Bezgavka na vratu (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Petka09 -> Bezgavka na vratu (17.8.2012 10:05:59)

Saj sem praktično že vse preiskala in prebrala, ampak vseeno. A ima kateri od vaših otrok že dlje časa povečano vratno bezgavko? Recimo mesece, kakšno leto?

Naša 3 letnica ima na vratu zadaj za ušesom, na pol poti med ušesom in ramo (na tisti vratni veni oz. mišici) cca 1 cm ali mogoče tudi 1,5 cm povečano. Čisto slučajno sem jo zatipala 3 mesece nazaj. Ker je ravno dva tedna pred tistim imela 2 dni vročino (brez drugih znakov) sem predvidevala, da je mogoče od tega. Še vedno se ni zmanjšala, ostaja enaka.

Naj povem, da je drugače zdrava oz. niti pozimi ni bila nič bolana, mogoče kak manjši prehlad. Niti ne vem, če je bezgavka tam res samo te tri mesece ali je mogoče že precej dlje. Moja mama mi pravi, da je to tipala že ko je bila majhna. Jaz pa je po pravici povedano nisem tam nič kaj tipala oz. bezgavka se nič ne vidi, če ima normalno glavo, pa četut pogleda stran, se mogoče malo vidi.




blaža -> RE: Bezgavka na vratu (17.8.2012 12:12:57)

ne vem, če je tole pri tvoji bezgavka ali ne, ampak s temi stvarmi se pa ja ni za hecat. Ne mi rečt, da nisi v treh mesecih utegnila še it do svoje pedijatrinje se pokazat.[sm=zmeden.gif]




nusi -> RE: Bezgavka na vratu (19.8.2012 13:29:29)

Nas ima povecano bezgavko od septembra, se pravi skoraj eno leto in sicer na levi strani na vratu. zacelo se je s prehladi v vrtcu, tudi ko je bil zdrav se ni zmanjsala, razen enkrat po antibiotikih, seveda je po dveh dneh vrtca zrasla nazaj. vcasih je malo vecja, ampak vidi se jo vedno, velika je cca 1,5 cm kadar ni bolan. nasa p pravi, da jo bo mogoce imel vec let, ker te tamali so skoraj non stop malo prehlajeni tudi ce ne smrkajo in kasljajo. se pa ta bezgavka premika, ni prirascena, ker ce se ne, je menda treba it pokazat k zdravniku.




amii -> RE: Bezgavka na vratu (20.8.2012 10:20:55)

Naš je imel povečano - oteklo vratno mišico. Jaz sem urgirala takoj, ko sem jo zatipala (bil je star kakšne 3 tedne). Naredili so mu UZ in ugotovili da ni bezgavka, ampak otekla vratna mišica. Glede na težo poroda so sklepali, da je poškodbo dobil pri porodu. Bolj ko je otrok rastel, bolj je plahnela. Sedaj pri 2. letih ni ničesar več, kar so v UKC tudi predvidevali. Je pa zdravnik rekel da je že imel en tak primer.




Ajra RR -> RE: Bezgavka na vratu (21.8.2012 14:26:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Saj sem praktično že vse preiskala in prebrala, ampak vseeno. A ima kateri od vaših otrok že dlje časa povečano vratno bezgavko? Recimo mesece, kakšno leto?

Naša 3 letnica ima na vratu zadaj za ušesom, na pol poti med ušesom in ramo (na tisti vratni veni oz. mišici) cca 1 cm ali mogoče tudi 1,5 cm povečano. Čisto slučajno sem jo zatipala 3 mesece nazaj. Ker je ravno dva tedna pred tistim imela 2 dni vročino (brez drugih znakov) sem predvidevala, da je mogoče od tega. Še vedno se ni zmanjšala, ostaja enaka.

Naj povem, da je drugače zdrava oz. niti pozimi ni bila nič bolana, mogoče kak manjši prehlad. Niti ne vem, če je bezgavka tam res samo te tri mesece ali je mogoče že precej dlje. Moja mama mi pravi, da je to tipala že ko je bila majhna. Jaz pa je po pravici povedano nisem tam nič kaj tipala oz. bezgavka se nič ne vidi, če ima normalno glavo, pa četut pogleda stran, se mogoče malo vidi.


Vprašanje lahko zastaviš tudi pediatrinji Tini Božičnik, ti bo hitro odgovorila. Tukaj:  http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42




Stran: [1]