Delitev stroškov! (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


reni70 -> Delitev stroškov! (11.10.2012 10:34:53)

Pozdravljeni....Znašla sem se v situaciji,ko ne vem kako reagirati.
Bom bolj kratka,pa upam,da dovolj jedernata.
Trenutno sem brez zaposlitve,(saj v teh hudih časih ne edina)iskalka zaposlitve,ter prejemnica dsp.Kar je razumljivo,da če nimam zaposlitve od nečesa moraš živet in plačat položnice.
Z menoj sta še moja dva polnoletna otroka,ki sta šolanje končala.Ker pa prvega poklic,ki ga je dokončal ne veseli,dela preko drugih štud.napotnic.Mlajšega tudi ta poklic,ki ga je dokončal ne veseli,dela občasno preko drugih št. napotnic.Velikokrat jaz kličem po tl za njegovo službo,ker si želim,da bojo samostojni in imeli svoj denar.Jaz vidim kako je priti težko do službe ,sploh če nisi izšolan.Včasih se je še kaj najdlo,tud fušala sem,..sedaj je vse težje .
Problem pa je tukaj....jaz z mojo soc.pomočjo ne morem preživeti družine,imeti plačane položnice in poven hladilnik,kot pričakujejo moji otrocI.
Zmenjeni smo,da prispevajo vsak po 200 eur.Ker prvi dela,mi daje v dva dela kok se mu zdi,včasih 50 eur včasih 80 eur.
Meni je logično,da otroci prispevajo doma,če delajo oz ko so šolanje končali,da si iščejo redno zaposlitev.(pa da mi ne bo zdaj kdo vrgel na nos,da se naj rajš jaz prva najdem delo)
Ko bi še mlajši otrok delal,bi bilo potem lažje in bi bil hladilnik bolj poven.
Včeraj se je starejši otrok zažel tko dreti na mene(to ni prvič),da on ne bo dajal 200 eur pa v hladilniku ne bo ničpametnega,da on zahteva da če da po 200 eur pričakuje tudipoven hladilnik,da si bo vsak dan lahko malico vzel seboj na delo)
da ne znam,da sem ****,da naj zginem,da se doma in si praskam p.....
skratka ne morem razumet današnje mladine ,da nimajo nobenega spoštovanja,kulture.,do svojih staršev.

Kako reagirati?Kaj naj storim,res sem razočarana,..gledam da imam plačane položnice,skuhano,res pa ne morem imet poven hladilnik dobrot:
Razmišljam že,da spokam stvari in grem,pustim jih same in naj vidijo kako je življenje težko.
Nimam nobenega svojega,da mi pomaga...

hvala vsem ki me boste brali




tečla -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 10:44:46)

Ok, zarečenega kruha se največ poje ampak...če bi meni moj polnoleten in izšolan otrok (to da ga poklic ne veseli ni moja stvar, razen če bi ga silila v to in to šolo) pod mojo streho začel vzganjat kraval da kakšna sem in da on ne bo dal 200 eurov (ali koliko je pač dogovorjeno) bi mu lepo pokazala vrata, postavila kovčke pred njih in zamenjala ključavnico....
Sploh mi ni jasno zakaj ti kličeš za njegovo delo, ok če nekje nekaj vidiš mu poveš za ostalo se pa naj pobriga sam, saj je polnoleten.
To da te tevoji otroci ne spoštujejo si kriva sama, oprosti ampak če ti sama ne zanš poskrbeti zato da te bodo otroci spoštovali, kdo naj potem???

Oprosti moji iskernosti, ampak sem in vedno bom mneja, da smo starši tisti ki moramo otroke pripraviti na življenje in jih naučiti osnovnega obnašanja....




pridna_janja -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 10:45:52)

raje si razdelite stroške na 3 elektrika,voda itd. 200 evro za hladilnik???mi smo 3 in zapravimo za trgovino po 100 evro ampak vedno imamo poln hladilnik pa vsak dan kuhamo kosilo, vsako nedeljo imamo govejo juhico je pa res da gledamo da je ceneje in kupujemo v Hofer,Lidel,Tus
IZVIRNO SPOROČILO: reni70

Pozdravljeni....Znašla sem se v situaciji,ko ne vem kako reagirati.
Bom bolj kratka,pa upam,da dovolj jedernata.
Trenutno sem brez zaposlitve,(saj v teh hudih časih ne edina)iskalka zaposlitve,ter prejemnica dsp.Kar je razumljivo,da če nimam zaposlitve od nečesa moraš živet in plačat položnice.
Z menoj sta še moja dva polnoletna otroka,ki sta šolanje končala.Ker pa prvega poklic,ki ga je dokončal ne veseli,dela preko drugih štud.napotnic.Mlajšega tudi ta poklic,ki ga je dokončal ne veseli,dela občasno preko drugih št. napotnic.Velikokrat jaz kličem po tl za njegovo službo,ker si želim,da bojo samostojni in imeli svoj denar.Jaz vidim kako je priti težko do službe ,sploh če nisi izšolan.Včasih se je še kaj najdlo,tud fušala sem,..sedaj je vse težje .
Problem pa je tukaj....jaz z mojo soc.pomočjo ne morem preživeti družine,imeti plačane položnice in poven hladilnik,kot pričakujejo moji otrocI.
Zmenjeni smo,da prispevajo vsak po 200 eur.Ker prvi dela,mi daje v dva dela kok se mu zdi,včasih 50 eur včasih 80 eur.
Meni je logično,da otroci prispevajo doma,če delajo oz ko so šolanje končali,da si iščejo redno zaposlitev.(pa da mi ne bo zdaj kdo vrgel na nos,da se naj rajš jaz prva najdem delo)
Ko bi še mlajši otrok delal,bi bilo potem lažje in bi bil hladilnik bolj poven.
Včeraj se je starejši otrok zažel tko dreti na mene(to ni prvič),da on ne bo dajal 200 eur pa v hladilniku ne bo ničpametnega,da on zahteva da če da po 200 eur pričakuje tudipoven hladilnik,da si bo vsak dan lahko malico vzel seboj na delo)
da ne znam,da sem ****,da naj zginem,da se doma in si praskam p.....
skratka ne morem razumet današnje mladine ,da nimajo nobenega spoštovanja,kulture.,do svojih staršev.

