|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nadomestilo za brezposelnost-višina
3.4.2013 19:59:52   
mala buška
Imam vprašanje,če mogoče kdo ve?

Imela sem s.p.,ki sem ga feb.zaprla in se prijavila na zavodu zaradi nadomestila.V času s.p. sem 5 mesecev plačevala najnižje prispevke (to je od osnove 763,06e),4 mesece pa sem koristila skrajšan delovni čas (za otroka do 3leta starosti) za katere je bila osnova cca 340e, ostalo razliko do 763,06e pa mi je plačeval center.In sedaj me zanima če gre v izračun za nadomestilo 5x763,06 + 4x cca340e ali gre 9x763,06e?hvala za odg.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
3.4.2013 20:13:24   
petea
moralo bi biti 9 x minimalna plača, saj se v prispevke države všteva tudi zavarovanje za primer brezposelnosti

(odgovor članu mala buška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
4.4.2013 15:30:09   
mala buška
tudi jaz sem tako mislila ampak sem dobila odločbo v kateri so mi upoštevali samo tisto kar sem jaz plačala,razlike od csd pa mi niso upoštevali.zanima me,če je res tako ali je mogoče prišlo do napake,glede na to da sem plačane prispevke oddala na 2 listih in sicer en od csd en pa potrjen s strani dursa.
mogoče kdo ve,kaj točno pomeni 61.člen ZUTD v katerem piše da naj bi se upoštevalo celoto?lp

(odgovor članu mala buška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
4.4.2013 16:36:42   
petea
Tukaj imaš povezavo na Pravice iz naslova krajšega delovnega časa pristojega ministrstva, kjer nekje na sredini strani piše, da RS med drugim krije tudi zavarovanje za primer brezposlenosti.

ZUTD pa ti v navedem členu tudi navaja, da se v primeru KDČ zaradi starševstva, osnova za izračun nadomestila preračuna tako, kot da bi delala polni delovni čas (3. člen) in ker kot s.p. nisi imela plače, se preračuna (posredno) iz plačanih prispevkov (5. člen).

(odgovor članu mala buška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
4.4.2013 18:13:03   
mala buška
Hvala. če sem prav razumela bi mi morali torej upoštevati tudi tisto razliko ki je plačal csd-ali se motim.Bom šla jutri na zavod in vprašala.sem se hotela pa prej še sama pozanimat kako je s tem,da me ne bi na hitro odpravili.hvala še 1x

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
4.4.2013 18:38:17   
petea
mala buška,
ja.

Ker ti si dejansko bila ves čas zaposlena za polni delovni čas oz. si ves čas imela plačane prispevke za 8-urni delovnik (četudi ti jih je nekaj mesecev polovico plačevala država).

(odgovor članu mala buška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
4.4.2013 18:49:10   
mala buška
oprosti in še enkrat res hvala.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
4.4.2013 19:31:41   
caramel
Ja, po zakonu bi ti morali verjetno res upoštevati celoten znesek, vendar pa Zavod in Ministrstvo ZUTD interpretirata malo po svoje. Zato ne bodi presenečena, če ti bodo obrazložili, da je nadomestilo za brezposelne pravica, ki izhaja iz delovnega razmerja in se zato upoštevajo le prispevki, obračunani od plače (tako utemeljitev, le za drug primer, sem dobila jaz).
Po moje ti preostane le pritožba in kasneje tožba (s katero nimaš nobenih stroškov, če jo vložiš sama). Če te zanima njihova utemeljitev odločbe, pa je bolj smiselno poklicati referentko, ki je izdala odločbo. Uslužbenke

(odgovor članu mala buška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
6.4.2013 21:21:29   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: caramel

Ja, po zakonu bi ti morali verjetno res upoštevati celoten znesek, vendar pa Zavod in Ministrstvo ZUTD interpretirata malo po svoje. Zato ne bodi presenečena, če ti bodo obrazložili, da je nadomestilo za brezposelne pravica, ki izhaja iz delovnega razmerja in se zato upoštevajo le prispevki, obračunani od plače (tako utemeljitev, le za drug primer, sem dobila jaz).




