RE: Avgustovke 2013 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 12:22:02)

Heila punce moje, evo kakor izgleda, se mi želja uresničuje! Po SS in eni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], ki je bila nazadnje 7.11. sem danes šla kupiti testka, in sem želela narediti test jutri zjutraj, pa itak nisem vzdržala in sem enega porabila, ki je pokazal zeloooo rahlo drugo črtico! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Tako, da jutri ponovim vajo z jutranjim urinom in srčno upam, da bo vse OK!!!

Anonimna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley30.gif[/image]




naty83 -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 15:47:24)

Anonimna...stiskam pesti.......[sm=bravo.gif]

Curly.... Tudi js sm prvo naredla test iz tus drogerije kot ti...in enako...svoh vidne 2[sm=rozacrtici.gif]
Pa mi ni dalo miru in sem sla kupit CB ker mu ker je mal bl glasna firma kao bolj zaupamo.....
In....ja...takoj se je pokazal plusek[sm=smiley1.gif] tko da upam in stidkam pesti tudi zate....

Lepo bodite avgustovke [sm=smiley1.gif]




mižek -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 16:33:54)

hej hej

no naj poročam: [sm=hudicek1.gif] še ni bilo, danes mislim naredit test, ali pa jutri zjutraj. Tako da sem še ena [sm=nosecka.gif], ki ima PDP v avgustu. Pa upajmo da poletje nebo preveč vroče [sm=smiley36.gif]




curly -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 17:11:00)

Hej hej.
Se javljam. Danes je črtica malo močnejša! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Moj PDP bi naj bil 8.8.2013 [sm=smiley36.gif]
V katerem tednu ste šle na 1. pregled?





naty83 -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 17:47:53)

Prvi da do potrdli nosecnost takoj po testu- skoraj 6 t nosevnosti....sedaj mi je rekla naj pridem se pred prszniki da bova obe mirni....
Drugace pa narocsjo tam od 10. T nosecnosti dalje...zaradi nuhalne, materinske knjizice + takrst opravijo se vse preizkave krvi, urina uz itd.




Pikolina13 -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 17:53:20)

Curly bravo! [sm=bravo.gif]

Mižek držim pesti! [sm=smiley1.gif]

Jaz imam prvi pregled 28.12., ko bom 9t3d. :)




curly -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 17:59:52)

Meni zdaj kaže, da sem kao v 6tem tednu. 5 tednov in par dni... Bom jutri poklicala pa povedala, kaj in kako! [sm=smiley36.gif]




Aniska -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 21:11:18)

Cestitam novim [sm=nosecka.gif] in upam, da se nam pridruzite se ostale, ki se cakate.
Jaz imam prvi pregled 18.12., takrat bom v 7 tednu.

Kako ste kaj drugace? Se veselite nove posiljke snega? Jaz sem tako utrujena, da komaj se gledam - sem ravno iz sluzbe. Jao, pa ta utrujenost...

Punce, od kje kaj prihajate? Je se kaksna gorenjka tu?

Lepo bodite in fajn spite!




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 21:13:14)


IZVIRNO SPOROČILO: Aniska

Me smo danes s sodelavkami nekaj proslavljale in jaz sem se vztrajno otepala kozarcka likerja in kavice. Ter razlagala, da me zelodec boli. In sefica me ze nekam cudno gleda. Pa seveda me caka se par sluzbenih zabav v decembru[sm=smiley19.gif]


Lahko rečeš da si na antibiotikih, kar vsak ve, da se ne sme mešat z alkoholom. Imaš vneto uho ali še bolje (ponavljajoče) vnetje mehurja. Izmisli se nekaj. Ali pa imaš želodčne težave in ti je dr. strogo prepovedala alkohol. Ali pa drži kozarec v roki in se samo narediš, da piješ.




naty83 -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 21:55:15)

Aniska....zmedena in js sva gorenjki...[sm=smiley1.gif]