Kako reagirati?Kaj naj storim,res sem razočarana,..gledam da imam plačane položnice,skuhano,res pa ne morem imet poven hladilnik dobrot:
Razmišljam že,da spokam stvari in grem,pustim jih same in naj vidijo kako je življenje težko.
Nimam nobenega svojega,da mi pomaga...

hvala vsem ki me boste brali






3jeMi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 10:52:19)

IZVIRNO SPOROČILO: reni70

Pozdravljeni....Znašla sem se v situaciji,ko ne vem kako reagirati.
Bom bolj kratka,pa upam,da dovolj jedernata.
Trenutno sem brez zaposlitve,(saj v teh hudih časih ne edina)iskalka zaposlitve,ter prejemnica dsp.Kar je razumljivo,da če nimam zaposlitve od nečesa moraš živet in plačat položnice.



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

IZVIRNO SPOROČILO: reni70


Z menoj sta še moja dva polnoletna otroka,ki sta šolanje končala.Ker pa prvega poklic,ki ga je dokončal ne veseli,dela preko drugih štud.napotnic.Mlajšega tudi ta poklic,ki ga je dokončal ne veseli,dela občasno preko drugih št. napotnic.Velikokrat jaz kličem po tl za njegovo službo,ker si želim,da bojo samostojni in imeli svoj denar.Jaz vidim kako je priti težko do službe ,sploh če nisi izšolan.Včasih se je še kaj najdlo,tud fušala sem,..sedaj je vse težje .



Oprosti, eno skregano z drugo... ti kličeš, ker hočeš, da bodo otroci samostojni... kwaaaaaaaaaaaaa...
Če hočeš njihovo samostojnost jih nateraj, da kličejo sami... ti poskrbi zase...

IZVIRNO SPOROČILO: reni70


Problem pa je tukaj....jaz z mojo soc.pomočjo ne morem preživeti družine,imeti plačane položnice in poven hladilnik,kot pričakujejo moji otrocI.
Zmenjeni smo,da prispevajo vsak po 200 eur.Ker prvi dela,mi daje v dva dela kok se mu zdi,včasih 50 eur včasih 80 eur.
Meni je logično,da otroci prispevajo doma,če delajo oz ko so šolanje končali,da si iščejo redno zaposlitev.(pa da mi ne bo zdaj kdo vrgel na nos,da se naj rajš jaz prva najdem delo)


Prav je, da prispevajo... in nihče ti nima pri polnoletnih, izšolanih, zdravih otrocih, pravice to očitati... ti si jih financirala celo šolanje, zdaj se je tebi zalomilo in trenutno ti potrebuješ pomoč...

IZVIRNO SPOROČILO: reni70


Ko bi še mlajši otrok delal,bi bilo potem lažje in bi bil hladilnik bolj poven.
Včeraj se je starejši otrok zažel tko dreti na mene(to ni prvič),da on ne bo dajal 200 eur pa v hladilniku ne bo ničpametnega,da on zahteva da če da po 200 eur pričakuje tudipoven hladilnik,da si bo vsak dan lahko malico vzel seboj na delo)


o madona... vrzi mu na mizo položnice, pa račune iz trgovine, pa naj si malo brihtna glava preračuna kakšni so stroški, da ne bo poba videl samo svojih 200 evrov...

IZVIRNO SPOROČILO: reni70

da ne znam,da sem ****,da naj zginem,da se doma in si praskam p.....

skratka ne morem razumet današnje mladine ,da nimajo nobenega spoštovanja,kulture.,do svojih staršev.



sorry, take jih delamo... roko na srce... spoštovanje do nas jim privzgojimo mi, pa čisto nihče drug... kolikor se jim pustimo, tako ravnajo z nami... zato mu nikoli več ne dovoli, da te zmerja in vpije nate... nikoli...

IZVIRNO SPOROČILO: reni70

Kako reagirati?Kaj naj storim,res sem razočarana,..gledam da imam plačane položnice,skuhano,res pa ne morem imet poven hladilnik dobrot:
Razmišljam že,da spokam stvari in grem,pustim jih same in naj vidijo kako je življenje težko.
Nimam nobenega svojega,da mi pomaga...



oprosti, zakaj bi pa ti mogla spokala stran?... naj gre poba stran, če mu kaj ne paše... ti mu lahko samo zaželiš vse najboljše in mu daš vedet, da lahko kadarkoli pride na kavo... občasno pa na kosilo...


