Botra-kaj za darilo??? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


*raci* -> Botra-kaj za darilo??? (23.8.2012 13:39:13)

Živjo,

doletela me je čast, da bom botrca moji nečakiinji. Nimam pojma, kaj je moja naloga ob krstu in kaj naj ji podarim. Porsim za predloge in nasvet.

lp




MioBambino -> RE: Botra-kaj za darilo??? (23.8.2012 16:32:56)

Moj je boter svojim štirim nečakom, vedno so dobili podobna darila: zlata verižica+ kaj za oblečt+ igrača+ denar/boni.




Pigy -> RE: Botra-kaj za darilo??? (23.8.2012 18:34:13)

Zlata zapestnica + 150€ (za fantka)
verižica + uhani + 100€ (za punčko)




gsatalema -> RE: Botra-kaj za darilo??? (23.8.2012 20:13:54)

Meni osebno so tako mimo te zlate verižice za krst [sm=smiley13.gif], čeprav po nekem nepisanem pravilu naj bi bila...
Bolje če kupiš kaj otrok potrebuje, mogoče že kaj za malenkost večjega,...kakšen stol za hranjenje, avto sedež, ..., oblačil imajo ponavadi tako dovolj, pa še hitro prerastejo. Če že mora bit zlato, potem kakšen gram kje za nadaljno "naložbo", denar na banko, nasploh nekaj uporabnega. Moja otroka sta zlato verižico in zapestnico dobila oba, nosil pa noben. Dokler sta bila tako mala nista, potem ko sta zrastla, pa je bilo premalo, pretanko,..[sm=smiley13.gif].




jullie -> RE: Botra-kaj za darilo??? (23.8.2012 22:53:50)

sin je dobil zlatnik, hčerka pa swarovski ogrlico..




josephine27 -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 7:53:42)

Pri nas je tudi najbolj v navadi nekaj zlatega (verižica, obesek, uhani...). Mogoče ni najbolj uporabno ampak moje mnenje je, da boter kupi kaj takega kar ostane v tarjen spomin in ne da se potroši. Uporabne stvari naj kupijo drugi. No to je samo moje mnenje. Zlatnik se mi ne zdi slaba ideja.




škrpijonka -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 7:59:36)

Ko sem bila jaz bota sem kupila zlato verižico in obesek in igračo. je pa verižica bila normalna, ne pa otroška, tako da pride kasenje v poštev.

Moja je ob rojstvu dobila verižico (otroško) in je verjetno nikoli ne bo nosila, sedaj je premajhna, pol bo pa verižica premjahna, je pa naložba.

Jaz sem ob rojstvu dobila zlato zapestnico, kot prva vnukinja in jo še danes nosim, sem pa rekla, da ko bo moja miška večja, da jo bom podarila njej.




tosja -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 8:46:34)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ampak moje mnenje je, da boter kupi kaj takega kar ostane v tarjen spomin in ne da se potroši. Uporabne stvari naj kupijo drugi. No to je samo moje mnenje. Zlatnik se mi ne zdi slaba ideja.


Enako mnenje... naložbeno zlato-gram se mi zdi tudi lepo darilo.





tosja -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 8:52:00)


IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Živjo,

doletela me je čast, da bom botrca moji nečakiinji. Nimam pojma, kaj je moja naloga ob krstu in kaj naj ji podarim. Porsim za predloge in nasvet.

lp


Tvoja naloga pri samem obredu je da pestuješ svojo krščneko, odgovarjaš skupaj s starši na vprašnja župnika. Drugače pa je tvoja naloga da kot botra otroka staršem pomagaš pri vzgoji.




*raci* -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 9:43:25)

Hvala za odgovore. Tudi jaz sem imela v mislim nekja zlatega, čeprav nisem pristaš tega, sem bolj praktična. Ampka sta straša nečakinje nagnjena k temu. Recimo mojim dvema sta kupila za rojstvo veričico.

MOgoče kakšno veričico z obeskom, knjigico Moje prvo sveto pismo in sliko angelčka za na steno. Bi blo to ok?

Kdo kupi pa svečo in prtiček?




metuljčica87 -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 9:47:50)


IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Živjo,

doletela me je čast, da bom botrca moji nečakiinji. Nimam pojma, kaj je moja naloga ob krstu in kaj naj ji podarim. Porsim za predloge in nasvet.

lp


Tvoja naloga pri samem obredu je da pestuješ svojo krščneko, odgovarjaš skupaj s starši na vprašnja župnika. Drugače pa je tvoja naloga da kot botra otroka staršem pomagaš pri vzgoji.


[sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif]

Jaz tudi nisem pristaš verižic. Botrca mojemu sinku mu je kupila svečo, prtiček, krstno oblačilo (hlače in majico, da je lahko še drugače nosil) in 100€ mu je dala (kar se je meni osebno zdelo preveč, ampak ok, njena odločitev).




gsatalema -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 10:20:44)

Kdo kupi pa svečo in prtiček?



To pa kupi boterca [sm=smiley36.gif]




*raci* -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 12:59:25)


IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ampak moje mnenje je, da boter kupi kaj takega kar ostane v tarjen spomin in ne da se potroši. Uporabne stvari naj kupijo drugi. No to je samo moje mnenje. Zlatnik se mi ne zdi slaba ideja.


Enako mnenje... naložbeno zlato-gram se mi zdi tudi lepo darilo.


Tudi to sem si mal pogledala, imajo pri Zlatarni Celje 1 g ali 5 g na kartici. 5g mi je mal predrago, 1g je pa verjtno premalo, tudi zlatniki so dragi-220 EUR[sm=zmeden.gif] Ali pač je pri krstu to tak velik strošek???







dayya -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 13:30:13)

je že katera pomislila 5€ na bank vsak mesec, da si kar odpreš trajnik in boš tako otroku vsak mesec boter, lahko tudi z omejitvijo do 18leta starosi :))))

samo predlog

pa seveda tisti dan še kakšno igračo ali kar koli




škrpijonka -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 13:35:09)

Ne vem če danes pametno imet kak varčevalni račun na ime otroka, saj veste država vse preverja in takoj kje to upošteva.




Anonimen -> RE: Botra-kaj za darilo??? (24.8.2012 20:38:36)


IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Živjo,

doletela me je čast, da bom botrca moji nečakiinji. Nimam pojma, kaj je moja naloga ob krstu in kaj naj ji podarim. Porsim za predloge in nasvet.

lp


Tvoja naloga pri samem obredu je da pestuješ svojo krščneko, odgovarjaš skupaj s starši na vprašnja župnika. Drugače pa je tvoja naloga da kot botra otroka staršem pomagaš pri vzgoji.

V bistvu ni tolko fora, da jima otroka pomagaš vzgajat, ampak da če se staršem kaj naredi, da prevzameš njihovo delo glede vzgoje otroka v dobrega kristjana in take zadeve.

Tudi meni se naložbeno zlato zdi dobra ideja.




rada kuha -> RE: Botra-kaj za darilo??? (7.9.2012 13:15:12)

Odlično darilo je srebrna žlička, ima neko vrednost in za zmeraj ostane




Stran: [1]