|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Februarke 2014
15.5.2013 22:34:20   
Flavia_
user posted image

Dobrodošla Februarka 2014, čestitke k zanositvi!

Napočil je tvoj čas in veseli me, da si izbrala Ringarajo za svojo virtualno spremljevalko. Nosečnost je nekaj najlepšega, kar nas lahko doleti ženske. Jaz sem Flavia RR, ringarajina ambasadorka. S tabo in ostalimi nosečkami bom v dobrem in v slabem, tu sem zaradi vas in za vas. Karkoli te zanima, karkoli te teži, mogoče imaš kakšen nasvet na Ringarajo, skratka karkoli, z veseljem ti bom pomagala ali poiskala nekoga, ki ti bo znal pomagati bolje kot jaz. V vsakem trenutku mi lahko diskretno pišeš ZS, lahko pa svoje vprašanje zastaviš kar v tole temo. Podtrudila se bom, da bo odgovor hiter in koristen.

Kot je že v navadi, vsako novo članico te skupine prosim, da v svojem prvem postu navede tudi vsaj svoj PDP, lahko pa nam zaupaš še svojo starost, kraj, število otrok doma ter spol otroka, ki ga pričakuješ. Ti podatki bodo uporabljeni zgolj za statistiko te nosečniške skupnosti, zato naj te nič ne skrbi. Je pa odločitev povsem tvoja. Na forumu in v tej skupnosti lahko sodeluješ tudi čisto anonimno, če ti tako najbolj odgovarja.

V nadaljevanju najdeš seznam članic te skupnosti, statistiko otrok po spolu, skupno števlio članic in nenazadnje tudi nekaj koristnih povezav, tako na vsebine Ringaraja.net, kot nekatere zanimive in koristne vsebine na drugih spletnih mestih.

V upanju, da se bo naš seznam kmalu napolnil, vas lepo pozdravljam user posted image

Prijetno nosečnost ti želim, si tipkamo.

Prijazen pozdrav, Flavia RR


Seznam članic skupnosti Februarke 2014 glede na PDP:
31.1.
Neycha

1.2.
Whistle (28, 1. user posted image )

2.2.
MagicSpell77 (35, MB, 2. user posted image , 1xuser posted image -07/2011); flora*; 3Sonček3

3.2.
Dorotheia (1. user posted image )

4.2.

5.2.
katekina86 (26, 1. user posted image ); bevcika (23, CE, 1. user posted image ); Lejla83

6.2.
Martyna83 (29, KP, 2. user posted image  ); mikuzka; Ina28 (28)

7.2.
Beat; Petrushka1980 (2. user posted image , 1xuser posted image -12/2011); morskazvezdica; chilika (28, 1.user posted image )

8.2.

9.2.

10.2.
Bombažka (1xuser posted image ); kristalček84 (1.user posted image )

11.2.
Bexy; meymey

12.2.
Anonimen2 (23, 1xuser posted image  ); Shana86; meymey; ariela5 (25, 2.user posted image )

13.2.
marynchy (30, 1xuser posted image -2011); junij13 (2. user posted image ), pikaboo (2.user posted image ); savitrii (21, 1. user posted image )

14.2.
Pokica13 (28, 1. user posted image ); lizika86 (3. user posted image )

15.2.

16.2.
Orhideja88 (1. user posted image ); gosenica80 (2. user posted image , 1xuser posted image &1xuser posted image -2007)

17.2.
Kaličopka6

18.2.
3kratM (3. user posted image , 2 user posted image ); Anonimen3; prekomorka; Anonimna bb (30, 3. user posted image , 1xuser posted image -2011); karin82 (2xuser posted image -2009, 2011)

19.2.
coach (2.user posted image , 1xuser posted image -2010); SILVA (1xuser posted image  -2004); beli metulj (29)

20.2.
mišamašaa; klavdija88 (25, LJ, 1.user posted image ); Mimi82 (1xuser posted image -2009); busi26 (1xuser posted image -2010)

21.2.

22.2.
evi_ca; Simončika 

23.2.
mikroBB (30, 1xuser posted image -2004); pika555 (3. user posted image , 1xuser posted image ); modrookica (31, LJ, 4. user posted image  , 1xuser posted image  -2008)

24.2.

25.2.

