Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


divans1 -> Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 10:30:41)

Kaj je razlika, kdo je na boljšem, zakaj se nekdo odloči da bo postal zasebnik?




petea -> RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 11:15:10)

Glede na to, da večinoma gredo iz javnega zdravstva v zasebništvo in ne obratno, kot opazovalka in uporabnica storitev predvidevam, da so razlogi npr.:
- da sam odloča o svojem delavniku, obsegu del, uporabi pripomočkov, opreme ...,
- da je veliko bolj fleksibilen in se lažje prilagaja novostim, uporabi sodobnih pristopov, (konkreten primer: moja osebna zdravnica - koncesionarka napiše vse v računalnik - diagnozo, terapijo, napotnico, sestra potem v svoji pisarni samo sprinta, kar mora in zelo hitro in s precej manjšo možnostjo napak dokonča birokracijo, manjše laboratorijske preiskave opravijo kar tam, samo s sestro greš v drugi prostor in zdravnica dobi izvid takoj v roke (ali na zaslon), si takoj v nadaljnji obravnavi;
pediatrinja v ZD piše vse ročno, nato mora sestra z več računalniškega in ročnega dela dokončati administracijo, za laboratorij mora napisati napotnico, greš v laboratorij, čakaš na izvid, ga ročno neseš nazaj k sestri zdravnice, čakaš ...,

- praviloma ne dežurajo, v prazničnem in počitniškem času so praviloma na dopustu,
- vzpostavijo si red, ki jim ustreza, npr. veliko bolj se držijo naročanja na uro, možno je kontaktirati preko e-pošte ...


- problem pa so seveda zamude pri izplačevanju sredstev s strani ZZZS, sami so za vse (sploh sestre imajo praviloma več raznolikega dela, v ZD so bolj ozko specializirane) ipd.




Doll -> RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 11:18:46)

isti šmorn je.
petea jaz imam zasebnika in moj nič ne piše v računalnik , bistvu ga zdr. sploh nima ,ampak sestra. kri in ostalo kar mi vzamejo pošljejo v laboratorij zdr. doma.... itn. Moj zdravnik dežura,dopusta pa ima samo vsega skupaj 3 tedne v celem letu.
Hmm pa tudi ura naročanja nekako ne drži vedno.

Tko da...
vse je odvisno od zdravnika kako si uredi svoje stvari




malaMravljica -> RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 11:24:27)

Zasebniku ostane dobicek, drugace pa ga pobere ZD. Zasebnik dela bolj racionalno, ZD pa zapravlja kot mu pase in naceloma ne ustvarja dobicka. Zato ZD ne rad spusca zdravnike v zasebno prakso.




m_o_i -> RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 11:26:49)

jaz imam zasebno zdravnico. rezultati oz.moja opazanja:
- ce sem narocena ob 10ih, potem sem najkasneje 10.15 v ordinaciji,
- kri in vodo (razen kakih specialnih preiskav) opravim pri njej,
- delati zacne ob sestih zjutraj in ce sem narocena takrat, sem ob sestih v ordinaciji(v ZD pred osmo uro se sestro tezko kje najdes),
- dezurstva opravlja obcasno,
- zdravnica pise rocno na tiste liste, ki jih potem v mapo vlozi(kako in ce jih sestra potem pretipka v PC se mi sanja ne; se nikoli nisem tega videla med delovnim casom),
- vedno! me sprejme z nasmehom,
- nikoli nimam obcutka, da moram cimprej ven iz ordinacije,
- spodbijala je odlocbo komisije, ki me je dala po treh!! dneh po operaciji (simdrom karpalnega kanala) v sluzbo. moje okrevanje je trajalo tri mesece, ker roke sploh nisem cutila oz. sem se ponovno ucila uporabljati prste...
- da bi bila na dopustu pa jaz se nisem okusila (pa ne, da ne hodi na dopust[sm=smiley36.gif] pac je takrat nisem potrebovala)

prav tako imam ginekologinjo zasebnico in zobozdravnico. pri vseh je obcutek enak.
ko zvoham se privat pediatra, se grem pa zgrebst [sm=jezicek.gif]




m_o_i -> RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 11:28:06)

jaz imam zasebno zdravnico. rezultati oz.moja opazanja:
- ce sem narocena ob 10ih, potem sem najkasneje 10.15 v ordinaciji,
- kri in vodo (razen kakih specialnih preiskav) opravim pri njej,
- delati zacne ob sestih zjutraj in ce sem narocena takrat, sem ob sestih v ordinaciji(v ZD pred osmo uro se sestro tezko kje najdes),
- dezurstva opravlja obcasno,
- zdravnica pise rocno na tiste liste, ki jih potem v mapo vlozi(kako in ce jih sestra potem pretipka v PC se mi sanja ne; se nikoli nisem tega videla med delovnim casom),
- vedno! me sprejme z nasmehom,
- nikoli nimam obcutka, da moram cimprej ven iz ordinacije,
- spodbijala je odlocbo komisije, ki me je dala po treh!! dneh po operaciji (simdrom karpalnega kanala) v sluzbo. moje okrevanje je trajalo tri mesece, ker roke sploh nisem cutila oz. sem se ponovno ucila uporabljati prste...
- da bi bila na dopustu pa jaz se nisem okusila (pa ne, da ne hodi na dopust[sm=smiley36.gif] pac je takrat nisem potrebovala)

prav tako imam ginekologinjo zasebnico in zobozdravnico. pri vseh je obcutek enak.
ko zvoham se privat pediatra, se grem pa zgrebst [sm=jezicek.gif]




petea -> RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 11:31:10)

Hja, jaz sem zelo zadovoljna z mojo zdravnico. [sm=smiley1.gif]

Sem jo izbrala, ko je še delala v ZD, potem pa sem ostala pri njej, ko je šla v koncesijo.
Opisan sistem, ki ga ima, mi je zelo všeč.





Doll -> RE: Razlika med zdravnikom zasebnikom in zdravnikom v javnem zdravstvu? (23.1.2013 11:34:13)

jaz sem tudi zadovoljna s svojim zdravnikom in načinom dela [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]