IZVIRNO SPOROČILO: reni70
hvala vsem ki me boste brali



prosim... pa oprosti, če se bila pregroba... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 10:53:07)

Ne želim te obsojati, in tudi razumem, da smo ljudje zelo različni med seboj, ampak ne razumem pa, kako hudiča si lahko tako zelo zabredla, da ti sin reče da si **** in da naj zgineš iz svojega lastnega doma in da se praskaš po piz....di? Mislim, oprosi mi, in ne zameri mi, ampak zame je to nedopustno. Moja hči ne upa zakleti v pričo mene, kaj šele da bi mi izrekla kakšne take besede. Groszljivo ej!!! Si spoh ne znam predstavljat! Tako da, zameriš ali ne, da te zmerja s prasico si si sama kriva in če si dobolila, da se je v času vzgoje (na katero si še imela vpliv) to zgodilo, potem se ne čudim, da se ne morete zedinit okrog stroškov, ki so v tem primeru mačji kašelj, v primerjavi s slabim odnosom do lastne matere! To je bolj zaskrbljujoče. Nesložnost pri položnicah in stroških je pa samo posledica slabega odnosa, ki se verjetno ni zgodil čez noč.


če imaš še kaj hrbtenice, ponosa in kolikor toliko dobre samopodobe, ne dovoli, da tako odrasli!!! sinovi ravnajo s teboj! Če jih imaš kaj rada, jim daj jasno vedet, da dokler bodo v tvojem stanovanju, bodo veljala tvoja pravila (glede stroškov in vsega ostalega), če to ne moreta sprejeti, jima pokaži vrata in naj odrasteta! Leta še ne pomenijo odraslosti!!! In če jih prej nisi mogla naučiti, kaj pomeni biti odgovoren, potem je skrajni čas, da jih tega NE učiš, ampak kar konkretno pokažeš. Vrata!!

Tukaj to, da si ti brezposlena nima nobene vloge! In konec koncev, roko na srce, pa naj se sliši še tako grdo. Polnoletna sta, izšolana sta (če njima njun poklic ni všeč, ni tvoja stvar), zdrava, mlada, torej naj se primeta dela! Služb res da v teh časih ni, ampak dela bo pa vedno dovolj!

Smrkavca ena!!! [sm=smiley7.gif]





Anonimen -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 11:09:13)

O šit no ... tule se pa s Tippi in ostalimi močno močno strinjam. Da imata tak odnos do tebe, si v bistvu kriva sama, ker jima to dovoliš.

Pri nas doma je bilo s strani staršev jasno in glasno povedano, še ko smo bili v srednji šoli, da dokler smo doma in se redno šolamo imamo hrano, streho nad glavo in vse kar spada zraven brezplačno ... če pa zabluzimo s šolo ali končamo šolanje pa se odločimo ostat doma, bo pa vsak plačeval neko simbolično najemnino (tudi tam okoli 200€) ... pa sta oba starše zaposlena in to ... pa tudi glede na to, da smo vsi trije cele počitnice že v srednji šoli delali, da smo si prislužili kofetke pa pijačke s koleg, pa kake priboljške, ki so se mami zdeli brezvezni, pa glede na to, da se je doma odkrito govorilo o denarju pa to, smo točno vedeli kako daleč te teh 200€ pripelje, če si na svojem. Tak da jaz sem se odselila preden sem končala študij (pa ne zaradi "strogega " režima doma), brat je pustil študij in še isti mesec začel plačevat najemnino, sestra je pa vmes zabluzila eno leto in je tisto leto plačevala najemnino ... pa ti moram povedat, da noben ni imel s tem problemov, ker smo vedeli kaka so pravila igre ... edino brat je vmes malo potarnal da če že plačuje to najemnino, zakaj mu potem tastara težita s pospravljanjem in tem ... no pa je dobil tisto klasično pridigo: dokler si pod mojo streho, veljajo moja pravila ... pa se je malo umiril ... pa sta šla s punco na svoje v najem ... no zdaj pa tolk vesel pride kdaj domou na kosilo, da je joj ... skratka ... udari po mizi in če jima kaj ni prav naj spokata.




Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 11:16:36)

skratka ne morem razumet današnje mladine ,da nimajo nobenega spoštovanja,kulture.,do svojih staršev.


Še tole sem pozabila pokomentirat! Takšni so tvoji sinovi, ne današnja mladina!! jaz sem nekje na polovici svojga življenja in mi gre takšno posploševanje v nos, ker sem prepričana, da današnja mladina zna biti dobra, spoštljiva, pridna, delavna!
Ja, to posploševanje me res jezi [sm=smiley7.gif] v tem stavku si zvenela kot stara 70 letnica, ki se na troli zgraža nad celotno današnjo mladino! [sm=smiley29.gif]




Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 11:17:54)

udari po mizi in če jima kaj ni prav naj spokata.


