ANKETA O DOJENJU (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Po porodu



Sporočilo


india -> ANKETA O DOJENJU (7.9.2005 16:47:38)

Glede na pomembnost dojenja za malčke, me zanima , kako dolgo ste dojile vaše srčke?




Pinga -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 7:54:46)

Dojila sem 26 mesecev in pol in ni mi žal niti za en dan, čeprav so vsi govorili, da pa res ni več potrebno da jo dojim. Zdaj dva meseca ne dojim več, vendar če si stisnem bradavico, še vedno priteče malo mleka, vendar naša pupa noče več ziat.
Upam, da bom tudi drugega otroka lahko dojila čim dlje.





vesna fž -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 10:11:25)

Dojim oba dva se pravi vsega skupaj že dobrih 24 mesecev s tem da zadnji mesec zizkata oba pa morm reč da tavečjega še nimam namena dat "dol",ker mi je všeč da se na ta način pocrkljama to je najinih 5 min upam da bom tudi Pio dojila tako dolgo.





*maja -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 10:15:57)

Ta prvo malo več kot eno leto, drugega pa slabo leto, potem pa sam ni želel več.
Pri tretji pa bomo še videli kako bo .




niki5 -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 12:31:03)

Prvega 13 mesecev, odstavil se je sam, drugega še vedno dojim, kmalu bo imel 11 mesecev.




Anonimen -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 12:37:43)

5 mescov kar se mi di čez glavo. no če bi tamala sama hotla bi pol leta, kej več pa vrjetn ne.

lp, lara




india -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 17:06:21)

Ja, moji so tudi sami določili,kako dolgo bodo zizali , ko jim ni bilo več, je bil pač konec.

Extrem pa se mi zdi soseda,ki je hčero dojila 4 leta. Nato je rodila sina, ki pa ga je dojila le pol leta, ker ni imela več mleka.

Po mjoem je vsak dan dojenja zelo pomemben za malčka.




Abby -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 17:37:25)

Hčerko sem dojila točno dve leti in pol, pa še ne bi nehala, ampak so bradavice postale strašno občutljive zaradi nove nosečnosti, zato sva morale nehati.




malika -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 20:56:06)

Do 10 meseca. Potem pa smo naredili novega in mu okus mleka ni več pasal in je nehal.





Pi-kica 1 -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 22:36:52)

Dojim le še enkrat na dan. Bi večkrat, pa sinko ne želi in mislim, da bo počasi konec.

LP

Pi-kica




Anonimen -> ANKETA O DOJENJU (8.9.2005 22:42:43)

Odkrito priznam, da mi je včasih kar nerodno priznati, da pri 13 mesecih še dojim. Marsikdaj doživim tisti začuden: "Pa kaj še dojiš? Kako dolgo pa še misliš? Saj bi že lahko zdavnaj odnehala..."

Ne, ne bi mogla. Mali ne napreduje preveč v teži (od 6 m do 12 m samo pol kile!), jesti noče trde hrane, zdaj ko je v vrtcu je še huje, da o tem, da zadnja dva dni sploh ne je, niti ne govorim.

S tem se zelo obremenjujem...




Maxica -> ANKETA O DOJENJU (9.9.2005 11:24:35)

Ja, jaz tudi svojega trinajstmesečnika še dojim. Moram priznati, da me ponoči počasi utruja dojenje, sploh ko moram zjutraj vstati ob 6h. Čez dan mi pa ni panike-ga podojim, če le hoče, saj imava tudi midva treutno krizo v hranjenju zaradi zobkov.
Res pa ne razumem teh naših mam in tetk in tašč, ki so vse začudene, da svoje otročke pri tej starosti še dojimo. Ravno zadnjič mi teta naredi, da zdaj imava pa že res dovolj tega dojenja, naj ga vendarle odstavim. Zakaj pa??? Je ona zaradi tega kaj na slabšem??? Grrr, me pojezijo taki komentarji. Imam občutek, da nam samo zavidajo, ker so same dojile premalo časa in s svojimi otroki niso vzpostavile tega stika.




india -> ANKETA O DOJENJU (9.9.2005 20:03:25)

Ja,Maxica, moja babica je pa vedno rekla, naj dojim čim dlje, kako je bilo njej fajn, ko je na njivi otroka podojila, pa je lahko dalje delala




bskrle -> ANKETA O DOJENJU (10.9.2005 22:11:37)

13 in 16 mesecev.
Sem imela po enem letu dosti dojenja, vsaj pri drugi, ki je dojenje zahtevala.
No joka ...




evelinka -> ANKETA O DOJENJU (10.9.2005 22:38:33)

Tudi jaz sem kar dolgo dojila svoje otročke.Prvo 14 mesecev, drugega 24 mesecev,tretjo 3,5 leta, četrti je star 6,5 meseca in se še vedno intenzivno doji.Tudi meni se "norčujejo " kako dolgo dojim, pa me ne moti več.Važno,da je dete zadovoljno. LP




Anonimen -> ANKETA O DOJENJU (12.9.2005 17:23:20)

Jaz jo še vedno dojim pri skoraj že 15.mesecih in mi je kar malo čudno da še hoče
Me kar pogreša sedaj ko je v vrtcu, potem me pa kar sleče




Anonimen -> ANKETA O DOJENJU (12.9.2005 23:12:09)

