volitve (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


aknela123 -> volitve (11.11.2012 21:22:22)

sem čisto presenečena, da še ni tema odprta?
ste šle? kako ste zadovoljne z izidom?
no, jaz nisem zadovoljna.




Stanislava_ -> RE: volitve (11.11.2012 22:52:35)

Nisem šla.
Nad izidom rahlo presenečena - vrstni red prvega in drugega.

Zadovoljna sem, Pahor napreduje (poslušala govor v CD) - redko spremljam, in je napredek opazen, tako v retoriki kot v vsebini misli. Vidi se, da si je nekako spočil od vsakodnevne politike in da je v njem precej elana.

Turk ne more skriti razočaranja nad izidom. Zdi se mi, da bo v drugem krogu še bolj zaostal.

Kdo je, mi je vseeno. Turk ima potencial, a ga ne zna (ali noče) uporabiti, Pahor napreduje, ima voljo, a je vprašanje, kako močen je, da vsaj nekaj naredi, če bo izvoljen. Mislim pa, da bi bil boljši za Slovenijo kot državo Pahor. V drugem krogu ne bom volila.




Frodo Bisagin -> RE: volitve (11.11.2012 23:18:12)

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

sem čisto presenečena, da še ni tema odprta?
ste šle? kako ste zadovoljne z izidom?
no, jaz nisem zadovoljna.


Nisem zadovoljna.
Pahor ima morda retoiko, nima pa ne moci, ne znanja ne preudarnosti za tovrsten polozaj. Aroganten je in prevec - jaz in moje.  predsednik ni on ne njegovo ampak funkcija, ki mora biti zunaj njegovega  ega - kar je pri Pahorju misija nemogoce...
Ob tej politicni garnituri.... se populisticen predsednik na egotripu  brez jajc in hrbtenice... tlakovana pot v pekel...

Je pa res se en dokaz, da psihologija mnozice drzi.




Stanislava_ -> RE: volitve (11.11.2012 23:25:10)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ob tej politicni garnituri.... se populisticen predsednik na egotripu  brez jajc in hrbtenice... tlakovana pot v pekel...


Turk celo ni bil populističen, ima dobro diplomatsko podlago in dovolj zgodovinskega prepričanja (lahko tudi hrbtenice) - a si je upal bore malo narediti.

Meni nihče od treh ni bil izrazito slab, a hkrati nihče izrazito dober za to funkcijo.




Frodo Bisagin -> RE: volitve (11.11.2012 23:36:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ob tej politicni garnituri.... se populisticen predsednik na egotripu  brez jajc in hrbtenice... tlakovana pot v pekel...


Turk celo ni bil populističen, ima dobro diplomatsko podlago in dovolj zgodovinskega prepričanja (lahko tudi hrbtenice) - a si je upal bore malo narediti.

Meni nihče od treh ni bil izrazito slab, a hkrati nihče izrazito dober za to funkcijo.


Funkcija je taksna, da niti ne more kaj vec narediti.
Jasno pa mi je, zakaj se siroki mnozici zdi drugi kandidat morda boljsi - z njim se lahko v povprecju lazje  identificira. Istocasno potekajo igre v ozadju - s Turkom se ne da kaj dosti manipulirati, Pahorja pa peljejo scat vsake malo...




Stanislava_ -> RE: volitve (11.11.2012 23:40:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Jasno pa mi je, zakaj se siroki mnozici zdi drugi kandidat morda boljsi - z njim se lahko v povprecju lazje  identificira. Istocasno potekajo igre v ozadju - s Turkom se ne da kaj dosti manipulirati, Pahorja pa peljejo scat vsake malo...


Turk ima svoj diplomatski pedigre, svoja leta in temu primerno kilometrino, ki je prednost, kadar je treba nekaj izpeljati s čepki v ušesih in pomanjkljivost, ko se na te čepke že navadi - in ne pomisli, da bi poslušal tudi brez njih.

Pahor je socialc, ki bi rad bil všečen vsem in je zato tudi pripravljen narediti vse za 'skupno dobro' - a v politiki to ni mogoče.




Frodo Bisagin -> RE: volitve (12.11.2012 0:03:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Pahor je socialc, ki bi rad bil všečen vsem in je zato tudi pripravljen narediti vse za ''skupno dobro'' - a v politiki to ni mogoče.


