ročna prsna črpalka (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


mini86 -> ročna prsna črpalka (10.9.2012 15:36:10)

katera je boljša AVENT ali TOMMEE TIPPEE oz prednosti in slabosti ene in druge..prosimmmmmm




kajajaka -> RE: ročna prsna črpalka (10.9.2012 17:03:13)

Ne vem, če se jo še dobi, ampak jaz sem imela Chico črpalko. Prednost pred ostalimi je, da je pumpica (gumasta žogica) s precej dolgo cevko povezana s stekleničko in nastavkom, tako, da imaš lahko stegnjeno roko, ko črpaš, ali pa z drugo roko.... Meni se te ostale črpalke, ki jih stiskaš čisto ob steklenički zdijo grozno nepraktične.

[image]http://static.mybabycart.com/7899-14155-large/chicco-breast-pump-natural-feeling-adjustable-0-bpa.jpg[/image]




cilla -> RE: ročna prsna črpalka (10.9.2012 17:11:35)

Aventova je OK. Jaz lahko primerjam z električnimi (tistimi velikimi iz porodnišnice in Medelino potovalno) in moram priznat, da res ful "potegne" in si hitro fertik, ko se enkrat zverziraš. Tudi to, da ima ročaj za pumpanje čisto na posodici, ni nek big dil. Le to ji lahko očitam, da je precenjena. MAMova je bistveno cenejša, pa je čist isto.




mini86 -> RE: ročna prsna črpalka (10.9.2012 20:08:27)

se pravi je tudi mam ok..pri prvem sem imela na posojo od tommee tipee pa ker pač samo to poznam ne morem primerjat..

edino kar je te roka boli od stiskanja kar pa je predvidevam da pri vseh..
ker računam da jo bom bolj malo rabila-tako kot pri prvem bi kupila rabljeno..

tako da če katera prodaja..




Angel_Tian -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 7:47:23)

mini - jaz prodajam Aventovo za 15 eur, če te še zanima.




Inigo -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 8:39:46)

js sm mela 3 črpalke in vse tri ročne. mela sm najprej od tomme tippe in sm bla kr zadovoljna. ker smo veliko pumpali, se mi je ročka pokvarila in sm potem kupila od Mam. pa mi je bla najboljša! sploh ker si lahko naštimaš kolk močen vakum rabiš. z aventovo pa nism bla zadovoljna. tista rožica, ki objema dojko je "luftala" in ni prišlo do pravega vakuma. ni ni bla ok in sm jo takrat vrnila. pa tudi kolegica z njo ni bila zadovoljna in ni šlo pumpat...

če bi kupovala še enkrat, bi kupila ponovno od Mam.

mogoče bi blo dobro, če bi si jo probala sposodit v porodnišnici. nekje jih z veseljem posodijo. al pa si ji od koga sposodi, da boš vidla, če jo boš sploh potrebovala.




mini86 -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 8:44:01)

ok torej odločitev je padla



kupujem črpalko od mam[sm=smiley1.gif]




Inigo -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 9:05:42)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ok torej odločitev je padla



kupujem črpalko od mam[sm=smiley1.gif]


hehe, počakaj še na kakšno mnenje [sm=smiley2.gif] morš vedet, da vsaka bo povedala svojo izkušnjo - ene so dobre, druge malo manj... načeloma avent vsi ful hvalijo. meni in mojemu sinu pa nič od aventa ni pasalo: men ne črpalka, malemu pa ne duda in ne flaša. od Mam je blo pa ok. tako kot so si otroci različni, smo si tut mamice različne.

predvsem ti pa želim dober nakup [sm=smiley16.gif][sm=smiley20.gif][sm=smiley14.gif]




mini86 -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 9:09:07)

[sm=smiley1.gif]
mah pol lahko čakam v nedogled..drugače še ko nisi napisala komentarja sem gledala slikce od aventove in prvo kar mi je padlo v oči so ble tiste luknje..
če se pri mam da regulirat sesanje toliko boljše..




