RE: Junijke 2013 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Starši čvekamo



Sporočilo


lina3 -> RE: Junijke 2013 (11.7.2013 8:49:56)

Dobro jutro,

no mi smo večer in prvi del noči super začeli. Ob treh pa po hranjenju nikakor ni hotel trdno zaspat. Skos je nekaj stokal, jaz pa sem hodila gledat[sm=jezicek.gif]. No, zdaj že spi prvo dopoldansko rundo. Jedla sva na uro in pol, nevem ali je to preskok rasti[sm=zmeden.gif]
Jaz nevem ali ima res krčke ali ga kaj drugega daje. Skratka pokakani smo po 10 x na dan. Res punce. Čist vsaka plenica oziroma še več, ker ga preoblečem predno se dojiva in je plenica pokakana, in potem se pokaka med dojenjem in spet preoblačim. To je res noro. kaj bi dala, da imam jaz tako prebavo.

Jaz sem se včeraj za 100% odločila, da mal bolj zdravo začnem živeti..hi hi..kar se prehrane tiče. Ukinit oz. drastično zmanjšat sladko in kruh. Prvi dan mi je super uspel. Zdajle sem pa tudi za zajtrk pojedla nekaj zdravega:
maline+chio semena+navadni jogurt + kosmiči
Za kosilo bo pečen pišanec+solata, naprej pa še vidimo. A ja za malico sadje.

Grem zdaj do sestre ne en kofi...se beremo




Barbapapa77 -> RE: Junijke 2013 (11.7.2013 9:43:50)

Dobro jutro!

Evo, pa sem dočakala, da naša bebica celo preskoči en nočni obrok - smo spali od 9ih do pol 3h. No, ona je spala, jaz sem šla pa malo kasneje. Preden spravim stanovanje za silo v red, ko gresta obe spat, je takoj ena ura okoli. Pa zjutraj tudi, ko gresta M in tavečja od doma, spet rabim ene pol ure, da spravim stvari v obvladljivo stanje. To pomeni, da pospravim tanujno, da ne padamo čez stvari. Stanovanje je sicer precej umazano, malo nam uspe posesat vsake toliko (to itak dela mož), prah se nam nabira in kopalnica je tudi že na meji... ampak jaz ne morem skoz pospravljat in pucat, ne da se mi pa preutrujena sem... bo že počakalo, od malo umazanije še nihče ni umrl :)

Si pa vsak dan obljubim, da bom šla malo na sobno kolo - da malo zbudim mišice, se mi zdi, da so mi kr malo atrofirale med nosečnostjo in zdaj po porodu. Ampak nekako mi zmanjka energije in časa za to, pa še res ne maram sobnega kolesa, zato je največji problem volja. Sprehodi so sicer ok, samo to nima enakega učinka, še največji učinek bi imelo pravo kolo, ampak o tem pa pomoje lahko nekaj časa samo sanjam..

Tudi jaz sem kupila BioGaia kapljice, dajem jih šele 2 dni, tko da ni še nobenega učinka. Naša res kaka samo enkrat na teden in je zato po ene 5ih dneh že malo tečna, sem ji pa dala 5 ml donata in je imel čudežni učinek - tako da ji ga bom dala kar po ene 4 dneh, ne bom več čakala cel teden, pa čeprav je to menda "normalno". Itak je vse normalno - v nosečnosti karkoli sem vprašalaa li rekla, da me boli, vedno je bil odgovor "to je čisto normalno". Zdej je pri otročku spet "vse čisto normalno". super a ne, lahko je normalno, ni pa prijetno...

No, lep dan vsem, zdej čakam na drugo jutranje dojenje, potem pa malo k staršem na obisk - tam je super, ker so še kakšne roke več in potem lahko kakšno stvar naredim malo bolj v miru (npr. grem na wc, popijem kavo ali pojem celo kosilo)...




niinii -> RE: Junijke 2013 (11.7.2013 12:24:52)

Hey,
Midve danes praznujeva drugo mini svečko. Darilo za mamico je bilo, da je ponoči prespala 6 ur v kosu, čeprav mami ni mogla tolk časa spat ;)

Aja pa danes sem jo tehtala brez bodija in pleničke in ima že 5,5 kg. Se pravi v ene mesecu je pridobila 1,5 kg. Prava bajsika mala je :) Čez dan bi skos neki jedla.

O stanovanju jaz sploh ne bom komentirala. Bo bolj pospravljeno, ko bomo malo zrastli :D




ursonok -> RE: Junijke 2013 (11.7.2013 12:39:23)

Živijo,
mala spi jaz pa delam + surfam ...
Sem še vedno bolj zanič, želodec ni ok, glava me boli in neprespana sem ... Noč je bila čudna, sicer je najprej spala 5 ur, potem pa ni hotela zaspat nazaj, tako da bom sploh ni več spal (je šel kar direkt za računalnik, vmes ko se je ona zbujala-zaspavala-jokcala-zbujala-zaspavala itd.). [sm=smiley13.gif]

No, ampak verjetno se naše stanje ne more primerjati z vašim, Saša - res vas mučijo tele bolezni! In kdo bi si milsil, sredi poletja [sm=smiley13.gif] Z oslovskim kašljem verjetno malo pretiravajo ... A to sploh še obstaja? Moj M je zbolel, ko je bil dojenček, po cepljenju/zaradi cepljenja. Je bil baje čisto na koncu ... [sm=smiley11.gif]
Držim pesti, da se vsi čim prej sestavite!