Ves kaj bi bil , ce bi bil zenska? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]

Ne morem se znebiti vtisa, da je Zver bil marioneta, da je pahor v isti vlogi podtaknjenega jajca - predsednik vlade je postal zgolj zato, da ne bi to postal JJ, sedaj ga pa desnica potihem podpira, da bi se znebili Turka...
Jasno je bilo, da Zver nima sans.. govorijo o sparanju, trosijo pa davkoplacevalski denar - ali niso prav SDS to zamerili jankovicu, da je zaman trosil davkoplacevalski denar ko se je kandidral na parlamentarnih volitvah ( pa se zmagal je).... ma kaj ce ti sparanje, bolj pomembno je, da se znebijo Turka...

Ce povzamem avtorja z drugega foruma:
"a ni to zanimivo pri desničarjih....s tem ko so dali glasove pahorju, da preprečijo zmago turku tako kot med vojno, ko so pozabili na lasten "narod" in sodelovali z "okupatorjem" no saj zgodovina se ponavlja, simbolično pač v drugi obliki ...desničar je pač desničar :))) "




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 8:01:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Frodo Bisagin -> RE: volitve (12.11.2012 9:09:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

sem čisto presenečena, da še ni tema odprta?
ste šle? kako ste zadovoljne z izidom?
no, jaz nisem zadovoljna.


Nisem zadovoljna.
Pahor ima morda retoiko, nima pa ne moci, ne znanja ne preudarnosti za tovrsten polozaj. Aroganten je in prevec - jaz in moje.  predsednik ni on ne njegovo ampak funkcija, ki mora biti zunaj njegovega  ega - kar je pri Pahorju misija nemogoce...
Ob tej politicni garnituri.... se populisticen predsednik na egotripu  brez jajc in hrbtenice... tlakovana pot v pekel...

Je pa res se en dokaz, da psihologija mnozice drzi.



Se bom kar pod tole podpisala.

Meni Pahor kot človek ni napačen.
Ampak za politika na vodilni funkciji ni, premehek, preveč išče konsenz in se še vedno ne zaveda, da sedanji predsednik vlade ni ovčka, temveč človek, ki nima ovir pri izbiri sredstev za dosego svojih ciljev - ter da ga bo vsakič znova in znova nesel čez vodo žejnega. To, da je preveč prijazen in ne udari po mizi ko je treba, je dokazal že kot premier in pač nisem osel, da bi šla 2x na led. Že prej je veliko govoril in malo naredil, zdaj ko sem ga poslušala, je bil kot cankarjanska mati, predan, požrtvovalen, umrl bi za nas, a ga nobeden ne ceni, revež bogi, trpeč. Torej veliko govorjenja, malo dejanj. Saj lahko razlaga, kaj vse se je naučil, ampak stara srajca, železna navada. Me pa negativno preseneča, koliko ljudem je še vedno pomembnejši lep svetleči paket, vsebino pa zanemarijo - namreč to, kar je dosedaj dejansko pokazal. In me skrbi, da če bi bil vrhovni poveljnik vojske in bi nas (hipotetično, seveda, kot na POP-tv [sm=smiley36.gif] ) nekdo napadel, da bi se z napadalcem pogovarjal in pogovarjal in iskal konsenz, medtem pa bi nas že povozili, preimenovali, priključili svoji državi, imeli bi njihov denar in uradni jezik [sm=smiley36.gif] .

Turk - uf, ena meglica. Preveč je padel v diplomacijo, zavija v celofan, upam, da bo zdaj bolj direkten, odločen in pokazal malo več tistega humorja, ki se je sem in tja prikazal na plano.


Se bom kar podpisala :)




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 9:09:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: volitve (12.11.2012 12:01:09)

Jaz sem pa zadovoljna.....in sem tudi volila Pahorja, čeprav do zadnjega nisem vedala, kaj bi, potem je pa prevladalo sledeče:

- kandidat, ki se lahko pogovarja tako z Janšo kot Jankovičem - krizni čas je in delitev ter trmasto vztrajanje na svojih stališčih zgolj zato, da se ne popusti na eni in drugi strani ne prinese nič dobrega.....referendumi za vsak vladni predlog, onemogočanje dela vlade (isto kar so delali desničarji pahorju, dela zdaj levica desnici)...desnica proti levici, levica proti desnici....to samo poglablja našo agonijo, ker se ne premaknemo iz mrtve točke.....

- je edini, ki lahko gre v Dražgoše in v Kočevski rog - roko na srce, slovenci smo še vedno brez veze razdeljeni, ker nas politika razdvaja na vsakih volitvah.....

- in je edini od vseh, ki se lahko pojavi na kmečki veselici in na diplomatski zabavi......

