RE: Katero kavo kupujete? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


bubu_bibi -> RE: Katero kavo kupujete? (3.11.2012 14:30:38)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

če lahko kje stakneš za posebne priložnosti - Jamaica Blue Mountain coffee, najboljša od vseh (tako pravijo)
http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=Jamaica+Blue+Mountain+Coffee



Ko sem živela v GB sem jo prvič probala in... ja, super duper kava. [sm=smiley20.gif]

Sicer pa zdaj pijem zeleno Santano po turško doma, na poti pa vedno Petrolovo kavo z mlekom, ki je od Barcafe se mi zdi.




LittleSun -> RE: Katero kavo kupujete? (3.11.2012 15:39:12)

barcaffe[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] in iz kavarne Ital kupim včasih etiopijsko kavo.




enea -> RE: Katero kavo kupujete? (3.11.2012 15:50:39)

mi smo sedaj kar dolgo pili Lavazzo, zlat paket s črno črto,.. danes sem pa v ITL kupila mattioni, modro pakungo,..
včasih tu Hausbrandt, zlato-črno pakungo,.. naših oz. kar se prodaja pri nas načeloma ne kupujem, če pa že od koga dobim nesem tašči,..(barcafe, od tuša,od petrola,...)




carbene -> RE: Katero kavo kupujete? (4.11.2012 15:15:09)

Jaz sem pa na instant kavi (Nescafe itd. - sicer rada preizkušam različne znamke), ker gre zjutraj za kuhanje prave preveč časa. [sm=smiley36.gif]

Drugače sem v ZDA enkrat urajmala eno zelo dobro Starbucksovo (pravo, se razume [sm=smiley1.gif]; lahko kupiš v običajni trgovini). [sm=smiley20.gif] Ne vem pa več, katera vrsta točno je bila.




Zoja Lara -> RE: Katero kavo kupujete? (4.11.2012 20:49:15)


IZVIRNO SPOROČILO: cilla

Lavazza Crema&Gusto. Ima mensezdi 70% robuste in 30% arabice, je glih zaenprav sladka, nikoli preveč pražena (še nisem doživela v vseh letih, kar jo kupujemo). Alternativno kupim Hausbrandt črno-zlato pakungo.

Lavazza Crema&Gusto. Ima mensezdi 70% robuste in 30% arabice, je glih zaenprav sladka, nikoli preveč pražena (še nisem doživela v vseh letih, kar jo kupujemo). Alternativno kupim Hausbrandt črno-zlato pakungo.


Kje se dobi ta Lavazza? Mercator jo ima? Ali Spar?




malaMravljica -> RE: Katero kavo kupujete? (6.11.2012 23:22:22)

Jaz sem tud ena taka ta prava kofetarca, ki ljubi res dobro kavo. In kupujem izkljucno Lavazza rdeca pakunga, dajam pa to v avtomat in kuham espreso. Od Lavazze je za espreso tista zlata pakunga, sam meni ni bila tako fina.
Za dobro kavo pa je seveda tudi pomembno kako jo kuhas.
Ce je katera nedalec od meje, Lavazza je v Italiji se najcenejsa, za rdece pakiranje, das za 1 kg v zrnju 12,95 eur, zlato pakiranje pa je se malo cenejse. Sem si ravno naredila malo zaloge [sm=smiley1.gif]

Se Illy, tudi meni je njihova kava v baru fina, doma pa je bila prav zanic in se precej drazja od Lavazze.




Poka -> RE: Katero kavo kupujete? (7.11.2012 7:50:32)

Uno iz mačjih kakcev. [sm=jezicek.gif] Al kaka je že tista :)

Ne pijem kave iz avtomatov, ker mi je slabo po njih. Nimam sploh avtomata, kuham turško ali tisto ki se razredči z vodo, ponavadi Jacobs. Turško kupim barcafe ali kako drugo.

En kolega uvaža kave in sem probala že vse mogoče znamke, tud kake bolj prestižne, ki so mi pa itak bile še najbolj nagravžne.

Mi je pa dobra kava v kafičih v Italiji, nisem še take pila pri nas - sploh ni okusa po kavi, tak blagi okus in to mi je všeč. Nobena od kav ni taka, moj znanec pa uvaža Arabico, ki mi je dokaj solidna, nekako približno kot Illy. No v lokalih sta mi ti dve za silo, karkoli drugega je, mi je slabo.




Tutan -> RE: Katero kavo kupujete? (7.11.2012 8:32:39)

Za kafetjero kupim Illy. Za turško Barcaffe.
V službi pijemo Barcaffe.
Zunaj imam najraje Illy, ampak sem tako zaprisežen kofetar (cca 5-6 kav na dan), da v sili tut muhe žrem in res ne izbiram kavarne po znamki kafeja. Edinole črnega Barcaffe ne pijem. Mi je prepražen in ga res ne maram.




Mamanca -> RE: Katero kavo kupujete? (1.12.2012 10:30:17)

Za avtomat priporočam Lavazza CREMAeGUSTO. Ni tako fino mleta in zato lepše teče.[sm=hudicek1.gif]




Nusika35 -> RE: Katero kavo kupujete? (2.12.2012 17:09:54)

Včasih bla na Barcafeju, zadnje čase pa se navdušujem nad Simon Levelt kavo, mislim da je z Nizozemske pa da je tam kr precej famous, je pa bio oziroma organska. Meni je zakon. Kupujem pa jo v Tušu.




botrca -> RE: Katero kavo kupujete? (2.12.2012 17:29:37)


IZVIRNO SPOROČILO: Zoja Lara

Sem velika ljubiteljica kave in me zanima, katero kavo kupujete? Katera kava je sploh kvalitetna? Katera kava je močna, da te bolj poživi? Potrebujem konkretna imena, da bom malo poskusila z različnimi znamkami.


barcaffe..od nekdaj [sm=bravo.gif]




Zoja Lara -> RE: Katero kavo kupujete? (2.12.2012 21:15:08)

Sem preizkusila Lavazzo. Super je, sem navdušena [sm=bravo.gif] [sm=smiley1.gif] [sm=kava.gif][sm=kava.gif][sm=kava.gif]




v3sn4 -> RE: Katero kavo kupujete? (12.3.2013 2:32:02)

tudi mi kupujemo samo barcaffe [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Zora* -> RE: Katero kavo kupujete? (12.3.2013 9:44:30)

Barcaffe - za družbo in Nescaffe, kadar sama pijem.




Lelly28 RR -> RE: Katero kavo kupujete? (29.6.2021 21:04:40)

Adriacafe , iz Lidla. Najboljša kava, smo imeli prej Barcaffee pa smo ugotovili, da je tale boljša in cenejša , pa še Slovenska [sm=bravo.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]