RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


ronja -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 17:43:08)

V trenutku ko je en starš proti, je po mojem mnenju moj odgovor, da se s tem počaka do polnoletnosti (ali vsaj do recimo 15. leta) in potem se otroka odločita sama. Nadoknadit se da, povrnit v prvotno stanje pa žal ne, zato takšno mnenje.

Podpis.

bena, tvoj problem ne izvira iz tega ali otroka krstiti ali ne. Če bi bila z možem bolj poenotena, problema sploh ne bi bilo. Tako pa vam fali to, da bi z možem stopila skupaj. Jaz vidim problem v tem, da tebe njegova familija ne sprejme, no ali pa ti nje ne, zakaj se sicer ne bi tudi ti pridružila obiskom. In tako se dogaja da tvoj mož sedi na dveh stolih naenkrat in doživlja dvojne pritiske. In kdo je kriv? Tvoj mož.

In še en podpis.

Sem popustila ukazovalni tašči in dala otroka krstiti v njihovi veri.

Moram povedati, da je to največja napaka kar sem jo storila v življenju in mi je prekleto žal.

Nimam te izkušnje, ampak bi tudi rekla, da je to velika napaka. Tvoj mož ni želel krstit otrok prej, on se samo ne bi rad kregal s starši... Naj se postavi na svoje noge!

Ob vikendih pa me žal čaka total razmetano stanovanje in gora umazanega perila. Zato se partner z otrokoma umakne, da lahko to postorim.

Pa ti je to ok? Če ti ni - kaj pa če bi si malo razdelila?

mateyka, pa so te potem krstili pri 9ih ali ne? Kar se vprašanja tiče, jaz bi najrajši, da bi to naredili polnoletni, bi pa dovolila tudi prej, če bi videla, da otrok res živi z vero (da bi bral take knjige, hodil/ delal obrede, da bi se obnašal v skladu z zakoni itd... da mu torej res veliko vera pomeni)
Kar se manipulacije z otroki tiče: kar se spomnim svojih sošolcev in prijateljev, ki so delali brimo in obhajilo... vsi so se veselilil daril in ko sem jih kot ateistka, ki ni imela toliko pojma o teh rečeh, spraševala, kaj je v bistvu ta obred, noben ni vedel povedat. Da ti pri enem dajo un keks (hostijo) in da dobiš darilo. Dlje od darila nismo prišli, pa sem bila kar vztrajna (to se je že v otroštvu kazalo, ja:D).

Sicer se mi pa zdi blesavo, da če si krščen, si pa moraš to nujno želet za svoje otroke. Ni vedno tako. Ravno tako kot si otroci ateistov včasih želijo krstit, si želijo otroci vernikov (ki so seveda dali svoje otroke krstit) včasih bit ateisti.




gsatalema -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 17:49:07)

Kot praviš si krščena, in tisti par glavnih krščanskih praznikov praznujete. Kako otroka sodelujeta v tem, jima poveš pomen teh dogodkov? jih zanima še kaj več?,... pojdi z njima v cerkev pogovarjaj se z njima, in če bosta pokazala zanimanje.... se boš mogoče zamislila in malce omehčala. Če pa ne, pa ni nič prepozno in lahko to storita kasneje v življenju.... vidva z možem pa le sklenita nek kompromis - ampak sama brez babice in ostalih, ki se jih vaše družinsko življenje ne tiče.




Paštetka -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 17:51:17)

Ronja, 3. Citat si malo zamešala. Ta je moj....moj mož ni ničesar čakal. [sm=jezicek.gif]




ronja -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 17:53:20)


IZVIRNO SPOROČILO: bena

...Ob vikendih pa me žal čaka total razmetano stanovanje in gora umazanega perila. Zato se partner z otrokoma umakne, da lahko to postorim. Običajno pa en dan čez vikend tudi skupaj gremo kam drugam na kakšnem izlet. Grem pa tudi z njimi k partnerjevim staršem.  

