Ananas (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


_saskia_ -> Ananas (26.2.2013 15:04:27)

Hej,
no tako pa sm se že začela psihirati[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]. Iz radovednosti zakaj mi ananas tako zelo paše sem seveda mal pogooglala in kaj najdem? Ananas ni priporočljiv v nosečnosti, lahko povzroči splav, prezgodnji porod...No in jaz sem v 3 dneh pojedla 3 ananase, vsak dan enega[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]. Sem v 10. tednu in zdej sevda psihira.
Kaj pa ve mislite o ananasu?




Doll -> RE: Ananas (26.2.2013 15:07:33)

jej kar ti paše.
To da ananas pa povzroča splav pa [sm=smiley36.gif]

pa nehaj brat




Felicita -> RE: Ananas (26.2.2013 17:06:51)


IZVIRNO SPOROČILO: _saskia_

Hej,
no tako pa sm se že začela psihirati[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]. Iz radovednosti zakaj mi ananas tako zelo paše sem seveda mal pogooglala in kaj najdem? Ananas ni priporočljiv v nosečnosti, lahko povzroči splav, prezgodnji porod...No in jaz sem v 3 dneh pojedla 3 ananase, vsak dan enega[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]. Sem v 10. tednu in zdej sevda psihira.
Kaj pa ve mislite o ananasu?


kot prvo - malo manj beri
kot drugo - se ti ne zdi, da če bi bilo to res, da bi bil potem uporabljen kot sredstvo za splav/postkoitalno kontracepcijo (sploh kjer je splav prepovedan npr)?




_saskia_ -> RE: Ananas (27.2.2013 10:10:08)

Hvala za vajina mnenja[sm=bravo.gif] Se definitivno strinjam o branju, bolj kot bereš bolj vse psihira[sm=hudicek1.gif]. Sm pa brala tole http://www.ringaraja.net/forum/nose%C4%8Dnost_in_ananas/m_3662378/tm.htm in seveda paranoja[sm=smiley36.gif]. No zdej sm prespala in je že bolje[sm=jezicek.gif].




coeur -> RE: Ananas (26.3.2013 9:56:04)

joj, koliko ananasa sem jaz pojedla (popila) skozi nsečnost! Skoraj vsak teden smo trije popili sveže stisnjen sok celega ananasa in kg pomaranč (pa sem tudi za pomaranče že slišala, da naj se jih ne bi v nosečnosti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]). pa je vse ok - še malo, pa bomo štirje! :) pa dober tek!




nyna84 -> RE: Ananas (26.3.2013 10:10:29)

Jaz sem enkrat nekje brala, da ananas vsebuje zelo velike količine sladkorja, zato je bolje, da se ga v nosečnosti uživa le v omejenih količinah (zaradi nosečniške sladkorne [sm=zmeden.gif]).
Jaz ga npr. ne smem, ker imam holesterol, pa nisem noseča. Tako da ni vse sadje zdravo.




NočnaLučka -> RE: Ananas (5.5.2013 17:05:44)

Veliko sadja vsebuje ogromne količine sladkorja (ananas niti ni tako problematičen), zato je pri sadju vedno potrebna zmernost. S tem, da fruktoza ne da občutka sitosti in zato kasneje pojemo še več. Sadje je seveda zdravo, vendar ne pretiravat.




Stran: [1]