Sover,
ti se mi tudi smiliš. Jaz, kadar tako slabo spim, sem čist ADIJO, samo jokam in razmišljam, kako bi skočila skozi okno ... Ob živce me spravlja vsak jok, vsakršno tečnarjenje ... Fizično ga ne prenesem ...

Lina,
uživaj ob kavici ... za zdravo prehrano pa le poskrbi! (btw: se bo treba odreči tudi kavici [sm=smiley36.gif])

Sicer pa čestitke vsem, ki lepo napredujete!

Telovadba
ma jaz plavam, ampak moj trebuh je vsak dan bolj nagravžen [sm=smiley19.gif] Še en teden počakam, da bo polog uradno zaključen, potem pa začnem - če bom kolikor toliko naspana - s tekom, vsaj dvakrat na teden. In trebušnjaki (sem ogabno lena!).

Stanovanje
[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif] Fuj. Vse je razsuto, umazano, zasmrajeno. Abel se je včeraj zjutraj pokakal, pa mu je med igranjem pršlo ob strani ven in je umazal tla. En madež smo pobrisali, a mora biti še kakšen, ker soba še vedno smrdi po kakcu [sm=smiley24.gif][sm=smiley24.gif]

Sicer je pa vroče, 40 stopinj, morala bi se vreči v bazen, pa sem čisto na dnu z energijo ...




Lethe -> RE: Junijke 2013 (11.7.2013 13:04:00)

Hey.

Kako ste? Vidim, da smo imele vse nekako podobno noč. Pri nas je isto full lepo zaspala ob 22 30 in se zbudil malo čez 2. Potem hranjenje in ne zaspat...ves čas eni zvoki, brcanje, cmokanje...saj ni jokala in nič, ampak sem pa jaz ves čas gledala in čakala... Proti jutru potem itak spet dojenje + previjanje in ponovno kar ni in ni mogla zaspat. Samo sem bila tako koma, da sem jo dala v zibko in sem zaspala, mala pa tudi. Včerajšnja noč je bila drugače tudi kar kul, 3 ure, 2 uri in 3 ure...
Kaj pomeni, če se pri dojenju premetava, stoka, brca, otepa? Kar težko v miru poje [sm=zmeden.gif]




Saša33 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 8:15:21)

Dobro jutro,

danes sem vsaj za pol boljše kot včeraj. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Smo spali od 9h do 2h, 15 min hranjenja in potem do 6h. Moram pa reči da že kakšen teden nimamo več krčev. No čez dan posebej pop spi zelo malo, a vseeno počasi bomo imeli 2 meseca. HUDO

včeraj so klical, da seveda nima oslovskega kašlja, itak. Sem pa potem ker malo brala in ugotovila, da cepljenje da imunost 12 let. In se kar pojavlja.... Je pa v nosu potrjen virus, kar pomeni da imamo vsi eno virozo.

Še najslabše sem jo odnesla sama. Komaj čakam da grem tud jst tečt, obritrek, spet nazaj se postavit...

Ursonok; članek stoji, računam naslj teden, da bo imel mož oba, ali pa kako noč, čeprav se mi ponoči res ne da. pišem pa o projektih, ki jih naši Slovenci kot civilni funkc. strokovnjaki izvajajo na mirovnih misijah in operacijah.
A so tvoji tamali že odpeketali v Slo. Mogoče bi se lahlko dobili kje ko boš tukaj?

Evo pri nas tud non stop kakamo. To je pri dojenjih otrocih normalno. Ko vidim, da ga zače matrati. ga dam na previjalko, odprem plenico in evo akcija. Še eno vprašanje tiste, ki imate fanta. Kako je s kožico okrog lulčka. A vam je kaj pediater rekel, da jo je treba potiskat dol?

Nič, pri nas mirno. Lara spi. Je imela ponoči 2h dretja. Se vidi, da še ni čisto ok. Čakam mamo, da pride merkat. Jst pa šibam v LJ na ginek. pregled.

Lepo bodite in ne morem verjeti, da ima Adam že 5.500. V mesecu im pol 2,5kg. Komaj mu pridem pod brado. Da o tem, da so mu 62 preozke in da komaj pleničko zapnem ne bi omenjala. Naš, lakotniček...Sipcer pa meni teža pada. Sem že minus 2kg od pred nosečnostjo. No imam še od Lare ene 4 fore. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Nič lep konec tedna pa čim več spanja. Uživajte tiste, ki imate prvega otroka.

papa




baby1978 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 8:26:07)

Pozdravljene, no pa je tudi meni uspelo končno prit do računalnika. Tako pač to je poleg 11 dnevnega dojenčka in 2,5l starega otrokeca. Nam gre zelo pestro vsak dan, imam rahle težave z dojenjem, se mi je desna dojka tako vnela, da smo na nastavku, pa bo že. Naš Vito raste in je zelo priden, ponoči spi od 23h do 5h, res se zelo naspim. Upam, da obdrži tak ritem. Zdaj pa grem še prebrat vse kar sem zamudila in se kmalu spet kaj oglasim.




sover -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 8:52:33)

Dobro jutro!

Danes smo pa tudi mi malo bolje spali, čeprav bom rabila še nakj takih noči, da se malo regeneriram.