To je bena napisala... Paštetka, nič več ne štekam[sm=zmeden.gif]




Tippi -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 18:02:39)

Sicer se mi pa zdi blesavo, da če si krščen, si pa moraš to nujno želet za svoje otroke. Ni vedno tako. Ravno tako kot si otroci ateistov včasih želijo krstit, si želijo otroci vernikov (ki so seveda dali svoje otroke krstit) včasih bit ateisti.


blesavo. Drži. čisto dopustno, da ateist spozna, da veruje v boga in da tisti, ki je verjel v boga postane ateist in tako tudi živi. še bolj je pa blesavo, da si krščen, praznuješ določene praznike, se celo držiš posta, barvaš pirhe in poješ božične pesmi, vendar si strogo proti krstu? zakaj? no, jaz se kar ne morem znebiti občutka, da gre za čisto tiho nasprotovanje njegovim staršem. dopuščam možnost, da se tudi motim, ampak vsaj glede na to, kar je avtorica posta napisala, me nekako ne prepriča.

sicer pa ji želim, da s partnerjem uredita tako, da bo za vse ok, še najbolj pa za otročke.




Paštetka -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 18:05:12)


IZVIRNO SPOROČILO: ronja


IZVIRNO SPOROČILO: bena

...Ob vikendih pa me žal čaka total razmetano stanovanje in gora umazanega perila. Zato se partner z otrokoma umakne, da lahko to postorim. Običajno pa en dan čez vikend tudi skupaj gremo kam drugam na kakšnem izlet. Grem pa tudi z njimi k partnerjevim staršem.  

To je bena napisala... Paštetka, nič več ne štekam[sm=zmeden.gif]


Jao Ronja...tretji, citat. A si malo zmedena, ha?




LuLu -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 18:59:24)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

To je bena napisala... Paštetka, nič več ne štekam[sm=zmeden.gif]

ronja, en nasvet... pusti avtorja v citatih. Sem opazla, da jih vedno brišeš. Lažje se najde avtor citata in manj bo zmešnjave. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ronja -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 19:20:16)

Jao Ronja...tretji, citat. A si malo zmedena, ha?

mal pa res[sm=jezicek.gif]. Bo boljš, enkrat...[sm=smiley36.gif]
ja, vem, da je tvoj citat tisto, sem se samo strinjala, da to mogčoe ni glih najboljša ideja, kar si ež sama ugotovila. Potem sem pa res kar nadaljevala avtorci teme, bi morala prej napisat njeno ime, da bi bilo jasno.
In ker se on ni sekiral, da bi otroka 7 in 3 leta do zdaj ne vem kaj vzgajal v krščanskem duhu, potem bi človek mislil, da očitno njemu samemu to ne pomeni ne vem kaj in je res bolj fora, da "je treba"...

lulu, ne brišem avtorjev, na moj način se sploh ne pojavijo - jaz označim del, ki bi ga rada citirala in kliknem odgovori - tako imam potem samo tisti stavek, ki ga želim citirat in mi ni treba ostalega brisat (sicer bi bilo še bolj predolgo;)




ronja -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 19:22:10)

še bolj je pa blesavo, da si krščen, praznuješ določene praznike, se celo držiš posta, barvaš pirhe in poješ božične pesmi, vendar si strogo proti krstu?

Pirhe so barvali že pogani, božične pesmi smo peli v šolskem zboru, skup s partizanskimi, krščena sem, vendar ne verjamem v boga. kot smo že precejkrat ugotovili in se tu strinjali tako verni kot neverni, te praznovanje praznikov še ne naredi vernika...




liliana -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 20:13:07)

Avtorica teme....ali daš krstiti ali ne daš....ni treba delati disertacije zaradi krsta......ker tisto o "nemogočem povratku v prvotno stanje" ne drži povsem....če si imun na duševno plat krščanstva, te tisti pečat v knjigi in župnikov škropljenje s sveto vodo itak ne moti....jaz, in verjamem da tudi mnogo drugih, ki so bili krščeni ali silom prilike, ali zaradi tradicije, ali zaradi povezanosti s vesoljno krščansko cerkvijo (teh je itak najmanj) ne občuti kake bistvene bolečine zaradi tega ali da bi bilo zdaj naše življenje spremenjeno.....

