RE: Rubež avta (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Paštetka -> RE: Rubež avta (3.10.2012 15:18:15)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

od očeta namesto preživnine,

Torej, če je to bilo darilo, brez nekih posebnosti... CSD nima nič s tem.
Kaj pa, če se res vmeša Durs ali UE pri prodaji? Še vedno ne vem, ali pa rubežnik lahko otrokov avto vzame.
Toliko informacij sem že dobila iz raznih strani, da res ne vem... najlažje bi bilo, če bi bilo vse premoženje, ki se lahko nekomu rubi... zapisano v uradni obliki. A je to kje?

Glej iz izkušenj ti lahko povem, da samo tako rubežniki ne pridejo in samo tako ne rubijo kar koli. Vse poteka preko odvetnikov,preko sodišča. Preden se kar koli zgodi, pridejo predlog za izvršbo, pa sklep sodišča... Tam vse lepo piše kaj se bo rubilo, komu, v kolikšni vrednosti, zakaj...

Ostalo na ZS.




Tutan -> RE: Rubež avta (3.10.2012 16:29:06)

Paštetka, no, povej o tem kaj več.
Jaz sem bila do sedaj sveto prepričana, da se rubijo vse stvari, ki jih ima oseba v uporabi. Recimo živi v stanovanju, ki je recimo last partnerja in tam valjda uporablja vse - lahko rubežnik brez problema zarubi televizijo? Pa računalnik. V končni fazi tudi avto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




2sneg13 -> RE: Rubež avta (3.10.2012 16:37:06)

debate bodo čisto odveč, zakon jasno piše kako in kaj

http://www.agroservis.si/upload/files/pravilnik_o_registraciji_vozil.pdf




2sneg13 -> RE: Rubež avta (3.10.2012 16:38:59)

Avta ne moreš registrirati, če nimaš opravljenega vozniškega izpita, tako je bilo tudi ne dolgo nazaj v medijih.




LuLu -> RE: Rubež avta (3.10.2012 16:44:05)

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

debate bodo čisto odveč, zakon jasno piše kako in kaj

http://www.agroservis.si/upload/files/pravilnik_o_registraciji_vozil.pdf

"2. lastnik vozila je otrok ali mladoletna oseba (tretji odstavek 29. člena zakona): vozilo je registrirano na enega od staršev, skrbnika ali rejnika kot uporabnika, ki ima vse pravice in obveznosti, kot jih ima lastnik vozila, razen odsvojitve vozila, za kar mora dati soglasje center za socialno delo; "




Paštetka -> RE: Rubež avta (3.10.2012 16:44:07)

Če je avto registrirani, še ne pomeni, da je tudi lastnik enak. [sm=smiley1.gif]




2sneg13 -> RE: Rubež avta (3.10.2012 16:45:54)

seveda, to je v primeru lizinga. Če je pa lastnik otrok, ima csd prste vmes. Vedno!




Paštetka -> RE: Rubež avta (3.10.2012 16:51:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Paštetka, no, povej o tem kaj več.
Jaz sem bila do sedaj sveto prepričana, da se rubijo vse stvari, ki jih ima oseba v uporabi. Recimo živi v stanovanju, ki je recimo last partnerja in tam valjda uporablja vse - lahko rubežnik brez problema zarubi televizijo? Pa računalnik. V končni fazi tudi avto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ko pridejo rubežniki v stanovanje, in če gre za premičnine, rubijo vse, kar vidijo, kar je vredno, kar je na seznamu .... Ti pa potem moraš dokazovati, da je to tvoje, od otroka (tu vstopi CSD, če je ta mladoleten), ne vem od soseda.... V glavnem narediš si še cel kup stoškov, štalo....zato boljše plačati preden se rubi.
Iz izkušenj naj povem, da imajo upniki odvetnika, ki preko raznih institucij si pridobi lahko njegovo -dolžnikovo premoženje in se potem to rubi. Vse je odvisno od višine dolga, od primera, d oprimera...