Aniska -> RE: Avgustovke 2013 (4.12.2012 22:25:59)

Naty83,ups, malo slabo berem... Vidim, da ti pise, da si z jesenic[sm=zmeden.gif]

Anonimen, ja, lahko bi si kaj takega zmislila, ce ne bi ravno delala v lekarni in dobro vemo sodelavke ena za drugo, katera zdravila jemljemonin katera dvignemo. Tako da najbolj prirocen odgovor zal odpade[sm=smiley13.gif] so bile pa zelodcne tezave ze kot izgovor, ja[sm=smiley36.gif]

Zdj grem pa res ninanana[sm=jezicek.gif]




curly -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 8:00:36)

Dobro jutro, sonosečke! [sm=smiley1.gif]
Mene pa zanima, če ima katera kaj rjavega izcedka. Imama ga le na papirju, je pomešan z belim tokom in ni vedno, ko se obrišem. To se mi zdaj dogaja že 3 dni. V ponedeljek popoldan prvič, včeraj dopoldan drugič in danes zjutraj tretjič. Ni veliko, ampak si ne morem kaj da ne bi razmišljala o slabih stvareh! Je pa tako rumeno-rjav... Aja, se mi pa zdi, da ga je čedalje manj in ne obratno...




Anonimen -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 8:53:04)

Curly [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Jaz upam, da tale izcedek ne pomeni nič slabega, sicer pa dokler ni sveže krvi, ni panike! V vsakem primeru pa bi jaz na tvojo situacijo poklicala G in ji obrazložila in da imaš čimprej pregled, da vidita če je vse na svojem mestu!

Jaz sem danes ponovila test in je druga črtica že malo bolj vidna kot včeraj in mislim, da je to to!

Z veliko straha upam, da bo vse potekalo kot mora in da avgusta dobimo novega člana! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Vsem ostalim nosečkam čestitam, jaz imam pregled 17.12., saj sem že bila naročena, zaradi brisa in hkrati bom lahko povedala lepo novico! [sm=smiley36.gif]

Anonimna [sm=smiley30.gif]




Mubi -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 9:32:56)

Živjo!
Se vam oglašam ker mislim (po mojih hitrih izračunih da bom spadala v to skupino) :) Že en teden se počutim zlo "nosečniško" :) hehe V petek sem naredila test in je bil negativen. ker mu nisem verjela [sm=jezicek.gif] sem včeraj naredila še enega ki je sprva pokazal negativno. po dveh urah mu jest spet nisem verjela in sem ga šla še enkrat pogledat, pa je bila medla druga črtica. šibam kupit še enga, naredim in je biu spet tko zlo medla črtica da nism vedla kaj je to.... dons sm pa tkoj zjutraj šla po tistga za 6,50€ [sm=jezicek.gif] ki pa je pokazal +. sicer spet bolj medel, ma je bil + [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

čestitke tudi vsem ostalim puncam!




Katoti -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 9:59:42)

Mubi čestitke [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Te občutek ni varal! [sm=jezicek.gif]

Kdaj pa bi naj prišla [sm=hudicek1.gif]? Oz. a ti je že izostala, ker mogoče je zato tako bleda črtica bila!

Jaz sem tudi delala danes 2 dni pred izostankom in je tudi bledaaaa, je pa! [sm=smiley36.gif]

Anonimna [sm=smiley30.gif]




JollyBlue -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 12:29:04)

Ojla, nova sem tu ampak z velikim vesljem delim z vami novičko ki mi je polpšala dan. [sm=rozacrtici.gif] kot kaže po izračunih, bomo zibali sredi avgusta
Moj dragi je bil z mano, tako da že skače od veselja, drugim še ne upam povedat ampak moram z nekom delit to srečo. [sm=bravo.gif] Strah me je da ni resnično tako da hitim v lekarmo po še en test da se prepričam.Držite pesti da je res...dolgo sva se trudila in bila že na tem da greva v ambulanto za neplodne.




naty83 -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 12:53:12)

Jollyblue[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Js sem s tabo[sm=smiley1.gif] drzim pesti....drugace pa kar verjemi[sm=smiley1.gif]

Ves za vsakega enkrat soncek posije.....zdaj je zate [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Pikolina13 -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 12:58:05)

Čestitke vsem novim [sm=nosecka.gif]! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




krisv -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 14:06:39)

Curly Iskrene čestitke iz srca! [sm=bravo.gif] Uživaj!