Merodajno mora biti uradno pojasnilo pristojnega ministrstva, torej tistega, ki je določen akt sprejelo. V tem primeru MDDSZ.
Oni po potrebi kontaktirajo ostale javne inštitucije, na čigar delo se veže določen predpis. In pri koriščenju KDČ zaradi starševstva se smatra, da si zaposlen za polni delovni čas in so tudi prispevki plačani za polni delovni čas.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
24.2.2014 7:17:43   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: caramel

Ja, po zakonu bi ti morali verjetno res upoštevati celoten znesek, vendar pa Zavod in Ministrstvo ZUTD interpretirata malo po svoje. Zato ne bodi presenečena, če ti bodo obrazložili, da je nadomestilo za brezposelne pravica, ki izhaja iz delovnega razmerja in se zato upoštevajo le prispevki, obračunani od plače (tako utemeljitev, le za drug primer, sem dobila jaz).
Po moje ti preostane le pritožba in kasneje tožba (s katero nimaš nobenih stroškov, če jo vložiš sama). Če te zanima njihova utemeljitev odločbe, pa je bolj smiselno poklicati referentko, ki je izdala odločbo. Uslužbenke


Torej - kmalu po nastopu porodniške mi je potekla pogodba za določen čas (zaposlena sem bila 6 mesecev). Po preteku porodniške sem se prijavila na zavod, kjer so mi zavrnili vlogo za nadomestilo, z zgornjo obrazložitvijo.
Pred potekom porodniške, sem o tem, ali sem upravičena do nadomestila, prek maila povprašala tudi pravno službo Zavoda za zaposlovanje in dobila odgovor, da sem do nadomestila upravičena.

Baje obstajajo punce, ki so bile v podobnem položaju, pa so jim vlogo odobrili. Glede na to, da imam 5. marca obravnavo na sodišču (vložila sem tožbo), bi mi bilo v veliko pomoč, če bi pridobila kopijo pozitivne odločbe.

Pa še to - izid te tožbe bo podlaga za odločanje v podobnih primerih v prihodnje.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
25.2.2014 10:24:12   
eva2010
Zanimivo. Tudi meni so odločili, da mi pripada nadomestilo za brezposelnost le v višini, kot sem plačevala sama, tisto kar je plačal CSD niso upoštevali. Nisem se pritožila, ker se mi ni dalo boriti z "mlini na veter", me pa zanima kako se bo obneslo na sodišču. Prosim poročaj. HVALA

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
12.3.2014 13:09:58   
caramel
Sem dobila tožbo! user posted image

Če katera potrebuje pomoč pri pritožbi na že izdano odločbo, naj pove.

(odgovor članu eva2010)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
12.3.2014 13:25:26   
petea
user posted image user posted image user posted image


vidiš, da se da, vsaj včasih, uspešno boriti tudi proti 'velikim' user posted image

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
13.3.2014 22:57:54   
eva2010
Bravouser posted image user posted image user posted image , to pa je dobra novica user posted image user posted image

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
22.1.2015 14:22:28   
Manja78
Pozdravljene!
Tudi jaz sem pred brezposelnostjo koristila krajši delovni čas za drugega otroka. Pri odločbi za nadomestilo pa mi niso upoštevali razlike, ki mi jo je plačeval center. Prosim, če je katera vložila pritožbo, da sporoči kako se je izšlo in mi pomaga pri sestavljanju moje.
Prosim za čim hitrejši odgovor!
Hvala in Lep pozdrav,

(odgovor članu eva2010)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nadomestilo za brezposelnost-višina
27.2.2017 11:27:54   
ejese1
Pozdravljeni!
Tudi jaz bi vas prosila za pomoč oz bi bila hvaležna za kakršnekoli informacije na tem področju. Nisem (še) brezposelna ampak vse kaže da bom kmalu... Ali je že kaj drugače, ali je še vedno treba v tožbo? Je še kakšna druga uspela s tožbo?
Že vnaprej hvala za info.

LP

(odgovor članu Manja78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?