26.2.
loreen (2.user posted image , 1xuser posted image -2011)

27.2.
mačice

28.2.
ajiluj

Nedoločen PDP:
radirka; minaembi (3. user posted image , 1xuser posted image -2005 & 1xuser posted image -2010); ninaaa

PRIČAKUJEMO:
0 user posted image
0 user posted image
56 user posted image


SKUPAJ NAS JE ŽE: 56


ZANIMIVE SPLETNE VSEBINE IN STRANI:
NOSEČNOST PO TEDNIH
NOSEČNIŠKI TRAKEC user posted image
KITAJSKI KOLEDAR SPOLOV
TESTI V NOSEČNOSTI
TABELA RASTI PLODA PO TEDNIH
VSE O NOSEČNOSTI
OTROŠKA IMENA (1)
OTROŠKA IMENA (2)
ŠOLA ZA STARŠE (1)
ŠOLA ZA STARŠE (2)
KAJ VZETI V PORODNIŠNICO IN SEZNAM PORODNIŠNIC
DARILNI PAKETI ZA NOSEČKE
VPRAŠAJ STROKOVNJAKA
babycenter.com (ANG)
pregnancy.org (ANG)
parrentsconnect.com (ANG)
pregnology (ANG)

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1 - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
Družinski prejemki, ki jih lahko uveljavite pri centru za socialno delo
Vse o starševskem dopustu
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
- vloga S-1/1 - priloga S-1
Urejanje očetovskega dopusta
- vloga S-1/2 - priloga S-1 (ista kot zgoraj)
Priznanje očetovstva in preživnina
Paket ob rojstvu
Otroški dodatek (1), otroški dodatek (2), otroški dodatek (3)
Otroški dodatek (4), otroški dodatek (5), otroški dodatek (6)
Dodatek za veliko družino (1), dodatek za veliko družino (2)

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA


< Sporočilo je popravil Admin -- 20.8.2013 13:46:12 >


_____________________________

Be the change you want to see in the World ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Februarke 2014
24.5.2013 22:13:11   
Flavia_
Ni med vami še nobene nove srečke user posted image z veselo novico?

Mi vas že nestrpno pričakujemo user posted image

lp, flavia

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu Flavia_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 7:55:55   
morskazvezdica
Živijo.

Se bom pa prva pofočkala user posted image včeraj sem zagledala + user posted image
To bo moja prva user posted image PDP naj bi bil zaenkrat okrog 9.2.2014 user posted image

(odgovor članu Flavia_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 8:04:35   
Dorotheia
Evo, pa dobro, se bom kljub temu, da še nisem bila na prvem pregledu, tudi jaz pofočkala. user posted image
Tudi zame bo to prva user posted image , PDP pa naj bi bil 3.2.2014 po izračunu v programu.

(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 8:59:39   
MagicSpell77
Hello morskazvezdica in Dorotheia! In seveda vse bodoče članice ;) Ene še ne veste da ste noseče, ene ravno delate na tem, ene pa boste v kratkem:D Je kar smešno takole razmišljati. Zelo hitro pa bo minilo teh 8-9 mesecev in bomo vse cartale naše sončke :)
Tudi jaz sem zagledala plusek danes zjutraj in se z veseljem pridružujem skupini :) PDP sem izračunala, da je 2.2.2014, to je moja druga user posted image , doma imamo eno navihano Julijčico 2011. Stara sem 35 let in prihajam iz MB. Zdaj pa pokličem G in se naročim na prvi pregled.
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 9:35:27   
morskazvezdica
Supeeer da se že nabiramo user posted image

Jaz imam pregled prvi šele 8.7. Bo še dolga...do takrat pa upam da bo vse vredu s pikico. user posted image

No ste imele kakšne posebne znake/občutke da ste user posted image ?

(odgovor članu MagicSpell77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 11:22:24   
*Aura
Ojla punce,

no pa še jaz...včeraj so mi na kliniki potrdili nosečnost.user posted image user posted image Ultrazvok še nisem imela. Upam, da bo vse v redu. Sicer imam že 4 dni rjavo-roza izcedek, ki se noče in noče umirit....malo sem zaskrbljena.......imate kako izkušnjo ve????
Drugače delam, počasi.....mogoče bi morala na bolniško? Mi zna katera svetovat???

(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 13:20:39   
morskazvezdica
Ima še katera krče? Tako kot pred user posted image

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 13:50:31   
yolly76
Hey,sem se kar sem vpisala, čeprav še ne vem, kaj vse to pomeni.
Marca sem bila na LPS, pol mela normalno menstruacijo, 14.4. tud normalno menstruacijo, pol se mi pa 30.4.pojavi krvavitev in sem mislila, da je vgnezditvena, ampak je to trajalo 4 dni, tako, kot menstra. Zdaj pa nič od nič, ni menstre in 3-je testi mi pokažejo negativno. Dva včeraj, en dopoldan en popoldan, sem rekla, mogoče je prezgodaj, grem delat danes zjutri, prvi urin, tud negativno. Zelo čudno. Pa vedno sem imela redne cikluse, na 28 dni. Nimam pojma, kaj to pomeni.
Vsekakor javim, čeprav upam na plusek. Sem 37 in imam doma že dvojčka.

