Najljubša pravljica iz otroštva? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Grizo -> Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 10:28:14)

Moje so bile:
Sapra Miška,
Žogica Nogica,
Maček Muri,
Martin Krpan,
in kasneje Najlepše antične pripovedke.

Pa vaše?




jaz_sem_jaz -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 11:10:53)

Deklica z vžigalicami
Šivilja in škarjice
Kdo je zašil Vidku srajčico?
Maček Muri
Žogica Marogica
Moj medvedek Piki Jakob
Janko in Metka
Rdeča kapica
...

Teh se spomnim, katera pa je bila moja najljubša, pa se težko odločim.:)




liliana -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 11:14:34)

Oboževala sem Marinko, Deklico z vžigalicami in Pepelko......




Jassika -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 11:16:15)

Motovilka, Kraljična na zrnu graha, Kdo je napravil Vidku srajčico...




mateyka -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 11:35:24)

mene je pa deklica z vžigalicami in una morska deklica pa še katera (so vse morbidne?) od andersena- fuuul zamorila kot otroka. prav deprasto jokava sem bila.. me je preganjala še nekaj časa ta mrtva deklica..
men se zdijo njegove pravljice za mal starejše, ker mene je prav pretreslo kot otroka..




karmen83 -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 11:52:38)

Sovica oka, Zvezdica zaspanka, Žogica Nogica, Rdeča kapica pa Pepelka, te so bile moje najljubše... Hura za pravljice, ne vem, kaj bi brez njih [sm=smiley36.gif]




urška -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 12:55:26)

Snezna kraljica. Smo jo imeli na LP plosci.




LuLu -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 13:00:21)

Marinka in Muca Copatarica. Pa še najbolj grozna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ... Mala plošča in knjigica Mojca pokraculja. Predvsem plošča.




Hope2 -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 13:42:39)

Slovenske ljudske pravljice. Pehar suhih hrušk.
To sta 2 knjigi, ki sta mi v spominu iz začetka osnovne šole in sem ju neštetokrat prebrala. Drugače pa meni kot otroku niso nikoli pravljic brali- vsaj jaz se ne spomnim. Mogoče zato še zdaj nisem nič kaj posebej navdušena nad nobeno grimovo. So mi všeč, jih preberem, celo malemu zdaj, ampak za nobeno se ne bi mogla odločit, da mi je najljubša. So pa vtis naredile prej omenjene slovenske ljudske pravljice

Sem pa zadnjič prvič mojemu 4 letniku brala Deklico z vžigalicami. Sem jo prebrala kot otrok in ni naredila nekega vtisa name, ampak zdaj sem pa jokala. Cmok v grlu, solze v očeh, mah sploh nisem dokončala, zaprla knjigo.




aknela123 -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 14:57:59)

Ko sem že hodila v šolo, se spomnim, da sem v kazalu v berilu poiskala vse od Svetlane Makarovič in Franceta Bevka in jih takoj prebrala. Drugače pa, zelo pomembne so mi bile in so mi še vedno pripadajoče ilustracije in takoj, ko jo ilustrira Jelka Reichman, mi je tudi pravljica bolj všeč.
Ko sem postala malo večja, pa mi je definitivno bila in mi je še vedno najboljša Mali princ.




katjes -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 15:23:11)

Jernejcek v daljni dezeli - v vrtcu sem gledala samo slike v knjigi,
v soli pa sem jo prebrala nestetokrat.
In tudi mojim otrokom sem jo prebrala ze veckrat!




Felicita -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 16:50:35)

Meni so bolj v spominu ostale tiste, ki jih nisem marala oz. ki so mi bile grozne - Deklica z vžigalicami, Ledena kraljica in Obuti maček na kaseti (slednji mislim da sem se samo enega od glasov bala). Edina, ki se spomnim, da sem jo oboževala je Maček muri. Pa potem ko sem sama brala Zgodbe za vsak dan v letu (4 knjige z Disney junaki).




mateyka -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 17:59:49)

hm, otroske pravljice niti nisem imela najljubse, mi je bila pa najljubsa otroska knjiga Strahek (Otfried Preussler) in Kosovirja na leteci zlici. pa ne vem zakaj zaboga mi je fotr bral celo!! Desiree pri 6 letih (Annemarie Selinko) [sm=smiley36.gif]




Najaa -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 18:05:41)

Najraje sem poslušala Haidi na kasetah. Pa Andersenove in Grimmove pravljice... Marinka, Pika Nogavička... ma ful veliko jih je, že od nekdaj sem knjigobuba. [sm=smiley1.gif]




Mamaja -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 18:29:25)

