Kupujete slovensko? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> Kupujete slovensko? (10.12.2012 19:27:22)

Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Cassiopeia -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 19:35:03)

Kupujem karseda slovensko. Veliko tudi od sosedov kmetov, pa tudi kar nekaj sami pridelamo. Če imam možnost izbire, vedno kupim slovensko ... kar se mi zdi tudi prav. [sm=bravo.gif]




Bakfark -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 19:36:56)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Preverjeno boljšega. Ne glede na poreklo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.12.2012 19:38:06)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 19:40:53)

Večinoma slovensko. Nekak se mi je okus navadil na določene proizvajalce. Poskušam nove izdelke, predvsem iz Hoferja in Lidla, dosti tudi slovenskih.
Pri meni bolj prevlada okus. Če mi je nekaj dobro, najboljše... me poreklo sploh ne zanima.




liliana -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 19:42:54)

Ne gledam ne vem kako na to, da kupim slovensko......v bistvu se s tem niti ne obremenjujem.......kupim kar mi je všeč, kar mi ustreza po kvaliteti, ceni ipd......




Tippi -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 19:45:07)

Meni pridejo kar solze na oči, ko je govora o tem, kaj kupujemo. Tisto kar je poceni. na žalost. Ok, jaz sem sicer še vedno lahko izbirčna, če se lahko tako izrazim najdejo se tudi slovenski proizvodi. itak. ampak zraven vedno pač gledam še na ceno. takšni so pač časi. se pa tud zgodi, da kupim kaj samo zato ker je poceni in se potem izkaže, da je tudi kvalitetno. to je pa sploh bingo. in potem pri določenih proizvodih vztrajam in ne menjam za nekaj slovenskega, ki naj bi bilo kvalitetnejše, hkrati pa je tudi dražje.




Ribica ** -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 19:56:06)

Če se da, slovensko. Če ni bistveno dražje in če je kvaliteta taka, kot jo želim, potem izberem slovensko. Od proizvodov odvisno. Edino pri smučeh sem vedno za Elan, ne glede na vse. [sm=smiley1.gif]




majčica1508 -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 20:09:48)

Zelenjavo,meso,krvavice,pečenice,vedno na tržnici od ene gospe,ki me že par let zalaga in me cenejše pride
kot v trgovini,spet pri drugi gospe uzamem včasih kruh,piškote,potico.........
Mleko,ki ga imam samo za kavo kupim v trgovino,obvezno alpsko 3,5%,
Sadje v trgovini,razen jabolk jih dobimo iz ene kmetije.......

Zadnje čase gledam,da niso oblačila Made in China,Vietnam,Bangladeš




josephine27 -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 21:03:41)

Kar se tiče hrane sem lokal patriot[sm=smiley36.gif], Če bi bilo več ponudbe bi bila še bolj, pa je vsaj za nekatere stvari prav revno.

Ostalo je pa taka žalost. Kje sploh še prodajajajo kaj slovenskega? Tudi slovenska podjetja surovine večinoma uvažajo. Enostavno težko najdeš kaj slovenskega enake kakovosti in cene kot iz tujine. No vsaj jaz sem nad tem obupala.




Stanislava_ -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 21:19:51)

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Kar se tiče hrane sem lokal patriot[sm=smiley36.gif] , Če bi bilo več ponudbe bi bila še bolj, pa je vsaj za nekatere stvari prav revno.

Ostalo je pa taka žalost. Kje sploh še prodajajajo kaj slovenskega?


Se še kaj najde, poleg Elank, tudi od bolj trajnih izdelkov.

Recimo Alpina, škornji taki in drugačni.
Spodnje perilo Lisca (čeprav ne vem, če je šivano v Sloveniji?).
Nogavice Polzela; manj trajne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
Pohištvo Alples, Žakelj - za isti denar kvalitetneje od uvoza.
Volna iz Majšperka.
Klešče in ostalo orodje Unior.
In kozmetika Afrodita ter nekaj Ilirija.
Selotejp Aero.