Torej, krstiš in si opravila svojo "dolžnost".....ne krstiš, te bodo pa je.bali. v glavo vsi, od moža do tasta in tašče.....zdaj pa, če ti je tako izpod časti oz. si tako zelo ponosna, da zaradi "dolžnosti" ti ne boš dala otroka krstiti pač tvegaš, da boš celo življenje dobila servirano od spredaj in zadaj, od leve in desne, da tega nisi storila, kaka komplikatorka si, ob vsakem prepiru, ti bo mož to naprej prinesel......saj verjetno bo tudi obratno, da če bosta dala otroka krstiti, da boš pa ob vsaki priložnosti ti njemu pod nos vrgla, kako si se pokorila.....odločiti se boš morala pa sama.....

Zame je bilo lažje pri tem....jaz sem itak dala krstiti otroka zaradi krščanske družinske tradicije....in meni neizbrisljiv pečat krsta ne pomeni nič (mojemu možu še manj) kar pomeni, da name je s tega vidika čisto vseeno, če sva krščena ali nisva oz. če je krščeno moje dete ali ne....




liliana -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 20:14:32)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

še bolj je pa blesavo, da si krščen, praznuješ določene praznike, se celo držiš posta, barvaš pirhe in poješ božične pesmi, vendar si strogo proti krstu?

Pirhe so barvali že pogani, božične pesmi smo peli v šolskem zboru, skup s partizanskimi, krščena sem, vendar ne verjamem v boga. kot smo že precejkrat ugotovili in se tu strinjali tako verni kot neverni, te praznovanje praznikov še ne naredi vernika...


Se strinjam....in tudi krst te ne naredi vernika.....zato ne vem zakaj se dela taka drama okoli krsta.....glede na to recimo, da tako kot barvavnje pirhov ima tudi krst korenine v poganstvu....




alda -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 20:29:57)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

še bolj je pa blesavo, da si krščen, praznuješ določene praznike, se celo držiš posta, barvaš pirhe in poješ božične pesmi, vendar si strogo proti krstu?

Pirhe so barvali že pogani, božične pesmi smo peli v šolskem zboru, skup s partizanskimi, krščena sem, vendar ne verjamem v boga. kot smo že precejkrat ugotovili in se tu strinjali tako verni kot neverni, te praznovanje praznikov še ne naredi vernika...


Se strinjam....in tudi krst te ne naredi vernika.....zato ne vem zakaj se dela taka drama okoli krsta.....glede na to recimo, da tako kot barvavnje pirhov ima tudi krst korenine v poganstvu....


Podpis!!!




sazi -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 22:21:02)


Se strinjam....in tudi krst te ne naredi vernika.....zato ne vem zakaj se dela taka drama okoli krsta.....glede na to recimo, da tako kot barvavnje pirhov ima tudi krst korenine v poganstvu....

Zato, ker je avtorica teme proti RKC, krst se izvaja izključno pod okrijem RKC in ker verjetno njegova družina ne bo vztrajala samo pri krstu, ampak tudi pri nadaljnem udejstvovanju in izvajanju vere složno z RKC, česar pa avtorica teme ne želi.

Zame je bilo lažje pri tem....jaz sem itak dala krstiti otroka zaradi krščanske družinske tradicije....in meni neizbrisljiv pečat krsta ne pomeni nič (mojemu možu še manj) kar pomeni, da name je s tega vidika čisto vseeno, če sva krščena ali nisva oz. če je krščeno moje dete ali ne..

Seveda ti je lažje, saj praviš, da si krstila zaradi tradicije, ki ti očitno nekaj pomeni. To, da ti je čisto vseeno ali ste krščeni ali ne, pa težko verjemem. Je bilo torej možnosti, da krstite otroka 50:50 in ste se potem odločili za družinski dogodek? Enako verjetno pa bi bilo, da ju ne bi krstili?

Avtorici teme: res imata problem - v medsebojni komunikaciji in s tem, da sta vidva osnova vaše celice, ne nejgovi starši. Kar se pa obiskov in domačega pospravljanja tiče - vsak izgovor je dober. Tudi delam cele dneve in veliko časa preživim z otrokoma, doma pa pač ni vse tipi top, delo pa si z možem razdeliva. Kolikor se le da, pa hodimo naokrog skupaj - še nikoli ni nihče od naju ostal doma zato, da bi pospravljal ali čistil. Nimamo pa sterilno (HB).