In ker je funkcija predsednika, da je predsednik vseh Slovencev, se mi je Pahor zdel najboljši.....

in čas je že, da se vsaj v času krize Slovenci vsaj poskušamo poenotiti, in da imamo vsaj za predsednika človeka, ki nas ne bo razdvajal na leve in desne, ker to ni dobro....to ustreza zgolj posameznim politikom....ker počasi je res že čas, da prerasemo delitev na rdeče in črne.....




petruska -> RE: volitve (12.11.2012 12:15:44)


Spodnje pismo je skupek vsega, kar se v Slo glede predsedniških volitev dogaja: Pismo bralca: Jaz na volišču nimam kaj početi Vse skupaj presega zdravo pamet do te mere, da človek čuti osebno ponižanje.

Cel cirkus je okoli teh volitev predsednika Butal. Ampak jaz se ne grem več. Vse skupaj presega zdravo pamet do te mere, da človek čuti osebno ponižanje, ko gleda TV neumnosti, katerim naši butalski volilni strategi rečejo predvolilni boj.
Pajacki, ki se potegujejo za predsedniško plačo in udobno življenje, nimajo niti slučajno teh lastnosti katere mora imeti MOŽ, ki naj bi vodil državo tudi v najbolj obupnem času - času vojne.
Dokler nam ne ponudijo kandidata s predsedniško karizmo in ne:
- nekega bledega bivšega OZN uradnička s karizmo osnovnošolskega učitelja petja
- propadlega manekena s karizmo cirkuškega klovna
- EU nižjega uradnička s karizmo učitelja verouka iz vasice Boguzaritjo,
JAZ na volišču nimam kaj početi!
Predstavitve gor ali dol.
Žuranje, stiskanje rok, gledanje globoko v oči, izjave v stilu »... morali bi ...« pa »... pokončna drža ...«, igrana poštenost, podmukla vljudnostna zajebancija, arogantneži, ki pojma nimajo kaj narediti v tej situaciji - človeku gre na bruhanje.
Res, no!
Za predsednika hočem MOŽA, ki ve, kaj MOŽ storiti mora, da sesuje to bando,
to umazano mafijo, spravi v red nesposobno bebavo sodstvo, ki niti kurjih tatov ne zna spraviti za rešetke, kaj šele kakega resnega gospodarskega kriminalca.
MOŽA, ne pa coto za brisanje tal, katero vodi domača gospodinja kot neka vlada-v-senci.
MOŽA - da reši državo pred propadom!
In tile »kandidati« so vse prej kot taki MOŽJE!
ZATO me volišča verjetno dolgo, dolgo ne bodo videla. Zdi se mi namreč več kot neumno pod prisilo izvoliti nekega Kekca samo zato, da nasprotni tabor ne bo dobil glasov.
Nasprotni?
KDO je nasprotni? Kdo!?
VSI smo v istem čolnu, samo da večina Butalcev, ki bo oblegala volišča tega ne sploh dojema in se gre neko »volilno« vojno. Ampak v vojnah ni zmagovalcev. VSI so poraženci, ker vojne vsem nosijo ZLO.
Mater, saj to je slabše, bolj neumno kot v otroškem vrtcu!
Se vam ne zdi?
Meni se!





nyna84 -> RE: volitve (12.11.2012 12:17:54)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem pa zadovoljna.....in sem tudi volila Pahorja, čeprav do zadnjega nisem vedala, kaj bi, potem je pa prevladalo sledeče:

- kandidat, ki se lahko pogovarja tako z Janšo kot Jankovičem - krizni čas je in delitev ter trmasto vztrajanje na svojih stališčih zgolj zato, da se ne popusti na eni in drugi strani ne prinese nič dobrega.....referendumi za vsak vladni predlog, onemogočanje dela vlade (isto kar so delali desničarji pahorju, dela zdaj levica desnici)...desnica proti levici, levica proti desnici....to samo poglablja našo agonijo, ker se ne premaknemo iz mrtve točke.....

- je edini, ki lahko gre v Dražgoše in v Kočevski rog - roko na srce, slovenci smo še vedno brez veze razdeljeni, ker nas politika razdvaja na vsakih volitvah.....

- in je edini od vseh, ki se lahko pojavi na kmečki veselici in na diplomatski zabavi......

In ker je funkcija predsednika, da je predsednik vseh Slovencev, se mi je Pahor zdel najboljši.....

in čas je že, da se vsaj v času krize Slovenci vsaj poskušamo poenotiti, in da imamo vsaj za predsednika človeka, ki nas ne bo razdvajal na leve in desne, ker to ni dobro....to ustreza zgolj posameznim politikom....ker počasi je res že čas, da prerasemo delitev na rdeče in črne.....


[sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]

Zvera nisem volila, ker ne podpiram Janševe vlade.
Turk je pa pri meni izgubil vse točke, ko je potarnal, da ima prenizko plačo in da še sreča, da ima prihranke od prej, sicer ne bi mogel živeti. [sm=zmeden.gif] To pomeni, da nima stika z realnostjo in da se ne more poistovetiti z večino slovencev, ki potiskajo skozi mesec z 600 €.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 12:52:27)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nyna84 -> RE: volitve (12.11.2012 13:18:34)

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/turkova-placa-prenizka-za-prezivetje

Ok, slo. novice najbrž niso najbolj kredibilen vir, ampak, to sem sedaj najprej našla, ko sem pobrskala po spletu. [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 13:29:58)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 13:46:53)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nyna84 -> RE: volitve (12.11.2012 14:48:44)

No, ampak tudi drugi prenavljamo stanovanja, pa naši otroci bi ravno tako radi študirali (nekaterim je bila z ukinitvijo soc. štipendij do 18. leta ta možnost že odvzeta).
Pa je naša plača še vedno mizerna v primerjavi z njegovo in večina niti nima prihrankov iz katerih bi črpala.

Ok, mi je jasno, da ko imaš enkrat določen standard, se je težko navaditi na manj (ja, tudi Pahor ga je na tak način usr*** pred časom), ampak mene je vseeno zbodlo. Je res, vsi jamrajo, čeprav jim res ne bi bilo treba.
Pa še drži se, kot bi kol pojedel (Türk, mislim). Pa žena bi tud rada imela pod nadzorom vse okrog sebe, če bi imela to možnost. Prav vidiš jo, kako bi še možu najraje skakala v besedo, pa vse novinarje kar malo pokomandirala [sm=smiley36.gif]

Enostavno se mi zdita Türkova preveč vzvišena, nedostopna, celo arogantna, medtem ko se mi zdi, da bi s Pahorjem komot kakšno rekla, če bi kje naletela nanj. [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 15:58:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 18:59:37)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.11.2012 19:41:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stanislava_ -> RE: volitve (12.11.2012 19:45:26)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Pahor je socialc, ki bi rad bil všečen vsem in je zato tudi pripravljen narediti vse za ''skupno dobro'' - a v politiki to ni mogoče.


Ves kaj bi bil , ce bi bil zenska? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]


Tudi če je moški, vsaj približno vem, kaj je. Lahko se tudi motim, kar pri politikih ni težko - ker pri njih je mogoče vse, samo da je veter pravi.

Veseli me Pahorjev napredek, zato da je volilna tekma resnejša in da tudi veliko verjetnejši zmagovlaci vložijo v njo več truda kot je diplomacija besed. Končno je (vsaj po moje) tudi v predsedniški tekmi prišlo do resne konkurence.




Stanislava_ -> RE: volitve (12.11.2012 19:50:47)

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

Jaz tudi in upam, da mu uspe [sm=jezicek.gif] v drugem krogu. Mi gre pa zlo na živce, ko se Tuerku pripisujejo ne vem kakšne diplomatske izkušnje [sm=smiley24.gif] -


Diplomatsko obnašanje je slišati na vsakem koraku; je mojster besede in to je dobro. Njegove diplomatske izkušnje izvirajo iz članstva v ZN, ki so, ne glede na to, da ne gre za diplomatsko predstavništvo, mesto, kjer je diplomacija doma.




aknela123 -> RE: volitve (12.11.2012 21:49:27)

zdaj pa... saj vem, da me boste napadle, ampak, moram zinit. Sama sem načelna, verjamem v družinske vrednote, nekaj mi pomeni urejeno družinsko življenje in me zelo moti da kandidat za predsednika ni poročen, ampak je t.i. koruznik. V bistvu sploh ne vem, ali živita skupaj, zdi se mi, da imata vsak svoje stanovanje. In kolikokrat se ta "prva dama" če sploh bo, namerava pojavljati z njim v javnosti in protokolarnih dogodkih zraven svoje kariere. Pač mi ni všeč ta t.i. "koruzniška prva dama", ki ima že dvajset let, kolikor jo spremljam, enako frizuro, enak kroj oblačil, ampak, ok, vsake oči imajo svojega malarja, ima pa bleščečo kariero.




arabela* -> RE: volitve (13.11.2012 8:25:08)

Nisem šla, sem pa z izidom zadovoljna[sm=smiley1.gif]




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>