MajaJulija -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 18:01:22)

Živjo punce!

Tudi meni je danes pokazalo +! :D
Sem tako vesela, da kar ne verjamem. Moram jutri takoj pa še en test, malo kvalitetnejši še - da bo za ziher :)

Oh ta Miklavž, super je! :D




mižek -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 20:09:38)

dober večer,

naj povem, da se je tudi meni pokazala [sm=rozacrtici.gif] danes zjutraj. Sicer je bila bolj slaba, ampak ne mislim več delat nobenih testov (je bil sedaj to že 3) sem se že naročila pri G. Tako da imam 17.12 prvi pregled[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif].





uršikazala -> RE: Avgustovke 2013 (5.12.2012 21:48:24)

Heeej, punce!!
Dane sem naredila test (2 za ziher) in pokazali sta se [sm=modricrtici.gif]. Sem PRESREČNA [sm=nosecka.gif]!!!
Sicer nama je zelo hitro uspelo - v tretje, ampak na ta dan čakam že od kar pomnim. Tako da wiiiiii[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Ker sem bolj goflja se komaj bremzan da ne povem celemu svetu. Sem pa danes takoj povedala dragemu, mami in najboljši prijateljici.

Sem iz Ljubljane, letnik 1980 in po mojih izračunih imam PDP 11.8.2013 -pa na seznam z mano[sm=smiley1.gif]

Še kar ne morem verjet [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Čestitke vsem in vsem nam želim lepo nosečnost




Mubi -> RE: Avgustovke 2013 (6.12.2012 7:29:21)

Katoti zadnja[sm=hudicek1.gif] je bila 31.10. tako da jaz sem jo pričakovala 1.12. tam nekje.... čisto sem še zmedena ker je to zelo hitro uspelo, praktično v prvo :) pri prvem otroku pa je trajalo 6 mesecev.... tko da glede na tiste čisto rahle črtice komaj čakam potrditev Ginekologinje....




curly -> RE: Avgustovke 2013 (6.12.2012 7:58:32)