Stanislava_ -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (22.10.2012 22:34:52)

Sklenita kompromis.

Otroci naj hodijo k verouku in maši, da se naučijo kaj lepega. To je bistvo vere.
H krstu gresta kasneje; katera je primerna starost, ne vem, razen da kasneje kot je,bolje je.
Kot si ugotovila že sama, je to vajina stvar, ne taščina. Če bo vztrajala pri krstu, bo vztrajala in napačnih razlogov - kar je razlog več, da se otrok ne krsti.

Iz tvojega pisanja veje precej odločnosti, ki v trenutkih že meji na gospodovalnost - zna biti, da je zato tudi mož bolj 'napadalen' in nesodelujoč kot bi moral biti.

Namesto da v soboto sama pospravljaš stanovanje, 'pospravita' vajin odnos. Otroka naj gresta kot običajno k tašči, vidva pa po svoje in se začnita pogovarjati v bolj spravljivih tonih. Najbrž do rešitve nebosta prišla naenkrat, a nekje je treba začeti. Stanovanje pospravita skupaj - porabiš pol manj časa in še bolje je v dvoje.




liliana -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 9:19:08)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Zato, ker je avtorica teme proti RKC, krst se izvaja izključno pod okrijem RKC in ker verjetno njegova družina ne bo vztrajala samo pri krstu, ampak tudi pri nadaljnem udejstvovanju in izvajanju vere složno z RKC, česar pa avtorica teme ne želi.



Krst se ne izvaja izključno pod okriljem RKC......toliko za info.....

Če bo njegova družina vztrajala samo pri krstu ali pa tudi pri drugem udejstvovanju, pa so samo tvoje (in avtoričine) domneve.....

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Seveda ti je lažje, saj praviš, da si krstila zaradi tradicije, ki ti očitno nekaj pomeni. To, da ti je čisto vseeno ali ste krščeni ali ne, pa težko verjemem. Je bilo torej možnosti, da krstite otroka 50:50 in ste se potem odločili za družinski dogodek? Enako verjetno pa bi bilo, da ju ne bi krstili?



Verjamem, da težko verjameš.....to verjame težko vsak vernik in prav tako težko verjame vsak "nevernik"......

Ker smo krstili zaradi tradije, niti nismo imeli družinskega posveta na to temo....kot tudi ne dajemo na tehtnico in ne zasedamo ter glasujemo ali bomo 24.12. postavljali božično drevo in se obdarovali....ampak enostavno to storimo in ga postavimo......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sazi -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 9:29:08)



Krst se ne izvaja izključno pod okriljem RKC......toliko za info.....

OK. Hvala za info. In se opravičujem za pametovanje, čeprav sem nevedna.
Kje pa potem lahko še krstijo otroka, če ne v cerkvi? Vsaj za dotični primer sem si predstavljala klasični krst kot obred v RKC.


Če bo njegova družina vztrajala samo pri krstu ali pa tudi pri drugem udejstvovanju, pa so samo tvoje (in avtoričine) domneve.....

Res gre za domneve. Ampak če zdaj izvajajo take pritiske glede krsta, bodo mimogrede nadaljevali. Si nekako ne morem zamisliti, da bi s krstom pa vse potihnilo.




nyna84 -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 10:00:40)


IZVIRNO SPOROČILO: bena

Mateja, da še odgovorim tebi. Razlog, da partner - ni mož, hodi z otrokoma sam k svojim ni ta, da jaz ne bi želela. Z njegovimi starši sicer nimam ne vem kakega globokega odnosa, pa tudi sami so bolj zadržani. Nimam pa nič proti njim in jih spoštujem take kot so. Zakaj jez čez videknd ne morem k njim pa je, da čez teden hodim v službo, skrbim za otroke in partnerja, da imajo skuhano, da so oblečeni, da sta mala dva pravi čas v šoli in vrtcu in pravi čas pobrana od tam, da sta pravi čas na rojstnodnevnih zabavah in športnih aktivnostih, da so opravljeni nakupi hrane in ostalih stvari, da ima starejši narejene domače naloge itd. Ob vikendih pa me žal čaka total razmetano stanovanje in gora umazanega perila. Zato se partner z otrokoma umakne, da lahko to postorim. Običajno pa en dan čez vikend tudi skupaj gremo kam drugam na kakšnem izlet. Grem pa tudi z njimi k partnerjevim staršem.  