(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 14:45:08   
*Aura
Morskazvezdica ja mene, za znoret....in imam roza-rjav izcedek. Kaj ga imaš tudi ti???? Meni so sestre prepisale Buscopan do 3 x na dan po eno tableto...ravno za krče. Zdaj razumem zakaj....

(odgovor članu yolly76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 14:49:12   
*Aura
jolly76 , rada bi ti pomagala, ma nimam pojma!!! Pejdi makar na krvni test, tako boš ziher kaj se dogaja s tabo. Da se nisi slučajno perjhladila, itd.....meni je enkrat zamujala 2 tedna, ker sem se kopala v premrzli vodi. Takrat me je ginekolog tako nahrulil in mi potrdil, da je normalno, da mi zamuja, če pa je moje telo doživelo šok! Sicer, držim pesti!!!!!!!

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 15:07:25   
morskazvezdica
Izcedka na srečo nimam. Imam samo rahel beli tok. Nobenih tabletov mi niso napisali.
Kateri test ste pa dela le? Jaz sem CB digitalni pa je bil +. Danes sem probala še FS trakec,pa je bila druga črtica rahlo vidna...verjetno še ni dovolj hormona v urinu...se tolažim,da je CB pokazal + user posted image

(odgovor članu *Aura)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 18:10:26   
Dorotheia
Jaz imam tudi rahel bel izcedek.
Drugače me pa glava boli že nekaj dni in je verjetno zaradi user posted image , ker me prej nikoli, ma res nikoli ni.
Pa hrbet me tudi malo matra, ampak bo za preživet. Čutim, cel čas, da se v meni nekaj dogaja - kot neki rahli krči, ampak res rahli. Drugače pa zaenkrat ni nič drugega. Kako se ostale počutite?

(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Februarke 2014
30.5.2013 18:47:08   
Flavia_
Dobrodošle, morskazvezdica, Dorotheia, MagicSpell77, *Aura in Jolly76 (držim pesti user posted image ) user posted image

Iskrene čestitke tudi z moje strani za to čudovito novico user posted image user posted image

morskazvezdica: moji prvi in edini znaki za nosečnost obakrat so bile boleče dojke. user posted image So tudi vaše prsi postale bolj občutljive?

Verjamem, da vse že težko čakate prvi pregled in želim vam, da vam ta čas poln vnemirjenja hitro mine.

Če se vam PDP slučajno zamenja, kar napišite in popravim. Tudi sicer sem vam na voljo za vsa vprašanja, mnenja in dileme - z veseljem vam pomagam. Imate pa tudi zgoraj, v prvem sporočilu te teme, nekaj linkov, predlagam, da jih preletite, gotovo boste naletele na kaj zanimivega :).

Pazite nase in si tipkamo,
Flavia

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Februarke 2014
31.5.2013 15:03:44   
whistle
Pozdravljene tudi z moje strani. Včeraj sem zagledala rahel + na CBuser posted image upam da je to to. V nedeljo bom naredila test še enkrat, da vidim če bo že kaj močnejši...in da se prepričam če sem včeraj prav videlauser posted image
To bo moja prvauser posted image , stara sem 28, PDP bo po mojih izračunih 1.2.14.
Jaz imam tudi že nekaj dni močne krče, kot preduser posted image . Nekje sem prebrala, da pomaga če piješ magnezij, a katera kaj ve o tem?

(odgovor članu Flavia_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Februarke 2014
31.5.2013 17:07:51   
morskazvezdica
Hoj.

Jaz sem imela včeraj kar močne krče. Drugače je magnezij v donatu. Jaz sem donat včer pila,pa je bolš. A jemljete folno kislino?

(odgovor članu whistle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Februarke 2014
31.5.2013 18:47:33   
Beat
Zdravo, punce :)
tudi jaz se pridružujem.
Prvi pregled imam 20. 6, že vidim, kako se bo vleklo do takratuser posted image
PDP naj bi bil 7. 2. user posted image

(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Februarke 2014
31.5.2013 18:50:41   
Flavia_
Beat in Whistle, dobrodošli user posted image user posted image

Kako se počutite danes?

lp, flavia

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu Beat)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Februarke 2014
31.5.2013 19:27:24   
whistle
Potem bom pa tudi jaz poskusila z donatom, upam da bo tudi meni pomagal. Jaz sem začela jesti folno kislino včeraj (Elevit)...prej je nisem. Pa ostale, ste jo jemale že preduser posted image ?