Karla je že vsa pikasta po obrazu. Koža se ji čisti enako kot pri bratcu. Zdaj bo kak mesec zgledala kot mala groza, potem bo pa bolje. Opazila sem že prva temenca na obrveh, zato nam očitno terapija z maslom ne uide (pri Lenartu se je maslo najbolje obneslo, ker je bilo to edina stvar, da sem jo lahko vtrla v lasišče mimo vseh teh las. Naši otroci se namreč rojevajo z gostimi, črnimi lasmi).
Kakanje se je nekako uredilo, čeprav so še vedno zelene pošiljke vmes. Dokler ni preveč kričanja zarad tega, se ne sekiram. Tudi krčkov ni več, samo ne vem, ali pomaga brezmlečna dieta ali SabSimplex kapljice. Kako dolgo je treba furat pol to dieto? ker jaz bi čez kak mesec ali dva počasi spet začela jesti mlečne stvari...

Ursonok, kaj pa če si dobila kakšno želodčno bakterijo? Ker pri tvoji zdravi prehrani se mi zdi prav nemogoče, da bi imela takšne težave zarad hrane. Men se je napenjanje zadnje dva dni mal umirilo. Morda so začele pomagat suhe slive vsako jutro na tešče.
Kaj si mislila s tem, da imaš navgravžen trebuh? Če misliš strije, razvlečeno kožo, odvečne dlake, čuden popek in še kakšno črto posredi, potem vem, kako je videti [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]. Zdajle nisem glih za v kako kratko majčko do popka [sm=jezicek.gif]

Saša - upam, da boš kmalu bolje. Pa dobro opravi na pregledu.

Lina - čestitam za odločitev o zdravem življenju. Jaz še čakam na kakšno takšno "razsvetljenje" [sm=smiley36.gif]

baby1978 - a si dobila masitits? Tudi pri meni se na levi strani nekaj paca. Že od včeraj me malo boli, čeprav ful globoko notri, tako da še zmasirt ne morem pošteno. FUl me je strah, da se ne bo vnelo ...

Takole, moja zaspanka se prebuja. Jo germ pristavit, da mi ne bo jošk razneslo.




girl79 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 11:12:56)

Čao mamice [sm=smiley1.gif],

Pri nas relativno solidna noč, t.j. 3x dojenje čez noč oziroma v roku 9 ur.....hm, me res zanima kdaj se bo tole dojenje čez noč vsaj malo umirilo....včeraj sem šla kupit Coliprev kapljice, če bodo kaj pomagale, čeprav nisem čisto prepričana če sploh ima krče, ker joka sicer ne veliko, ampak se pa velikokrat zbudi v joku, pa nogice vleče k trebuščku, se napenja, prdi, kaka....ne vem no...sem rekla da bom probala še s čajem ponoči namesto dojenja. Katera ve v kateri trgovini imajo komarčkov čaj ali ga imajo mogoče v lekarnah?

Sasa33- joj, res si boga, potem pa še oba doma imet [sm=smiley13.gif]...upam da se kmalu vsi skupaj pozdravite....očitno res zdaj razsajajo neki virusi, angine tudi rotavirus ima od kolegice tamala [sm=smiley13.gif]

Lethe- tudi Filip se včasih kar nekaj pritožuje na joški....včasih je čisto lepo, včasih pa zagrabi, potegne, spusti, se joka mleko pa potem šprica [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]....no se mi zdi da sem zdaj končno pogruntala....če začne to delat ponavadi pri njem pomeni da nismo dobro kupčka podrli oz. ga moramo vmes podret, potem pa spet lepo je, ali pa je preprosto že sit, tako da ga jaz potem kar odstavim...

Se pa zadnjih par dni pogosteje dogaja, da mi poliva....ponavadi poje, nato npr, zaspi in nato čez kakšnih 15-20 minut ga kar naenkrat vrže in malo polije mleko in to skozi usta in nos!!! [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif] Ga bom probala malo več imeti pokonci po hranjenju, da vidim če bo kaj boljše...

Sicer pa sem šla včeraj na hitrco v šoping....no saj veste koliko časa imaš med enim in drugim dojenjem....tako da sem šla v mothercare - imajo znižane modrce za dojenje...mi gredo totalno na živce že vsi moji beli grdi modrci za dojenje in sem rekla da si bom kupila kakšnega črnega, ampak jih prodajajo vse samo po 2 v kompletu in črn je bil seveda v kompletu z belim, tako da sem potem raje vzela komplet kjer je noter en roza/vijoličen in druga rožnat [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]...Sta pa 2 v kompletu bila 22 €, tako da se kar splača, ker sicer so v mothercareju po okrog 45 € (2)....no potem sem šla pa še v Muller po plenice in vatice, no in potem mi je ostala ravno še slaba urica in sem šla v Citypark kjer sem si kupila ene japanke, pa eno zapestnico....sem si morala privoščit še malo nenosečniških/nedoječih/nebaby zadev [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Aja, sicer da se pa pohvalim, sem včeraj dopoldan celo eno pecivo spekla [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]...se vidi da je pa čez dan Filip precej bolj priden, kot je bila Neža, ker mi med celo porodniško niti na kraj pameti ni prišlo da bi šla kaj pečt, sem imela čisto dovolj dela samo z njo [sm=smiley2.gif][sm=smiley2.gif]

Lepo se mejte [sm=smiley1.gif]




majčica1508 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 11:39:21)

Peeby................čestitke[sm=bravo.gif]

sem mislila,da mi bo uspelo kaj napisat,pa je nemogoče.....zadnje 3 dni mi samo na dojkah visi,se prav vidi da ima poskok v rasti..
ampak je to samo čez dan,ponoči še vedno lepo spi............