Kaj pa tvoj mož počne med tednom??? Oz. kaj tvoj mož sploh naredi za vaše gospodinjstvo in vas kot družino? [sm=zmeden.gif]




bena -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 10:26:36)

Vidim, da smo se razpisali in tudi oddaljili od osnovne teme, saj smo sedaj prišli že mojega odnosa s taščo in tastom. Razlog, da s partnerjem in otrokoma ne hodim k njim na obisk je v tem, da to ni obisk za urco ali dve, da greš na kosilo, po kosilu spiješ kavo in malo poklepetaš. Živijo precej vstran, uro vožnje v eno smer, zato  partner z otrokoma gre tja že zjutraj in se vrnejo šele zvečer. Da bi pa porabila cel dan, da bi s taščo in tatom mlatila prazno slamo, saj se kaj drugega kot o vremenu in otrocih težko pogovarjamo, ker so naši pogledi na svet in stvari povsem različni ter da poslušam jamranje o ubogih penzionistih in kako je nam lepo, ko imamo plače (ko sem tam, pač to poslušam iz vljudnosti), pa mi je enostavno škoda časa, sploh ko imam drugo delo, ki vedno počaka mene. Moj partner namreč niti s prstom ne migne pri gospodinjskih delih. Vse dobi servirano na mizo in v omaro. Ga je tako navadila tašča in tega nisem uspela spremeniti, ker njemu je čisto vseeno, če je kopalnica štiri tedne umazana in stanovanje neposesano, okna tako umazana, da se skozi njih vidi, pa bo on še vedno trdil, da je vse v redu in ni potrebno čiščenja. Kuhati tudi ne zna. Njegov presežek pomoči v kuhinji je že, če občasno izprazni pomivalni stroj in otrokoma speče palačinke.
Očitno ste tudi to, da z otrokoma in partnerjem ne spremljam na obisk k staršem razumeli, kot da skupaj z otrokoma in partnerjem sploh ne preživljam časa. To ni res, samo tisti en dan v tednu ali enkrat na 14 dni, ko gredo tja, pač nismo skupaj. Ne vem, kaj je v tem tako groznega. Tudi jaz grem kdaj k mojim sama z otrokoma. Poleg tega pa se mi zdi pomembno, da smo skupaj mi kot družina, ne pa da se za vsako ceno družimo še z babicami in dedki.
Kar pa se tiče krsta, pa to tudi ni neko kljubovanje partnerju ter njegovim staršem. Gre za moje prepričanje. Tudi moji mami ni prav, da otroka nista krščena, pa zaradi tega ne dela nobenega cirkusa tako kot tašča in tast, ki zaradi tega več nočeta priti niti na raznovanje rojstnih dnevov njunih vnukov. Ne vem, ali sta otroka sedaj kaj manj njuna vnuka ali v njunih očeh manj vredna, ker nista krščena. Zagotovo tudi jaz v njunih očeh zaradi mojega prepričanja nisem ravno idealna snaha, ker ne hodim v cerkev in ker mi za te cerkvene zadeve ni mar. Tudi moja tašča pred leti, ko sem jo spoznala, ni bila ne vem kako zagreta za te zadeve. To je postala šele, ko je šla v penzijo. Mogoče tudi malo zaradi dolgega časa. Ampak jaz se s tem ne obremenjujem. Izbral si me je njun sin in ne onadva. Sedaj je pač tako. Jaz se ne vtikujem v njihovo življenje in jih ne poskušam spremeniti, temveč spoštujem njihovo drugačnost, zato pričakujem spoštovanje tudi z druge strani in ne dovolim da se onadva vtikujeta v življenje moje družine tako, da pritiskata na mojega partnerja, da naredi nekaj, s čimer se jaz ne strinjam. 
Nekateri ste tudi mnenja, da vse to izvira iz mojega sovraštva do RKC. Sovraštvo je močno čustvo, ki ga je sploh težko gojiti do nečesa neživega kot je cerkev, ki je institucija. Pa tudi daleč od tega, da bi ljudi, ki hodijo v cerkev sovražila. Če čutijo to potrebo, naj hodijo. Mene to ne moti. Jaz zaradi tega nimam nič manj in tudi nisem nič slabša od njih, niti niso oni od mene.
Sama pa zaradi ljubega miru tudi ne mislim spremeniti svojega mišljenja. Mislim, da je to, kar sem predlagala partnerju, da se otroka krstita, ko bosta dovolj stara, da se bosta za to sama odločila in razumela, kaj to pomeni, tudi en kompromis. Sedaj pa po moji oceni še nista dovolj zrela, saj starejši 7-letnik to zaenkrat gleda samo skozi darila in torto, ki jih bo takrat dobil, ne zanima ga pa, kaj to pomeni, kako to poteka, zakaj je to treba oziroma se dela in kaj bo to zanj pomenilo. Mislim, da otrok o tem ne more samostojno izraziti svoje želje pred 10-im letom starosti.Tudi stroka ocenjuje, da je otrok takrat dovolj zrel, da razume stvari, ki se tičejo odločitev o njegovem življenju.




