imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


klara83 -> imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 19:37:30)

Zarja in Zvezda? Sta vam všeč?




Tippi -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 19:40:59)

Zarja je kul, zvezda mi pa ni všeč. Če že, potem raje kakšen približek. zvezdana ali kaj podobnega. zvezda mi pa ni. Moje mnenje [sm=smiley1.gif]




susica -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 19:50:03)

Tudi meni Zvezda ni všeč, zgol moje mnenje. če lahko en predlog h Zarji mi paše Rosa, torej Zarja in Rosa




klara83 -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 19:58:13)

No, lahko napišem, da tudi mož ni preveč navdušen nad imenom Zvezda, njegov predlog je namesto tega Stela. Ampak se bojim, da zveni nekako tuje in da ne paše k imenu Zarja. Kaj pravite?




kajajaka -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 19:59:33)

Zarja in Stela [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Zvezda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mateyka -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 20:21:00)

hej, funny story - jaz mojo pupo fuuulkrat pokličem Zvezda (npr.: hej Zvezda, greva) in ji je všeč, ga je ful navajena in meni je [sm=smiley27.gif] vzdevek (ker je res moja/naša lepa zvezda [sm=smiley1.gif] - kot zanimivost, po švedsko bi rekli Šarna; pappas Stjärna [sm=smiley4.gif] ). me je pa že parkrat prešinilo, da bi ji tako lahko dala ime, ko jo tokrat pokličem na to ime [sm=jezicek.gif] [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




cilla -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 20:32:39)

Meni je Zvezda prav zares kul ime. Ne razumem pa tega "pašeta" skupaj, ki ga tako pogosto izpraševalke glasu ljudstva za imena izpostavljate. Midva imava dvojčka in ko sva izbirala imeni, se niti enkrat nisva vprašala, če imeni pašeta skupaj.

Ime je v končni fazi samo ime, vsebino mu da oseba, ki ga nosi. Poleg tega bosta otroka, četudi dvojčka, dve popolnoma samostojni osebnosti, vsak bo dal karakter svojemu imenu, ne glede na to, koliko se to ime "rima" z imenom brata/sestre.




mateyka -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 20:39:14)

cilla, mogoče recimo kaj se po moje mal čudno pomensko sliši:
Zarja in Svit - oboje pomeni isto [sm=smiley36.gif]
kot Smreka in Jelka ali pa hlev in štala - ok zdaj na koncu mi je zmanjkalo idej [sm=smiley36.gif]




janapan -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 20:41:10)

Zarja in Sinja




buubikaa -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 21:11:13)

Zarja mi je ZELO všeč, Zvezda pa ne preveč...

Seveda pa je odločitev le tvoja. [sm=smiley1.gif] Pogumno![sm=smiley1.gif]




eva1 -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 21:15:18)

Zarja in Stela je super, Zvezda mi niti malo ni všeč [sm=zmeden.gif]




mayci -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 21:31:43)

Zarja mi je všeč, Zvezda mi pa ni...
Mi je pa super zraven Rosa [sm=smiley1.gif] ali mogoče Stela namesto Zvezde..




*alja* -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 22:00:44)

Zarja in Zala

Zvezda [sm=zmeden.gif] se mi pa zdi kar nekaj, kot če bi rekla Sonce, Roža, Metla,...




cilla -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 22:16:36)


IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Zvezda [sm=zmeden.gif] se mi pa zdi kar nekaj, kot če bi rekla Sonce, Roža, Metla,...


No.... V Sloveniji je zgleda 108 "kar nekaj" Rož http://www.stat.si/imena_baza_imena.asp?ime=ro%9Ea&priimek=&spol=Z
in 46 "kar nekaj" Zvezd http://www.stat.si/imena_baza_imena.asp?ime=zvezda&priimek=&spol=Z [sm=jezicek.gif]
Metle verjetno ni nobene, je pa kaka Meta [sm=smiley1.gif]




artista7 -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 22:23:12)

mene slednje (Zvezda) spomne na one štose o Janezku...ati zakaj je pa moja sestrica to in ono...
Zarja mi je lepo, Stela tudi, Zala sploh ne (voda). Zvezda? to pa je res za hecat se z otrok-dvojčic, vsaj meni je malo hecno.




trnuljčica -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (30.8.2012 22:29:57)

Jaz tudi ne razumem tistega ,pašeta skupaj,. Glede tega se strinjam z Cillo.

Zarja in Stela sta mi všeč. Zvezda ne (tudi Zvezdana ne). A to je moje mnenje. Bistveno je vajino s partnerjem.




noseckec23 -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (31.8.2012 11:16:07)

Stela prav tako pomeni zvezda po italjansko, samo se pise z dvema L :) in cel svet to ve, tako, da bodo tujci tudi cudno gledali potemtakem? Mislim samo, da smo slovenci se vedno malo pod vplivom komunisticnega sistema, ki nas je mejil v preteklosti in njegovimi pravili kar je prav in kaj ne, kar se lahko in kar se ne sme :). Ce hoceta taksno ime, ga dajta, vazno, da je vama vsec in nic drugega. :) meni osebno je Zarja vsec, Zvezda mi ni (Pa ne zaradi pomena, ker dosti imen ima v svojem jeziku svoj pomen in od nekod izhaja), se mi pa zdi lepo ime tudi Zoja . :)




annai -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (31.8.2012 16:56:21)

ime zarja mi je všeč...ime zvezda...saj se človek navadi, samo otroci znajo biti včasih nesramni in zaradi imena sama nebi izpostavljala svojega otroka... je pa lepo ime še zoja, zara, stela, lejla, loti in marsikatero drugo... za vsakega se najde ime... :) le pogumno..




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.9.2012 0:18:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




josephine27 -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (1.9.2012 8:09:11)

Zarija je tudi meni lepo. Zvezda pa tudi meni ni preveč všeč.




Anonimen -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (1.9.2012 9:48:49)

Poznam eno mamico,ki ima dve hčerki sicer nista dvojčici,tastarji je ime Zarja tamali pa Sinja.




uškinamama -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (1.9.2012 16:52:37)

Zarja ja, zvezda ne.




kokosh -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (1.9.2012 17:20:28)

Če so ti pri srcu nebesni pojavi:
Zarja in /zvezda/ Danica (uradno pa Danijela).
Zarja in Zvezdana
Zarja in Zora (tole je po mojem mnenju zelo ljubka kombinacija, pa še obe imeni sta na Z)




mateyka -> RE: imeni za dvojčici - kakšni se vam zdita? (1.9.2012 20:17:37)


IZVIRNO SPOROČILO: kokosh
Zarja in Zora (tole je po mojem mnenju zelo ljubka kombinacija, pa še obe imeni sta na Z)


ja, meni je tudi ljubko, sam men je predvsem čudno, ker pomenita isto..




Stran: [1]