Točno tako! kako ti sploh pride na misel, da bi se ti odselila????[sm=smiley5.gif]




mateyka -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 11:20:57)

permisivna vzgoja se vrne kot bumerang, ko so otroci starejši..
podpis pod Tippi, to ni od včeraj, sama si dopustila da je do tega prišlo.. a stanovanje je lastniško, pisano na tebe? ker če je, naj kar spokajo sami ven in se grejo na cesto čohat. ali ste ena družina in spoštujete eden drugega, al pa adijo. če ti bo kaj pametoval, kdo bo pa položnice plačeval (ker si brezposelna), ga opomni da lahko vzameš najemnike študete v stanovanje in oni bojo plačevali isto kot on, se lepše obnašali, pa še hrane ne bodo pričavoali za ta denar v hladilniku. kar spomni ga kako je komot pri tebi doma. pa da lahko preživiš sama brez njegovih 200€, zarad katerih misli da te ima v šahu. ne se dat blamirat od svojih otrok.




ronja -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 11:29:40)

Joj, ko sem pa tole brala, se mi je pa kar mračilo in najrajši bi napisala: "A si nora, da si pustiš tako od otrok?" ampak se bojim, da to ne bi bilo najboljše za samozavest, ki jo pa rabiš. mene so starši res preživljali še v času študija, vendar sem redno študirala, pa zraven dalala prek šs za svoje želje in da sem kaj prihranila. Niti pod razno mi ne bi padlo na pamet, da ne bi pomagala, če bi bili starši brez službe, jaz pa zaslužila. Ma ne vem, to je čudno.

Razmišljam že,da spokam stvari in grem,pustim jih same in naj vidijo kako je življenje težko.
Kaj pa če bi rajši otroka šla, ti pa ostaneš tu, kjer si, naj si onadva, plačata najem, vse položnice in vso hrano in ko bosta to super duper obvladala, lahko še tebe naučita, kako z 200 evri na mesec lepo skozi prit:). Pa če jim rata, naj se še pri nas oglasijo, ker bi nas tudi zanimalo[sm=smiley36.gif]. Lahko bi še tečaje začela izvajat, ker bo to verjetno precej iskana tema;).
Ne, resno: naj začneta fanta vodit finance, če se jima zdi, da bi boljše znala. Vedet morata, koliko pridejo položnice. Če živite na svojem, potem je to že tvoj doprinos - da si pač kupila to stanovanje/hišo oz. si jo podedovala in imata srečo, ad ni treba plačevat še najema.

Če sta polnoletna in se ne šolata, nimaš ti nobenih ne pravnih ne moralnih dolžnosti, da ju preživljaš, sploh če nimaš s čim. Ok, če bi se otroka na zobe metala, da bi kaj zaslužila, pa bi bila slabo plačana, ti pa imela bajno službo, seveda potem pomagaš in je to nekak moralna dolžnost. Če ste pa vsi na istem pa -ja, potem se pa deli na 3 dele, ne? In ne vem, če pridete s 600€ vsi z vsem skozi.

Mogoče starejšega moti to, da mlajši nič ne prispeva. Daj jasno vedet, da to pričakuješ tudi od njega. po svojih zmožnostih, ampak očitno nista več otroka, saj sta polnoletna in končala šolanje. Če sta zbrala nekaj, kar ju ne zanima, sta es za to sama odločila, ne? Če ju ti nisi silila v to izbiro, potem to ni tvoja stvar - naj se naučita živet s svojimi napačnimi odločitvami, vsi se moramo;). Pač se zgodi, naj si sama iščeta delo, to NI tvoje delo! prenesi odgovornost nazaj nanju, sploh na mlajšega, če nič ne prispeva.

PS. nisem prej brala ostalih, se pa strinjam, da to ni od včeraj in da sta otroka razvajena, pa da ju nateraj, da odrasteta.
Organiziraj sestanek, prinesi vse položnice za en mesec, napiši stroške s stanovanjem (če je treba kdaj kako okno zamenjat, karkoli ste pač imeli letos, recimo, pa vse do pobitih kozarcev...), stroške z avtom, če ga imate (vse: registracija, gume, servisi, bencin, tekočina za steklo, olje,... vse!) in seštejte. POtem ugotovite, koliko rabite samo za to in koliko ostane za hrano. POvej, da lahko onadva to vodita, vendar pa zahtevaš, da so položnice plačane (in jih v primeru, ad prevzameta skrb tudi prineset_a dokazila, da so plačane, enako kot najemniki najemodajalcu, recimo;), če pa jima z ostankom rata boljše gospodarit, tudi super, boš samo vesela.
In potem daj jasno vedet, da pričakuješ,d a bo tudi mlajši otrok prispeval svoj del, da si bo sam iskal službo in če mu ta, ki jo zna, ni všeč, je njegov problem, kako bo našel svojo. Da mu rada pomagaš, če te bo rabil, klicala pa zanj okoli ne boš. To je njegovo delo. Če se mu zdi ureditev nefer, naj si najde svoje stanovanje in vidi, kako se da prit čez mesec z 0 prihodki...
Starejšemu povej, da tvoja podpora + 200 pač ne pokrije stroškov + napolni hladilnika z dobrotami in skup preglejte stroške in kako jih boste pokrili. Mogoče ju bo streznilo, ko bosta videla realne številke, saj se verjetno sploh ne zavedata. Povej mu tudi, da ni čisto fer, da daš ti za skupno življenje 100% svojega prihodka (celo nadomestilo), on pa od celega meseca 200 €, pa pričakuje še ne vem kaj za to. Naj gre v najem, pa me zanima, kako bo z 200 € pokril samo položnice... Imamo malo stanovanje, pa imamo višje stroške!

povej jima, da če ne bosta spoštovala pravil, greste vsak na svojo pot, če se jima zdi to lažje, ker bo tebi tudi nadomestilo kmalu poteklo in ne boš mogla vsega sama financirat.




Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 11:38:08)

Ronja vse lepo in prav, pogovor rešuje stvari in to, ampak a se ti ne zdi, da je pogovor bolj kot ne, sizifovo delo, če te sin zmerja s prasico??!! Kle se nimaš kaj pogovarjat! Gre za nespoštovanje, ponižanje, .... Jaz bi od tu izhajala!!Brez pardona!! Če sem bila že tako "švoh", da nisem zmogla tega prepričit, bi zdaj pošteno pljunila v roke in postavila pravila, brez kakršnih koli kompromisov, dogovarjanj, pogovorov in še česa!! Ne želim bit strašno pametna, ampak kot sem spoznala, imaš tri male otroke in se ti iz izkušenj niti sanja ne, kako je s pubertetniki in kasneje z odraslimi otroci (to slednje tudi mene še čaka). Lahko pa mi verjameš, da je nekaj teorija, nekaj čisto drugega pa praksa. In po svoje avtorico posta mogoče bolj blizu doživljam kot ti, ki si ji servirala cel roman nekih kompromisov in pogajanj. Verjamem, da je bilo dobronamerno, ampak govorimo vendar o dveh polnoletnih fantih, oziroma odraslih moških, ki jima mora biti jasno, kdo je v tej bajti gazda! Kdo je starš in kdo otrok! Sestankujejo pa lahko potem na pivu, zunaj v kafiču, ko bo imela pod svojo streho duševni mir in ko jo ne bo nihče zmeraj s prasico!!! Ko bo to dosegla, potem se gredo pa lahko sestankovanja in urejanja kdo bo koliko dal, če si bodo istega doma seveda še vedno želeli!





ronja -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 12:03:06)

No, fanta sta lahko stara 18 in 19 let in lahko da se sicer ne obnašata grdo do nje, ampak je starejšemu mogoče 1x počilo, da on prispeva, pa nima kaj vzet za malico v službo, mlajši pa ne prispeva nič. Morda je samo v tem problem in je eksplodiral in rekel stvari, ki jih seveda sploh ne misli... Ljudje dostikrat nočejo videt realnega stanja in potem rečejo marsikaj, kar boli, čeprav v resnici nočejo hudega. Meni je moja mama rekla, da samo jamram, ko sem ji povedala, da mi lahko mali umre, ko sem mela kar konkretne probleme v nosečnosti... Pa ni tako mislila. In sama bi rajš slišala, da sem **** kot to. Pa ni, da bi ji bilo vseeno za malega ali zame. Samo enostavno ni hotela videt stvari, ker je tako lažje. LJudje so včasih strahopetni, ampak niso nujno slabi. Mogoče tudi sine noče videt, da so na kantu, da ni kje vzet. Misli, da je vse tako, kot je bilo... Pa ni. Treba ju je potavit na realna tla, se strinjam, ja. Si pa ne predstavljam mame, ki se ne bi poizkušala zmenit z otroki predno jih postavi pred vrata. Se mi zdi lažje tudi za mamo, da najprej poizkusi, postavi pravila in če se ne da, potem reče: naredila sem vse, kar sem v dani situaciji lahko, zdaj pa nimam več kaj in z mirno vestjo gre.

Odraslih otrok nobena od naju še nima in tudi ti boš verjetno tudi drugo leto ali čez nekaj let svojo hči še preživljala - čeprav bo polnoletna. Ne boš je kar ven nagnala, če bo enkrat pop*.

če pa stanovanje ni njeno, potem ji bo verjetno lažje živet z njima, če se seveda zmenijo in prispeva vsak svoj del, kot pa sami, vsaj potem, ko ji poteče podpora, predvidevam. Če ne mislita prispevat, potem je seveda lažje, da je sama, ker je vsaj stroškov manj, če pa bi se dalo zmenit, pa je lažje nosit 1/3 stroškov kot cele, čeprav za mogoče manjše stanovanje... Tako da: če se da dogovorit, potem je to za vse boljše. Če se ne da, pa ima vsaj mirno vest.

Sploh pa ne vem, kaj bi bilo v tvojem primeru drugače? Kako bi jima pa ti postavila pravila, če ne s pogovorom? Bi napisala listek in ga obesila na hladilnik? Mislim - itak se morajo zmenit. moj predlog je različen samo v toliko, da da fantoma realen pogled v stiuacijo - da vesta za vse stroške in da lahko sama preračunata. Ne da bi se morala zagovarjat pred njima, ampak da es začneta zavedat.

PS. na eni drugi temi sva bili pa presenetljivo na drugih bregoveh: ko sem rekla, da se včasih enostavno ne da zmenit in da ne moreš dajat non sto 3.,4. itd... šanse... pa si rekla, da se vedno splača dat še eno, če povzamem... Ampak to je to - to je še ena šansa, ki jo daš, kadar imaš rad tistega drugega, kot si takrat napisala, če povzamem...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.10.2012 12:18:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 12:20:07)

Sploh pa ne vem, kaj bi bilo v tvojem primeru drugače? Kako bi jima pa ti postavila pravila, če ne s pogovorom? Bi napisala listek in ga obesila na hladilnik? Mislim - itak se morajo zmenit. moj predlog je različen samo v toliko, da da fantoma realen pogled v stiuacijo - da vesta za vse stroške in da lahko sama preračunata. Ne da bi se morala zagovarjat pred njima, ampak da es začneta zavedat.

PS. na eni drugi temi sva bili pa presenetljivo na drugih bregoveh: ko sem rekla, da se včasih enostavno ne da zmenit in da ne moreš dajat non sto 3.,4. itd... šanse... pa si rekla, da se vedno splača dat še eno, če povzamem... Ampak to je to - to je še ena šansa, ki jo daš, kadar imaš rad tistega drugega, kot si takrat napisala, če povzamem...