čiščenje kožice pri fantkih.........jaz mu malce dol potegnem in tam okrog luknjice obrišem,da se mu kaj ne vname....nasvet patronažne
čiščenje kože...........traja do 2 meseca,načeloma naj bi bila kožica pri 3 mesecih lepa,če se pa po treh mesecih pojavijo kaki flekci,mazolčki je pa sum na alergijo na KML
temenca..........mustelin šampon je zakon
kakanje....danes je že 3 dan od kar ni......

ursonok......mislim,da ti psiha malce nagaja in od tod potem težave

vreme je za en k.....

bolezni in virusi pa naj grejo na en dolg nepovraten dopust




ursonok -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 12:32:44)

Ojla,

pri nas bolj tako-tako noč. Aurorka spala super, po dojenju takoj nazaj zaspala ... Se je pa ponoči jokal Abel, potem pa vstal že ob 7h [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]

Včeraj je bil en bolj zamorjen dan ... Sem se spet malo zasekirala glede prihodnosti ... Ah ja. Bo že. Pa tehtali smo Aurorko, po enem tednu - totalen šok! V enem tednu se je zredila za 10 gramov!!! Ne razumem. Ok, je na joški pus dodatku, a dejstvo je, da se na joškah borimo, a tudi če lepo je, po nekem času zadevo zavrne in noče več. Očitno se napije tega začetnega mleka. Potem jo silim, pristavljam, včasih vleče, včasih se dere in noče. Pa tudi AM potem zelo malo spije, morda 30-40ml ali pa sploh ne. Včeraj se je pa skoraj cel dan samo dojila. A očito potem hujša [sm=zmeden.gif]
Jaz sem kar malo obupana. Sicer je povsem normalen dojenček - je precej budna, se smeji, opazuje okolico, ko je lačna, zateži in je, dokler ji pač paše. Spi tudi dokaj ok, nikakor ni zaspanček.
Zdaj smo se odločili, da ji bomo po podojih vedno tlačili AM; da bo vsaj malo pojedla. Če bo šlo tako naprej (bomo videli, kaj bo tehtnica rekla čez en teden), bomo šli na AM v celoti (morda dojenje po obroku, če bo hotela). Mleka imam očitno premalo, pa tudi tvori se ga ne toliko - kljub pogostim podojem. Ker pač ne sprazni dojk, pa če se na glavo postavim.
Ne vem, morda ji pa tudi AM ne ustreza, čeprav je najdražji od vseh - z najmanj laktoze in razbitimi beljakovinami.
Tudi oba prejšnja otroka sta se začela normalno rediti šele, ko smo šli na prilagojeno AM - brez laktoze. Ampak tukaj je to na recept, prej moraš pa v bolnico na preiskave, da vidijo, ali si ga "zaslužiš". V prosti prodaji stane 400gr 40 evrov!!!

Prebava/Želodec
ja, morda je tudi psiha, pač, živlejnje ... A ne vem, kako naj si pomagam. [sm=zmeden.gif] Šport osbovaja, a ne do konca.

Trebuh
ja, ogaben je špehec [sm=smiley13.gif] Pa štrli ven, tako da sem v vseh oblekicah grooozna.

Lulček
mi pri fantku nismo nič počeli, eni P pravijo, da ne smeš nič, drugi, da moraš. Nam se zdi, da je bolje vse pustiti pri miru. Ne vem, zakaj bi šaril po lulčku - zadeva se sama čisti, dovolj je kopanje itd., da človek ni umazan. Tudi pri luliki svetujejo, da čim manj šariš po njej. Kar se mi zdi logično. No, sicer pa vsak po svoje, a ne. Kakih hudih posledic ne bo pri nikomer.

Girl
morda je pa tudi to, da je že drugi otrok. Si bolj sproščena, vse se ti zdi bolj naravno, ne posvečaš več 110% časa otročku, kar je normalno in precej bolj zdravo [sm=smiley36.gif]. Jaz skoz pečem neke kolače, mmm. In se sladkam, čeprav so brez sladkorja. Ravno ga je zmanjkalo, bo treba novega umešati [sm=jezicek.gif] (Ovseni narastek z jabolki in rozinami [sm=smiley14.gif])

Saša,
me veseli, da ste bolje. Ne, otroka gresta na počitnice avgusta - takrat se noro vržem v delo, hm ... A glede na moje načrte (končati prevod, napisati dva članka), bi moal imeti avgust 110 dni [sm=smiley24.gif] V Slo bomo predvidoma en teden, konec avg-začetek sept. Točne datume še sporočim, komot se staknemo!

