Kako obleči novorojenčka? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


honey -> Kako obleči novorojenčka? (24.8.2012 16:41:32)

Pozdravljene, tokrat prosim za nasvet mamice, ki ste rodile v taki vročini. Sama imam sicer že 2 otroka (7 let in 20 mesecev), ampak eden je bil rojen aprila, drugi pa konec decembra. Nobene dileme glede oblačenja nisem imela [sm=smiley36.gif] Tega bom pa zdaj rodila, kot kaže v največji vročini. Kako novorojenčka obleči v takem vremenu? V kratke rokave in kratke hlače najbrž še ne, ali kaj? Ampak v dolgih se bo pa skuhal [sm=zmeden.gif]




ajataja -> RE: Kako obleči novorojenčka? (24.8.2012 16:52:03)

Če ne boš rodila danes ali jutri se sploh nimaš kaj sekirat glede oblačenja,ker vročine bo v nedeljo konec [sm=smiley1.gif]




*miska.mcc* -> RE: Kako obleči novorojenčka? (24.8.2012 16:55:01)

jaz sem mojega tadrugega rodila 3.8.2003. ko je bilo nekaj podobnega kot ta čas. in tretjo 18.8.2009 v zelo podobni situaciji.

domov sta sla v plenički in bodiju s kratkimi rokavi.

in oba sta se potila v lupinici, tako da smo se na 30 km-jih 3x ustavljali.




manna -> RE: Kako obleči novorojenčka? (24.8.2012 17:02:43)

Pleničko in bodi. Občasno mu potipaj podplatke in daj mogoče tanke bombažne nogavičke, če ohlajate prostor s klimo...ampak ne unih debelih termo nogavic..




Paštetka -> RE: Kako obleči novorojenčka? (24.8.2012 17:32:37)

Pri odhodu iz porodišnice bi mu dala bodi z dolgimi rokavi in bombažne žabice. Torej, da zaščitiš kožo in tetra kapico. Obvezno pleničko čez lupinico, da zaščitiš oči. Še bolj pa je potrebno poskrbeti za primerno temp. v avtu, da je avto ohlajen.
V tej vročini jaz novorojenčka ne bi peljala ven na sprehod. Zjutraj in zvečer, ko je vzdržno zunaj bi ga pa oblekla kot na poti iz porodnišnice. Ampak itak šele po enem tednu starosti. Takrat o pa itak september in teh skrbi več ne bo.
Jaz sem rodila 2.8.




olana -> RE: Kako obleči novorojenčka? (24.8.2012 21:38:59)

Mi smo hčerkico peljali domov v bodiju s kratkimi rokavi in kratkimi hlačkami pa nogavičkami, katere sem potem dala dol, ko sem videla kakšna vročina je[sm=jezicek.gif]




tulpek -> RE: Kako obleči novorojenčka? (25.8.2012 7:36:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pri odhodu iz porodišnice bi mu dala bodi z dolgimi rokavi in bombažne žabice. Torej, da zaščitiš kožo in tetra kapico. Obvezno pleničko čez lupinico, da zaščitiš oči. Še bolj pa je potrebno poskrbeti za primerno temp. v avtu, da je avto ohlajen.



Plenička čez lupinico naredi samo škodo, ker nevarni UV žarki gredo čez, samo svetloba se ustavi, zaradi katere dojenček zapre očke in se tako zaščiti pred ostalimi spektri, s pleničko mu pa vse direkt v odprto očko sveti.... Boljše kaj bolj debelega uporabit ali kak uv senčnik.




cilla -> RE: Kako obleči novorojenčka? (25.8.2012 8:43:41)

Ej Paštetka, upam, da je tvoj otrok bolj zmrznjene sorte. Ker dolge hlače in dolgi rokavi pri 36 stopinjah zunaj, in potem še v lupinico, k je potujoča pečica... Ma tut tri dni star novorojenček, ki še ne zna uravnavat telesne temperature, se bi skuhal. Za tistih par metrov od vrat porodnišnice do avta tudi ne vidim potrebe pokrivat lupinico, ki tako in tako ima neko strehico. Pač gledaš, da jo obrneš stran od sonca, v avtu so pa tako senčniki... S klimo v avtu pa ne pretiravat, na manj kot 23 stopinj buhnedej naštimat.
V dolgem bodyju in dolgih žabicah sem vidla oblečene novorojenčke na pediatrični, kjer imajo 24/7 klimo naštimano na nekih 23 al 24 stopinj, ma da ga boš isto oblekel za ven, ko bo prišel na +30 stopinj.




Paštetka -> RE: Kako obleči novorojenčka? (25.8.2012 12:26:19)

Pa saj se verjetno ne šetaš z njim po vročini. Iz porodnišnice do avta ni niti pet minut. Avto, pa če je primerno ohlajen, otroku nikakor ne bo vroče. Nihče ni govoril o ne vem kakšni klimi. Vsak po svoje. In ne moja otroka nista zmrznjena. V porodnišnici je res temp. Kot sinapisala, so pa tudi zadekani. Vsaj pri nas. Zakaj ? Da jim je toplo in prijetno.
Ne vem kakšne lupinice imate ve, da je kot peči. In če si dobro prebrala moj post, bi videla da govorim in pišem o času, ko bo šla ona iz porodnišnice in glede na vremenske napovedi, takrat ne bo več kot 27 stopinj.