ronja -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 10:31:23)

ki zaradi tega več nočeta priti niti na raznovanje rojstnih dnevov njunih vnukov

To je pa zelo grdo in mi liči na izsiljevanje!
Sama bi ravnala enako, edino torto bi mu kar tako naredila, da ga ne bi mogli s tem manipulirat[sm=smiley36.gif].




liliana -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 10:37:03)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


OK. Hvala za info. In se opravičujem za pametovanje, čeprav sem nevedna.
Kje pa potem lahko še krstijo otroka, če ne v cerkvi? Vsaj za dotični primer sem si predstavljala klasični krst kot obred v RKC.



V dotičnem primeru se krst izvaja v rimokatoliški cerkvi.....drugače pa se krst ne izjava izključno pod okriljem RKC.....se pa povsod izvaja v cerkvi oz. božjem hramu.....

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Res gre za domneve. Ampak če zdaj izvajajo take pritiske glede krsta, bodo mimogrede nadaljevali. Si nekako ne morem zamisliti, da bi s krstom pa vse potihnilo.


Glede na to, da je en otrok star 7 let in eden 3 leta tako blazno veliki pritiski niso.....ker če bi bili pritiski tako veliki, bi bila verjetno že nekaj mesecev po rojstvu oba krščena......

Ker pa avtorica teme sama noče biti vključena v ta del družine in se distancira od njega pod pretvezo, da mora čistiti stanovanje, si na ta način sama dela probleme in ustvarja blazno velike pritiske, ki bi se mogoče enostavno rešili, če bi tudi ona šla kdaj na obisk k tastu in tašči....takrat verjetno tudi onadva, v njeni prisotnosti, ne bi izvajala tako groznega pristiska na njenega moža....

in njen mož je pa zdaj med dvema ognjema:

med ženo, ki se distancira od njegovega dela družine (to mimogrede starejše ljudi zna grozno prizadeti) in se je odločila, da pač ne bo krstila otroka in je rešitev v celoti prepustila možu (ker je zanjo tako najelegantneje).....rešitev pa seveda mora biti taka kot želi ona.....otrok se ne bo krstilo, ker je ona proti krstu, da je pa mož mogoče za, se pa nje ne tiče in je po njenem naščuvam s strani staršev (itak, da je debil verjetno, ki svojega mnenja ne more imeti)

na drugi strani pa "pritiskajo" nanj starši....in ker so njegovi starši pač tudi nekaj da na njihovo mnenje, želje, potrebe....ima jih pač rad....tako kot ima rad ženo....in ker žene ni nikoli zraven, ko je on s svojim starši, pač "pritiskajo" nanj glede krsta.....tako kot žena pritiska nanj glede krsta....samo so pač vsak na svojem bregu.....

