Odselil, ni preživnine,....odločbe (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


hkitty -> Odselil, ni preživnine,....odločbe (17.3.2013 14:34:31)

Kakšno informacijo, bi želela ?

Na kratko, mož se je odselil, sicer je še prijavljen v skupnem gosp., ker je !1/2 lastnik, ima začasno prbivališče (nisem sigurna).  Preživnine ni od kar je šel (3.mesec). Smo v fazi, ločitvenega postopka (začetek).

Zanima me kdaj lahko na CSD začnem uveljavljati karkoli od višjega OD in znižano plačilo vrtca.  Enostarševska družina ?
Lahko že sedaj kaj, ali ko so papirji ? 

hvala.

lahko tudi na ZS odgovor.




LuLu -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (17.3.2013 14:46:50)

Na CSD lahko takoj, ampak je mogoče boljše, ker bodo itak zahtevali še nekaj v zvezi z preživnino.. da imaš o tem tudi papir. Če preživnine 3 mesece zapored ni plačal nič, potem takoj naslednji dan (po 3 mesecih) daj vlogo na Preživninski sklad in tožbo vložiš, in potem od sklada dobivaš preživnino. Na CSD kar nesi novo vlogo in in potrdila, da si vložla tožbo in kopiraš listek, da si  priporočeno poslala na prež. sklad vlogo. To bo zaenkrat za CSD dovolj. Oni bodo pa tak dobili tudi podatke iz sklada, ali imaš prež. in koliko. To potem na CSD še lahko kaj vprašaš, če te zanima.




hkitty -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (17.3.2013 15:13:25)

Moram še to povedati, da mi je odvetnica že oddala tožbo in začasno odredbo ( za preživnino) ?

A bodo njeni papirji ali karkoli če mi ona da dovolj za CSD ?


lp




LuLu -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (17.3.2013 15:26:24)

Ja, to si skopiraj in ko poteče točno 3 mesece neplačevanja preživnine, daj takoj naslednji dan vlogo na Prež. sklad in pošlji priporočeno. Tudi ta cetlc skopiraj in to bo za CSD dovolj.




Masha_M -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (17.3.2013 16:09:47)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Če preživnine 3 mesece zapored ni plačal nič, potem takoj naslednji dan (po 3 mesecih) daj vlogo na Preživninski sklad in tožbo vložiš, in potem od sklada dobivaš preživnino. N

A preživninski sklad izplačuje toliko, kolikor je določeno preživnine al nek (manjši) pavšal za vse enako?

Nekaj imam v spominu, da je bilo tako, da je preživninski sklad vsem plačeval nek majhen znesek in da si se ob sprejetju tega moral zavezati, da razlike do polne preživnine ne boš iztožil? Je to še tako, je bilo tako, sem sploh totalno zabluzila?




hkitty -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (17.3.2013 16:15:37)

Aj berem povsod,.....da kaj izvem. Pa piše na preživninskem , da koliko dajo za otroke do 6 leta, pa po 6-14 leta in potem po 14 letu.

Ja to je res neka mala vsota - enaka za otroke. No bomo videli ?


lp




LuLu -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (17.3.2013 16:15:48)

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M
A preživninski sklad izplačuje toliko, kolikor je določeno preživnine al nek (manjši) pavšal za vse enako?

Nekaj imam v spominu, da je bilo tako, da je preživninski sklad vsem plačeval nek majhen znesek in da si se ob sprejetju tega moral zavezati, da razlike do polne preživnine ne boš iztožil? Je to še tako, je bilo tako, sem sploh totalno zabluzila?

Sklad ima določeno vsoto, ki jo plačuje za otroke, pa potem malo višjo za otroke nad 6 let, pa še pri starejših se mensezdi za kak euro zviša.
Je cca 75 na otroka.
Če je bilo med bivšima partnerjema dogovorjeno za višjo preživvnino, potem se razlika iztoži od drugega partnerja, to dela sklad in gre na banko računa, ki ga ima zavezanec. Je pa prva na vrsti po izvršbi.
Če pa je dogovorjena prež. manjša od 75 eur za otroka, potem Sklad izplača to manjšo vsoto.




hkitty -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (20.3.2013 20:21:39)

LULU, prvo so mi po telefonu rekli, tako kot ti zdaj praviš. Potem sem šla pa tja danes, pa mi rečejo da ni to tako, da to nebo tako (samo s papirjem in štemplom od sodišča za tožbo + začasna odredba ), ker sva še poročena in je še prijavljen na stalnem prebivališči [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


vse skupaj čudno,....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
bomo videli ko oddam






LuLu -> RE: Odselil, ni preživnine,....odločbe (20.3.2013 20:41:53)

Žal, da ne gre enostavno. Prebivališče sva midva takrat tudi oba imela enaka, tak da samo to ne bi smelo ovirati.
Ampak je pa res, da nisem bila poročena. Verjetno potem poroka še dodatno zakomplicira, potrebna ločitev itd,...
Oddaj, pa čakaj. Nimaš kaj.




Stran: [1]