Jaz pa bom povedala čisto realno zgodbo. Dojenje otroka je potrebno nekje 1. leta starosti, ko še mleko potrebuje. Vse, kar je po tej starosti, je pa zame razvajanje, kot npr. da ima otrok še dudo. Poznam primer 2 mamic, ki sta dojili otroke do 2 let. Tudi moja sestrična jo še vedno doji pri starosti 2 let in 4 mesecev. Ko sta ti dve poskušali odstaviti otroka, jima je to sicer počasi uspelo. A zgodilo se je to, kar sta najmanj pričakovali. Mislili sta, da sta otroka ful navezana na njiju. V resnici pa sta otrokoma pomenili le "predmet", kjer se lahko potolaži, kot plastična duda, ki jih imamo za otročke. Ko sta nehali z dojenjem, ju otroka sploh več nista upoštevala, ati je bil vse na svetu, mama ni obstajala. In pri obeh se je zgodilo enako, tako da nekaj mora biti na tem. Tudi pri moji sestrični se vidi, da ji mama pomeni nekaj le, ko bi rada joško, sicer pa nonstop čepi pri atiju in se carta. Poleg tega, da ima mala zobke ful ven obrnjene zaradi tega.

Ne vem, moje skromno mnenje. Upam, da me ne boste napadale, a sem želela z vami to deliti. Jaz mislim pač, da dojenje je pomembno, ni pa potrebno s tem pretiravati.




india -> ANKETA O DOJENJU (13.9.2005 7:30:58)

Blacky, saj vsaka stvar ima nekje svoje meje, tudi dojenje se mora enkrat zaključiti.




Lenny -> ANKETA O DOJENJU (15.9.2005 12:40:10)

Najin mali se je dojil 13 mesecev, potem pa se je na moje veselje sam odločil, da ima dovolj. Na moje veselje zato, ker sem bila sama večkrat v dvomih, kako in kdaj končati, da bo najbolj prav, odločil pa se je na koncu sam.
Lp




Willson -> ANKETA O DOJENJU (15.9.2005 22:42:03)

Dojila 10 mesecev, bi še dalje, pa se je sama odstavila. Blacky, glede tega kar si pa napisala, pa se z nečimer ne strinjam s tabo, žal.

Sicer pa je o dojenju bilo že toliko povedanega in napisanega..... . Vsaka naj doji tako dolgo dokler je to v veselje obema. LP




eva1 -> ANKETA O DOJENJU (18.9.2005 22:45:46)

Upam, da bom dojila tja do 1 leta...kako bo naprej je odvisno od službe in od tega kako bo vse skupaj funkcioniralo...tudi jaz se ne strinjam z blacky...ampak itak ima vsak svoje mnejnje..




m_m -> ANKETA O DOJENJU (20.9.2005 0:54:03)

Nameravala sem zmanjševat v obdobju od 4-7 mesecev, a sem prestavila to na 5-8 mesecev (mamo 1 vmesni obrok kašic, mleka je zaenkrat še dost), in pri 9 oz. 10m pa popolnoma nehat.

Iz čisto preprostega razloga, ker hočem svoje življenje nazaj, nosit svoje prejšnje modrce, obleke. Tega Pamela Anderson looka mam počas dost. Hodim sam še v T-shirtih okol. Sej je dojenje fajn, cartanje, vedno pripravljena hrana, pa še hujšaš zram, sam bom pa tut kljukasta zram ratala. Pa še dva zobka je dobila, tak da je dojenje mal boleče ratalo.




Maja0505 -> ANKETA O DOJENJU (20.9.2005 10:10:27)

Prvo sem dojila 2 meseca, potem mi je zmanjkalo mleka , ker sem hodila na faks in obroki niso bili več redni. Drugega sem dojila 5 mesecev, nato sem šla v službo in zopet se je končalo.
Tretja bo ta teden stara 8 mesecev. Dojiva se štirkrat na dan , od tega dvakrat zgodaj zjutraj (5.00 in 7.00). Nato pred popoldanskem spancu (14.30) in še zvečer po večerji, tik preden gre spat, vendar ne pustim, da zaspi na zizi.
Všeč mi je trenutek, ko se lahko stisnem k njej in vsi ostali družinski člani vedo, da naju morajo pustiti pri miru. To je najin čas, ki je zaenkrat še zelo prijeten.





Abby -> RE: ANKETA O DOJENJU (24.9.2005 16:25:06)

Miselnost naše družbe glede dojenja je taka: mamica, ki se potrudi dojiti do 1 leta, je blazno v redu, deležna vseh pohval in oh in sploh. Ko je otrok star 12 mesecev. Ko je starejši za en teden, pa dojenje naenkrat ni več potrebno. Še več, ni več primerno, je nepotrebno razvajanje, to delajo samo psihotične matere, ki želijo otroka prikleniti nase in ne vedo, da ga s tem le odvračajo od sebe in mu pomenijo samo predmet, pa itak samo ciganke dojijo dlje kot 1 leto... Give me a break.

S ponosom sem v slaščičarni dvignila majčko in podojila svojo dveletno punčko. In upam, da bom čez tri leta takole dojila svojega triinpolletnega fanta. 




KIRA -> RE: ANKETA O DOJENJU (24.9.2005 17:45:55)

Kakor dolgo sem jo lahko - do konca 3. oz. 4. meseca, pol pa sem mleko izgubila. Sem bila zelo potrta zaradi tega, ker sem jo hotela dojih vsaj 6 mesecev. upam, da bo tokrat bolje..




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>