Odstranitev pike (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


divans1 -> Odstranitev pike (25.9.2012 15:12:58)

Na hrbtu imam malo večjo lepotično piko, imam že napotnico za kirurgijo...pa se nekako ne morem odločit, ker imam malega dojenčka, dojim, pa ne vem, kako dolgo bi to trajalo, ali je treba ostati kak dan v bolnici...Mogoče ma kira izkušnjo s tem?




Tippi -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 15:19:47)

Jaz sem tri leta nazaj imela sumljivo "piko" na stegnu, katero so mi pod urgentno odstranili. sam poseg je trajal petnajst minut in sem še isti dan odšibala s kolesom domov [sm=smiley1.gif] torej predvidevam, da glede na to, da gre za neke vrste lepotni poseg in še na hrbtu, ki te ne bo oviral pri hoji, boš šla lahko takoj domov. Aja, poseg je opravljen v lokalni anasteziji,torej ti omrtvičijo samo tisti del, ki ga bodo obdelovali. Dobila sem tri šive, ki mi jih je kasneje odstranil lečeči zdravnik. danes se mi pozna čista pici mini brazgotinica. pa svetujem ti, da če ne gre za nujno zadevo, da čimprej oddaš napotnico, ker se za takšne nenujne zadeva kar dolgo čaka. mogoče boš prišla na vrsto takrat, ko ne boš imela več doječega dojenčka. tolk počasni so. resno!

No, moja zadeva se potem ni izkazala za rakavo. hvala bogu [sm=bravo.gif]




nyna84 -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 15:22:38)

Dobiš lokalno anastezijo, piko ti odstranijo v bolnišnici kar v ambulanti (tam kjer hodijo pacienti noter in ven kot po tekočem traku [sm=smiley2.gif]). Po posegu greš takoj domov. Ko bo anestetik popustil bo sicer malo bolelo, ampak ni panike. Po nekaj dneh greš k svoji osebni zdravnici, da ti odstrani šive. That's it.

Jaz sem si pred leti odstranila motečo piko v lasišču (3 cm nad ušesom). Sem mislila, da bom prvič piko samo pokazala in mi bodo povedali, kdaj pridem na poseg. Pa sem prišla iz ambulante brez pike [sm=jezicek.gif]




MioBambino -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 15:30:11)

Jaz sem dala leta 2007 odstraniti tri lepotične pike- 2 na obrazu, eno na trebuhu(morali bi še eno na vratu, pa mi je niso, ker mi je pritisk med operacijo močno padel(pa že itak imam nizkega)). Bila sem v Mariboru. Poseg je rutinski, nič hudega. Hitro zaklučijo, lepo naredijo. Dobiš nekaj šivov, hitro po OP greš domov(še isti dan). Nekajkrat greš na prevež, odstranijo šive in to je to. Material(lepotično piko) pošljejo še na preiskave, dobiš izvide. Če te zanima še kaj, vprašaj.




Anonimen -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 15:54:41)


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Dobiš lokalno anastezijo, piko ti odstranijo v bolnišnici kar v ambulanti (tam kjer hodijo pacienti noter in ven kot po tekočem traku [sm=smiley2.gif]). Po posegu greš takoj domov. Ko bo anestetik popustil bo sicer malo bolelo, ampak ni panike. Po nekaj dneh greš k svoji osebni zdravnici, da ti odstrani šive. That's it.

Jaz sem si pred leti odstranila motečo piko v lasišču (3 cm nad ušesom). Sem mislila, da bom prvič piko samo pokazala in mi bodo povedali, kdaj pridem na poseg. Pa sem prišla iz ambulante brez pike [sm=jezicek.gif]


Ha ha ha, kot bi jaz pisala [sm=smiley1.gif]




kajajaka -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 16:22:21)

oprosti divans1 ker smetim temo...

