čas, saj starši niso bili pripravljeni prepisati otrok v drug vrtec, kjer bi bil polovični čas.
Normalno, da ne želim otroka prepisati v drug vrtec samo zato, ker bo tam 5 ur. Vem pa, da je prejšnje leto to bilo mogoče. To sem ji tudi omenila, pa se je izgovorila na inšektorje, ki so rekli, da pa tako ne gre.

In ker ni dovolj otrok, niti da bi formirali skupino v drugem vrtcu, posledično ni mogoče več otroka dati v skrajšano varstvo. A to pa je po zakonu, da nimaš te pravice?????




liliana -> RE: Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 12:10:21)

Zakonodaja omogoča skrajšane programe v vrtcih....je pa stvar vrtca in občine ali omogoča v vrtcu skrajšan program in na kakšen način ga omogoča......




Paštetka -> RE: Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 12:21:11)

ja, to mi je jasno.
Vse lepo in prav in še bolj mi je jasno, da gre za denar. če ne bi temu bilo tako, potem bi tudi za letošnje šolsko leto veljalo enako kot lansko. Namreč do zdaj je bilo možno otroka imeti skrajšani program kjer koli. Ker pa je verjetno bilo bilo precej takih prošenj, so se odločili, da dajo vse te otroke skupaj, kar seveda ne bo všeč staršem, še manj otrokom, in stariš raje stisne pas, kot pa otroku povzroči dodatni stres ob menjavi vrtca.
Prav tako sem na spletni strani gledala, da še vedno imajo na vpisnem obrazcu označeno izbiro programa. Skrajšan ali celi. Prav tako je v pravilniku za dotičen vrtec.

MEne bolj zanima na podlagi česa inšpektor ne dovoli mešanih skupin.




josephine27 -> RE: Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 13:02:59)

Paštetka glede zakona ne vem so pa letos pri nas naredili isto. Jaz mislim, da se tu gre samo za denar. Moj je bil do letos vpisan v skrajšan program in je bil drugače v skupini s tistimi, ki so bili cel dan. Letos smo pa dobili obvestilo, da bo skrajšan program samo če se bo prijavilo dovloj otrok ( vsaj 20), da iz njih naredijo ločeno skupino, drugače ga bojo ukinili. In ker ni bilo dovolj interesentov ga pač ne bo. Tako, da so nam dali na izbiro ali celodnevni program al pa nič. S tem, da so nam povedali, da ga lahko hodimo iskat še naprej po kosilu samo da plačamo cel dan. Res super.




TomTaylor -> RE: Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 14:00:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

ja, to mi je jasno.
Vse lepo in prav in še bolj mi je jasno, da gre za denar. če ne bi temu bilo tako, potem bi tudi za letošnje šolsko leto veljalo enako kot lansko. Namreč do zdaj je bilo možno otroka imeti skrajšani program kjer koli. Ker pa je verjetno bilo bilo precej takih prošenj, so se odločili, da dajo vse te otroke skupaj, kar seveda ne bo všeč staršem, še manj otrokom, in stariš raje stisne pas, kot pa otroku povzroči dodatni stres ob menjavi vrtca.
Prav tako sem na spletni strani gledala, da še vedno imajo na vpisnem obrazcu označeno izbiro programa. Skrajšan ali celi. Prav tako je v pravilniku za dotičen vrtec.

MEne bolj zanima na podlagi česa inšpektor ne dovoli mešanih skupin.


Meni so razložili, da je letos s temi skrajšanimi programi tako, da so jih za otroke, ki so v kombiniranih oddelkih (mene je zanimalo predvsem za te iz kombiniranega oddelka, saj naša hodi v takšno skupino), ukinili po navodilu oz. direktivi s strani ministrstva. Na upravi vrtca so mi sami priznali, da je to zgolj in samo zaradi varčevalnih ukrepov in organizacijske politike posameznih vrtcev, ker z ukinitvijo programa odpade strošek dodatnega zapolovanja vzgojiteljic (tako pripravnikov, študentov,...) hkrati pa se zagotovi več denarnih sredstev (na škodo staršev), v prid vrtcev seveda. Meni je ta razlaga zadostovala, za kaj več se pa pomojem lahko obrneš na ministrstvo, da ti povejo na podlagi katere uredbe/pravilnika/oz. drugega akta so vrtcem dali takšne direktive.




liliana -> RE: Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 14:08:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

ja, to mi je jasno.
Vse lepo in prav in še bolj mi je jasno, da gre za denar. če ne bi temu bilo tako, potem bi tudi za letošnje šolsko leto veljalo enako kot lansko. Namreč do zdaj je bilo možno otroka imeti skrajšani program kjer koli. Ker pa je verjetno bilo bilo precej takih prošenj, so se odločili, da dajo vse te otroke skupaj, kar seveda ne bo všeč staršem, še manj otrokom, in stariš raje stisne pas, kot pa otroku povzroči dodatni stres ob menjavi vrtca.
Prav tako sem na spletni strani gledala, da še vedno imajo na vpisnem obrazcu označeno izbiro programa. Skrajšan ali celi. Prav tako je v pravilniku za dotičen vrtec.

MEne bolj zanima na podlagi česa inšpektor ne dovoli mešanih skupin.


Ne vem....mogoče je občina spremenila Pravilnik za sprejem otrokov v vrtec ali pa so dobili kako novo navodilo s strani ministrstva.....




Paštetka -> RE: Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 14:58:41)

kar se tiče pravilnikov, zakona se ni nič spremenilo, ker sem jo vprašala.




TomTaylor -> RE: Zakon o vrtcih - skrajšani čas varstva (16.8.2012 17:15:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

kar se tiče pravilnikov, zakona se ni nič spremenilo, ker sem jo vprašala.



Ja kako pa pol misliš, da gredo zadeve?




Stran: [1]