|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedez
10.6.2013 22:34:58   
ninola
Pozdravljeni,

Verjetno je bilo ze dosti govora o tem, ampak vseeno me nekaj zanima.

Zanima kdaj je dojencek pripravljen za v avtosedez? Sedaj ima 8 mesecev in okoli 8700g. Jaz sem dobila avtosedez od 0 -18 kg. Ampak je obrnjen naprej, ne gleda nazaj.
Ker opazam da je nasemu sincku ratalo dolgcas gledat kontra. Ceprav sem mu dala igracke. Non stop se obracin gleda moza kako vozi.

Hvala za mnenje

_____________________________

ninola
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedez
11.6.2013 7:14:51   
Katy78
Ko zna samostojno sedeti in ko vidiš, da ima ramena višje od mesta, kjer grejo pasovi ven iz sedežs. Moj se je sicer znal samostojno usesti in sedeti okoli 8. meseca ampak je bil vseeno v lupinici skoraj do 1 leta, morda ca. 2 tedna manj.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedez
11.6.2013 7:18:22   
ninola
a samostojno sedeti pomeni, ko se sam usede? ker jaz našega dam sedet in sedi normalno brze problemov, samo sam se še ne usede.


_____________________________

ninola

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedez
11.6.2013 8:36:26   
zaspancek1
Ja, samostojno sedenje pomeni, da se otrok tudi sam usede.

Drugače pa če imaš sedež 0-18 kg, je le-ta lahko montiran tako, da je obrnjen v nasprotno smer vožnje (navadno do 10 oz. 13 kg, nekateri pa so celo do 18 kg - ampak najbrž nimaš takšnega), ali pa v smeri vožnje (to od teže 9 kg dalje). najbrž veš, da je najbolje, če je otrok čim dlje obrnjen v nasprotno smer in v sedežu 0-18 kg je navadno to mogoče dlje, kot v lupinici, ker je pač večji.
Kdaj boš otroka obrnila, je seveda tvoja odločitev, vsekakor pa bi jaz najprej poskusila s tem avtosedežem, ki bi bil še vedno obrnjen v nasprotno smer vožnje. Glede na to, da bi bilo tonekaj novega, bi mogoče še nekaj časa zdržal tako brez tečnarjenja.

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 11.6.2013 8:37:39 >

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedez
11.6.2013 8:48:08   
ninola
Hvala za odgovor. Bom sla prau pogledat do koliko kil je ta lupinca. Meni se tudi bolj varno zdi da je obrnjen kontra smeri voznje. Ga bomo ze zamotli :-):-)
Ker fora je v tem, ce sedim z njim zadaj je ok, se zamoti itd....sem pa sla spredaj sedet pa si je nogavice sezul in ni da ni. Pasove vleku :-):-):-)
Ko pa vozim pa da mir. Verjetno vidi da lahko pa nas malo zezka :-):-) navihancek mali

_____________________________

ninola

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedez
11.6.2013 9:07:32   
zaspancek1
Lupinica je navadno do 10 oz. še bolj verjetno do 13 kg, tako da večinoma teža sploh ni problem, pač pa prej velikost otroka. Pomembno je, da ramena niso nad višino ramenskega pritrdišča pasov (ker potem ne moreš dobro zategniti pasov) in da je glava še tam, kjer je lahko (torej da ne gleda ven). Če je tvoj otrok narejen po standardih user posted image , mu je lupinica še čisto ok. Če pa ne, pa je dobro, da ga prestavite v avtosedež, po možnosti še vedno obrnjenega v nasprotno smer vožnje. No, če želite, ga lahko že sedaj prestavite v avtosedež, samo navadno je lupinica vseeno malo bolj praktična (pač moje izkušnje z avtosedežem 0-18kg, ki ni imel isofixa).
Sicer pa je nekaterim otrkom vsaj nekaj časa zanimivo ogledalo (če ga še imate), ki ga montiraš na zadnjo klop (da vidiš otroka - hkrati pa tudi on tebe gleda).

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 11.6.2013 9:09:15 >

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedez
11.6.2013 9:26:24   
saragr
Ko vidiš da mu je lupinica pretesna ko se hoče s trebušnjaki dvigniti, a vidi okoli sebe... Mi smo ga dali iz lupinice pri osmih mesecih...

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedez
11.6.2013 9:34:31   
ninola
zaspancek1: zanimiva ideja z ogledalom. bom probala. ker se mora počasi navadit sam sedet zadaj :)
ja drugače je naš otroček okoli 75cm velik. pediatrinja pravi da je kar velik. :) sej se mu vidi, je kar dolg :) in tudi v lupinci mu nogice štrlijo vn. ali pa mora imeti pokrčene.


saragr: ko se moj miško odloči da mu je dolgčas, se kar napreza in trebušček moli vn in cel živčen rata. sva rekla z možem da ga bova probala dat konec meseca ali pa začetek naslednjega. bomo vidli kako bo zdržal.



_____________________________

ninola

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedez
11.6.2013 23:43:17   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: ninola

Pozdravljeni,

Verjetno je bilo ze dosti govora o tem, ampak vseeno me nekaj zanima.

Zanima kdaj je dojencek pripravljen za v avtosedez? Sedaj ima 8 mesecev in okoli 8700g. Jaz sem dobila avtosedez od 0 -18 kg. Ampak je obrnjen naprej, ne gleda nazaj.
Ker opazam da je nasemu sincku ratalo dolgcas gledat kontra. Ceprav sem mu dala igracke. Non stop se obracin gleda moza kako vozi.

Hvala za mnenje


NAs je šel v sedež z 9 meseci, ker je bil prevelik za lupinico.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedez
12.6.2013 8:26:37   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Ko vidiš da mu je lupinica pretesna ko se hoče s trebušnjaki dvigniti, a vidi okoli sebe... Mi smo ga dali iz lupinice pri osmih mesecih...



user posted image user posted image

Lupinica je otroku premajhna, ko otrokova ramena presežejo vrh vpetja naramničnih pasov. In kadar glavica sega čez rob lupinice.

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedez
12.6.2013 9:42:54   
ninola

IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Ko vidiš da mu je lupinica pretesna ko se hoče s trebušnjaki dvigniti, a vidi okoli sebe... Mi smo ga dali iz lupinice pri osmih mesecih...



user posted image user posted image

Lupinica je otroku premajhna, ko otrokova ramena presežejo vrh vpetja naramničnih pasov. In kadar glavica sega čez rob lupinice.



ja glede na to kar je napisano, ......pol mora naš kar kmali vn iz lupince. glavica mu že kuka iz lupince in noge mu tudi že visijo čez. pa tudi ramena so čez une pasove kot se reče.

kaj vi mislite?



_____________________________

ninola

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedez
12.6.2013 10:28:29   
Doll
Noge nimajo veze itak bodo visele ven user posted image
Pomembna so ramena in glavica

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedez
12.6.2013 10:38:54   
ninola
aha,..... glavica že kuka iz lupince,..... ja,... pasovi pa tudi ,....hm,.... bom šla k mami iskat avtosedež naslednji teden. en teden pa bo še zdržal :) itak se ne vozi dosti v avtu :)


_____________________________

ninola

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?