Pilates in nosečnost (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> Pilates in nosečnost (13.12.2012 18:48:19)

Obiskujem vadbo pilatesa (navadno, ne za nosečnice) - kako je to kompatibilno z nosečnostjo (čisto na začetku)? Ker je kar veliko težkih vaj za trebušne mišice ipd...a lahko to kaj škodi?




Anonimen -> RE: Pilates in nosečnost (13.12.2012 18:51:24)

Če nimaš rizične nosečnosti ne ne škodi.
Če bi tako vse škodilo človeštvo ne bi preživelo [sm=smiley1.gif]




Mamaja -> RE: Pilates in nosečnost (21.12.2012 23:33:56)

Pri pilatesu je nujno, da tistemu, ki vodi vadbo, pred vadbo poveš, da si noseča, da ti sproti kaže prilagojene vaje. Tudi če si na začetku. Če delaš prilagojene vaje v okviru vodene vadbe, je OK. Jaz se po vadbi počutim odlično. Je pa tudi res, da takoj povem, če mi kakšna vaja ne paše (tudi če je prilagojena) in ničesar ne delam na silo. Ne bi se pa tega lotila na lastno pest, recimo z DVDjem...




Anonimen -> RE: Pilates in nosečnost (31.12.2012 15:22:24)

Prijateljica je hodila na pilates do 8.meseca...njen porod je trajal 16.ur in se končal z vakumom.




Anonimen -> RE: Pilates in nosečnost (31.12.2012 15:32:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Prijateljica je hodila na pilates do 8.meseca...njen porod je trajal 16.ur in se končal z vakumom.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Tudi brez pilatesa se to dogaja. Poznam veliko primerov, ko so rojevale z vakumom in veliko ur pa niso nikamor hodile.




Powerpuff -> RE: Pilates in nosečnost (4.1.2013 14:39:48)

Jst sem učerej šla tud na navadni pilates in delala kako vajo pač prilagojeno, oz. malo lažjo verzijo. Bilo mi je pa tako fajn, da bom od sedaj naprej kar hodila še naprej. Drgač pa sej ne telovadiš izključno samo zato, da pol na izi rodiš... fajn je bit fit tud v nosečnosti, če si že prej veliko telovadil. Kako bo pa porod potekal pa živ bog ne ve. Moj je trajal v prvo 1,5 ure[sm=smiley17.gif] Sem pa aktivna nosečka, ker mi tako pač paše




Stran: [1]