Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


Ajra RR -> Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (19.3.2013 10:57:52)

Katera steklenička je za hranjenje dojenčka najbolj primerna? Steklena ali iz umetne mase? Kakšen cucelj izbrati?
Nekaj nasvetov najdete v prispevku: http://www.ringaraja.net/clanek/steklenicke-in-dude-katera-je-primernejsa_6015.html

Kakšno stekleničko, cucelj, tolažilno dudo ste izbrali vi? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




monniq -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (19.3.2013 13:36:41)

Stekleničko Tommee Tipee (cucelj v obliki mamine dojke)
Dudo Mam Perfect (zelo tanek cucelj)

Se mi je pa zdel zanimiv napotek zobozdravnice, ko sva bili z našo dojenčico pri 6. mesecih na pregledu, da naj vseskozi obdržimo isto velikost dude (pri nas 0. - 6. mesecev) in naj ji ne kupujemo večje. To smo tudi upoštevali.





jure2610 -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (19.3.2013 23:01:25)

Mi smo pristaši otroških dud in stekleničk bibi. Žena jih je prvič kupila v Belgiji in smo zelo zadovoljni. Sedaj jih imaš tudi v Sloveniji. Stekleno stekleničko smo uporabljali do nekje 1 leta, potem pa iz umetne mase, da se ne mora razbiti.




s..t.. -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (13.6.2013 11:37:03)

imamo zelo veliko ponudbo zato se še odločam..




tweety83 -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (24.7.2013 10:23:23)

prvi prvem sem imela vse od aventa,pri drugem od mam....če povzamem - mi je avent veliko boljši,res pa je da je mam lepši na videz...tak da če bi še kdaj bi definitivno avent




magdalenica -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (24.7.2013 10:50:48)

Dude naš [sm=duda.gif] ni maral, stekleničke so bile pa od aventa (tiste prozorne, malce rumenkasto obarvane) res super (pašejo na njihovo črpalko in učinkovito se perejo v pomivalnem stroju). Po letu uporabe tavelikih (250ml) nimajo niti ene praske. Bodo uporabne še za naslednjega otroka.





zaspancek1 -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (25.7.2013 9:24:44)

Stekleničke smo pri prvem imeli TT, pri drugem pa na koncu DM Babylove:
Aventove so sicer ok, imele pa so samo ozek vrat, kar mi ni bilo ravno praktično pri mešanju oz. dodajanju AM in potem pomivanju, zato potem teh nismo kupili.

Dudo pa je prvi imel (kolikor je pač imel, ker je kmalu našel palček[sm=smiley13.gif]) čist navadno okroglo lateksovo Babynova, drugi pa je imel nukove, ravno tako iz lateksa.




saragr -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (26.7.2013 9:18:29)

Za prvega flaške od aventa, dude od aventa in Mulerjeve. Za drugega flaška od aventa, duda nuk. silikonska, ker od lateksa je spuščala neke škripajoče glasove in ga je to prebudilo.




mala zirafa -> RE: Stekleničke in dude: Katera je primernejša? (29.7.2013 22:29:50)

Jaz bom nabavila eno ta malo plastično flaško, novejši model, od aventa, par novih dudic pa imam že od Nuka, silikonskih.So se mi pri hčeri zelo obnesle, ker je imela hud ses. refleks.Meni je avent zakon, ker občutno vidiš in slišiš tisti zrak, ki prehaja v flaško.Pri hčerki se mam in nuk flaša ni obnesla, ker je ustvarjala vakuum in potem ni nič teklo.Chicco je bla ok, ni pa imela silikonskih cucljev, lateksovi so se pa povečevali, luknjica pa manjšala.
Nameravam dojit in upam da ne bo težav, za vsak slučaj pa je fajn imet eno rezervo.Če ne za drugo za čaj.




Stran: [1]