RE: Dvojčki 2013 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Za nosečke dvojčkov, trojčkov, četverčkov



Sporočilo


ancika12 -> RE: Dvojčki 2013 (15.7.2013 14:31:49)

Jaz sem super:) Buši je začel rasti [sm=smiley27.gif] Lep voziček, za dvojčke je kar mala izbira, ko pogledaš kolk jih je za enega otroka! Sploh pa v SLO!

Dvojna_mama samo da je vse OK! ;) Meni je G že pri 6t4d povedal kakšni so...




CheryBlossom -> RE: Dvojčki 2013 (15.7.2013 21:25:51)

Moj buši tudi kar vzhaja in vzhaja... [sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Ampak važno, da se malčka počutita OK [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=smiley27.gif] Danes sem imels pregled in smo vsi super.. Za Ajčka se je videl spol, za Bjčka pa ne - vendar sem rekla, da nočem vedeti (oz. nočeva), tako da spol ostaja presenečenje (3x hura zame) [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Glede vozička, midva sva izbrala tega: KLIK Zakaj tega? Zato ker ima trdi globoki košari za novorejnčka, ker se obrača v obe smeri vožje in ker gre skozi vsa vrata (širina 79cm). Super mi je tudi glede cene in kaj vse zajema komplet.. No, pa še od 2 mamic, ki imata dvojčke sem slišala same pohvale...




latka -> RE: Dvojčki 2013 (16.7.2013 7:36:44)

Chery[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]za pregled! Midva pa tokrat želiva izvedeti spol, prvič pa nisva.[sm=smiley1.gif]
ancika, še malo, pa boš ti tudi imela NS.
Ima mogoče še katera krče v spodnjem delu trebuha, občutek, kot da te tišči lulat, traja pa do največ 5 sekund?




napalmica -> RE: Dvojčki 2013 (16.7.2013 10:14:20)

dvojna_mama dobrodošla!!! Kar naslednjič vprašaj, kakšne dvojčke imaš. Mogoče ti pa v materinski piše, meni je že prvič napisala, da so BI-BI (dvojajčni). Potem imaš lahko MO-BI ali MO-MO. To so oboji enojajčni, samo da imajo eni vsak svoj amniotski ovoj in skupno posteljico, drugi pa oboje skupno. Se mi zdi, da je tako... [sm=smiley9.gif]
Na lov za voziček bom jaz šla po morfologiji, mi je pa tale, ki ga je linkala Chery prav všeč... jaz sem gledala enega drugega (sem link dodala že par strani nazaj) ampak je res ful širok, 90 cm! Razni TFK-ji in podobno so mi rahlo zelo predragi, čeprav vem, da so dobri, vseeno bi pa rada imela nov voziček, ne pa rabljenega.

Chery super za pregled! Midva sva pa vprašala za spol... firbca pač [sm=jezicek.gif], čeprav bo šele na morfologiji bolj sigurno. A kaj veš, a se da tale voziček videti v živo samo v Murski?

latka jaz ti ne vem dosti pomagat, mene itak skoz nekaj špika [sm=smiley29.gif] me pa res ful boli, če ne grem pravi čas lulat, lulam pa skoz (no tudi pijem skoz).

Ancika, kdaj imaš že ti NS?

Krysta kjeeeeeeeeee ssssssssssssiiiiiiiiiiiii ?????? [sm=duda.gif][sm=duda.gif]




ancika12 -> RE: Dvojčki 2013 (16.7.2013 17:26:09)

Latka in napalmica danes teden imamo ob 13.uri! Kako gre hitro čas:)) Midva bova verjetn tudi vprašala za spol, ampak bo ostala skrivnost:) Mene tudi nekaj špika skos, ponavadi ko me špika se vležem pa popusti. Jes tut lulam..skooooooos:D Trikrat na noč ziher, pijem pa tut kar veliko.




latka -> RE: Dvojčki 2013 (18.7.2013 9:28:15)

Kako ste kaj ostale nosečke, nič se ne javite: napalmica, booby, chery, ancika?[sm=zmeden.gif]




napalmica -> RE: Dvojčki 2013 (18.7.2013 10:05:57)

latka evo mene [sm=smiley1.gif]. Imam ta teden moža na dopustu, pa nimam časa za forume potem tolk, kot sicer ko sem sama [sm=jezicek.gif]. No saj drug teden bo že vse po starem [sm=smiley36.gif]