Bojana 29 -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 9:31:34)

Jaz sem uporabljala Aventovo - hvala bogu, da je nisem rabila pogosto (samo v začetku ko je bilo mleka preveč in so me grozno bolele prsi). Nisem bila preveč zadovoljna z njo (res pa je, da je bilo to pred 6 leti in da je mogoče sedaj črpalka kaj drugačna). Kot je že napisala ena pred mano - ni naredila dober vakum. Mene je bolelo in sem jo res uparabljala izklučno kadar sem imela preveč polne dojke - sem pa dojke spraznila tudi brez črpalke (po nasvetu patronažne). Sta pa bila oba moja otroka dobra jedca (še danes sta) in ni lepšega kot dojiti svojega otroka. In če mene vpršate so te črpalke čisto odveč (seveda, če ni zadaj kakšnega zdravstvenega ali drugega razloga). Črpalko sem dobila, sama si je ne bi nikoli kupila. Res pa je, da sem bila, dokler sem dojila (prvih 6 mesecev izključno), neprestano z otrokoma - za kakšno urico sem že lahko skočila kam, to pa bilo tudi vse. Pa mi ni žal. Jaz vsekakor ne bi kupovala črpalke pred rojstvom otroka. Mogoče vama bo dojenje steklo in je sploh ne bosta potrebovala.




mini86 -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 9:35:40)

Mogoče vama bo dojenje steklo in je sploh ne bosta potrebovala.


tudi pri prvem je steklo pa sem jo kljub temu potrebovala..spumpala sem si takrat ko so me preveč tiščale-ne do konca ampak toliko da je popustilo, mali je imel zlatenco in je bolj zaspano vlekel, pa sem ostanek dala po flaški na začetku..

sem pa črpalko imela izposojeno, tokrat pa jo bo tudi kolegica rabila in bi jo imela doma..zato pa iščem rabljeno, nove tudi jaz nikoli nebi kupovala..




nitta -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 9:41:31)

Mi imamo flaške od Tomi Tipija in zato bo treba nabavit tut črpalko (če bo treba) od te firme-ker paše potem flaška gor in ne rabiš prelivat itd. V bistvu je fajn da maš vse eno firmo tut sterilizator ker je potem kompatibilno z vsem.




Ajra RR -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 9:46:12)

Drage bodoče mamice!
Ali res potrebujete prsno črpalko in katera je najbolj primerna, lahko vprašate svetovalko za dojenje. Hitro odgovori, najdete jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/martina-judez_37




Inigo -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 10:15:06)

mini, jst bi res počakala do rojstva in boš videla, če jo boš resnično potrebovala. jst sm mela ful viške mleka in sm mogla pumpat vn, nekaterim pa se to ne dogaja in je res ne rabijo. bo proč vržen denar. naglej si pa preštudiraj, ko bo pa potreba pa greš in kupiš.





lily32 -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 17:09:18)

Osebno pa menim, da je dobro to imet pri roki že v porodnišnici. Če ne rabiš, lahko potem prodaš.

Će razmišljaš o nakupu rabljene, zakaj ne bi kupila električne, da te ne bo roka bolela od črpanja?

Jaz sem jo kupila na bolhi in jo po nekajmesečni rabi ponovno prodala za 10 eur ceneje -- torej sem za elekrično črpalko, ki je vredna več kot 100 eur, dala 10 eur [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image] Zgolj v razmislek.






Inigo -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 19:20:41)


IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Osebno pa menim, da je dobro to imet pri roki že v porodnišnici. Če ne rabiš, lahko potem prodaš.

Će razmišljaš o nakupu rabljene, zakaj ne bi kupila električne, da te ne bo roka bolela od črpanja?

Jaz sem jo kupila na bolhi in jo po nekajmesečni rabi ponovno prodala za 10 eur ceneje -- torej sem za elekrično črpalko, ki je vredna več kot 100 eur, dala 10 eur [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image] Zgolj v razmislek.