(odgovor članu Flavia_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Februarke 2014
31.5.2013 22:50:52   
Dorotheia
Pozdravljene punce!
Jaz sem imela danes čisto busy day in se šele sedaj oglašam.
Pri meni je danes s krči malo bolje, nisem skoraj nič čutila. Bom pa šla tudi jaz po donat. Škoditi ne more.
Ja, jaz jemljem folno. Sem jo jemala že kaka dva meseca prej. Drugače jemljem tudi omega 3. No, če ne pozabim. user posted image

Drugače počutje je ok. Zaenkrat. user posted image

Aja, pa pozdravljene vse nove nosečke! user posted image

< Sporočilo je popravil Dorotheia -- 31.5.2013 22:53:51 >

(odgovor članu whistle)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Februarke 2014
1.6.2013 8:29:00   
morskazvezdica
Hojla.

Jaz sem začela s folno,ko sem zagledala +

Me pa ful muči nespečnost ponoči,vsaj 1x na noč moram na wc.občasno imam krče in glavobol...

Jaz imam pregled šele 8.7.

Kaj novega pri vas?popoldne greva z dragijem v shopping,pa verjetno malo pokukat v baby center user posted image mogoče bova najini pikici kupila kakšno malenkost. user posted image

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Februarke 2014
1.6.2013 10:33:44   
Beat
Zdravo, punce!

Jaz sem folno (elevit) začela jemati danes. Prej je nisem jemala. morska zvezdica, tudi jaz sem predvčerajšnjim in včeraj zelo slabo spala. Danes je bilo že bolje. Krči pa...tu in tam kakšen.

Komaj čakam na prvi pregled user posted image

Vam je donat pomagal blažiti krče?

(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Februarke 2014
1.6.2013 12:39:43   
Bombažka
Pozdravljene!

Še ena srečka za na seznamček, končno smo danes zjutraj ugledali user posted image . Po zadnji M naj bi bil PDP 10.2., ampak ker še ne dojemam čisto bom vse detajle sporočila naknadno.

Lep sončen dan!

(odgovor članu Beat)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Februarke 2014
1.6.2013 19:38:39   
Dorotheia
Pozdravljene punce! Kako ste?
Jaz se počutim ok. Danes sem nakupila Donata in šumečke magnezij.

Dajte malo povedat, ste kaj spremenile prehrano oz. pazite kaj bolj, kaj jeste?
Jaz sem veliko sadja in zelenjave že prej pojedla, tako da bom s tem nadaljevala. Sem pa prej zelo malo mesa jedla (mogoče belo meso enkrat tedensko, pa še to ne veliko) in bom zdaj tole malo povečala. Se mi zdi, da mi meso tudi paše malo bolj. Ampak si ga bom pripravljala doma, da slučajno ne bo premalo pečeno ali kaj v to smer.

Drugače slabosti še kar nič ni in res upam, da bo pri temu tudi ostalo. Tudi hrana mi zaenkrat nobena ne smrdi, niti mi kakšna posebej nič kaj ne paše. Isto kot prej. user posted image
Kako je pri ostalih? Že kakšni znakci?

(odgovor članu Bombažka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Februarke 2014
2.6.2013 9:28:44   
Martyna83
danes zjutraj 2 dni pred nepricakovano M mi ni dalo mira in sem naredila testek in glej glej narisala se je rahla druga crtica :D sej crtica je crtica ne ? :D Nocem se veselit prehitro ponovim ju3 zjutraj se z clear blue ce me ze danes prsti ne prehitijo :P in javim, ma vglavnem the best,.. in ja herpes na ustnici je zakon takoj ko sem ga dobila sem vedela, da bo to to,ker sem ga dobila tudi par dni pred prvo nosecnostjo...... :) vglavnem nama rata v PRVO :) prejsnji mesec nisva bila pridna tiste dneve zato normalno ni bilo nic a ta mesec ahahahah sej se kar nocem veselit,...

Vglavnem sem Martina iz Kopra imam 29 let,..to je moja druga nosecnosti, prva se je a zalost koncala v 15 tednu :( letos januarja,... moj PDP po hitrem izracunu naj bi bil 10.2.2014, nimam se otrok,...

Vse ki imate roza ali bilokaksne izcedke pejte se pokazat k ginekologi,..ne rabi vas bit strah to je vsa pravica,..in boste vidle kako lepo bo ko boste sle mirne iz ordinacije,..Jaz sem folno kislino jemala ze kake 3 mesece,..sedaj jo bom naprej,..
Glede prehrane izogibajte se svezim mesnim izdelokom kot so pastete,prsut,premalo peceno meso itd,.. ker lahko vsebujejo nevem kaksno ze bakterijo ki skodi plodu,..solato in zelenjavo ful dobro operite ker ima lahko gor sledi toksoplazmoze,.. jejte cim bolj zdravo in zivite normalno pa bo :))) uzivaajte

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?