Jaz imam pa čez en mesec datum zaradi bradavic po vratu... Sem mislila,da jih grem samo pokazat, pa je očitno možno, da bodo takoj zrihrali ali kaj? Je imela katera izkušnje s tem? Grem pa na dermatološko v LJ.
lp




mini86 -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 16:41:44)


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

oprosti divans1 ker smetim temo...

Jaz imam pa čez en mesec datum zaradi bradavic po vratu... Sem mislila,da jih grem samo pokazat, pa je očitno možno, da bodo takoj zrihrali ali kaj? Je imela katera izkušnje s tem? Grem pa na dermatološko v LJ.
lp



ali jih žgejo, ali zamrznejo, lahko pa ti namažejo s kremo, prideš čez par ur nazaj in ti z lopatko postrgajo dol-tko majo tudi pri otrocij




Tippi -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 16:53:06)


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

oprosti divans1 ker smetim temo...

Jaz imam pa čez en mesec datum zaradi bradavic po vratu... Sem mislila,da jih grem samo pokazat, pa je očitno možno, da bodo takoj zrihrali ali kaj? Je imela katera izkušnje s tem? Grem pa na dermatološko v LJ.
lp


Očitno je možno, ker nekatere pravijo, da so mislile, da se gredo samo pokazat, pa so bile ambulantno takoj pregledane in so jim bile odstranjene pike.




Tippi -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 16:55:02)


IZVIRNO SPOROČILO: mini86


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

oprosti divans1 ker smetim temo...

Jaz imam pa čez en mesec datum zaradi bradavic po vratu... Sem mislila,da jih grem samo pokazat, pa je očitno možno, da bodo takoj zrihrali ali kaj? Je imela katera izkušnje s tem? Grem pa na dermatološko v LJ.
lp



ali jih žgejo, ali zamrznejo, lahko pa ti namažejo s kremo, prideš čez par ur nazaj in ti z lopatko postrgajo dol-tko majo tudi pri otrocij

odvisno kakšna bradavica je. če gre za tiste (mi smo jih rekli žabarske [sm=smiley36.gif]) tiste ti odstranijo tud brez napotnice v zdravstvenem domu. jih zamrznejo. Po moje je odvisno za kakšno bradavico, znamenje gre. to pač presodi dermatolog.




divans1 -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 20:40:16)

Hvala vam za odgovore. Bom šla jutri v bolnišnico vprašat kako in kaj...




taška30 -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 22:55:39)

Tudi jaz sem že bila na odstranitvi, ene na trebuhu, ene na hrbtu - dva ločena posega. Glede posega samega, so ti napisale že druge, pol urce in je mimo.
Kar bi te pa jaz opozorila je pa potem "zategovanje" rane na hrbtu ob vsakem predklonu. Kar zna biti pri dviganju dojenčka manjša težava. Jaz sem takrat sicer lovila okoli že 1 in 3 letnico in se spomnim, da me je parkrat (ko pozabiš da je treba paziti in se pač nahitro stegneš dol) tako zategnilo, da sem mislila, da mi je potrgalo vse šive.
Sem pa imela piko tko 10cm nad trtico, kjer se najbolj nategne koža ob predklonu.

No, ampak je bilo vse ok in se hitro zacelilo.




annai -> RE: Odstranitev pike (25.9.2012 23:42:12)

hej.js sem mela piko na levi lopatici. v pol ure je bilo posega konec pod lokalno a. sem šla lepo domov, kjer me je čakala 1leto stara punca, pa je ni blo problema dvigovat, sem uporabljala bolj desno stran...sem pa že bila noseča pa niti nisem vedela, pa ni bilo niič narobe. :)




divans1 -> RE: Odstranitev pike (26.9.2012 7:11:45)

jst jo mam ene 10 centi pod vratom.




divans1 -> RE: Odstranitev pike (27.9.2012 9:53:16)

Evo, bila v bolnišnici in uredila, že imam termin za poseg....:)




Stran: [1]