Paštetka -> RE: Kako obleči novorojenčka? (25.8.2012 14:08:37)

Mogoče še samo to....
V arabskih državah in temu podobnih... Kakšna oblačila nosijo pri 45 stopinjah? Pomislite samo zakaj?
Nikoli in nikjer še nisem videla novorojenčka v kratkih oblačilih. Niti v deželah kjer je skoz okrog 45 stopinj. Ampak kot sem rekla, vsak po svoje. Saj nekateri jih že pri enem mesecu veselo namakajo v kloriranih, termalnih bazenih....in v tistem trenutku "jim itak ni nič" .




metuljčica87 -> RE: Kako obleči novorojenčka? (25.8.2012 17:22:09)

Jaz sem tudi rodila avgusta. V P. so ga mi dekali v dolge rokave pa žabice pa zokne itd. in jaz sem ga seveda tudi domov peljala tako oblečenega. Naslednji dan je prišla patronažna in mi ga slekla v body s kratkimi rokavi. Držali smo se pa skozi v senci. Doma smo v hiši, tako da sploh nismo hodili kaj dosti na sprehode, ampak je bil zunaj v senci. Glede pleničke čez voziček/jajčko se pa bi strinjala s tem, da to ni dobro. Zaradi UV žarkov, kot je že ena napisala pa tudi zaradi vdihavanja teh drobnih delcev iz pleničke. Nič koristi v glavnem.




honey -> RE: Kako obleči novorojenčka? (27.8.2012 10:05:48)

Hvala vsem skupaj za odgovore. No, saj dilema je bila predvsem ta, ali ga bom oblekla v tiste debele plišaste pajace ali samo v bodi. No, pripravila bom sicer oboje za v porodnišnico, potem bom pa videla, kakšno bo vreme in ga temu primerno oblekla. Lupino imam pa itak tako s strešico, tako da ni problema in ga ni treba pokrivat s plenico.




Katy78 -> RE: Kako obleči novorojenčka? (27.8.2012 11:11:45)


IZVIRNO SPOROČILO: honey

Hvala vsem skupaj za odgovore. No, saj dilema je bila predvsem ta, ali ga bom oblekla v tiste debele plišaste pajace ali samo v bodi. No, pripravila bom sicer oboje za v porodnišnico, potem bom pa videla, kakšno bo vreme in ga temu primerno oblekla. Lupino imam pa itak tako s strešico, tako da ni problema in ga ni treba pokrivat s plenico.


Zakaj pa ravno plišast pajacek? Ti so res vroči, moj je bil rojen sredi maja, pa mu niti enkrat nisem oblekla plišaste oblekice, ker so prevroče, pa je bilo kar hladno takrat, ko sva prišla domov. Drugače pa bi jaz tudi raje vzela malo več s sabo v P, pa boš potem videla, kakšno bo vreme, čeprav, kot kaže, takrat ne bo pretirane vročine.




Katy78 -> RE: Kako obleči novorojenčka? (27.8.2012 11:13:59)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pa saj se verjetno ne šetaš z njim po vročini. Iz porodnišnice do avta ni niti pet minut. Avto, pa če je primerno ohlajen, otroku nikakor ne bo vroče. Nihče ni govoril o ne vem kakšni klimi. Vsak po svoje. In ne moja otroka nista zmrznjena. V porodnišnici je res temp. Kot sinapisala, so pa tudi zadekani. Vsaj pri nas. Zakaj ? Da jim je toplo in prijetno.
Ne vem kakšne lupinice imate ve, da je kot peči. In če si dobro prebrala moj post, bi videla da govorim in pišem o času, ko bo šla ona iz porodnišnice in glede na vremenske napovedi, takrat ne bo več kot 27 stopinj.


Običajna Mai Cosi lupinica in moj v njej vedno zašvica. Ko smo šli domov iz P, ni bilo vroče, pa je bil po prihodu domov (slabe pol urce) po hrbtu in po laskih ves poten.




takotako -> RE: Kako obleči novorojenčka? (19.9.2012 22:52:41)

Odvisno tudi od otroka. Moj prvi je tak kot jaz-rad pokrit, nikoli mu ni blo prevroče. Tamala je pa čist kontra. vroče ji je v trenutku, pokrita ne mara bit,itd. Jaz sem rodila konec septembra in sem jo oblekla v dolg bodi, pa majčka pa še jopca. Nisem si niti predstavljala da je lahko vzunja toplo. Ko sem prišla ven sem jo sam slačit začela. Vzunaj je blo 26 stopinj tako da je bila potem vzunaj v dolgem bodyu in žabcah. pa ji je blo fajn. Tako da jaz bi se ravnala po otroku




Stran: [1]