urejanje papirjev na CSD - porodniška (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


pupika_30 -> urejanje papirjev na CSD - porodniška (26.8.2012 17:03:05)

Zanima me, če ste tiste, ki imate manj kot 2 meseca do PDP, že urejale papirje na CSD?
Ste vlogo za paket ob rojstvu dale že sedaj ali boste dale po rojstvu (baje, da so možne obe variante)?
Veste mogoče če se za cenzus upošteva tudi že nov družinski član ali ne?
Meni strokovna sodelavka na CSD tega ni znala jasno povedati.




honey -> RE: urejanje papirjev na CSD - porodniška (27.8.2012 10:00:18)

Mislim, da če ti manjka več kot 2 meseca do poroda, še niti ne moreš vložiti vloge. Jaz sem jo vložila, ko je bilo malo manj kot 8 tednov do poroda (kakšna 2-3 dni). Vlogo za paket sem že oddala, za cenzus pa mislim, da se novi član ne upošteva. To sklepam po tem, ker sem oddala vlogo za subvencionirano šolsko malico in otroške dodatke, pa bom morala čez 14 dni, ko bom rodila 3. otroka, oddati vse skupaj na novo. Torej po tej logiki se novi član ne upošteva - če bi se, bi mi ga že zdaj upoštevali.




archie -> RE: urejanje papirjev na CSD - porodniška (27.8.2012 11:51:45)

Pupika30, kolikor so oktoberke spraševala po različnih CSDjih, vlogo za paket oddaš po rojstvu, ker moraš napisat zraven še emšo novorojenčka. In ja, le-ta se upošteva v št. članov.
Na CSD šiška si lahko izračunaš, kdaj lahko oddaš vse papirje (glede na tvoj PDP).




me83 -> RE: urejanje papirjev na CSD - porodniška (27.8.2012 12:26:39)

Archie lahko das link strani kjer si lahko izracunas datum oddaje papirjev za CSD :) sem
Bila na njihovi strani pa ne najdem [sm=zmeden.gif]




archie -> RE: urejanje papirjev na CSD - porodniška (27.8.2012 12:36:34)


IZVIRNO SPOROČILO: me83

Archie lahko das link strani kjer si lahko izracunas datum oddaje papirjev za CSD :) sem
Bila na njihovi strani pa ne najdem [sm=zmeden.gif]

ni problema [sm=smiley1.gif]
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp




Anonimen -> RE: urejanje papirjev na CSD - porodniška (27.8.2012 13:33:26)

V Domžalah so mi rekli, da daš tudi vlogo za pomoč ob rojstvu lahko že pred rojstvom (takart ko ostalo papirologijo pedenaš), samo da se o tej pravici oloča šele po rojstvu, ko očka pride sporočit emšo in ime na csd. Upošteva se pa tudi že novi družinski član. Aja papirje se pa odda lahko najprej 60 dni pred PDP in najkasneje 30 dni pred PDP.




Stran: [1]