Tamala noče spat, jo bom pustila mojemu, hehe, in grem plavat. Da si malo prevetrim glavo in začnem misliti na kaj pozitivnega ...




dvojčica6 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 13:45:38)

punce glih na hitro se vam javim, da sem se ziva [sm=smiley36.gif]

pr nas divje...M ma ful dela, tasca si je roko fejst opekla in posledicno sem kar dosti home alone [sm=smiley13.gif]

najmlajsa zaenkrat pridna, podobno kot pri Lethe se vcasih neki zmrduje na joski in res pomaga nosenje, podiranje kupcka ali kakanje... al pa ni lacna in bi se samo cartkala na joski [sm=smiley1.gif]

boge s to prebavo....sej moja ni glih optimalna, ma vseeno nimam nekih hujsih tezav... pomaga obcasno donat in manj zri dieta [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

evo, ueue se ze oglasa - tako jo kliceta moji ta vecji [sm=smiley36.gif]




dansas -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 14:23:40)

Dvojčica, dobra si, da vse to sama hendlaš... oz vse, ki imate enoletnike in še micenga dojenčka zraven... Men bi se kar pisker odprl. Že tako sem imela strašne probleme na noge se postavit, pa mam že kr velike otroke - sicer je pa res, da je ful od dojenčka odvisno. Če spi, vsaj ponoči, je vse bolj obvladljivo in znosno. Naša mala je postala veliko bolj čuječa in pozorna, opazuje že igračke nad previjalno mizo, skratka, veliko bolj se že zaveda okolice in posledično sploh ne more več spat podnevi. Vse jo zmoti - vsak šum in malo bolj glasno dogajanje in pa tudi prebava, rigeci in prdeci [sm=jezicek.gif]. V našem malem stanovanju pa tudi ne morem kr naprej starejšima dvema ŠŠŠš govort.

ursonok - to je pa res malo pridobila za en teden [sm=zmeden.gif]. Še dobro, da je to tvoj tretji otrok, verjetno se lažje s tem soočaš. KAkšnega pametnega nasveta ti pa ne morem dati - verjetno je res najboljše, da krenete samo na AM, samo se mi zdi res škoda, da se ne bi dojili, dokler imaš mleko... [sm=zmeden.gif]

nam vsem želim še eno lepo noč - zgleda, da je bila današnja vsepovsod kr znosna [sm=smiley20.gif]




anush_86 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 14:34:03)

ojla

girl79: komarčkov čaj se dobi v lekarni, stane pa okoli 5eur. Je pa to samo mešanica kumine in janeža. Pri nas imamo iste probleme in ji dajem ta čaj, se mi zdi da kar pomaga!

Ena je napisala, da otrok poliva. To se dogaja tudi pri moji Hani, sicer ne po vsakem obroku, ampak 3krat na dan pa sigurno. Menda to ni nič hudega in mine samo od sebe. Kriza je če bi otrok v loku bruhal.




drugičudež -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 15:03:17)

Ajoj, punce - hitro odženite te zdravstvene probleme stran! Že tako komaj zvozimo čez dan (in noč), potem pa še to.

Mi smo kar v redu. Ta starejša je malo več pri babici in dedku (kjer je čisto zadovoljna), midve s tamalo pa kar dobro furava. In moj ful pomaga, ko je doma. Jezi me to črpanje, a kaj čmo - še malo pa bomo (upam) prešli na dojenje. Mleka je dovolj za njenih 6 obrokov na dan. Poje pa že preko 100 ml pri vsakem obroku.

Danes sem se spomnila, da se še nisem naročila na poporodni pregled pri G. Moram poklicati v ponedeljek.

Pa osebno izkaznico moram dati delati za tamalo, ker gremo konec avgusta/začetek septembra na morje. Kako pa sploh slikajo tako majhne? Prva je bila že tako velika, da je vsaj samostojno sedela.

Še eno vprašanje - jaz moram stalno uporabljati prsne blazinice, ker ves čas po malem puščam. Sem že čisto pozabila, kako je bilo prvič. Koliko časa to traja? Ne vem, kako bom šla v kopalke, kjer ne bom mogla uporabljati blazinic. A bom kar z mlečnimi madeži po plaži paradirala? [sm=jezicek.gif]




Lethe -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 15:27:27)

Živjo.

Ne morem verjet, da eni [sm=duda.gif] spijo kar 6 ur v kosu[sm=smiley3.gif] Jaz bi tudi to, pa očitno mala ni za[sm=smiley36.gif] Včeraj čez dan in to noč, je bila čisto točna na 2 uri[sm=smiley29.gif] Posledično sem bila zjutraj kot satelit. Vsakič sem ravno zaspala, ko se je ona ponovno zbudila. Sebe moram natrenirat, da takoj zaspim, potem bo bolje. Sicer pa...menda mine...
Očitno imamo zaenkrat eno dobro noč in potem eno slabšo...pa saj v bistvu ni slaba, le pogosteje dojim. Kaj bi bil razlog? Mleka imam verjetno dovolj, morda res zvečer kaj manj, a vseeno.

Aja, glede polivanja. Jaz vidim, da jo moram previdno in počasi dvignit za podret kupček, prav tako je ne smem prehitro it previt... Pa zdaj ima v zibki dvignjeno vzglavje oz. celotno ležišče - skoraj nikoli več ne polije (tudi prej niso bile kakšne hude količine. Za eno žlico npr.). Očitno je bil ta nasvet dober.
Se ji pa full pogosto kolca. Vašim tudi?
Girl79, meni je patronažna svetovala še kakšnih 20min ležanja na vzglavniku po dojenju...če ne moreš (bolj pokončno) nosit oz. ne gre spat. In ja, isto še vmesno podiranje kupčka...
Dobra si, da si šla že v shopping. Saj bi jaz tudi šla, ampak enostavno ni dovolj časa med posameznimi podoji. Bo treba še malo počakat.

Saša33 in Ursonok: sta že kaj bolje s počutjem? Upam...