Ful mi je čudno, da se krysta nič ne javi... upam da je vse ok in da samo nima časa, ker jo male dva [sm=duda.gif][sm=duda.gif] zaposlujeta.
Katera je pa naslednja za rodit? Ful bi bilo dobro, če bi imele en seznamšek PDP-jev, da bi malo spremljale, koliko smo že daleč... Ker smo tu vse pomešane glede trajanja nosečnosti. A ga katera zna narest?




ancika12 -> RE: Dvojčki 2013 (18.7.2013 13:08:26)

Pa evo mene tut:) Jaz imam časa na pretek...Napalmica kako pa se to naredi?? Ja jes že tut študiram pa hodim nazaj gledat kolko je kera tednov:D hehe:D

Mene pa zanima, tiste ko ste že tak daleč, kdaj ste prvič začutle otročeke?:)))




CheryBlossom -> RE: Dvojčki 2013 (18.7.2013 13:43:31)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0718/mph-P71803_thumb.jpg[/img]

Takle pa smo mi 3je danes [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]

Jaz sem mehurčke prvič začutila v 13. tednu, brcike pa prejšnji teden - tiste prave [sm=smiley36.gif]




latka -> RE: Dvojčki 2013 (18.7.2013 14:23:37)

ancika, jaz sem prve gibe(nežne) začutila nekje v 15. tednu, tiste prave(močne brcike, obračanja), ki so že tudi vidni, pa tudi mož jih čuti pa imam nekje 2 tedna. Sem že dopolnila 19. tednov, tako da sem v 20.t.




krysta -> RE: Dvojčki 2013 (19.7.2013 11:25:22)

evo mene
ravno podiramo kupček

sem rodila 10.07.2013
ob 17.04 je prišla na svet naša zaspanka Nika (47 in 2110)
ob 17.17 p naš crtek Blaž (47,5 in 2317)

bilo je zelo lepo in sem rodila naravno oba z glavično vstavo,
pri tem so Blažu pomagali ga potiskat, da se ni zgubil v mojem
trebuščku. sem prišla domov to sredo. je imel Blaž zlatenco,
in je bil pod lučko dva dni in pol.
smo super, ne dojim, si moram stiskat, ker sta še malo
premajhna in bi jih prehitro utrudilo
sim se kaj
do takrat pa lepo se imejte in čuvajte vaše sončke v trebuščku in
tudi tiste v vozičkih[sm=smiley17.gif]
se ogla[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]




leilla -> RE: Dvojčki 2013 (19.7.2013 11:38:19)

krysta ČESTITAMO!!!





napalmica -> RE: Dvojčki 2013 (19.7.2013 11:59:08)

Krysta čestitke za Niko in Blaža!!!!!! [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]
Lepo se rihtajte pa oglasi se še kaj! [sm=smiley17.gif]




ancika12 -> RE: Dvojčki 2013 (19.7.2013 13:01:54)

Kyrsta..ISKRENE ČESTITKE:))[sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=bravo.gif] Želim vam velikooo cartanja, lepih skupnih trenutkov in čim več prespanih noči:) Uživajte [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




DeVilla -> RE: Dvojčki 2013 (19.7.2013 15:23:32)

Drage nosečke in mlade mamice, upam, da ne zamerite ker vdiram v vašo temo. Prodajam malo rabljen voziček za dvojčke IMPLAST SPIDER, rdeče barve. Kupili smo ga za vožnjo našega 8-mesečnika in 2 letnika, pa se je večji uprl in naredil celo revolucijo iz tega. On bi hodil in se peljal na dilci, ne pa sedel v sedežu. Cena ni končna, vse se da dogovorit. Če katero zanima, naj mi piše, da ji dam več informacij in pošljem kakšno fotko. Hvala in pobožajte vaše sončke! [sm=smiley1.gif]




booby -> RE: Dvojčki 2013 (20.7.2013 10:37:15)

krysta - čestitke! lepo se rihtajte in vse lepo vam želim [sm=bravo.gif]

latka - v redu sem, hvala ker se spomniš še na tiste nas, ki bolj malo pišemo :) zadnje čase mi fuul razbija srce, utrip je sicer 70 - 80, ampak večino dneva čutim ali pa kar slišim svoj utrip. včasih mam občutek da sem brez sape.. kar nekaj :S večino časa preležim, ker se bojim da se ne ponovijo krvavitve. sem izgubila fuuul kondicije, tko da tole razbijanje srca laično povezujem tudi s tem. sem v 19tednu. je imela še katera podobne izkušnje?




napalmica -> RE: Dvojčki 2013 (20.7.2013 12:17:58)

booby meni tudi sce razbija FUUUUL, še posebej po obroku hrane, ko se umirim, potem se začne. Pulz imam jaz vedno nad 90, tudi če si takoj zjutraj merim pritisk, ki je sicer v mejah normale, ampak tale pulz... zadnjič sem ga imela zjutraj celo čez 120. Je pa res, da sem ga imela že pred nosečnostjo vedno nad 90, kar je previsoko ampak zame očitno normalno. Moram pa vseeno naslednjič omenit G, da mi ful srce razbija.




