RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Lepota in moda



Sporočilo


Tippi -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 11:59:28)

kaj pa veš kam jaz hodim na dvatisočake [sm=smiley36.gif] tolk mraz pa res ni v slo, ampak za take trepetalke niti ne potrebuješ -40. dovolj je tam okrog -15, al pa še kakšno več. teh je pa v slovenskih gorah tud kar nekaj v zimskem času [sm=smiley2.gif] ampak saj telo se nekako privadi. ti se nisi privadila na nizke temperature?




Vijoličarka -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 12:00:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Brinčika

Do sedaj nisem imela nobene posebne kreme za obraz, nekaj sem jih sicer probala od različnih proizvajalcev , niso mi odgovarjale na mojo kožo , tako da sem kar ostala pri eni ki jo uporabljam že veliko let, sem se pa zdaj malo zamislila ker mi je ena prijateljica rekla da se mi že rahlo vidijo gubice od strani, sama jih sicer ne vidim , mislim pa da je čas da začnem uporabljat kako proti gubam . Zato vas sprašujem za kak nasvet kaj vi uporabljate in s katerimi ste zadovoljne. Imam pa normalno kožo.


No, nekaj tukaj prispeva genetika, nekaj pa tudi ali se s starostjo počasi rediš, kot pravi lilijana.

Najprej preveri sestavine kreme, ki jo uporabljaš.

Včasih je res veljalo, da čim dlje stran od krem, ker se bo koža 'navadila' in potem, ko boš stara in zgubana, nobena krema ne bo pomagala.

Danes pravzaprav sploh ne velja več delitev krem po starostnih skupinah. Priporoča se, da se že zgodaj začnejo uporabljati vlažilne kreme z veliko antioksidanti.  Pet najmočnejših antioksidantov   Sama bi zraven še dodala vitamin A (Retinol, Retin)

Realno gledano antioksidanti ne delajo nekih čudežev, ampak pomagajo koži, da se stara počasneje. Zato ne bodo imeli drastičnega učinka, če se tako kremo začne uporabljati, ko je škoda že storjena, torej so gubice tu.

Menda je edina stvar, ki res zelo vidno učinkuje na gube, krema z veliko vsebnostjo Retinola in te so kar precej drage.

Treba je gledati, da antioksidanti nastopajo dovolj zgodaj v INCI deklaraciji - to je seznam sestavin na embalaži kreme. Tiste sestavine, ki so navedene najprej, je količinsko več.

Kakšne idelane kreme jaz še nisem našla, predvsem z nočno imam probleme. Kot dnevna krema pa mi kar zadovoljivo služi

[image]http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads/2008/11/day-spf15-withbox.jpg[/image]

Kar se gub tiče, je zelo pomembna zaščita pred soncem. Uporabljati je treba kreme z ustreznimi filtri in se izogibati sončenju (sem sodi tudi solarij). Prav sončenje zelo poškoduje kožo. In te poškodbe postanejo vidne, ko se postaramo. Enkrat sem gledala oddajo, ko so dermatologi merili te poškodbe na čisto mladih dekletih in dekleta niso bila prav nič srečna, ko so videla, kako poškodovano kožo imajo že in da kaj dosti storiti ne morejo.

Osebno mislim,  da je problem pri teh kremah ta, da vedno tlačijo notri caprylic/capric trigliceride in mystryl myristate, ki mašita pore in povzročata mozolje.

Vsak si mora kar sam najti primerno kremo zase, ker pravil ni. So kože, ki čisto lepo pridejo skozi z navadno niveo in so kože, ki ne.

Tako da, treba je brati sestavine in danes se na internetu najde informacija o vsaki pomembni sestavini.

Tale stran bo mogoče uporabna zate: Truthinageing 




mateyka -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 12:34:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
kaj pa veš kam jaz hodim na dvatisočake [sm=smiley36.gif] tolk mraz pa res ni v slo, ampak za take trepetalke niti ne potrebuješ -40. dovolj je tam okrog -15, al pa še kakšno več. teh je pa v slovenskih gorah tud kar nekaj v zimskem času [sm=smiley2.gif] ampak saj telo se nekako privadi. ti se nisi privadila na nizke temperature?


pri -40 ti niti kremca ne pomaga - vsa vlaga rata popasta..
ne vem če se kdo lahko "privadi" in kaj to pomeni? sej nisem severni jelen (ren) da bom spala zunaj pri tej temperaturi in se "navadila" [sm=jezicek.gif]

[img]http://www.fototavling.nu/Filer/3/280_vinter_anton_liten.jpg[/img]




mateyka -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 12:43:41)

čaki, mam eno smešno na račun švedske;

Veš da si na Švedskem, ko:
Skozumirate več kot 6 skodelic kave na dan, in je kava prešibka, če je manj kot 10 meric na kafetiero.
Prva stvar, ki jo naredite ob vstopu v banko/pošto/lekarno itd. je, da iščete napravo za listke v čakalni vrsti.
Sprejmete, da boste morali čakati v vrsti za napravo, da lahko dobite listke za čakalno vrsto.
Imate pogovore z ljudmi zunaj, ko je -10C.
Postanete zlovoljni, ko avtobus zamuja dve minuti.
Začnete razlikovati med raznimi vrstami snega.
Začnete poimenovati tedne po zaporednem številu v letu.
Nehate sumiti, da ste se nekdo dere za vami vsakič, ko slišite "Hej!"
Za svoj rojstni dan si moraš SAM narediti torto.
Zdaj veš, da je "fan" psovka in ne občudovalec ali sušilec za lase.
Vaš denarnica vsebuje več plastike kot jo ima superzvezdnik v Hollywoodu.




