Izak in sestrica Katka(?) (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


sonce79 -> Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 19:20:06)

Pozdravljene!

Doma že imamo navihanega Izaka, zdaj pa pričakujemo punčko. Sicer še nimamo resnih debat o imenu, ampak meni je padlo na pamet ime Katka. Kaj menite o imenu?




mateyka -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 19:35:44)

zdi se mi bolj vzdevek.




pelin -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 19:39:59)

Izak je čudovito mogočno ime...Katka pa takšno luškano, cortkano...jaz bi pupi raje dala ime Katarina...Katarina in Izak...bingo...






pomlad08 -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 20:20:01)

Jaz bi dala v tem primeru raje ime Kata ali Kati (obe sta meni super imeni, ju imam vedno kot predlog za punco, ampak zaenkrat samo fante rojevam).

Lahko jo mile volje kličete Katka, ampak ko bo velika, bo pa lahko Kata, če bo hotela. Se mi zdi mal hecno, ko je npr. odraslim gospem ime Urška namesto Urša.




orsina -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 21:15:03)

Jaz bi jo poimenovala Katja ali pa Katarina. Potem pa jo lahko kličeš tudi Katka. :)




*sato* -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 21:32:34)

Meni pa se zdi zelo lepo. 




cilla -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 23:26:57)

Ma, meni se pa "pomanjšano" ime ne zdi prav nič hecno. Tudi na odrasli osebi ne. Lučka je sicer res pomanjšana Lucija, ampak gospa Lučka Kajfež Bogataj s svojo osebnostjo naredi ime Lučka popolnoma resno, kredibilno. Tapravo. In moja kolegica Urška opravlja ekstremno moško, težko, fizično delo in je v njem ena najboljših kar širom Evrope. Tolk je dobra, da hodi to svoje delo opravljat vsepovsod in predava (tut številnim descem) o tem svojem delu. In je Urška. Ne Urša. In je carica in daje svojemu imenu pečat.

Tudi Katka je fino ime. [sm=smiley27.gif] In če bo deklica zares Katka, bo s svojo osebnostjo tudi iz tega imena lahko naredila Ime.




mateyka -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (10.10.2012 23:40:27)

sej noben ni rekel da je hecno.




aprilčica07 -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 7:24:57)

Katka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] 




urška -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 7:37:56)

Če mene vprašate, Urška ni pomanjševalnica. zame je pomanjševalnica Uršika




Tippi -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 8:10:44)


IZVIRNO SPOROČILO: sonce79

Pozdravljene!

Doma že imamo navihanega Izaka, zdaj pa pričakujemo punčko. Sicer še nimamo resnih debat o imenu, ampak meni je padlo na pamet ime Katka. Kaj menite o imenu?



Katka? zakaj pa ne [sm=bravo.gif] Meni še bolj všeč Metka - Meta! Ta mi je še lepši! [sm=bravo.gif]




Tutan -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 8:12:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: sonce79

Pozdravljene!

Doma že imamo navihanega Izaka, zdaj pa pričakujemo punčko. Sicer še nimamo resnih debat o imenu, ampak meni je padlo na pamet ime Katka. Kaj menite o imenu?



Katka? zakaj pa ne [sm=bravo.gif] Meni še bolj všeč Metka - Meta! Ta mi je še lepši! [sm=bravo.gif]

Meta je čudovito. [sm=smiley1.gif]




alda -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 8:20:57)

Katka je lepo ime!!




witch -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 14:24:42)

[sm=smiley20.gif]

Saj tudi vseh teh modernih imen si včasih ne predstavljamo kak bo izgledalo s tem imenom klicati eno starejšo gospo. Ampak se vse navadimo. Najprej bo Katka mala punčka, potem pa uspešna ženska gospa Katka in na koncu babi Katka. Čisto lepo se sliši [sm=bravo.gif]




sonce79 -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 20:25:20)

Ja o tem kako bo Katka zvenela, ko moja deklica ne bo več mala punčka, ampak odrasla gospa, razmišljam tudi sama. Res ne bi rada dala otroku imena, zaradi katerega bo potem nesrečen celo življenje. Všeč mi je Katarina, ampak se moj ne navdušuje najbolj nad tem imenom. Njegova prva asociacija na ime Katka je bila risanka Kravica Katka. [sm=smiley13.gif]




uškinamama -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 20:32:52)

IME MI JE ČRT .[sm=smiley1.gif] MENI SE ZDI KATKA ZELO LEPO IME.

p.s meni tudi, sploh če bi jo včasih klicali Katinka [sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (11.10.2012 20:58:00)

Lušno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]-




sonce79 -> RE: Izak in sestrica Katka(?) (31.12.2014 14:17:41)

Joj več kot dve leti je odkar sem bila v dilemi ali malo deklico poimenovati Katka. In aprila 2013 se je dejansko rodila deklica, ki smo jo poimenovali Katka. In je čisto prava Katka - pediatrinja ji vedno reče, da morajo biti Katke ravno takšne kot je naša. Zadovoljna sem, da smo izbrali to ime, saj ji res ustreza.

Srečno 2015!




Stran: [1]