Dvojčica6, dobra si [sm=smiley1.gif][sm=smiley20.gif]

Kupila sva tudi druge kapljice D3, in sicer Oleovit. Za zraven pa še BioGaia. Upam, da se ji prebava malce umiri, ker tudi njo to zbuja, vsaj tako se zdi. Na splošno sicer ne joka veliko, in če je dobro podojena, je sploh super. Le pogosto se hoče[sm=smiley36.gif]

Ursonok: ti zaspi med dojenjem ali enostavno neha sesat, ko postane "težko"? Ker začetno mleko je najmanj hranljivo, za tistega kaloričnega pa se mora potrudit. In je verjetno že poštudirala, da je lažje po steklenički.
A kaj pomaga, če jo vmes malo požgečkaš po podplatih, dvigneš, podreš kupček? Meni so vse to svetovali, da je bila bolj "intenzivna", kadar je skoraj zaspala zraven. Prislit pa tako in tako ne moreš[sm=smiley13.gif]

No, jaz pa itak še čakam, da bo hitrejša pri dojenju. Se mi zdi, da to sploh ni možno. Kako je s tem, tiste, ki imate že kakšnega [sm=duda.gif] od prej?
Ker si res ne predstavljam, da grem vozičkat in potem v parku na klopci dojim eno uro. Po mojem raje ne grem v takem primeru.

Umivanje fantkov. V knjigi, ki jo berem, posebej poudarjajo, da se kožice nikamor ne vleče. Očistiš, kar lahko. Ravno tako za deklice piše, da ne razpiraš malih sramnih ustnic (razen, če kaj zaide). Vse ima svoj razlog in je tako kot mora biti. Prav tako tudi piše pediatrinja na med.over.net.
V glavnem, to pride na vrsto precej kasneje...

Uuu, saj res, ko smo ravno pri čistoči, danes smo imeli prvo kopanje. No, M ga je zamudil. Je patronažna prej prišla in smo same opravile. Poloni je bilo všeč, nič se ni pritoževala, tak blažen obrazek je imela...heheh...še se bomo kopali[sm=bravo.gif] Bom pa vseeno, po mojem, večkrat prakticirala kar tuširanje. Je lažje in hitrejše. Kasneje, ko bo malo večja in bolj uživala, pa večkrat kopanje. Sploh, ko enkrat sedijo in se malo zaigrajo...

Joj, katera sramota se mi je včeraj zgodila. Sem začela vpisovat v njen album vse podatke...in kaj napišem?!...rojena 25. aprila!!!! WTF?!? Kje sem našla april[sm=zmeden.gif] Očitno sem res že čisto zblojena. In da je vse še slabše, sem vpisovala z nalivnikom...zdaj pa ne vem kako popravit, da se ne bi opazilo. Me ima, da bi šla kupit nov album[sm=hudicek1.gif] Pišuka, to ostane za celo življenje...[sm=zardeva.gif][sm=smiley29.gif]

drugičudež: mi naj bi šli tudi konec avgusta/začetek septembra na morje in se isto sprašujem. Meni prav tako ves čas nekaj kaplja in moram imeti tiste trapaste blazinice [sm=smiley13.gif] A to res ves čas dojenja ali samo na začetku?
Fotografiranje: meni bo znanec naredil fotke. Menda otroka nekako držiš in podpiraš, če se te pa kaj vidi, te pa lahko izbriše. Digitalna fotografija vsaj to omogoča [sm=jezicek.gif] Ampak bi pa šla to čim kasneje. Koliko časa traja, da dobiš potem osebno?

No, dovolj nakladanja z moje strani. Uživajte




ursika_ursi -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 15:49:17)

Jap, tudi jaz sem še med živimi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Imamo toliko obiskov, da sem konec dneva čist crknjena pa se mi niti računalnik ne da zalaufat. Ko pa je ta že zalaufan pa ga ziher M kaj rabi in mu ga velikodušno prepustim[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Par dni nazaj smo tudi mi imeli celo štalo, se mi je hotelo zmešat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Mali se je drl cel dan, od jutra do večera, non stop, katastrofa?! Če sem ga imela na joškah je bil vsaj malo tiho, ampak je pol to trajalo res cel dan in se mi mleko pomoje niti ni folgalo delat. Sem ga potem odložila na previjalno, da bi ga umila pa se je umiril v sekundi, ko sem ga slekla. Mi je pol kapnilo, da mu je bilo smo vroče- jaz budala... Ga imam doma kar v bodiju kratek rokav, zadnjič ko je bila tista peklenska vročina pa sem ga pustila samo v plenički pa je bil čist srečen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Zvečer zaspimo med 22:30 in 23:30 in potem spi do 3h, se podojiva in takoj kinkne, naslednje hranjenje pa je okoli 6h, no, takrat pa bi že on kar gledal, se mu ne da več spat. Ga pol vzamem kar v posteljo pa tam zaspimo, ker drugače skos nekaj jamra in cmoka pa jokca in se mi ne da vstajat na 30 sekund[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Včeraj smo se prvič kopali!!!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Ful je užival, je dobu velke učke, ko ga je patronažna dala v vodo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Kakšno milo ve uporabljate? Saj vem, da se ne mili vsakič, ko se kopa, ampak se mi zdi, da mu to trdo milo kar lepo kožo izsuši[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Je pa moj mini danes star 3 tedne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley27.gif[/image] Joooj, kar ne morem verjet kako grejo dnevi hitro mimo nas...
25.7. imamo 1. posvetovalnico, me res zanima kako je kaj zrastel in koliko tehta- patronažna včeraj ni imela vage s sabo pa sem bila kar malo tečna zarad tega[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Aja, sem pa 2 dni nazaj zopet postala teta[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Je rodila od M sestra. Mali je čist drugačen kot je bil Aleksej[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Pa pravijo, da so vsi dojenčki isti, c c c[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lethe -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 16:03:57)

Ursika_ursi: jaz imam za zdaj milo in šampon v enem, in sicer Earth Friendly. Kasneje bom kupila ločeno šampon in kopel, zaenkrat pa ni potrebno, vsaj tako povsod svetujejo.
Itak se [sm=duda.gif] namili recimo 1x tedensko.