So stvari, katere jaz toleriram (se nanaša na drugi odstavek in pri temu še vedno vztrajam) in sem vedno, VEDNO pripravljena na pogovor, in vedno pripravljena dati še eno šasno. Mislim, da se je pogovor nanašal na taščo in ne na otroke. obstajajo pa seveda stvari, pri katerih nisem pripravljena se pogajat z otrokom in ena izmed takšnih stvari je tudi, da ne bi nikoli dovolila, da me otrok zmerja s prasico in podobnimi besedami! Če sem že pri vzgoji zafurala, bi zdaj naredila vse, da vsaj sebi prinesem duševni mir. Torej tam kjer ni spoštovanja, tam pogovorov in kompromisov ne bo. To so pač moja "pravila", pri tebi so lahko bila oziroma bodo drugačna.

Obe sva povedali svoje mnenje kaj bi katera naredila, če bi bili v avtoričeni koži. S tem, da ti nikjer nisi omenila, da je bila kakorkoli ponižana, ampak si prešaltala na sestankovanje in s tem ji dala vedeti, da to pa mogoče vseeno ni tako strašna stvar, če te otrok obmetava z žaljivko in takoj prešaltala na pogajanja. in zato mi tvoje mnenje pač ni bilo všeč [sm=smiley1.gif]. Meni je to seveda nedopustno, da bi se spušala v debato z otrokom, kjer ne kaže pred menoj nobenega rešpekta, spoštovanja...

Izpade imamo pa vsi. itak. Tudi moja hči jih je imela, pa verjamem, da jih bo imela še, ampak so bili brez zmerjanja, s spoštovanjem in samo v tem primeru, je odločitev za pogovor prava.

Ampak lej, itak je brezveze okrog tega preveč filozofirat. jaz sem kot vidim, bolj trde roke pri vzgoji, ne dovolim zmerjanja, pričakujem in tudi dobim spoštovanje in imam svoja pravila, ki sem si jih zastavila, ko je mala še kakala v plenice[sm=smiley36.gif]. In od tega ne odstopam niti danes. Kaj bo, ko bo velika, se pa takrat oglasim.[sm=smiley36.gif]




Tutan -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 12:24:37)

Se strinjam z Ronjo.
Načeloma nisem človek, ki pobegne pred težavami - in dejansko je spokat in it nek svojevrsten pobeg pred težavami.
Do kdaj naj bi starš skrbel za svoje otroke? Dokler se šolajo oziroma do najkasneje 26.leta starosti.
In ker se ta dva otroka ne šolata več MORATA prispevat k družinskemu budgetu.
Priporočam ti, da zdajle najprej parkrat globoko vdihneš. OK, si malo zabluzila s službo, pa očitno z vzgojo, nekak tudi ni bilo brat, da je kje prisoten še kakšen očetovski lik.
1. najemnino, stroške stanovanja seštej in jih deli s 3
2. hrano in osnovne higienske potrebščine seštej in jih deli s 3
3. zapiši pravila, katere želiš, da se otroci jih držijo - dosledno
4. intenzivno išči službo (če si doma in lahko greš kamot komu malo popazit otroke, pospravit kakšno stanovanje, kakšni starejši ženski pomagat pri kakšnih opravkih - se najde, ne rabiš se ravno zaposlit, samo 10€ tu, pa 10€ tam, pa hitro nanese 50, 60€, ki ti bodo verjetno malo pomagali).
5. začni delat na sebi in na svoji lastni samopodobi

Prve tri točke predstavi otrokoma. Striktno, točno, jasno. 15 se plačujejo položnice, do 15. v mesecu data vsak svoj del, brez pardona in ti je povsem vseeno, kje jih bosta dobila.
Drugi rok jima postavi za nakup hrane in ostalega - takrat oddata znesek za hrano (upoštevaš pa lahko tudi nekaj njujnih želja - če nekdo ima zelo rad marmelado, paštete pa ne je, potem ni ravno smiselno, da hladilnik nafilaš s paštetami?) - razloži jima, kaj se bo za ta denar kupilo - moka, jajaca, kruh, mleko, stvari za kosilo, večerjo itn. Za kakšne čipse, sladkarije pa si bosta mogla zaslužit sama.
Tretjo točko jima predstavi - da se ne bo kričalo, obtoževalo, klelo, zmerjalo (ne vem v kakšni situaciji sta otroka odraščala in kje sta dobila vzgled) - v primeru, da se tega ne bosta držala, se lahko odselita. In jima povej, da je to zadnji tak pogovor in ko naslednjič pride do zmerjanja, nespoštovanja, imata natančno 24ur, da spakirata kovčke in gresta.

Ne moreš podpirat lenobe in ne moreš zgolj odmahnit z roko, pustit očitno povsem nedonošene otroke, ki si ne znajo poiskat službe, ter it. Popravi svoje napake, stoj za svojimi načeli in se ne pusti. Ampak daj otrokom vedet, da si tam za njih (vendar ne v neskončnost in zgolj ter le takrat, ko te bosta znala spoštovat).




liliana -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 20:34:20)


IZVIRNO SPOROČILO: reni70


Meni je logično,da otroci prispevajo doma,če delajo oz ko so šolanje končali,da si iščejo redno zaposlitev.(pa da mi ne bo zdaj kdo vrgel na nos,da se naj rajš jaz prva najdem delo)



pa se bom ravno na to omejila......