Tippi -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 12:55:00)

Ma sem mislila, da se navadiš na mraz, tako nekako, kot se poleti na vročino. nekako se prilagodiš. telo se prilagodi, al kako bi rekla [sm=smiley36.gif] sploh če si konstantno v /na (tole me je zdejle mal zjebalo [sm=smiley36.gif]) enem podnebju.




mateyka -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 12:58:55)

ja ne vem, podnebje je nekaj drugega kot temperatura primerna za življenje [sm=smiley36.gif]

navadiš se oblačit in da je 8 mesecev sneg, na to da ni toplo, ne navadiš se pa mraza, da te ne zebe pr -40, ne? vsazga zebe ko je tok mraz [sm=smiley1.gif]




uškinamama -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 13:00:48)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

čaki, mam eno smešno na račun švedske;

Veš da si na Švedskem, ko:
Skozumirate več kot 6 skodelic kave na dan, in je kava prešibka, če je manj kot 10 meric na kafetiero.
Prva stvar, ki jo naredite ob vstopu v banko/pošto/lekarno itd. je, da iščete napravo za listke v čakalni vrsti.
Sprejmete, da boste morali čakati v vrsti za napravo, da lahko dobite listke za čakalno vrsto.
Imate pogovore z ljudmi zunaj, ko je -10C.
Postanete zlovoljni, ko avtobus zamuja dve minuti.
Začnete razlikovati med raznimi vrstami snega.
Začnete poimenovati tedne po zaporednem številu v letu.
Nehate sumiti, da ste se nekdo dere za vami vsakič, ko slišite "Hej!"
Za svoj rojstni dan si moraš SAM narediti torto.
Zdaj veš, da je "fan" psovka in ne občudovalec ali sušilec za lase.
Vaš denarnica vsebuje več plastike kot jo ima superzvezdnik v Hollywoodu.



Skrajni čas , da se vrneš, v deželco pod alpami [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Tippi -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 13:01:33)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

čaki, mam eno smešno na račun švedske;

Veš da si na Švedskem, ko:
Skozumirate več kot 6 skodelic kave na dan, in je kava prešibka, če je manj kot 10 meric na kafetiero.
Prva stvar, ki jo naredite ob vstopu v banko/pošto/lekarno itd. je, da iščete napravo za listke v čakalni vrsti.
Sprejmete, da boste morali čakati v vrsti za napravo, da lahko dobite listke za čakalno vrsto.
Imate pogovore z ljudmi zunaj, ko je -10C.
Postanete zlovoljni, ko avtobus zamuja dve minuti.
Začnete razlikovati med raznimi vrstami snega.
Začnete poimenovati tedne po zaporednem številu v letu.
Nehate sumiti, da ste se nekdo dere za vami vsakič, ko slišite "Hej!"
Za svoj rojstni dan si moraš SAM narediti torto.
Zdaj veš, da je "fan" psovka in ne občudovalec ali sušilec za lase.
Vaš denarnica vsebuje več plastike kot jo ima superzvezdnik v Hollywoodu.


hahahah luštne! [sm=jezicek.gif]




mateyka -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 13:02:09)

šuka, itak - ko se vrnemo (enkrat, bogvenajbolj), bo žurka in vse obiščemo, vse pogledamo [sm=smiley36.gif]




uškinamama -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 13:03:57)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

šuka, itak - ko se vrnemo (enkrat, bogvenajbolj), bo žurka in vse obiščemo, vse pogledamo [sm=smiley36.gif]



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] ploskam. Sicer , čudna so pota gospodova, morda se srečamo, še predne si mislimo.




uškinamama -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (19.10.2012 13:04:46)

ti šuka
jaz predne

Po mojem bi morale ustanoviti klub . [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




shally7 -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (21.3.2016 9:09:20)

Za gube jaz uporabljam tole kremo proti gubam z arganovim oljem jo toplo priporočam




ninaninčka -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (26.4.2023 0:18:21)

Jaz imam celotno nego obraza od Soskin kozmetike in sem res zelo zadovoljna.
Sem pa najprej si kupila njihov opevan piling za telo z aha kislinami https://e-drogerija.com/izdelek/soskin-piling-za-telo-z-aha-kislinami/ in je bil tok vrhunski, da sem si potem, ko so mi zmanjkale kremice vse od soskin kupila [sm=smiley1.gif]




monica12 -> RE: Katera krema za obraz po 35.letu? (28.9.2023 11:52:48)

Je kakšna že probala ghee maslo? Jaz sem ga enkrat za hec dala na kožo na obrazu in je naredilo takooo lepo, mehko in gladko kožo. Gor sem ga imela cca. 2 uri (ne bom lagala - ne diši najlepše, ampak se splača).
Probajte, mogoče bo še kateri ustrezalo. Se trudim, da dam na kožo le tisto, kar bi dejansko lahko tudi zaužila. Čim manj kemije tem boljše.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]