Oči, ti si moj chef (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


kalbo -> Oči, ti si moj chef (11.12.2012 9:33:07)

Kakorkoli ne maram preveč resničnostnih šovov, mi je bil tale zadnji kar pozitiven. Če ne drugega so se otroc začel zelo zanimat za kuhinjo. No in zadnjič dam na mizo kosilo in moja hči na koncu izjavi: "Oči, ti si moj Chef". Pol se pa spomne, pa se k ženi obrne: "Mami, sej ti si pa pomočnica". [sm=smiley36.gif] Sm bil kar mal ponosen.




Tippi -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 9:40:16)

Moji pubertetnici in tudi meni, je najbolj všeč to, da je končno zmagala poštenost, pravičnost in delovnost!

ps. pri meni moj lubi vsakič ko skuham začne: Tekstura ok, okusi se prepletajo, prezentacija ok, mal bo treba delat še na kreacijah, ampak je TOP [sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 9:56:46)

Verjetno se ne spomniš, ampak eni 5 let nazaj sem te fehtala recept za golaž, ki si ga tako hvalil, pa ga še do danes nisem dobila.
to ti pa zamerim[sm=jezicek.gif]




kalbo -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 10:06:52)

7 kil govedine (pleče, stegno)
6-7 kil čebule
pest sesekljanega česna
eni veliki pelati
buteljka kabarne suvinjona
sol
poper
lovorov list
majaron
kumina
sladka paprika
ostra paprika

V 14 litrski kotel daš malo olja in na mrzel kotel čebulo, začneš segrevat in soliš, in potem približno eno uro tenstaš čebulo, dodaš ji kumino, papriko in lovorove liste. Po približno eni do dveh urah dodaš meso, poper in česen in potem to kuhaš in kuhaš in kuhaš nadaljni dve uri, potem približno uro do uro in pol pred koncem dodaš zmiksane pelate, vino in ostale začimbe. Pol pa lepo počasi dodajaš sol in začimbe do željenega okusa. po pelatih in vinu se mora kuhat vsaj še eno uro.

To je to.




ronja -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 10:09:44)

Moji pubertetnici in tudi meni, je najbolj všeč to, da je končno zmagala poštenost, pravičnost in delovnost!

O čem vi to?

Ja, pri nama sta malidve že od malega na kuharijo mahnjeni. Tamala še ni dobro govorit znala, ko je že vedela, od kod je kak recept: "Po Zemzliju" (prevod: po Ramsayu[sm=smiley36.gif])




tečla -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 10:24:09)

ronja po moje je mišljeno da je včeraj Andrej v šovu Gostilna išče šefa zmagal.

kalbo recept zveni dobro, samo količine pa so za vojsko nahranit.




kalbo -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 10:24:11)

Mi o Gostilna išče šefa.




ronja -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 10:40:29)

Hvala. Sem za luno[sm=jezicek.gif]. No, ampak saj sem zadnjič celo gledala 10 minut, ker smo bili pri dediju[sm=smiley1.gif] (a to šteje?[sm=smiley36.gif]). Nimam pa pojma, katerega sem gledala.

kalbo, da tale golaž fotru skuham, ga bo mel za celo leto (ideja za rd) - bi mu ga, če bi mel večji zmrzovalnik, samo potem pa ne bi mel placa za sladoled, ko bomo pri njem (sebi v skledo pa ne bom pljuvala[sm=smiley36.gif]).




saska27 -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 11:11:05)

Še jaz dodam svoj piskrček k prvemu postu:

kalbo, pred leti si na RR objavil recept za domači kruh. Izdelek je tako dober, da še zdaj pečem kruh samo po tem receptu in mnogim sem ga že razdelila.
In kot zanimivost: ta kruh ima popolnoma enak okus, teksturo in končni izgled kot kruh moje ome (itak najboljši na svetu), samo receptura, "mizenplas", čas in temperatura peke so čisto drugačni [sm=smiley36.gif]. Torej: hvala [sm=smiley1.gif]




tečla -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 12:07:22)

saska27 al pa kalbo a je kateri od vaju toliko prijazen in napiše ta recept?
Za kruh mislim.
Hvala




Paštetka -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 12:07:44)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

7 kil govedine (pleče, stegno)
6-7 kil čebule
pest sesekljanega česna
eni veliki pelati
buteljka kabarne suvinjona
sol
poper
lovorov list
majaron
kumina
sladka paprika
ostra paprika

V 14 litrski kotel daš malo olja in na mrzel kotel čebulo, začneš segrevat in soliš, in potem približno eno uro tenstaš čebulo, dodaš ji kumino, papriko in lovorove liste. Po približno eni do dveh urah dodaš meso, poper in česen in potem to kuhaš in kuhaš in kuhaš nadaljni dve uri, potem približno uro do uro in pol pred koncem dodaš zmiksane pelate, vino in ostale začimbe. Pol pa lepo počasi dodajaš sol in začimbe do željenega okusa. po pelatih in vinu se mora kuhat vsaj še eno uro.

To je to.



HVALA.
Bom ta recept uporabila spomladi, ko bomo imeli v bloku spet skupinski piknik [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.12.2012 12:10:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kalbo -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 12:12:18)

Mam doma napisanega. Če se spomnem napišem popoldne.




saska27 -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 17:31:03)


kalbov kruh

Šilce mleka + šilce vode + žličko sladkorja v lončku malo segreješ, da je mlačno (ne prevroče ali premrzlo).