Crpalke imajo v vseh porodnisnicah. Elektricne. Ce Jo bos rabla ze v porodnisnici, ti jo bodo sestre prinesle.




lily32 -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 19:44:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo
Crpalke imajo v vseh porodnisnicah. Elektricne. Ce Jo bos rabla ze v porodnisnici, ti jo bodo sestre prinesle.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Sanjaj!
V Postojni še ročne niso imeli! So imeli le eno in ta je bila sposojna, ko sem šla vprašat. Sem morala moža domov poslat po svojo, ker je bila mala v skupni sobi, ker je bila na antibiotikih in če si ne bi sama začela črpat, niti mleka ne bi dobila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Tako pa se že 15 mesecev dojiva.




cilla -> RE: ročna prsna črpalka (11.9.2012 20:46:26)


IZVIRNO SPOROČILO: nitta

Mi imamo flaške od Tomi Tipija in zato bo treba nabavit tut črpalko (če bo treba) od te firme-ker paše potem flaška gor in ne rabiš prelivat itd. V bistvu je fajn da maš vse eno firmo tut sterilizator ker je potem kompatibilno z vsem.


Tole pa ne bo držalo. Flaške smo uporabljali najprej od Babynova (probali tudi Tommee Tippee in Avent), kasneje (oz. še zdaj) od Mam, pa sem čisto brez nobene težave obe našteti znamki sterilizirala v sterilizatorju od Aventa.

Kar se nepotrebnosti prelivanja tiče pa... Prelivaš v vsakem primeru, načrpaš, shraniš v hladilnik, ko je obrok, preliješ v flaško za hranjenje kolikor otrok poje.

Morda je razlika od porodnišnice do porodnišnice, a vsaj v LJ imajo na vseh oddelkih s porodnicami sobo za črpanje mleka z vsaj eno električno črpalko in vso potrebno opremo za črpanje in shranjevanje mleka.




Inigo -> RE: ročna prsna črpalka (12.9.2012 8:19:33)


IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo
Crpalke imajo v vseh porodnisnicah. Elektricne. Ce Jo bos rabla ze v porodnisnici, ti jo bodo sestre prinesle.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Sanjaj!
V Postojni še ročne niso imeli! So imeli le eno in ta je bila sposojna, ko sem šla vprašat. Sem morala moža domov poslat po svojo, ker je bila mala v skupni sobi, ker je bila na antibiotikih in če si ne bi sama začela črpat, niti mleka ne bi dobila. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Tako pa se že 15 mesecev dojiva.



čudno. ker bi jo morali imeti. že zaradi nedonošečkov, ko jih mamice ne morejo dojiti in si črpajo mleko, da ga otrokom po sondi dajejo. al se jim pa ni dalo, pa so ti kr tko neki rekle... [sm=zmeden.gif] v SG so jih mele kr nekaj.




cilla -> RE: ročna prsna črpalka (12.9.2012 17:57:51)


IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


čudno. ker bi jo morali imeti. že zaradi nedonošečkov, ko jih mamice ne morejo dojiti in si črpajo mleko, da ga otrokom po sondi dajejo. al se jim pa ni dalo, pa so ti kr tko neki rekle... [sm=zmeden.gif] v SG so jih mele kr nekaj.



Nedonošenčki iz Postojne letijo v LJ, Postojna nima nobene infrastrukture za oskrbo nedonošenčkov.




lily32 -> RE: ročna prsna črpalka (13.9.2012 6:04:00)

IZVIRNO SPOROČILO: cilla
Nedonošenčki iz Postojne letijo v LJ, Postojna nima nobene infrastrukture za oskrbo nedonošenčkov.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image] Drži. Pa še dojenja ne poudarjajo tako kot v drugih P. Ti sicer prijazno pomagajo, če jih prosiš, a ne pretirano.
Gotovo je v ostalih P ponudba črpalk boljša kot tu.




Inigo -> RE: ročna prsna črpalka (13.9.2012 8:25:27)


IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: cilla
Nedonošenčki iz Postojne letijo v LJ, Postojna nima nobene infrastrukture za oskrbo nedonošenčkov.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image] Drži. Pa še dojenja ne poudarjajo tako kot v drugih P. Ti sicer prijazno pomagajo, če jih prosiš, a ne pretirano.
Gotovo je v ostalih P ponudba črpalk boljša kot tu.



hm... to pa škoda. pa tok ko je ta porodnišnica hvaljena.




katja86 -> RE: ročna prsna črpalka (21.8.2016 21:32:28)

Zanima me, če je še vedno MAM boljsa od Aventove?

Ima katera elektricno?

Hvala za mnenja
[sm=nosecka.gif]




Stran: [1]