Sklepanje kompromisov v družini je pač umetnost.....ki pa je tisti, ki pod pretvezo čiščenja, peglanja oz. grozne zaposlenosti z družino ne obvlada......




liliana -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 10:44:30)

IZVIRNO SPOROČILO: bena

Vidim, da smo se razpisali in tudi oddaljili od osnovne teme, saj smo sedaj prišli že mojega odnosa s taščo in tastom. Razlog, da s partnerjem in otrokoma ne hodim k njim na obisk je v tem, da to ni obisk za urco ali dve, da greš na kosilo, po kosilu spiješ kavo in malo poklepetaš. Živijo precej vstran, uro vožnje v eno smer, zato  partner z otrokoma gre tja že zjutraj in se vrnejo šele zvečer. Da bi pa porabila cel dan, da bi s taščo in tatom mlatila prazno slamo, saj se kaj drugega kot o vremenu in otrocih težko pogovarjamo, ker so naši pogledi na svet in stvari povsem različni ter da poslušam jamranje o ubogih penzionistih in kako je nam lepo, ko imamo plače (ko sem tam, pač to poslušam iz vljudnosti), pa mi je enostavno škoda časa, sploh ko imam drugo delo, ki vedno počaka mene.


Mislim, da ni osnovni problem zgolj krst......vendar ti kljub svoji visoki inteligenci in razgledanosti tega ne vidiš.....





Tippi -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 10:52:55)

u bistvu res, kaj nas briga kako imaš ti doma pošlihtano, od pomitih krožnikov, do odnosa s partnerjem, ampak itak se nihče ni spustil v analizo tega. živita kot pač živita. jaz sem izrazila samo pomisleke, da je morda tvoje nasprotovanje krstu, tiho ugovarjanje njegovim staršem? in da ne gre toliko za to, da bi ti imela neke močne argumente zakaj si tako zelo proti. če dobro pomisliš, bi tudi tisto pospravljanje lahko preložila, če bi se z njegovimi starši bolje razumela?? kaj pa k tvojim, hodite na obiske?

da bi popustila ti? ali pa on? zakaj ne? v imenu ljubezni? v imenu vaše družine?

ali druga opcija,

da pač preložita zadevo za en čas. a sta se tko zares pogovarjala o tem? si se postavila v njegovo kožo? on v tvojo? sta pretehtala vse možnosti, kaj storiti, da boste ostali povezani kot družina, v ljubezni? ali pa mogoče te ni več in posledično je tudi tazaresen pogovor težko izvest?





tehnofil -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 11:49:52)

IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo
.... jim je RKC nedotakljiva veličina, ... kot moj napad na RKC. ...res, da ne verjamem v RKC kot institucijo....

Ne, ni nedotakljiva, tudi ali napadaš ali ne, ni pomembno. Prava figa. Pomembno je to, da te zamera do RKC ovira pri iskanju pravega odgovora. Zato sem ti to napisal. Ne ker bi ti očital, ampak da te opozorim na tvojo oviro (ki vpliva na vso nadaljno razmišljanje). Ampak z zamerami je vedno enako, zelo težko se jim odrečemo, pa ne glede do koga zamero gojimo. In ne glede na to, vedno zamera vpliva na nas, ne na drugega [sm=smiley2.gif]

IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo
...ne mi reči, da sta vera v Boga, Jezusa in Marijo, isto kot RKC....

Ne, ni isto. Kot tudi ZNANJE ni isto kot ŠOLA. Lahko gojiš zamero do šole ampak dejstvo je, da to vedno vpliva na znanje, ker sta šola in znanje tesno povezana.

Sploh pa je iz tvojega pisanja razbrati precej poenostavitev oz. tvojih zaključkov, ki pa so napačni. Če začnem na začetku "župnik ti nima kaj povedati". Ne vem, kdo pa naj ti razloži pomen krsta in krstnih obljub? [sm=zmeden.gif] Praviš, da si že sama dovolj "pravična". Ne vem. Ljudje, ki težimo k določeni stvari se radi pogovarjamo in slišimo še kakšno mnenje, kako to stvar doseči. Biti vzvišen ali nejevoljen zaradi tega,... ne vem če je to zdrav odnos. Pa ne da je bolan, je pa sigurno ranjen.
Se pa sprašujem, a je vaš župnik pedofil? ker je že kje kakšen učitelj, vzgojitelj pedofil pa zato nisi rekla, da je šola institucija ki ...

IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo
... jaz tista, ki je želela da je otrok krščen, on pa je bil proti oz. bi bil za, če bi bili otroci krščeni po pravoslavni veri (tako kot njegova družina).
Tudi midva sva se veliko prekregala okrog tega, pa ja, pa ne... In na koncu je obveljala moja. Otroke sva krstila po moji veri torej po RKC.

