kurja jetrca (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


rapinter -> kurja jetrca (1.2.2013 11:22:49)

Pozdravljeni!
Zanima me kdaj ste zacele dajati dojenčku/troku kurja jetrca? Jaz bi mu dala v piščančjo juho samo en mali košček jetrc, samo me zanima kakšno je vaše mnenje/izkušnje s tem. Malo sem brala po forumih in nasveti in mnenja so zelo različna. Neki priporočajo že za dojenčke, drugi odsvetujejo celo za otroke stare tri leta, ker naj bi bile toksicne. Naš mali je star osem mesecev.




Doll -> RE: kurja jetrca (1.2.2013 11:45:32)


IZVIRNO SPOROČILO: rapinter

Pozdravljeni!
Zanima me kdaj ste zacele dajati dojenčku/troku kurja jetrca? Jaz bi mu dala v piščančjo juho samo en mali košček jetrc, samo me zanima kakšno je vaše mnenje/izkušnje s tem. Malo sem brala po forumih in nasveti in mnenja so zelo različna. Neki priporočajo že za dojenčke, drugi odsvetujejo celo za otroke stare tri leta, ker naj bi bile toksicne. Naš mali je star osem mesecev.

jetra so nezdrava zaradi številnih odpadnih snovi in hormonov,saj so jetra GLAVNI čistilni organ.Če mu pa želi šdati,pa mu pač daj




uškinamama -> RE: kurja jetrca (1.2.2013 11:57:38)

Ima sedem let in kurjih jetrc mu še nisem dala. Niti mu jih ne bom.




Tippi -> RE: kurja jetrca (1.2.2013 12:10:42)

Jaz sploh ne vem kako zgledajo LOL [sm=smiley36.gif]

Res nimam nič proti, s čim hranijo drugi svoje otroke, ampak me res ful firbca, zakaj otroku dat kurja jetrca? [sm=smiley23.gif] Zakaj bi osemmesečniku dala kurja jetrca?




mateyka -> RE: kurja jetrca (1.2.2013 12:55:13)

jaz sem pa ljubiteljica jetrc [sm=smiley4.gif] naša jih je probala samo 1x, tam pri treh letih se mi zdi. nekak jih delam samo za naju z možem (ker tle jih je dokaj težko dobit). nekak se mi zdi da bi ji jih dajala samo, če bi ji bile ful všeč (kot so meni) in bi sama rekla, da ji jih nardim. ne bi jo glih filala s tem (glej zgornjo razlago-Doll).




sover -> RE: kurja jetrca (1.2.2013 13:00:21)

Zakaj pa ne bi dali otroku jetrc? niso samo toksična, ampak vsebujejo tudi precej železa. Najbrž so bolj zdrava kot kakšno sojino mleko iz ž-krat gensko modificirane soje. Nobena stvar v normalnih količinah ne bo otroku naredila dolgoročne škode. Pretiravanje pa tudi pri odraslih škoduje.




*alja* -> RE: kurja jetrca (1.2.2013 13:27:33)

Vsebujejo dost zeleza in se priporocajo pri slabokrvnosti. Nas [sm=duda.gif] je bil na meji z železom in je P poleg drugih jedi priporocila tudi jetrca. Vsak stars pa presodi al bo dal al ne.




Doll -> RE: kurja jetrca (2.2.2013 17:41:05)

Se jih ne priporoča več,ker je v njih več slabega kot dobrega [sm=smiley1.gif]

Ampak vsak P ima pač svoje navade




Stran: [1]