No nadaljujte [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Pupa1 -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 21:43:40)

Hrano vedno slovensko,cena pri nas doma ni faktor,hvalabogu zaenkrat.. Torej čeprav je dražje, kupim naše.Spodnje perilo tudi slovensko in sicer Lisca...je super,sem zadovoljna. Kozmetika tudi kaj slovenskega, razne kreme, toniki, mila, od Krke, Afodite.. Priznam,da sem očitno mal patrotska,kar se tega tiče.. Rajši dam našim, če že imam na izbiro... Kaj pa vem.Moj majčen majčken doprinos k popvečanju BDP,če se tako izrazim,haha.





nananaja -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 21:49:41)

No ja, to je pa težko povedat... naprimer, če kupim en sesalnik Phillips, sem lahko zelo sigurna, da sem kupila sesalnik s kvalitetnim slovenskim motorjem, a je bil sestavljen v tujini. Malo bolj gotova sem pri pohištvu, sem pač lokal patriot in mi je zakon Alples (smo skor sosedi), je pa drag in vedno gledam še kake druge, kupim pa to :)

Sicer pa ne gledam striktno na to, da je slovensko. Imam pa rada slovenske, tradicionalne tržnice. Recimo ročna dela, kmetijske, domača obrt.




Pupa1 -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 22:04:41)

Aha,pa meni so tudi kozarci od Rogaške lepi, jih imamo doma za belo, rdeče vino, za penino in konjak. Iin tudi kadar kupim kakšno darilo v tem smislu, kakšno vazo, steklen krožnik, pač karkoli takega recimo komu kot darilo za nov dom, potem rajši kupim od Rogaške, ne pa od Leonardija ali nevemkoga..
Aja, pa zlatarna Celje ima tudi odlične izdelke, linija Lencia je krasna.

Ma še kaj bi se našlo. Ma še dosti, ne sam še kaj.






Stanislava_ -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 22:11:03)

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Aha,pa meni so tudi kozarci od Rogaške lepi, jih imamo doma za belo, rdeče vino, za penino in konjak

Aja, pa zlatarna Celje ima tudi odlične izdelke .


Da, da [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].


Daleron je tudi iz domačega asortimana.

In Toper, spet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Nimamo pa več nobene tovarne igrač [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].






Stanislava_ -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 22:12:58)

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Malo bolj gotova sem pri pohištvu, sem pač lokal patriot in mi je zakon Alples (smo skor sosedi), je pa drag in vedno gledam še kake druge, kupim pa to :)


Odvisno v kakšnem časovnem okvirju. Moj je po več kot desetih letih še kot nov, nič razmajano, predali delujejo b.p., ga pa redno vzdržujem samo z vodo in krpo.




aknela123 -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 22:27:23)

oh, zdaj ste me spomnile - poleti smo bili za par dni na dopustu v Termah 3000 in bila sem zelo prijetno presenečena. Zvečer imajo postavljene stojnice (mislim da se reče prekmurska vas), take vse enake, lesene, lične, na njih pa ponujajo izdelke slovenske obrti, večinoma so tam domačini in prodajajo domače štrikane, kvačkane izdelke, izdelke iz lesa, domačo hrano (marmelade, med, pijačke,...), lesene kvalitetne igrače, igrače iz naravnih materialov,..... skratka ni plastike, ni made in china, res vse pohvale tamkajšnjemu turističnemu združenju!

Drugače pa ja, kupujem večinoma slovensko, sploh mlečne in mesne izdelke, pohištvo pa kot je že ena napisala tudi Alples, kljub višji ceni je vendarle tudi kvaliteta.




nyna84 -> RE: Kupujete slovensko? (10.12.2012 22:35:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Preverjeno boljšega. Ne glede na poreklo.

[sm=smiley20.gif]
Vedno gledam samo na to , kje dobim več (Q&Q) za manj € [sm=smiley1.gif]




diva 4 -> RE: Kupujete slovensko? (11.12.2012 8:59:15)

Čisti lokal patrioti [sm=smiley1.gif]. Vse kar se da kupimo slovensko.To smo sicer že prakticirali prej, še bolj pa ,ko je moj [sm=love.gif] začel delat v Avstriji. Tam je videl kaki lokal patrioti so njegovi avstrijski sodelavci . Tako ,da če se le da, kupimo slovensko robo.No, so pa tudi izjeme, saj banan in česa podobnega ni v Sloveniji.