Zdaj sem pomislila...tole pogosto dojenje...poskok v rasti morda? Tako kmalu?




ninocka26 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 21:56:28)

Ursanok pri nas v Sloveniji je Allernova (za Aptamil ADC pa ne vem, ker mi uporabljamo Allernovo) v prosti prodaji v lekarni 17€, če imaš pa potrdilo kolegija iz Pediatrične klinike v Ljubljani, ti pa polovico sofinancira ZZZS. Če nič drugega prosi koga, da ti mleko dostavi iz SLO je tudi v prosti prodaji za polovico cenejši kot pri vas.




mojci13 -> RE: Junijke 2013 (12.7.2013 21:59:27)

Ojla,

Ursonok
Kako ti pa mleko izteka? Jaz imam težavo, da imam prsi ful polne, mleko pa ne izteka in posledično mora dojenček ful sesat, da se lahko kaj naje. Zato se hitro utrudi in zaspi, ko je večji pa se začne jokat, ker ne teče. Meni se je to dogajalo pri prejšnjih dveh in sedaj tudi. Tako, da sem šla že po enem tednu na stekleničko, si pa mleko črpam. Je sicer dokaj naporna zadeva, pa tudi mleko se pri črpanju ne tvori enako kot pri sesanju, zato imam občutek, da bo kmalu zmanjkalo, že sedaj moram dodajati AM za večerni obrok. Moj bo v ponedeljek star 2 meseca in ta način sedaj dobro funkcionira. Je bilo na začetku tako kot pri tebi...pogosto se je dojil, spal, zgledal zadovoljen, vendar v enem tednu ni nič pridobil. Jaz bom vztrajala s črpanjem dokler bo še kaj mleka, potem pa na AM. Jaz uporabljam kar zadevo od DM, jo kar pohvalijo in mali jo zaenkrat dobro prenaša.

Temenca
Ena je omenila Mustelin šampon. Tudi jaz sem ga nabavila. A je kakšen poseben način uporabe ali pač našamponiraš in malo pustiš? Kaj pa ostale uporabljate za temenca. Mi zaenkrat jih še nimamo, čeprav se že kaže nekaj na obrveh.

rota virus
A se je katera odločila za ceplenje?

zategovanje glavice
A ima katera težavo, da dojenčk dan ful zateguje glavo nazaj in ima slabše razvite vratne mišice. Nam je P dala napotnico za v razvojno, ker na pregledu pri enem mesecu ni hotel kravce past. Je kar ležal na trebuščku in spal. Sedaj pa čakam, da pridejo z dopusta v razvojni in dokler bova na vrsti bo ziher že 3 mesece star. A pozna katera kakšne prijme s katerimi se tako stanje izboljša. Jaz ga dajem vsak dan na trebuh. Glavico sicer dvigne in obrne, vendar je še vedno tak majavko.




niinii -> RE: Junijke 2013 (13.7.2013 8:28:18)

Lethe verjetno gre res za poskok v rasti. Lili smo včeri končno še zmerili in je v enem mesecu zrastla za 7 cm. V prvem mesecu pa samo 2 cm. Tako da imamo že 58 cm. Bo treba it počasi v nabavo po večje cunjce. Nekaj bodijev imava iz Leclerca in so ji tisti za 3 mesece že premajhni, tisti za 6 mesecev pa ravno prav. Očitno imajo manjše številke. Drugače pa bi tud kar naprej jedla.

Lili smo slikali za osebno pri starosti mesec in pol. Na srečo jee bila z mano še sestra, da je pomagala jo podpret. Osebno sem potem dobila v enem tednu.




ursonok -> RE: Junijke 2013 (13.7.2013 9:00:19)

Dobro jutro,
mi smo ful dobro spali, Aurorka se je zbudila šele ob 4.30 za jest, pojedla in zaspala nazaj [sm=smiley1.gif] Abelček pa ni nič jokal [sm=bravo.gif]

Mojči
kako mi izteka? Ne vem, a mislim, da ok, ker imam blazinice skoz polne, mi kar kaplja ven, ko sesa na eni dojki, iz druge skoz lije. Tudi ko začne zavračati, si malo stisnem dojko in včasih kar šrpice ven. Ne razumem, zakaj noče več jesti. Zdi se mi, da si malo napolni želodećek, potem ima pa dovolj [sm=zmeden.gif] Tudi AM potem ne spravimo vanjo. 8Razen če ji damo že na začetku AM brez dojenja - takrat pa spije kar konkretno merico.)
Čez dan je problem tudi to, da redko spi več ur skupaj in je potem RES lačna. Če je tako, sesa kar dolgo, potem ji damo pa še AM in se kar naje. Sicer pa vleče po malo, zavrača in ne ve, kaj bi sama s sabo.
Nič mi ni več jasno. No, ta teden, do naslednjega tehtanja bomo še nadaljevali, da vidimo, kaj bo. Če bo v četrtek spet katastrofa, gremo samo na AM.

