alpsko mleko (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


p&b -> alpsko mleko (10.9.2005 20:28:58)

Mene pa zanima kdaj ste svojim malčkom začeli dajati alpsko mleko in katero 3,5 ali 1,6?Zanima me tudi,če ga je potrebno prekuhati ali ne?
Kako pa je s sokovi literskimi,naprimer juis,jabolčni...kdaj lahko začnejo piti te?
Najlepša hvala za nasvete in lep večer!




tesa -> alpsko mleko (10.9.2005 20:35:18)

Pri na nikoli ne kompliciramo in sem mojemu tamalčku dajal že pri pol leta alpsko mleko in to 3,5. V glavnem sem delala razne rižkote z njim. Res pa je, da nismo imeli nobenih alergij in sem ga v večini še dojila.




BaniT -> alpsko mleko (10.9.2005 20:42:36)

Uporabo mleka priporočajo šele pri enem letu- zaradi alergij. Je pa res, da vsaka mamica dela po svoji presoji; sama sem na nekaj stvari alergična, zato bom počakala še par mesecev. Tako kot pa pravi Tesa, da ni opazila nobenih reakcij, predvidevam, da tudi sama ni alergik, pa se mi tudi zdi v redu. Sam mama sama ve, kaj je otroku najbolje. S tem se strinjamo najbrž vse mame!




Pi-kica 1 -> alpsko mleko (10.9.2005 20:47:33)

Pozdravljena!

Jaz bom raje z alpskim mlekom še počakala, ker je zelo alergeno. Tudi v vrtcu smo imeli kar nekaj primerov alergije na kravje mleko. Sokove pa mu že kar nekaj časa dajem, čeprav oranžnega raje ne, ker je tudi alergen. Kupujemo breskev, jabolko, hruško in sicer kar literske od Fructala.

LP

Pi-kica




nynna -> alpsko mleko (10.9.2005 20:48:01)

Jaz ga pri naši uvajam od ponedeljka. 3,5 navadno mleko, prva dva dni sem ga redčila z vodo ker mi je babca tako rekla pa ga Lina ni hotela piti potem sem ga pa nehala mešat in dodajam kakšen grisolino, pa keksolino, pa ga več spije kot je prej adaptiranega. Pa rekla mi je naj ga prevrem. Če nebi šla sedaj v vrtec bi sigurno počakala do dopolnjenega enega leta.




Pi-kica 1 -> alpsko mleko (10.9.2005 20:56:41)

Aja, pa naj bi bio 3,6, ker vsebuje maščobe, ki so nujno potrebne za razvoj otrokovih možganov.

LP

Pi-kica




bunkica -> alpsko mleko (10.9.2005 22:41:42)

ne alpskega,ne pomurskega ni potrebno prekuhavat,ker je itak obdelano na uht-ultra high temperatur.....tak,da se tut vse nepotrebne bakterije uničijo in dodajo takšne ,ki so za zaščito črevesne flore....

priporočajo ga šele pri kakšnem letu starosti,vendar pa res vsaka mama najbolje ve za svojga otročka.......jaz sem svojima začela dajat pomursko 3,5 tut že pri 9.mes.....

če kero kaj zanima naj se javi ...moj namreč dela v pomurskih mlekarnah na sterili,to je pa oddelek,kjer se polni mleko itd....tak,da sem seznanjena z vsemi podrobnostmi....

LIN....če te še zanima(še v stari rr sem ti oblubla kakšne razlage)....se mi javi....nisem pozabla nate




Jančika_ -> alpsko mleko (11.9.2005 1:04:59)

Pri enem letu, 3,5%.




asija -> alpsko mleko (12.9.2005 16:05:38)

Pri osmih mesecih, ko so ji naredili teste za alergijo.
Alpsko mleko je bilo negativno. Še sam pediater mi je rekel, naj ji ga začnem počasi dajati. Najprej sem ga redčila. 1:3. Saj boš sama opazila, če se bodo pojavile kakšne spremembe. Takrat pač prenehaš. Sedaj imamo mleko od pomurskih.




Stran: [1]