Tako kot je tebi logično, da ko otrok zaključi šolanje, da se zaposli, tako je otrokom logično, da njihova mati dela.....in tu imate problem...ti njima očitaš, da si ne iščeta službe, onadva pa isto tebi nazaj....s kako intenziteto kdo išče službo, veste samo vi.....da službe ne rastejo na drevesu, pa vemo vsi....delo pa se vedno najde....in tvoja otroka sta si našla delo, ti pa ne....

Onadva delata...sicer preko drugih študentskih napotnic....vendar delata....lena torej nista......in vidita tebe, svojo mater, ki je brez službe in jima "teži" za delo, za denar, da naj napolnita hladilnik, plačata čeke.....

Vem, da bo večina ta post razumela, kot da ju branim.....vendar gre verjetno za otroka, mlajša od 20 let.....od katerih mati zahteva, da jo preživljata (tako onadva verjetno to vidita).......res je mama v nezavidljivi situaciji, vendar pa ne more kot starš od svojih otrok pričakovati, da jo bodo preživljali....da bodo oni delali, ona pa bo vsakemu "pobrala" 200 EUR, sedela doma na kavču (po njunem čohala p.....) in razpolagala s financami....poleg tega pa mama verjetno tudi ni tako grozno stara, predvidevam, da nima več kot 50 let, bolj bi rekla nekaj čez 40.....
Nekako tako verjetno sinova gledata na ta problem....devetnajstletnika, ki preživljata 45 letno mater, sposobno za delo.....

Vseeno ne bi vso krivdo zvalila na razvajena mulca....mlada sta, delata, torej vseeno nista lenuha.....in pri 19 letih si s prvimi plačami želiš nekaj kupiti, si nekaj privoščiti, kam iti...tudi kot starš želiš to otrokom privoščiti.....onadva pa tega ne moreta, drugi otroci pa lahko in onadva to vidita....

Ne vem no, ni ravno povsem logično, da kot starš pričakuješ finančno pomoč od malone pubertetnih otrok...razumem to, če si invalid....ali pa star 60 let....ko pa si nekaj čez 40 in pričakuješ, da te bodo otroci preživljali, pa vseeno nekaj v starševski glavi "ne štima".....res je, da živita v tvojem stanovanju, da jesta doma, vendar otroka delata in tudi prispevata zraven, predvsem starejši......







Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 20:50:18)

Lilijana po svoje razumem tvoje mnenje, ne morem pa mimo tega, da v zdravi družini, si družinski člani stojijo ob strani, sploh če so vsi polnoletni in vidijo kakšna je situacija, predvsem pa razumejo finančno krizo družine. Če fajnte/moški misijo (kle imaš prav, ne vemo namreč za kakšno polnoletnost gre), da jih je mama dolžna preživljati do nevemkdaj, in pri tem nič ne prispevati, to pač za moje pojme ni ok, še manj pa to pomeni, da naj bi sinovi njo vzdrževali. konec koncev je napisala, da če ne zmorejo skupaj vršt tistega denarja, za SKUPNE položnice in SKUPNE dobrote, potem pač ne morejo živeti skupaj in naj gresta sinova po samostojni poti.

Ampak to je kar se mene tiče itak brezveze analizirat. meni se je zataknila koščica v grlu že pri tisti prasici. tko da se kar distanciram od debate [sm=smiley11.gif]




Stanislava_ -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 20:53:47)

IZVIRNO SPOROČILO: reni70

Zmenjeni smo,da prispevajo vsak po 200 eur.

Včeraj se je starejši otrok zažel tko dreti na mene(to ni prvič),da on ne bo dajal 200 eur pa v hladilniku ne bo ničpametnega,da on zahteva da če da po 200 eur pričakuje tudipoven hladilnik,da si bo vsak dan lahko malico vzel seboj na delo)
da ne znam,da sem ****,da naj zginem,da se doma in si praskam p.....
skratka ne morem razumet današnje mladine ,da nimajo nobenega spoštovanja,kulture.,do svojih staršev.


Torej ste zmenjeni in imate skupaj 600€. Če odšteješ stroške stanovanja, vam za hrano ostane med 400 in 450€ in to bi moralo biti več kot dovolj za tri ljudi in za to, da je v hladilniku tisto, kar želite jesti.

Sin se verjetno celo racionalno obnaša, če malico nosi v službo in ne hodi po gostilnah jest.

Kaj pa ti doma počneš skozi dan? Pospraviš, skuhaš, ...?

Po do sedaj napisanem je več problema v tebi kot v njiju (lahko, da si kakšen detajl spustila).




Stanislava_ -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 20:55:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Če fajnte/moški misijo (kle imaš prav, ne vemo namreč za kakšno polnoletnost gre), da jih je mama dolžna preživljati do nevemkdaj, in pri tem nič ne prispevati,


Fantje ne mislijo tako - zmenjeni so, da vsak prispeva 200€.




liliana -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 21:00:55)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Lilijana po svoje razumem tvoje mnenje, ne morem pa mimo tega, da v zdravi družini, si družinski člani stojijo ob strani, sploh če so vsi polnoletni in vidijo kakšna je situacija, predvsem pa razumejo finančno krizo družine. Če fajnte/moški misijo (kle imaš prav, ne vemo namreč za kakšno polnoletnost gre), da jih je mama dolžna preživljati do nevemkdaj, in pri tem nič ne prispevati, to pač za moje pojme ni ok, še manj pa to pomeni, da naj bi sinovi njo vzdrževali. konec koncev je napisala, da če ne zmorejo skupaj vršt tistega denarja, za SKUPNE položnice in SKUPNE dobrote, potem pač ne morejo živeti skupaj in naj gresta sinova po samostojni poti.