Paštetka -> RE: Kupujete slovensko? (11.12.2012 9:22:32)

oh, zdaj ste me spomnile - poleti smo bili za par dni na dopustu v Termah 3000 in bila sem zelo prijetno presenečena. Zvečer imajo postavljene stojnice (mislim da se reče prekmurska vas), take vse enake, lesene, lične, na njih pa ponujajo izdelke slovenske obrti, večinoma so tam domačini in prodajajo domače štrikane, kvačkane izdelke, izdelke iz lesa, domačo hrano (marmelade, med, pijačke,...), lesene kvalitetne igrače, igrače iz naravnih materialov,..... skratka ni plastike, ni made in china, res vse pohvale tamkajšnjemu turističnemu združenju!


hehehe, to je bila pa moja ideja, ko sem bila še tam zaposlena [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]





kalbo -> RE: Kupujete slovensko? (11.12.2012 9:35:30)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


V okrepljenem primeru definitivno slovensko poreklo.




tečla -> RE: Kupujete slovensko? (11.12.2012 10:30:14)

Če sta ceni primerljivi, potem raje izberem slovensko, sploh hrana mi je pomembo da ne prepotuje veliko kilometrov.




sazi -> RE: Kupujete slovensko? (11.12.2012 11:04:31)

IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Če sta ceni primerljivi, potem raje izberem slovensko, sploh hrana mi je pomembo da ne prepotuje veliko kilometrov.


Enako.

Kar se pa Stanislavinega seznama tiče, lahko pa še malo dodam:

Se še kaj najde, poleg Elank, tudi od bolj trajnih izdelkov.

Recimo Alpina, škornji taki in drugačni. Peko
Spodnje perilo Lisca (čeprav ne vem, če je šivano v Sloveniji?).
Oblačila od Mure, Rašice.
Nogavice Polzela; manj trajne .
Pohištvo Alples, Žakelj, Murales, Tom, Garant (enih žal ni več)
Volna iz Majšperka.
Klešče in ostalo orodje Unior.
In kozmetika Afrodita ter nekaj Ilirija.
Selotejp Aero.
Mali in nekateri veliki gospodinjski aparati Gorenje
Pnevmatike za avto Sava (čeprav to je tudi prodano zdaj tujcem)




ronja -> RE: Kupujete slovensko? (11.12.2012 12:17:21)

Mlečne izdelke, kruh, to vse slovensko, obožujem Zeleno dolino (Vipavske mlekarne. skuto, sploh pasirano Zakaj je nimajo več???, jogurte...), mleko v gl. Planika ali Bohinjske za tamali, zame pa navadno blagovno znamko, ampak naj bib ilo tudi slovensko poreklo. Če mi je pa neka reč res všeč, potem kupim tudi tuje, recimo jogurt Na planincah. Sicer pa se temu izogibam, če se le da, ne zaradi patriotizma, ampak zaradi naravovarstva - jogurt, ki pripotuje iz severa Evrope se mi zdi nekak potratno kupovat...

Sadje, kakor katero: banan in mandarin še nisem kupila slovenskih[sm=jezicek.gif], kiku jabolka so baje naša. če sta dva izdelka enako fajn, potem rajši kupim našega, ja. Nikoli ne kupim Milke, vedno Gorenjko, razen bele čokolade, ki je gorenjka nima:( kavo kupim Barkafe, samo to se jim glih ne pozna, ker jo kupim samo za darila. Mesa skoraj ne kupujemo, če se da tu res pogledam, da je slovensko, ker se mi smilijo živali pri prevozu. Jajca dobimo domača.

Oblek praktično ne kupujem, prejšnja puhovka je bila Mont, zdaj pa je ni več in je neka tuja reč. Čevlji so mo tudi všeč Ciciban in Peko, samo včasih malo predragi.

Od strojev pa prisegam na Gorenje. Super delajo, super servis!!!, prijazni, zanesljivi, ne posvinjajo, zrihtajo tudi če si sam kriv kaj kar na garancijo, pa res dobro delajo stroji!




alda -> RE: Kupujete slovensko? (11.12.2012 13:30:04)

najbolj izbirčni smo pri sokovih ki morajo obvezno biti od Fructala in pašti,ki je pa barila,
meso in jajca kupujem domača pri eni teti že hmmm let, ostalo pa gre bolj po principu:kakovost in če se le da zmerna cena.
Izogibam se pa raznih TBZ znamk, ki pa so res narejeni po minimalno sprejemljivih standardih. 




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>