Ja res je obveljala tvoja [sm=smiley36.gif]. Ampak če bi bil krščen v pravoslavni veri, bi obveljala volja obeh. Namreč katoliška cerkev priznava pravoslavni krst, kot enak krst, medtem ko pravoslavna cerkev ne priznava katoliški krst za enak krst.




tehnofil -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 11:57:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
..., tiho ugovarjanje njegovim staršem? in da ne gre toliko za ...

Preberi njena sporočila, kjerkoli govori o negovih starših govori vzvišeno ali z odporom... Lahko je ta odpor celo povezan z odporom do RKC. Vsekakor se je lažje izgovoriti in opraviti težka dela doma, kot opraviti napor in premagati tisti notranji, psihični občutek.

Poglej bena, karkoli pišemo je zato da bi ti sama odprla oči, ker vsa tvoja dejanja (kot tudi kogarkoli izmed nas) niso brez napake. Če uspeš napako opaziti, odpravit, to pomeni v končnem le blje za tebe in tvoje. Za vas vse skupaj. Zato ne jemlji vsega kot kritiko pljuvanja, ampak kot vspodbudo k razmišljanju.




bena -> RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti (23.10.2012 12:04:54)

Če bi si tisti, ki so mnenja, da je moje nasprotovanje krstu otrok, tiho nasprotovanje staršem mojega partnerja, v redu prebrali, kar sem do sedaj napisala, bi videli, da sem pojasnila svoje argumente glede tega, zakaj ne želim krstiti otrok.
Moj partner pa tudi ni nek revček, razpet med mene in njegove. Sploh ne vem, zakaj bi moral biti razpet, ker sem mnenja, da ko imaš enkrat partnerja in svojo družino, se pač o zadevah svoje družine odločaš po svoje, seveda v soglasju s partnerjem in starši od nobenega nimajo kaj govoriti in pristiskati zraven. Jaz ne bi nič rekla, če bi moj partner res bil sam po sebi tako zagrižen, da se otroci krstijo. Vendar ni, pač nanj pritiskajo njegovi. Če bi bil moj partner res tako veren, bi vsako nedeljo šel v cerkev, tako pa gre le za dan mrtvih, pa še to k tisti maši, ki se dogaja na pokopališču.
Kar pa se tiče mojega odnosa z mojim tastom in taščo pa sem tudi že napisala, da tudi sama grem k njim na obisk in jih nikakor ne izoliram iz naše družine. Če bi res bilo tako, potem jih ne bi vabila na rojstne dneve otrok ali hodila k njim na nedeljska kosila (ja tudi to naredim enkat na dva meseca), za veliko noč in božič, pa za njihove rojstne dneve. Vedno so dobrodošli pri nas. Da pa nimam samo jaz neke distance do njih, ampak tudi oni do mene pa lahko povem, da smo nekaj let nazaj živeli bližje skupaj, pa ko sem bila na porodniški z njihovim prvim vnukom tudi, ko sta prišla v mesto po nakupih, si nista nikoli vzela časa, da bi se ustavila in prišla pozdravit ne mene, ampak vsaj vnuka. Zgodilo se je celo, da sta bila pred našim blokom, ker sta mi prinesla pošto, ki sem jo še vedno dobivala na njihov naslov, pa sta mi jo vrgla v hišni predalčnik, brez da bi pozvonila in se oglasila. Res pa je, da smo si karakterno zelo različni, saj sem jaz bolj odprta, oni pa so tihi in zadržani. Pa tudi ne vem, zakaj bi k njim morala hoditi pogosteje kot k mojim, h katerim grem ravno tako enkrat na mesec. Če pa moj partner želi na obisk k njim, pa naj gre in tudi nikoli nisem imela kaj proti, da vzame zraven otroka. Če imamo kaj takega doma kot ko npr. kjer dobimo kakšne domače salame, vino ali če kaj takšnega prinesem od mojih ali kaj spečem, jim to dam zraven, da nesejo tastu in tašči. Če bi že res bila taka, kot me ocenjujete, bi najbrž potem imela tudi kaj proti temu.





Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>