V tem raztopiš kocko kvasa in čez potreseš ščepec moke. Pustiš vzhajati do vrha lončka.

Kilogram moke preseješ v veliko posodo, v sredini narediš jamico in dodaš žlico soli (raje več kot malo). Ko je kvas vzhajan, ga vliješ noter in dodaš še 750 mililitrov vode. Premesiš, pokriješ s krpo in pustiš vzhajati - kako uro oz. do roba posode.

Pripraviš si pekač - na peki papir posipaš koruzni zdrob. Testo še enkrat premesiš in ga takoj presipaš na pekač. Potreseš z malo moke, pokriješ s krpo in pustiš vzhajati kake pol ure. Vmes vklopiš pečico na 240 stopinj. Preden daš kruh v pečico, narediš na vrhu z nožem nekaj zarez. Pečeš 35 minut, vzameš ven in za kratek čas pokriješ z vlažno krpo, da ne bo skorja trda.

P. S: Meni je najboljše moka tip 850, kvas pa Fala.




PeggyBundy -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 19:19:55)


IZVIRNO SPOROČILO: saska27


kalbov kruh

Šilce mleka + šilce vode + žličko sladkorja v lončku malo segreješ, da je mlačno (ne prevroče ali premrzlo).

V tem raztopiš kocko kvasa in čez potreseš ščepec moke. Pustiš vzhajati do vrha lončka.

Kilogram moke preseješ v veliko posodo, v sredini narediš jamico in dodaš žlico soli (raje več kot malo). Ko je kvas vzhajan, ga vliješ noter in dodaš še 750 mililitrov vode. Premesiš, pokriješ s krpo in pustiš vzhajati - kako uro oz. do roba posode.

Pripraviš si pekač - na peki papir posipaš koruzni zdrob. Testo še enkrat premesiš in ga takoj presipaš na pekač. Potreseš z malo moke, pokriješ s krpo in pustiš vzhajati kake pol ure. Vmes vklopiš pečico na 240 stopinj. Preden daš kruh v pečico, narediš na vrhu z nožem nekaj zarez. Pečeš 35 minut, vzameš ven in za kratek čas pokriješ z vlažno krpo, da ne bo skorja trda.

P. S: Meni je najboljše moka tip 850, kvas pa Fala.


Saska, ti si tukaj malce pobrkala mere? 750 ml vode? Taka masa je kot pašteta.




saska27 -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 19:45:39)


IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Saska, ti si tukaj malce pobrkala mere? 750 ml vode? Taka masa je kot pašteta.



Ne, ne, je kar prava količina. Nič paštete, dober kruh [sm=smiley1.gif]




PeggyBundy -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 20:53:10)

Saska, sem poskuzila zdaje in sem morala dati zraven še ca 300 g moke...ker je bila dobesedno kaša [sm=smiley13.gif] zdaj pa je ok.
Si prepričana, tričetrt litra vode?




mateyka -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 21:03:39)

moj recept ma 3 deci tekočine na 700g moke..




saska27 -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 21:12:01)

Joj, vidim, da je moj prejšnji post bil zavajajoč - v začetku je masa res bolj kot ne pocasta, a čisto razleze se tudi ne.
Sicer pa jaz vedno delam iz takih količin, torej kilogram moke in 7,5 dcl vode.




PeggyBundy -> RE: Oči, ti si moj chef (11.12.2012 22:38:26)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moj recept ma 3 deci tekočine na 700g moke..


Ja, tako bo dobro. Če preračunam dodano moko na prejšnji recept, pride realno ravno 1,5 dl na 350 g.

Res ne vem, kaj bi počela s tistim tekočim testom? Bilo je skoraj tekoče, nemogoče zamesiti.

Priznam pa, da je kruh danes uspel, kot že dolgo ne.




kalbo -> RE: Oči, ti si moj chef (12.12.2012 8:21:25)

Če me spomin ne vara gre v ta recept okol pol litra tekočine, odvisno od moke.




alda -> RE: Oči, ti si moj chef (12.12.2012 8:46:46)

vidim da obvladate sceno!
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

a lahk še kak dober recept za orehovo potico, ker meni testo vedno pride nekam zbito, pa mi skorjica,kljub temu da jo "preluknjam" vedno odstopi od testa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (12.12.2012 9:02:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




alda -> RE: Oči, ti si moj chef (12.12.2012 9:29:00)

ja Ankica, nadev je ok, ampak testo mi ni lih fajn "mehurčkasto",nekam zbito se mi zdi!
a napišeš recept [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




pomlad08 -> RE: Oči, ti si moj chef (12.12.2012 9:38:23)

Kruh iz pocastega testa (recimo 7-8 dcl vode na 1 kg moke) je v resnici slasten - ampak samo prvi dan. Potem postane pa nekako "čigumast". Res, probite, nam je ful dober, ga vedno spečem na ta način npr. za obiske (ker vsega isti večer pojemo). Seveda pa se tistega "poca" ne da oblikovati kot običajno testo - jaz ga kar z žlico nadevam na peki papir, da nastanejo take male žemljce. Če jih potreseš še s kakšnimi semeni, al pa slanino, sirčkom, je čista zmaga. Priporočam!




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>