Luna28 -> RE: Dvojčki 2013 (20.7.2013 13:16:36)

Pozdravljene skoraj dvojne in že dvojne mamice ;)
Vsem iskrene čestitke! ;)

Jaz želim objaviti, da smo odrabili in prodajamo naš TFK voziček s skoraj vso dodatno opremo; trde košare, nosilci za lupinice, zimske debele vreče, UV pregrinjalo, Dežno pregrinjalo, senčnik,... Športni del je temno bež/čokoladne barve, medtem ko sta globoki košari sahara barve, kar je oboje primerno za oba spola (mi imamo parček). Voziček je kot nov in se super obnese!
Če katero zanima, mi lahko piše na andreja79@gmail.com

Želim vam lepo in zdravo nosečnost ter nato veliko veselja in energije z vašimi otročički ;)




latka -> RE: Dvojčki 2013 (22.7.2013 8:27:49)

krysta[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]! Iskrene čsetitke in veliko lepih trenutkov vam želim!!!

Jaz tudi včasi zelo občutim tole razbijanje v srcu, včasih je prav neprijetno. Imate še kaj krče, špikanja, zategovanja itd.?




booby -> RE: Dvojčki 2013 (22.7.2013 11:40:17)

O sseveda, špika, zateguje, boli... Moj ginekolog pravi da bolijo vezi ki se tako raztezajo. Tko da ni nič nevarno. Mene včasih neha špikat, če spremenim položaj sedenja oz lezanja




latka -> RE: Dvojčki 2013 (22.7.2013 13:55:43)

booby, v katerem tednu si, kdaj imaš PDP? Je to tvoja prva nosečnost? Kako pa ti čutiš te krče? Jaz jih občutim najbolj, ko me spodnji otrok preveč brca, takrat občutim tak krč, kot npr. v nogi, otrdi, po 3-4 sekundah pa popusti. Kaj pa v medenici te kaj boli?
Maternični vrat so ti že merili?

Greste kam na dopust?




booby -> RE: Dvojčki 2013 (23.7.2013 7:48:01)

Latka - tudi jaz čutim premike na isti način, spodnji del trebuha mi za nekaj časa otrdi oz se napne potem pa popusti :) to je moja prva nosečnost s pomočjo biomedicine. Noseča sem 18t 6/7.




booby -> RE: Dvojčki 2013 (23.7.2013 7:53:31)

Pdp imam 18.12.. Krčev jaz nimam, boli me trebuh ko se v postelji obračam, kiham, hočem vstati itd. Bolele naj bi te vezi.. Kdaj imaš ti pdp?




latka -> RE: Dvojčki 2013 (23.7.2013 9:56:40)

Jaz imam PDP 13.12., v MB pa so računali 10.12.(glede na ET in velikost plodov), jaz sem tudi imela ICSI, je pa to moja 2. nosečnost(imamo naravno spočetega 8. letnika). Koliko sem prebrala po literaturah, se v teh obdobjih maternica še bolj razteguje, saj trebuhi in otroci hitro rastejo, zato nas vse špika in zateguje. Aha, potem imaš ti tudi to občasno otrdevanje. Jaz čutim to kar nekajkrat na dan, saj je spodnji zelo aktiven in obrnjen tako, da s nogicami brca ravno v mater. vrat, kar včasih zelo boli. Koliko pa ti meri mater. vrat?

Kje ste ostale [sm=nosecka.gif]?




booby -> RE: Dvojčki 2013 (23.7.2013 13:05:13)

O lepo, imate že enega navihancka DOMA. a zdaj že veš kaj nosis? Meni so rekli da je A-jcek punčka, B-jcek pa ni hotel pokazati. Začetek avgusta mam morfologijo. Ob zadnji meritvi je bil mv dolg skoraj 4cm / 2tedna nazaj. Na fb berem, da se večini začne mv kar kmalu krajsat.
Držimo pesti da zdržimo cimdlje[sm=bravo.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>