liliana -> RE: Rubež avta (3.10.2012 18:49:02)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

debate bodo čisto odveč, zakon jasno piše kako in kaj

http://www.agroservis.si/upload/files/pravilnik_o_registraciji_vozil.pdf

"2. lastnik vozila je otrok ali mladoletna oseba (tretji odstavek 29. člena zakona): vozilo je registrirano na enega od staršev, skrbnika ali rejnika kot uporabnika, ki ima vse pravice in obveznosti, kot jih ima lastnik vozila, razen odsvojitve vozila, za kar mora dati soglasje center za socialno delo; "



In zdaj vprašanje: ali je rubež avta, za poplačilo dolgov staršev mladoletnega lastnika vozila odsvojitev vozila, kjer mora poseči vmes CSD (ker to ni enako temu, da želi starš prodati avto, da bo lahko kupil novega) in zaustaviti tako odsvojitev, ker ščiti interes otroka......?

Če je temu tako, imamo še en primer, kako si lahko dolžan in ti ni treba plačevati svojih obveznosti....torej smo "iznašli" nov način izogibanja plačevanja svojih obveznosti....

Vendar vseeno upam, da v pravnem pomenu taka odsvojitev ni enaka odsvojitvi avta zaradi prodaje, ker pač starši želijo novejši avto, želijo na dopust......

Ker, roko na srce....mladoletnemu otroku nimaš kaj podarjati avtomobila, če nimaš česa za bregom......da daš nekaj letnemu otroku avto namesto preživnine, je tudi čista nebuloza, ki je CSD sploh ne bi smel dopustiti (kar debelo sem pogledala, da je to možno),......če imaš denar za avto, ga imaš tudi za preživnino....




petea -> RE: Rubež avta (3.10.2012 19:04:18)


IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Avta ne moreš registrirati, če nimaš opravljenega vozniškega izpita, tako je bilo tudi ne dolgo nazaj v medijih.



ni čisto tako

avta ne moreš registrirati, če ne določiš uporabnika - voznika vozila; npr. invalid kupi vozilo na svoje ime; če ga ne more oz. ne sme (več) voziti, se v prometno dovoljenje vpiše, kdo bo voznik



pri prodaji vozila v otrokovi lasti vedno posreduje CSD; kot navedeno - najstnik lahko registrira npr. moped na svoje ime, saj zanj lahko že pridobi vozniško dovoljenje; prodati pa ga ne more brez soglasja CSD




LuLu -> RE: Rubež avta (3.10.2012 19:59:07)

IZVIRNO SPOROČILO: petea
pri prodaji vozila v otrokovi lasti vedno posreduje CSD; kot navedeno - najstnik lahko registrira npr. moped na svoje ime, saj zanj lahko že pridobi vozniško dovoljenje; prodati pa ga ne more brez soglasja CSD

In poznaš morda ti, kak primer, da je CSD dal dovoljenje, da se otrokov avto zarubi?




petea -> RE: Rubež avta (3.10.2012 20:28:10)

ne,


vem pa za primer, ko je moral najstnik prositi CSD, da je lahko prodal svoj motor ter nato za nakupe oz. razpolaganje s svojim denarjem spet dobiti njihovo soglasje - seveda je za vsako zadevo potrebno vložiti vlogo in plačati takso

je bil zelo vesel, ko je postal polnoleten ...
njegova starša pa tudi




LuLu -> RE: Rubež avta (3.10.2012 20:39:34)

Punce hvala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Če pa se katera najde, ki pozna podoben primer, pa kar naj napiše.




Poka -> RE: Rubež avta (4.10.2012 20:17:54)

Ups, spomnla sem se, da moram plačat še davčni... z zamudnimi obrestmi. Vedno založim te položnice, ker imam doma katastrofa pisarno s premalo omar in tole je pa res moja šibka točka... Da ne bodo še mojega [sm=smiley36.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]