DOBRO JUTRO! [sm=bravo.gif]
Čestitke, vsem novim [sm=nosecka.gif]!
[sm=smiley36.gif]
To je moja prva nosečnost in sem popolnoma zmedena. [sm=smiley29.gif] Vem veliko o zanositvi in metodah zanositve z medicinsko pomočjo, o nosečnosti pa ne vem veliko. Pri nama je trajalo skoraj 3 leta, vmes sva bila na neplodnostni v MB leto in pol. V januarju sem pričakovala pošto za umetno oploditev, zdaj pa naju je presenetilo! [sm=smiley36.gif] Oba sva zelo zelo šokirana in se sploh ne znava veseliti. Mislila sem, da ko bom enkrat nalulala [sm=rozacrtici.gif], da bom skakala od veselja, zdaj pa so se začele skrbi, in sicer imam krče v predelu maternice, berem da je to normalno, ampak me včasih kar precej špikne, da se ustrašim in letim na WC, če je slučajno pritekla... Pojavlja se mi rjav izcedek, to me zelo skrbi. Sicer ga ni veliko, ampak vseeno, je grozno videti to, (.)(.) so me začele boleti šele včeraj, ampak to me niti ne moti, kar naj bolijo, tako vsaj vem, da se nekaj dogaja! [sm=smiley36.gif]
Zanima me, kakšne znakce imate ve? Kako se počutite? Moja zadnja M je bila 29.10., sem nekje v 6. tednu (5t2d) in razmišljam, če bi se šla pokazati h G že zdaj, glede na to, da sem zaradi rjavih izcedkov pod pritiskom, kar ni dobro za plodek.
Tiste, ki se že bile nosečke oz. ki veliko veste o tem, mi lahko napišete, če so kakšne omejitve. Vem, da ne smem dvigovati več kot 5 kg, vem, da ne smem jesti paštet, slabo pečenega mesa, nepasteriziranega mleka, suhih mesnih izdelkov, vem tudi da se odsvetuje kofein in tein pa seveda alkohol in nikotin. No, vsemu temu sem se že odpovedala. Folno jemljem vsak dan, nabavila sem Fembion, ker sem nekje prebrala, da je dobra. Prosim opozorite me še na kakšne takšne stvari, da ne bom kaj narobe delala. Aja, zelenjavo in sadnje je treba dobro oprati, a ne?
Se opravičujem, ampak nikoli še nisem bila tako zmedena, načeloma sem dobro informirana, ampak na internetu je toliko balasta, da bi potrebovala kakšen mesec preden vse izluščim. Če pozna katera kakšno dobro stran o nosečnosti, po možnosti, da malo piše tudi o znakcih in razvoju ploda zraven, se priporočam... Videla sem, da ima Pampers to, ampak nisem nič novega prebrala. [sm=smiley36.gif] Predvsem bi rada kakšno takšno stran, kjer piše še o dodatnih "varnostnih ukrepih" med nosečnostjo! Dolgo sem se borila za nosečnost, zato bi rada, da vse poteka, kot mora!
Vse dobro vam želim, javljajte, kako bo na pregledih! [sm=pikapoka2.gif]
Aja, sem se dodala na seznam pa opazila polno linkov na seznamu, tako da grem malo prečekirat! [sm=smiley36.gif]




curly -> RE: Avgustovke 2013 (6.12.2012 8:08:53)




[img]http://shrani.si/f/1I/5v/3tRZILej/7b62f6bd79daf232013e7094.gif[/img]



PDP, nick, starost, kraj, št. [sm=nosecka.gif], št. [sm=duda.gif] doma, naslednji pregled, spol [sm=duda.gif]



1.8.
pikaboo, 25 let, Lj, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], 27.12.2012, [sm=darilo.gif]
niki84, , , , 3[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], ,[sm=darilo.gif]


2.8.
Pikolina13, 21 let, Lj, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 28.12.2012, [sm=darilo.gif]


3.8.
zmedena..., 30 let, Kranj, 3[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], 13.12.2012, [sm=darilo.gif]
naty83, 29 let, , 3[sm=nosecka.gif], 2[sm=duda.gif], 12.12.2012 + 11.1.2013, [sm=darilo.gif]


6.8.
Blu blu, 27 let, Lj, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], , [sm=darilo.gif]
_soncek, 33 let, okolica Lj, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], , [sm=darilo.gif]


8.8.
curly, 26 let, Celje, 1[sm=nosecka.gif], 0[sm=duda.gif], ,[sm=darilo.gif]


X.8.
.bina., , SG, 2[sm=nosecka.gif], 1[sm=duda.gif], , [sm=darilo.gif]

PRIČAKUJEMO:
[sm=rozacrtici.gif]
[sm=modricrtici.gif]
[sm=darilo.gif]




SKUPAJ NAS JE ŽE [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] : 9
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image] :
Pot z nami so začele:
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/angel.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net 
                         - mama.si
- nosečnica.si
                             - babybook.si
- noseča.com
                             - pregnancy.org
- bibaleze.si 
                             - bambino.si
- mojezdravje.si
                        - parrentsconnetct.com
- pregnology

-
novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH

OTROŠKA IMENA

ŠOLA ZA STARŠE


NOSEČNOST IN DELO:
-
dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA




Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>