Jaz sem tudi knjigožer odkar pomnim. Med prvimi res ljubimi knjigami, ki se jih spomnim, je ena zelo debela modra kniga iz zbirke štirih disneyevih, v kateri so različne zgodbe in pesmice in sem jo menda znala na pamet, najraje em jo pa gledala tako, da sem cele dneve sedela na kahli s pručko in knjigo pred sabo. Očitno sem bila čudna že kot otrok [sm=smiley36.gif]

Od ostalih sem oboževala Zmaja Direndaja, Mačka Murija, Mojega Pikija Jakoba, Mojco Pokrajculjo. Kasneje pa sta bili top Pika Nogavička in Heidi (debela knjiga, ne slikanice). Prebrala sem pa menda vso otroško literaturo, kar so je imeli v naši, sicer čisto solidno založeni knjižnici. Tedanje, zdaj že upokojene knjižničarke, se še zdaj spomnijo tega, če se srečamo in imamo čas poklepetati. In vednojih zanima, če še tolikoberem. Žal ne.




Paštetka -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 18:31:11)

Bela kača s kronico.
Šivilja in škarjice.




alda -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 19:25:23)

Princeska na zrnu graha
Žogica Marogica[sm=smiley1.gif]




alda -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 19:26:02)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

Princeska na zrnu graha
Žogica Marogica[sm=smiley1.gif]

slednja je bila na kaseti !




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.1.2013 19:48:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




rozilu -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 22:43:54)

Če bi me vprašali 4 leta nazaj ne bi imela pojma, zdaj vse skupaj obnavljam in sem tudi našla nekaj knjig iz otroštva.

Deklico z vžigalicami se spomnim da sem brala.... pa ni prijeten spomin.

Kraljična na zrnu graha, Moj prijatelj Piki Jakob, Zgodbe od A do Ž. V Mojci Pokrajculji so mi ostale v spominu ilustracije (kako sta narisana Mraz in Burja [sm=smiley1.gif]) in seveda ubogi zajček.... Ene Disneyeve smo imeli, najbolj se spomnim Dame in Potepuha, sicer pa dandanes Disney ne maram. Aja, Ela Peroci: Moj dežnik je lahko balon.

Pa če vidim ilustracije Jelke Raichman... kaki spomini, zdaj sem tamali brala Čudežni vrt in vidla ene stvari, ki se jih sploh nisem spomnila, pa so me zapeljale v otroška leta... evo to so moje magdalenice :)




liliana -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 22:53:09)

Jaz se pa smomnim še Picka in Packa.....takrat sem bila nekje v tretjem razredu oš.....sem imela rada oboje, knjigo in plošči......




Češnca -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (13.1.2013 23:07:48)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz se pa smomnim še Picka in Packa.....takrat sem bila nekje v tretjem razredu oš.....sem imela rada oboje, knjigo in plošči......

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Jaz tudi in oba najina fanta jo imata rada, starejši zna skoraj vso na pamet. [sm=smiley36.gif]
Sicer pa Pepelka, Maček Muri, Moj prijatelj Piki Jakob, na kaseti pa Mizica pogrni se in Žogica marogica. Ledene kraljice nisem marala, mi je bila grozna; Deklica z vžigalicami žalostna.
Kasneje mi je bila všeč Pika Nogavička, pa Dvojčici sem rada brala, potem pa Pet prijateljev,...




katra55 -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (14.1.2013 8:32:16)

Moja najljubša je bila Kdo je napravil Vidku srajčico, rada sem brala tudi Moj prijatelj Piki Jakob pa pravljice bratov Grimm.
Najbolj v spominu pa mi je ostala Deklica z vžigalicami [sm=smiley19.gif] in Levi devžej (o lačnih otrocih).




dreamhorse -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (14.1.2013 11:05:09)

Meni pa Žogica nogica, Moj prijatelj Piki Jakob, Vžigalnik od Andersena, pa Heidi... ampak jaz sem raje poslušala na kasetah, sedela na kavču in jedla prepečenec z maslom.. tega ne bom nikoli pozabila...
Pa še več jih je bilo, pa se ne spomnim zdaj, počasi obujam spomin, ko hčeri berem pravljice.




tapeta -> RE: Najljubša pravljica iz otroštva? (15.1.2013 10:01:11)

Zelo rada sem poslušala pravljice in radijske igre na kasetah. Moje najljubše: Pekarna Mišmaš, Žogica nogica, Radio huda luknja, Maček Muri... Žal nimam več vseh kaset, ker bi jih prav rada spet slišala, sploh Radio Huda luknja.




Stran: [1]