Dansas
ja, če bi bil to moj prvi otrok, bi že blaznela. [sm=smiley36.gif] Tako sem pa sicer zaskrbljena, a ne paničarim. Bomo že uredili. Upam. [sm=smiley24.gif]

Ninocka
hvala za info. Ja, res, tu je podobno mleko 40 eur [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif] Tako da če na tem mleku, ki je tudi za alergike, a ne tako hude (ima nekaj laktoze), bomo morda kar iz Slo kaj uvozili [sm=jezicek.gif]

Vsem, ki lepo rastete in spite [sm=bravo.gif] Drugim pa želim, da se vam čim prej zadeve uredijo ... Lethe, tudi ti boš nekoč dočakala prespano noč ... ali vsaj polovico! [sm=smiley1.gif]




drugičudež -> RE: Junijke 2013 (13.7.2013 11:39:12)

Evo, pa se pridružujem vsem "revicam". Fasala mastitis - na polno. Sem čisto povožena, vse me boli, vročino imam, spala nisem pa nič, ker me je mrzlica tresla in leva dojka tako bolela, da se je nisem smela dotakniti. Zdaj sem šla na urgenco po antibiotik, vendar bom do večera poskušala z obkladki in pogostim črpanjem. [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

Ursonok - pri nas je bilo prvič isto. Menda je razvila "sesalno zmedo". Kombinirala sem dojenje + AM, pa ni dovolj pridobivala na teži, ker po dojenju ni hotela popiti dovoljšne količine dodatka. Sem morala čisto prenehati z dojenjem, nekaj časa sem si črpala + AM, potem mi je mleka zmanjkalo in smo pristali samo na AM.




dansas -> RE: Junijke 2013 (13.7.2013 12:43:11)

Hej,
danes je bila pa katastrofa od noči- sem bolj dremala kot spala. Mala pikica bi spala, pa jo je skos nekaj matralo: je krilila in mahala z rokami, zraven pa godrnjala, škripala, cvilila, ... skratka spuščala take glasove, da ni bilo mogoče zraven nje spati. Upam, da se že enkrat nakenja (je že 4. dan od kar ni kakala!), mogoče bo potem boljše. Hecno pa je (no, takrat sredi noči mi glih ni tako hudo smešno [sm=smiley2.gif]) ko tako krili in maha in sama sebe trešči po nosu - potem pa tako užaljeno joka, češ, kako ste nesramni [sm=jezicek.gif]

drugičudež - mastitis = [sm=hudicek1.gif]! Jaz sem ga pri prvi fasala, ker sem na boku spala (po dolgem času 3 ure v eni rundi) in sem si joško zaležala [sm=smiley13.gif]. Mi je pomagalo, da sem si boleče mesto masirala z eteričnim oljem poprove mete - baje, da to tudi kravam pomaga, ko dobijo vnetje [sm=smiley36.gif].

čas podoja - Lethe, s starostjo otroka se čas podoja občutno zmanjša. Potem, ko je [sm=duda.gif] malo starejši, kar verjeti ne moreš, da je konec podoja po cca 3 min! No, pri nas je pa že zdaj tako - ima orng vlek [sm=smiley36.gif] in ni glih neka odvisnica od sesanja - tako, da ko posesa mleko (max 5 min na eni strani), se odstavi, redko, da zaspi zraven in sesa iz užitka [sm=smiley1.gif]. Pa bi včasih raje tako vidla, da se ne bi rabila še z uspavanjem ubadat! Je bilo pa pri Gaji tako, kot ti praviš, da je zdaj pri tvoji Poloni. Maratonski podoji! Ampak sem potem ugotovila, da sploh nisem razlikovala tega kdaj dejansko pije in kdaj samo duda v prazno! Dejansko je res, da 95% tega kar poje, traja prvih 5-10min, vse ostalo je dudanje za pocrkljat. Tako da, dudanja v prazno v parku na klopci ni glih potrebno in po moje jo brez slabe vesti lahko odklopiš, ko neha jesti.

temence - kaj obstaja še kak drug razlog, poleg estetskega, da se temence odstranjuje? Baje, da tudi (materino) mleko pomaga pri odstranjevanju.

pa lep vikend vsem [sm=smiley1.gif]




drugičudež -> RE: Junijke 2013 (13.7.2013 16:20:19)

Mene je čisto pobralo. [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] Prvič po porodu sem se zjokala, me je psiha dotolkla. Tako se trudim s tem črpanjem, da bi ja otrok dobil čim več mojega mleka. Na, zdaj jo bom pa z antibiotiki nafilala. Moram vzeti tableto, ker se mi slabša. Glavobola še v življenju nisem imela tako hudega, vsi zobi me bolijo, komaj se dvignem iz postelje, vročina kar narašča. Ne moreš verjeti, kaj naredi eno vnetje v dojki. Pa še nič ne jem, ker mi ne paše, mleka je že manj (verjetno psiha dela svoje). Ne vem, ali naj si črpam in stran zlivam, dokler sem na antibiotiku, ali naj jo vseeno hranim... Priporočajo, da normalno dojiš/črpaš. Jaz pa nisem čisto prepričana. Kaj bi ve naredile?




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>