V "zdravi" družini....vendar za "ne zdravo" družino običajno niso krivi otroci.....in v "zdravi" družini (tudi tam se seveda dogajajo kaki spodrsljaji, ker povsem zdrave družine po vsej verjetnosti nikjer ni) od otrok ne moreš pričakovati, da bodo prevzeli odgovornost za tvoje napake.....

Ampak to je kar se mene tiče itak brezveze analizirat. meni se je zataknila koščica v grlu že pri tisti prasici. tko da se kar distanciram od debate


Ja, ker si "slišala" zgolj tisto prasico.....ne vemo pa kaj je bilo pred prasico izrečeno.....običajno taki žolčni prepiri s sočnimi zmerljivkami potekajo na obeh straneh...meni recimo ta "****"niti ni bila tako pomembna, ker v prepirih si marsikaj izrečemo, kar ne mislimo....in v prepirih nismo vedno 100 % skulirani, kultivirani, prisebni, vljudni.....




Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 21:05:25)

Problem pa je tukaj....jaz z mojo soc.pomočjo ne morem preživeti družine,imeti plačane položnice in poven hladilnik,kot pričakujejo moji otrocI.
Zmenjeni smo,da prispevajo vsak po 200 eur.Ker prvi dela,mi daje v dva dela kok se mu zdi,včasih 50 eur včasih 80 eur.


Če bi prispevali vsak po dvesto bi bila najbrž druga zgodba, ampak ravno v tem je problem, ker ne prispevajo, imajo pa muda pizdit na mamo, jo obmetavat z žaljivkami in hkrati ji očitat kako je breposelna. ona ne jamra nad svojo brezposelnostjo,konec koncev ni edina v sloveniji in so res težki časi. pojamrala je, da ne zmore več finančno preživljati svojo družino s položnicami vred + za dobrote, ki si jih izmišljujeta sinova in verjamem, da ji je hudo in jih verjetno tudi bi razvajala, če bi to lahko, vendar nima te sreče.







Stanislava_ -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 21:07:47)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

še manj pa to pomeni, da naj bi sinovi njo vzdrževali.


Seveda so jo dolžni:

Polnoletni otrok je dolžan po svojih zmožnostih preživljati svoje starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti.
Če je več oseb skupaj dolžnih koga preživljati, se ta dolžnost razdeli mednje po njihovih zmožnostih in tudi glede na to, koliko je bil kdo deležen skrbi in pomoči.

Enako kot je ona dolžna preživljati njih:
Starši preživljajo otroke v okviru svojega gospodinjstva, razen če je to v nasprotju s koristjo otroka.


(2) Če se otrok redno šola, pa tudi če se redno šola vpisan na izredni študij, so ga starši dolžni preživljati tudi po polnoletnosti, vendar največ do dopolnjenega šestindvajsetega leta starosti.
(3) Otroka iz prejšnjih odstavkov, ki je sklenil zakonsko zvezo ali živi v zunajzakonski skupnosti, so starši dolžni preživljati le, če ga ne more preživljati zakonec ali zunajzakonski partner.




Stanislava_ -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 21:09:14)

IZVIRNO SPOROČILO: reni70

Zmenjeni smo,da prispevajo vsak po 200 eur.Ker prvi dela,mi daje v dva dela kok se mu zdi,včasih 50 eur včasih 80 eur.


Seveda daje, v obrokih. A ste se točno zmenili, 200€ 15.v mesecu, ali kako?




mateyka -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 21:11:10)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne vem no, ni ravno povsem logično, da kot starš pričakuješ finančno pomoč od malone pubertetnih otrok...razumem to, če si invalid....ali pa star 60 let....ko pa si nekaj čez 40 in pričakuješ, da te bodo otroci preživljali, pa vseeno nekaj v starševski glavi "ne štima".....res je, da živita v tvojem stanovanju, da jesta doma, vendar otroka delata in tudi prispevata zraven, predvsem starejši......


ja, in ne plačujeta najemnine. kaj pa njega briga al se bi njegov najemodajalec praskal po tiču in lahko bi se, ima da plača. in kakor živi doma, mislim, da nima kej govort, da z 200 evri "živi" mamo. niti ni pomembno za kaj se denar porabi, DEJSTVO je da živi veliko cenej z mamo, pa če mama dela al ne, kot če bi živel sam. pa tudi privoščit si ne bi mogel nič - v bistvu še manj kot sedaj?
ta tvoja predstava logičnega, meni ni logična - še zmeraj živi bolje kot bi živel sam (pa če se mama zraven praska po tamali al ne)..




Tippi -> RE: Delitev stroškov! (11.10.2012 21:11:40)

Stanislava iztrgala si iz konteksta moje besede, ki se nanašajo na celotno slabo finančno stanje te družine...

ps. sicer pa hvala za te podatke [sm=smiley1.gif], torej mama upravičeno pričakuje, da ji bosta sinova pomagala, pa ji ne. plačata takrat ko "se jima zazdi" in valuta na položnicah niti ni pomembna. [sm=zmeden.gif]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>